نظرسنجی برای تشکیل انجمن نویسندگان Audio games

سلاااام هم محلیها!
چطوووورین؟ خوووووووووووووووبید؟
امیدوارم که حال همه ی شما عزیزان خوب باشه و حسابی سرحال باشید! اگه سرحال نیستید، برید یکمی استراحت کنید بعد بیایید پستم رو بخونید خخخخخ!
خب طبق فکرهای کوچولویی که خودم تو این چند روز داشتم، دلم میخواد کلی بازیهای صوتی بنویسم.
میخوام بازیهایی بنویسم که خیلی عالی باشه و اگر عالی نیست حداقل چیز باحال و سرگرم کننده ای باشه!
خودم که الآن دارم به انتهای bgt میرسم.
اما فکر نوشتن بازیهای صوتی، هیچ وقت از مغزم نمیره بیرون.
چرا؟ چون این یکی از آرزوهایم هست و چون آرزوی خیلی خوبی هم هست،دوست ندارم آرزو‌های خوبم از بین برن مخصوصاً از مغزم پاک بشن و دیگه بهشون فکر نکنم.
خب برای اینکه به این آرزوم برسم و بتونم بازیهای صوتی بنویسم، دوست دارم که از یه سری افراد بازی نویس کمک بگیرم و مهمتر از همه، با همکاری آنها بازی بنویسم.
برای همین، گفتم یه نظر خواهی در این خصوص از شما داشته باشم.
که، آیا میخواید یه انجمن با نام نویسندگان Audio games تشکیل بشه؟
آیا میتونید برای نوشتن بازیهای صوتی بهم کمک کنید؟
آهان راستی یه چیز مهم هم که باید بگم اینه؟ چرا میخوام شما بهم کمک کنید؟
1: چون من کلی کار دارم که باید انجامشون بدم و کارهام رو براتون مینویسم.
1: باید داستان ترجمه کنم تازه برای اینکه ترجمم از اون ترجمه قبلی که باید بگم افتضاح بود بهتر و عالیتر بشه، باید حسابی تلاش کنم.
2: باید وبلاگم و کاربرانش رو مدیریت کنم که باورم نمیشه هنوز اون کاربر بعدی رو عضو وبلاگم نکردم.
3: روز جمعه همین هفته مورخ 7 آذرماه مسابقه شطرنج در lichess دارم و باید براش تمرین کنم.
4: یه سری فایل به دستم رسیده که باید روشون تدوین انجام بدم.
5: باید درس بخونم چون یک ماه و نیم دیگه امتحانات شروع میشن بعلاوه، باید تکالیفم رو هم انجام بدم.
شاید به نظر شما هر کدوم از این کارها زمان کمی رو ببره اما، حساب کنید که همه این کارها رو هم چقدر زمان میبره.
2: تجربیاتم در نوشتن بازی کم هست و میخوام به کمک برنامه نویسهای با تجربه بازی بنویسم.
3: عمر یک انجمن میتونه بیشتر از عمر یک آدم نویسنده بازیهای صوتی باشه.
یعنی چی؟
یعنی ممکنه 4 سال بعد از نوشتن بازیهای صوتی به دلیل زیاد شدن درسهام انصراف بدم ولی یک انجمن، ممکنه شاید 6 یا هفت سال بعد از این کار انصراف بده و خدا رو چه دیدید؟ شاید اصلاً انصراف نده و اون انجمن تا پای مرگ باقی بمونه.
حالا اصلاً اگه انجمن تشکیل نشه یه تیم کوچولو که تشکیل میشه.
برای همین میخوام بهتون بگم که این یک درخواست از شما نیست. بلکه یک نظرخواهیست و میخوام برای ابتدای کار از شما بپرسم که، آیا میخواهید یک انجمن با نام نویسندگان Audio games تشکیل بشه؟
اون وقت اگه جواب شما بله بود میریم سراغ اعضا که ببینیم کیا میخوان بیان تو انجمن.
یعنی با اون که اعضا هم مهم هستند، ولی چون اول باید ببینیم که اصلاً بقیه میخوان انجمن تشکیل بشه اول این مهمه.
شاید اعضای تیم از قبل آماده باشه ولی جواب نظرخواهی خیر باشه.
خب پس من اول از شما این رو میپرسم و امیدوارم که این پست در محله منتشر بشه. اگه هم نشه، نمیدونم باید چیکار بکنم.
البته اگه منتشر نشه به احتمال 99% مجبورم بیخیال این آرزو بشم.
اما حالا بهتره به خودم احساسات مثبت ببخشم.
خب بریم سراغ ادامه توضیحاتمون.
من میخوام بگم که هدف تشکیل شدن این انجمن، نوشتن بازیهای صوتیست.
اونم نه هر بازی صوتی. برای نوشتن بازی صوتی اول ایده اون بازی باید به من که مدیر انجمن ان شا الله خواهم بود اطلاع داده بشه تا با مامانم مشورت کنم ببینم این بازی خوب هست یا نه.
برام مزد برنامه نویس مهم نیست، بلکه بر اساس برنامه ای که نوشته مزد میگیره که البته هنوز مزد رو در نظر نگرفتم چون هنوز که انجمن تشکیل نشده و اعضای انجمن هم مشخص نشدن.
دوستانی که به نظرسنجی من جواب خیر یا بله دارن حتماً به پستم بکامنتن.
دوستانی هم که میخوان اعضای انجمن باشن به پستم بکامنتن.
خب دیگه میریم آخر پست چون زیاد حرف زدم.
فقط چیزهای مهم رو گفتم و، خداحافظ تا یه دیدار دیگه!

