معرفی و انتشار یک کتاب از یک هم محلی موفق

کتاب یهودیان و مزد یسنان در عصر صفویه:
نوشته اسماعیل ترکی دستگردی:

با ظهور سلسله صفوی، فصل جدیدی در تاریخ ایران آغاز شد. دولت صفوی در گام نخست توانست بر بخش عظیمی از قلمرو سیاسی ایران بزرگ تسلط یابد که در اوج اقتدار، مرکز فرهنگی، سیاسی و اقتصادی ایران شهر باشکوه اصفهان بود و سیاحان از گرداگرد جهان به آنجا می‌آمدند تا جاذبه‌های افسون کننده‌ شهر را ببینند و بشناسند. در چنین زمانی و در اثر ارتباطات گسترده با جهان، جامعه ایران پذیرای نحله‌های فکری و عقیدتی گوناگونی نیز بود که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به تشیع به عنوان مذهب رسمی، یهودیت، مسیحیت و دین زردشتی اشاره نمود. طی بیش از دو قرن حکومت صفویان رخدادهایی مرتبط با ادیان و مذاهب و علی‌الخصوص دین یهودیت و آیین زردشتی به وقوع پیوست که بیان‌کننده چگونگی رفتار جامعه ایرانی با اقلیت‌های فکری و عقاید دگراندیش است. این کتاب حاصل پژوهشی تاریخی است که به بررسي اوضاع این دو اقلیت در ایران با تمرکز بر عصر صفویه پرداخته است.

انتشارات فرهنگ و تمدن
88581101

متنی که در بالا خواندید، خلاصه کتاب یهودیان و مزد‌یسنان تألیف یکی از هم محلی‌های خوب و موفق ما به نام اسماعیل ترکی دستگردی کارشناس ارشد تاریخ بود که این کتاب توسط انتشارات فرهنگ و تمدن به چاپ رسیده و منتشر شده است.
ضمن تبریک به این دوست هم‌نوع و هم‌محلی خودمان و آرزوی موفقیت برای ایشان در تمامی مراحل زندگی، از علاقمندان به مسائل تاریخی درخواست میشود جهت دریافت و حمایت از این دوست هم‌نوع با انتشارات فرهنگ و تمدن که شماره آن در پایان خلاصه درج شده تماس و نسبت به خرید کتاب فوق‌الذکر اقدام نمایند.

درباره محسن محمدقلی

من محسن محمدقلی, متولد سه مهر 1365 دارای مدرک کارشناسی علوم تربیتی گرایش مدیریت و برنامه ریزی آموزشی هستم. این جانب فعالیتهای مختلفی در زمینه موسیقی و بازیگری دارم و تجربه بازیگری در سریال یاسهای کوچک بود که از شبکه دو سیما پخش گردید. فعالیت موسیقی من در زمینه های خوانندگی, و آهنگسازی و تنظیم است و ساز تخصصی من پیانو و کیبرد است. در حال حاضر در معاونت اجتماعی کانون معلولین توانای استان قزوین به عنوان مسؤول گروههای هنری مشغول خدمت به صورت پاره وقت هستم.
این نوشته در تاریخ, کتاب ارسال و , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

3 Responses to معرفی و انتشار یک کتاب از یک هم محلی موفق

 1. 1
  آرتیمان says:

  درود بر شما. واقعا خوشحالم که چنین همنوعان توانمند و فاضلی دارم آقای ترکی بهتون تبریک میگم و امیدوارم در برداشتن گام های بعدی موفق تر باشید البته معمولا وقتی یه کتاب را معرفی می کنن قیمت اون کتاب را هم میگن. بازم سپاس

 2. 2
  کامبیز says:

  سلام. آفرین به اسماعیل رفیق باسواد خودم.
  اگر اشتباه نکنم جدیدا ازدواج کرده. آرزو میکنم خوشبخت بشه.
  از شما هم برای انتشار پست ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید