مایکروسافت برای کودکان نابینا طرحی ویژه دارد.

شرکت
مایکروسافت

اعلام کرده که برای کودکان نابینا طرحی ویژه دارد تا بتوانند با کمک ابزارهای فیزیکی اقدام به
برنامه نویسی
کنند. این طرح با هدف حمایت از کودکانی اجرایی می شود که به برنامه نویسی علاقه دارند اما به علت نابینا بودن از انجام این کار محروم هستند.

به گزارش سرویس آی تی  و فناوری انتخاب، این طرح که با نام«Code Jumper» شناخته می شود کمک می کند بسیاری از کودکان به آرزوی خود برسند.

این دستگاه سخت افزاری طراحی شده است تا کودکان نابینا یا کودکانی با اختلالات بینایی شدید را به آرزوهایشان برساند. این دستگاه کمک می کند کودکان نابینا نه تنها عزت نفس از دست رفته خود را بازیابی کنند بلکه استعدادیابی تخصصی نیز در مورد این کودکان انجام شود.

این دستگاه ادامه ای است از پروژه پیشین مایکروسافت، یعنی پروژه تورینو، که این شرکت اوایل سال ۲۰۱۷ معرفی کرد. در آن زمان آزمایشگاه مایکروسافت یک زبان برنامه نویسی فیزیکی را طراحی کرد که با هدف اتصال برنامه ها به یکدیگر به شکل فیزیکی طراحی شده بود.

مایکروسافت برای کودکان نابینا طرحی ویژه دارد / امکان برنامه نویسی فیزیکی با کمک ابزارهای هوشمند

این پروژه در هنگام معرفی به سرعت محبوب شد و جایگاه خود را بین کودکان به دست آورد بنابراین مایکروسافت سعی کرد دو تیم تحقیقاتی را در بریتانیا و ایالات متحده روی این پروژه متمرکز کند. مایکروسافت قصد دارد این محصول را  در سال های آتی به استرالیا، کانادا و هند نیز ارسال کند.

درباره شاگرد روزگار

شناسنامه ای متولد آخرین روز از آخرین ماه تابستون 1366 هستم, ولی میگند تو 10 مهر همون سال به دنیا اومدم که نه دنیا به ما اومد و نه با ما. خودم هم زیاد به این تاله بینی ماها اعتقادی ندارم, ولی خصوصیات اخلاقیم خیلی شبیهه به متولدین ماه مهر. نابینای مطلقم, دیپلم کار دانش دارم, اصالتاً بختیاری چهار لنگ خوزستانیم, ساکن استان تهران شهرستان ربات کریمم, فعلاً که مجردم, پایه بحث و گفت و گو در مواردی که اطلاعاتی داشته باشم هستم, از تضاد افکار یا جنگ افکار خوشم میاد و یاد میگیرم, و از طرح مباحث چالشزا لذت میبرم. علت نابیناییم بنا به تشخیص مرحوم دکتر خدادوست یه نوع بیماری قارچی بوده که به وسیله خوردن شیر مادر منتقل شده. و در نهایت, در حال یادگیری از روزگارم و خدا کنه بتونم حق شاگردیشو به جا بیارم.
این نوشته در اخبار, کودکان و نونهالان, معرفی ابزار ارسال و , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

6 Responses to مایکروسافت برای کودکان نابینا طرحی ویژه دارد.

 1. 1
  رعد بارانی رعد بارانی says:

  سلام. ی لحظه که پستو باز کردم یاد آقای چشمه افتادم.
  خدا رحمتش کنه.
  دلم خیلی گرفت.

 2. 2
  میلاد پَرکوک says:

  سلام. بهبه. دمشون گرم اونها دارند استعداد یابی میکنند. اون وقت ما……

 3. 3
  ابراهیم says:

  سلام علی جان
  دمت گرم بابت خبرت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 2 =