Avatar photo

درباره بزرگمهر باحال

درود من بزرگمهر ام که خیلی احساس خوشبختی میکنم! متولد 5 آبان سال 1388, و از همون اول نابینا بودم: از بچگی عاشق شیطونی و خرابکاری و مسخره بازی و این جور چیزا بودم: تقریباً مثل همه بچه ها, ولی یکمی بدتر: خیلی کم پیدا میشه که حوصلم سر بره: از پنج سالگی مامانم منو به کلاس زبان میبرد: مدرسه رفتنم هم از این سن شروع شد, که از مدرسه امام علی شروع شد و از الآن به بعد هم میرم مدرسه امید, هر چند که قرار بود برم مدرسه بیناها ولی چون پر بود نشد: همیشه خودمو با چیزایی که بلد نبودم, سرگرم میکردم: مثلاً تو کلاس اول حروفای چرت تو دفترم مینوشتم ولی تا معلم درسشون نمیداد, نمیفهمیدم اون حرف چی بود: از کلاس سوم, یاد گیری موسیقی رو شروع کردم که خیلی واسم باحال بود: الآن هم تو پیانو توی قسمت گلچین آهنگ هاشَم: ولی بعد از کُرُنا چیز خیلی جالبی به ذهنم نرسید, به خاطر همین یادگیری کامپیوتر رو شروع کردم (البته به کمک مامانم): نمیدونم چی شد که توی یک و نیم روز کل کیبورد رو یاد گرفتم و بعدش رفتم سراغ یادگیری بخشها و برنامه های کامپیوتر: ولی از اونجایی که کامپیوتر مال کل افراد خونه بود و من خیلی دوست داشتم بیشتر با کامپیوتر کار کنم, برام یک لپتاپ به درد نخور و آشغال خریدند: خیلی طول کشید که کامپیوتر رو به صورت کامل یاد بگیرم چون همیشه دوست داشتم برم سراغ سایتا و اینا: وقتی به کلاس پنجم رفتم که کلاً در اوج کامپیوتر بودم, خیلی بیشتر از قبل وارد فضای مجازی شدم: بیشتر سال وقتم رو واس بازیهای مسخره گذاشتم: که دقیقاً وسط اونا هم برنامه نویسی رو با زبان bgt, شروع کردم: بالاخره بعد از تقریباً 6 7 ماه حسابی چیز با bgt یاد گرفتم و به پیشنهاد دوستان برا اینکه به bgt عادت نکنم رفتم سراغ پایتون که خدا رو شکر الآن پایتون رو هم در حد نوشتن یه برنامه یکم باحال و همینطورم افزونه سازی برا nvda بلدم: عاشق کمک کردن به بغیه ام در مورد هر چیزی, البته اگه کاری از دستم بر بیاد: در حال حاضر هم در حال یادگیری زبان c plus plus هستم: در زمان یادگیری برنامه نویسی, 2 بار باهام مصاحبه کردند که دومین مصاحبه هم تقریباً در بیشتر سایتهای خبر مثل سایت news منتشر شد: همونطور که اول گفتم از اول نابینا بودم, ولی کلاً همیشه حس میکنم که کمبینام, چون خیلی وقتها از چشمم استفاده میکنم و الآن هم برای بهبود چشمم سعی میکنم: الاوه بر کامپیوتر و کمک کردن به بغیه, خیلی کتاب خوندن و گوش دادن کتاب رو دوست دارم: کتابهای باحال و هیجان انگیز مثل کتاب زنان کوچک, کتاب دلتورا, و دیگر کتابهایی که معمولاً نسخه صوتیشان در وبسایت ایران صدا منتشر شدند رو, بیشتر از 20 بار گوش دادم و یا خوندم: همچنین از بچگی کتابهای قصه های خوب برای بچه های خوب رو هم گوش میدادم هر چند که بیشتر مال بچه هاست, هنوز هم بهشون علاقه مندم: اطلاعات تماس: ایمیل: bozorgmehrgoldfish88@gmail.com: شماره تماس: 09355418670: آیدی تلگرام: @bozorgmehremad: اگه سؤال, پیشنهادی یا چیزی داشتید میتونید با استفاده از اطلاعات بالا, از طریق تماس تلفنی, چت تلگرام یا ایمیل باهام در ارتباط باشید: امیدوارم که براتون هم محلیه خوبی باشم!
این نوشته در اطلاع رسانی, بازی, کودکان و نونهالان ارسال و , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

27 Responses to نظرسنجی برای تشکیل انجمن نویسندگان Audio games

 1. 1

  سلام
  پستت دقیقا هدفی بود که من داشتم برا برنامه و بازی نویسی و براش دارم میجنگم با هرچی سختی و مشکله
  اتوی اینکه نظرات منفی میگیری شکی نیست, ولی کارتو بکن و با قدرت برو جلو. نظرم مثبته
  برای برنامه هایی که داری هم برنامه ریزی که بکنی به همش میرسی و کار داشتن دلیل بر این نیست که نمیتونی بازی بنویسی. منم کار داشتم. اما همشو انجام دادم, بازیمم نوشتم. پس تو هم میتونی
  ِ راستی مدال, از نوع طلاشو میخواما برنز ندی بگی سوم شدی اول شدم. الکی الکی داشت یادم میرفتا

  • 1.1

   سلااام مهدی عابدی!
   چرا نتونم بازی بنویسم؟ یعنی منظورم اینه که فکر میکنی با این همه برنامه نمیتونم بازی بنویسم؟
   چرا میتونم، ولی اون جوری که فکرش رو میکنی وقت نمیکنم.
   تازه من کلی ایده برای بازیهام دارم و البته خودم الآن میخوام یه بازی بنویسم به نام Rescue ships!
   ولی متأسفانه به دلیل کم تجربه دار بودن در bgt و بلد نبودن کاملش، نمیتونم بازیم رو خوب و عالی و حرفه ای بنویسم.
   مثلاً بلد نیستم منو ایجاد کنم، بلد نیستم بازی آنلاین بنویسم، بلد نیستم برای بازیم یه سری تنظیمات بگذارم.
   ضمنا زیاد بودن برنامه هام فقط یکی از دلایلی هست که میخوام انجمن بزنم.
   تازه اگه انجمن تشکیل بشه، ایده های بازی میشه با من، نویسنده های بازی هم شما میشید.

 2. 2

  سلاااااااااااااااااااام بر بزرگمهر عزیز! ببین، من به شدت راضیم در این انجمن هم نظرسنجیش رو بله انتخاب میکنم و خودم هم یه ماه و نیم هست که دارم بازی با زبونایی که من کار میکنم مینویسم. من یه چیزی بهت بگم. برای نوشتن بازیهای صوتی خیلی باحال به اون کتاب انجمن موج نور خیلی تکیه نکنید که اونا چیزهای پیشرفته مثل ایجاد منو در یک اسکریپت bgt, گذاشتن وکتور، و خیلی از مبانی پیشرفته ی bgt نپرداختند. پس سعی کن راهنمای این نرم افزار را با دقت خوب بخون و اسکریپتایی که مینویسی برای من هم بفرست که من بررسی کنم و نظرم رو برای درست بودن یا نبودن بعضی از کدهات بگم. در ضمن، نوشتن بازی بزرگ، دو سه روز اصلا نمیشه تمومش کرد. تو باید حد اقل بازی ات رو بذاری یه ماه دو ماه یا سه چهار ماه روش کار کنی تا کیفیت بازی خوب بره بالا. تو باید از زبان ویژوال بیسیک که زبون مقدماتی برنامه نویسی هست استفاده کنی و بعدش بری به سمت bgt. من توی وبلاگت دیدم که گفتی برنامه نویسی بلد نیستم و حرفت درسته. این آرزوت خیلی عالیه و در صورتی به این آرزو افتخار میکنی که تونسته باشی چندتا و حتی یه بازی بنویسی. پس تأکید میکنم تنها منبع یادگیری bgt رو فقط کتاب نصر الله رضایی قرار نده. فقط به راهنماش که مبانی پیشرفته هم داره مراجعه کن. موفق باشی. من به نظرسنجی جواب بله میدم و کمکت میکنم.

  • 2.1

   سلاام امیرعلی!
   خیلی ممنون بابت نصیحتت.
   خب راستش من برای آشنایی مقدماتی مثل تعریف if یا else یا آشنایی با انواع متغیرها به این کتاب پشت میکنم ولی در اصل، باید یه سری هم به راهنمای نرم افزار هم بزنم ببینم چیا توش گفته.
   ضمنا برای ویژوال بِیسیگ، من کلاً یه مشکل خییییییلی اذیت کننده با نصب ویژوال بِیسیگ دارم.
   من وقتی مراحل نصب رو تموم میکنم وقتی میرم تو start menue یا desktop میگردم، اصلاً چیزی با نام ویژوال بِیسیگ پیدا نمیکنم طوری که انگار برنامه اصلاً نصب نشده.
   البته این به دلیل اینه که ویندوز من قدیمی هست که فکر کنم به دلیل این باشه ولی ویندوز من واقعاً قدیمی هست و اون آقایی که ویندوز رو نصب کرد، به نظرم خیلی نامرده چون میاد ویندوز رو قدیمی نصب میکنه البته میگه که من ویندوز قدیمی دارم ولی آخه چرا، چرا ویندوز قدیمی نصب میکنه؟
   باید یه روزی به بابام یاد آوری کنم که بره یه مغازه ی دیگه که با عقل باشه و ویندوزی هم که داشته باشه نسخه 04 باشه.
   البته من وقتی رفتم مغازه میخواستم بهش بگم که ویندوز 8 نصب کن ولی گفت چون لپتاپ من جدید هست و دستگاه جدید محسوب میشه، ویندوز 8 ممکنه روش نصب نشه که واقعاً هم نصب نشد.
   اما خب به هر حال، باید بگم ویندوزم رو اونم جدیدترش رو نصب کنه چون این ویندوز حتی آپدیت هم نمیشه و هر وقت میخوام آپدیتش رو اتوماتیک کنم بهم ارور میده.
   خب زیاد حرف زدم، فقط یه نکته مهمی که در خصوص انجمن هنوز بهش پایبند خواهم بود، اینه.
   رئیس انجمن منم اما، فقط ایده های بازی با من و یک نفر دیگه انشا الله خواهد بود و نویسندگان بازی بازی نویسان خواهند بود.

 3. 3

  دوباره سلام. بازیهات رو بهم بده تا من نقایصش رو برایت رفع کنم و با هم دیگه، بازی ای که تو ساختی رو توسعه بدیم و امکانات اضافه کنیم بهش! من به جرات شرکت در این نظرسنجی رو عالی و مثبت میدونم. یه چند وقت هست به ما نمیزنگیا! زنگ بزن با هم صحبت کنیم و من کمکت کنم. مدال من که هم دوم و سوم هستم رو باید بدی.

  • 3.1

   سلام مجدد.
   متأسفانه، شما مدال برنز میگیرید خخخخخخخ!
   ببین برای زنگ زدن، یه چیزی بگم نه تنها خودت، بلکه بقیه هم خندشون میگیره.
   من از زنگ زدن به آدمهای غریبه یا کلاً آدمای دیگه به غیر از فامیلامون خجالت میکشم یعنی فقط از زنگ زدن به فامیلها خجالت نمیکشم.
   اما به هر حال، بهت زنگ میزنم فقط بگو کی وقت داری که بهت زنگ بزنم یا با هم چت کنیم یا تو تیمتاک با هم حرف بزنیم و بهم بگی بازیم رو چجوری بنویسم.
   یا حتی من میتونم بازیم رو بهت بگم بنویسیش که این انشا الله قراره یکی از کارهای انجمن باشه.

 4. 4
  غزل بهرامی says:

  سلام. این کار خیلی عالیه. من نظرم مثبته. امیدوارم موفق بشی‌.

  • 4.1

   سلاااااااااااااااااااااااام غزل!
   ممنون بابت اینکه نظرت بله هست و موافقی.
   حالا ببینیم چی میشه اگه نظر چند نفر دیگه هم بله باشه، عالی میشه و من میتونم به آرزوم برسم و تمام کارهای اعضا رو مشخص کنم.
   حتی اگه بعداً انجمن تشکیل شد، میتونیم البته با اجازه ی مدیر در تیمتاک یک کانال رمزدار بزنیم و توش هر وقت که هممون وقت داشتیم توش جلسه بذاریم.

 5. 5
  غزل بهرامی says:

  اها خیلی ببخشید که من مشخصاتم رو کامل نداده بودم. واقعا عذر می خوام.
  موفق باشی دوست من

  • 5.1

   سلام مجدد غزل، ببین چون دقیقاً چند روز بعد از ثبت نام شما در محله محله به روز شد و من برای ثبت نام فرم قرار دادم.
   اما چون شما قبل از به روز شدن محله من درخاست عضویت در محله را برایم ایمیل کردید من هم مشخصات لازم شما را از طریق ایمیل گرفتم و یعنی شما تمام مشخصاتی که من از شما میخواستم را بهم دادید و دیگر نیازی نیست که نگران این باشید که هنوز باید مشخصاتتان را به من بدید.
   من فقط گفتم وقتی مشخصات رو گرفتم، معمولاً پیام نمیدم چون من هر 2 3 روز ایمیلم رو چک میکنم.

 6. 6
  حمیدرضا آب روشن says:

  سلام.
  اول بگم که اگه دوست داشتی میتونی سری پستهای من که در مورد برنامه نویسی منتشر میشه رو مطالعه داشته باشی.
  دقیقا من هم مثل خود شماها از visual basic شروع کردم.
  حالا بریم سراغ نظراتم.
  اولا که بگم در کل پاسخم مثبت ولی به یه سری شرطها.
  1. تو پستت گفته بودی که خیلی وقت نداری.
  وقتی میخوای یه تیم تشکیل بدی و به عنوان leader و ایده پرداز تیم باشی افرادی که به اون تیم میپیوندن مطمئن باش بیشتر از تو وقت نمیزارن!
  چرا؟
  چون اگه تو بگی به دلیل این کار و اون کار وقت ندارم اونها هم ممکنه همین رو بگن و قطعا پروژه های شخصی درس و حتی ممکنه وبلاگ و کار ترجمه ی خودشون رو داشته باشن.
  پس تعهد تو به تیم و وقت گذاشتنت میتونه تعهد بقیه رو هم تظمین کنه.
  و برای اثبات حرفم میتونی به پروژه های open source نگاه کنی.
  دومی فقط پیشنهاد و این که سعی کن علاوه بر ایده پردازی خودت هم برای نوشتن بازی ها و یادگیری برنامه نویسی وقت بزاری و قطعا این میتونه فرایند جالب و با حالی باشه.
  سوم برات و برای همه ی هم سن هات که برای یادگیری برنامه نویسی مشتاقن آرزوی موفقیت و تلاش میکنم.

 7. 7
  حمیدرضا آب روشن says:

  و چهارم من bgt خیلی کار نکردم و توصیه میکنم که اگه میتونید از زبون های دیگه استفاده کنید که فروم و انجمن فعال داشته باشه که اگه به مشکل خوردید کسی باشه که بتونه کمکتون کنه. نمونه کدهاش به اندازه ی کافی موجود باشه. و اون زبان توسعه پیدا کنه. ولی با این حال اگه گروه جدیی شکل گرفت و هدفدار بود حتی اگه bgt بود من خوشحال میشم که بتونم کمک کنم.

  • 7.1

   سلام آقای آب روشن.
   اول بگم که من یکی از پستهای شما که در آن برنامه eclipse را معرفی کرده بودید را دیدم و بهش یک کامنت جدا دادم ممنون میشم بخونینش.
   و دوم.
   وقت من که اونقدرها هم پر نیست.
   منظورم اینه که، من برای بازی نویسی اول که ویندوزم باید آپدیت بشه چون هر کاری کردم، ویژوال بِیسیگ روش نصب نشد.
   اومدم c رو یاد بگیرم ولی اون هم رو لپتاپم نصب نشد.
   و ضمنا برای bgt، من کلاً میخوام زبانهای دیگه یاد بگیرم ولی متأسفانه، گفتم که برنامش رو لپتاپم نصب نمیشه و کلاً باید ببرمش مغازه که اون مغازه ویندوزی که نصب میکنه نسخش قدیمی نباشه چون این ویندوزی که دارم اونقدر قدیمی هست که حتی آپدیت هم نمیشه.
   حتی همونطور که گفتم وقتی میخوام آپدیت رو از حالت غیر فعال در بیارم بهم ارور میده.
   اما اگه مشکل این حل بشه دیگه میتونم ویژوال بِیسیگ رو یاد بگیرم البته الآن هم تنها زبانی که رو لپتاپم نصب میشه bgt و python هستن که فکر نکنم بتونم python رو یاد بگیرم.
   و همین، اما باز هم میگم، من وقتم اونقدرها پر نیست که نتونم انجمن رو مدیریت کنم یا حتی بازی بنویسم.
   یعنی من برای این کارها وقت دارم ولی نه اونقدری که خودم فکرش رو میکنم.
   اما اگه بقیه هم وقتشون برای این کارها اندازه ی من خالی باشه، روی هم تعداد ساعات بازی نویسی زیاد میشه.
   اگه واقعاً انجمن یا تیم تشکیل بشه، من هر کاری که از دستم بر بیاد و بهم پیشنهاد بشه رو انجام خواهم داد.
   ببینیم چی میشه.

 8. 8
  حمیدرضا آب روشن says:

  سلام مجدد.
  جواب دادم.
  البته پستی که گفتم ببین اون نیست این سری پستی که تازه دارم منتشر میکنم.
  چنتا پایینتر از پست خودت
  در مورد eclipse هم بگم که برای شروع کار با پایتون توصیه نمیکنمش اول با همین editor که موج نوری ها گفتن یا notepadPlusPlus شروع کن eclipse برای شروع زیادی پیچیدست و من برای اونهایی معرفی کردم که چند وقتی که کار با پایتون رو شروع کردن.
  در مورد ویندوز 10 هم بچه ای با استعداد تو اصلا نیازی به این که لپتاپش رو ببره کافینت نداره!
  توی همین گوشکن آموزش نصب ویندوز 10 هست سرچ کنی پیدا میکنی خودت مطمئنم که میتونی تا تهش رو در بیاری.
  تو گوگل بزن آموزش نصب ویندوز 10 gooshkon.ir
  اینجوری سایت رو برات سرچ میکنه.
  من لینکش رو دارم ولی بهت نمیدم خودت برو پیداش کن خخ.
  قبلش میتونی آموزش ساخت ویندوز پرتابل از محمد میرقاسمی رو سرچ کنی و با اون یه نسخه ی پرتابل از ویندوز 7 64 بیتی روی dvd write کنی و بعدش با همون ویندوز رو نصب کنی.
  البته به اون هم نیاز نیست اگه بزنی دانلود windows 10 از یه سایت معروف مثل soft98 میتونی دان کنی و بعدش setup رو اجرا کنی و جلو بری اصلا کار سختی نیست.

 9. 9
  حمیدرضا آب روشن says:

  اسمش edsharb هستش.
  notepadPlusPlus هم کار باهاش راحت دانلود کن و نصبش کن خودت میتونی کشفش کنی.
  در ضمن آموزش پایتون هم موج نور داره و برای شروع خوب هست.

 10. 10
  حمیدرضا آب روشن says:

  اول که پایتون خیلی هم سخت نیست.
  دوم اول خود notepadPlusPlus رو دان کن و بعدش addon nvda رو هم میتونی دان کنی یه سرچ کنی همه چیز دستت میاد

  • 10.1

   خب خب با notepadPlusPlus فقط میشه برنامه های c، c++ و برنامه های دیگه رو نوشت که من ترجیح میدم برنامه های c++ رو با notepadPlusPlus بنویسم ولی c++ رو بلد نیستم.
   آموزشش رو از کجا میتونم پیدا کنم؟ تازه من خود notepadPlusPlus رو دو روزه که رو لپتاپم نصبش کردم افزونش رو هم همینطور.

 11. 11
  حمیدرضا آب روشن says:

  سلام ببین این plusplus هیچ ربطی به cplusplus نداره. با notepadplusplus هر برنامه یا شاید هم هر متنی رو میتونی بنویسی تازه فارسی هم میشه.

 12. 12
  حمیدرضا آب روشن says:

  میتونی سرچ کنی آموزش notepadplusplus یا notepadplusplus tutorial ببین اصلا الان درگیر ادیتور نشو با هر چی میخوای بنویسی مهم نیست مهم اینه که یه زبون رو شروع کنی.
  میتونی حتی bgt رو هم توش بنویسی
  notepadplusplus یه منوی language داره که توش میتونی زبونی که میخوای رو انتخاب کنی.
  لطفا قبل از این که سوال کنی حتما یه سرچ بکن شاید جوابت خیلی کاملتر توی نت باشه.

 13. 13

دیدگاهتان را بنویسید