گزارش برگزاری اولین جلسه دوره PowerPoint در فضای مجازی توسط انجمن موج نور اصفهان

با سلام و احترام

اولین جلسه دوره PowerPoint در تاریخ ۱۹ تیرماه، ساعت ۵ بعدازظهر در یک اتاق گفتگوی مجازی در سرور محله نابینایان (گوش کن) در بستر TeamTalk برگزار شد. در این جلسه تعداد سی هنرآموز از سراسر کشور، از استان‌های اصفهان، چهار‌محال‌و‌بختیاری، فارس، آذربایجان غربی و شرقی، تهران، البرز، مازندران، خوزستان و… حاضر بودند.

، مدرس دوره، کلاس را با ارائه خلاصه‌ای از مطالبی که در این دوره تدریس خواهد شد شروع کردند و سپس با مطرح‌کردن چند سؤال زمینه آشنایی با دانش‌آموزان را فراهم نمودند و در طی انجام پرسش و پاسخ و آشنایی حضور‌و‌غیاب نیز انجام شد.

پس از آن مطالب فصل اول کتاب مرجع که شامل مفاهیم اولیه PowerPoint مثل ارائه، اسلاید و طرح کلی است، و سپس چند مورد از مطالب فصل دوم شامل نحوه بازکردن و ایجاد اولین ارائه توسط مدرس دوره تدریس گردید. در طی تدریس مطالب عملی کار عملی با صفحه‌خوان توسط مدرس دوم کلاس انجام شد.

در پایان کلاس تمرینات مربوط به مطالب تدریس شده در قالب یک پرونده الکترونیکی در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفت و راه‌های ارتباطی برای ارسال پاسخ تمرینات به دانش‌آموزان ارائه شد.

پس از پایان کلاس جلسه اختیاری پرسش و پاسخ و رفع مشکل در حدود نیم ساعت توسط مدرس دوم دوره برگزار شد.

قرار است این دوره در ده جلسه به صورت رایگان ادامه یابد و در نهایت دانش‌آموزان در صورت دریافت حداقل نمره لازم در مشارکت درون کلاسی، تمرینات هفتگی و امتحان نهایی گواهی شرکت در کلاس را از خانه ریاضیات اصفهان دریافت کنند.

در پایان به اطلاع می‌رساند؛ دوره Word مقدماتی نیز با شرایطی تقریباً مشابه در حال برگزاری می‌باشد.

به امید روزهای روشن‌تر.

درباره انجمن موج نور

به نام آفریدگار قلم معرفی انجمن علمی-فرهنگی موج نور اصفهان انجمن علمي-فرهنگي موج نور اصفهان با حمايت علمي خانه رياضيات اصفهان و پشتيباني سازمان بهزيستي استان اصفهان و شهرداري اصفهان، به همت جمعی از اساتید دانشگاه و تعدادی از نابینایان و کم‌بینایان تأسیس و فعاليت¬هاي خود را از سال 1384 هجری شمسی (2005 میلادی) آغاز نموده است. هدف اصلی انجمن آموزش رايانه معمولی به نابينايان و کم¬بينايان فارسی زبان برای کارآفرينی و رفع نيازهای روزمره آنهاست. مهم‌ترین فعالیت انجمن، تولید کتب خودآموز در زمینه‌ی رایانه و تلفن همراه است؛ بر این اساس تا کنون حدود ۷۰ عنوان کتاب خودآموز به صورت صوتی، همراه با کار عملی و بر روی لوح فشرده (CD DVD) در انجمن تولید و به گروه هدف ارائه شده است. فعالیت‌های دیگر انجمن عبارت‌اند از: • تولید کتب صوتی در زمینه‌های مختلف فناوری اطلاعات (فاوا)، جهت‌یابی، تلفن همراه و آمار و ریاضی. برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی مانند کلاس های آموزش استفاده از رایانه عادی ومهارتهای زندگی به نابینایان،آموزش آمار و ریاضی. • تهیه نرم‌افزارهای کاربردی؛ مثل قرآن و نهج البلاغه. • پاسخ‌گویی تلفنی به سؤالات و ارتباطات موثر با فارسی زبانان داخل وخارج کشور. • شرکت در سمینار‌های برگزار‌شده در داخل و خارج کشور و ارائه مقالات. • اطلاع‌رسانی از طریق سایت و سامانه تلفن گویا. • پیگیری مناسب‌سازی سایت‌ها و برنامه‌ها و تهیه‌ی استانداردهای طراحی برنامه و سایت. • مناسب‌سازی مبلمان شهری از جمله مناسب کردن پیاده‌رو‌ها. • گویاسازی چراغ‌های راهنما و اتوبوس‌های شهری. • برگزاری جلسات برنامه ریزی برای اشتغال نابینایان و کمبینایان و تلاش برای کارآفرینی برای آنان . • تولید فیلمهای مختلف برای شناساندن توانمندیهای نابینایان به مردم وکارفرمایان و خانواده های نابینایان • همکاری با سازمان‌ها، شرکت‌ها، انجمن‌ها و دانشگاه‌ها. راه‌های ارتباط با انجمن علمی-فرهنگی موج نور اصفهان به شرح زیر است: تلفن تماس و پاسخ‌گویی به سؤالات: 03136687033 روزهای یک‌شنبه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ و روزهای سه‌شنبه و پنج‌شنبه از ساعت ۱۲ تا ۱۴ به جزء روزهای تعطیل. تلفن سیستم اطلاع‌رسانی: 03136688000 در تمام ساعات شبانه‌روز. پست الکترونیکی: mojenoor84@gmail.com نشانی سایت اینترنتی: www.mnsi.ir نشانی پستی: اصفهان، خیابان سعادت‌آباد، رو به روی مقبره‌ی بانو امین، جنب ورزشگاه امین، خانه‌ی ریاضیات اصفهان، بخش نابینایان. فاکس: 03136692014. کانال انجمن در پیام‌رسان تلگرام: @mojenoor به امید روزهای روشن‌تر.
این نوشته در آموزش, آموزش های رایگان, اطلاع رسانی, صوتی, کامپیوتر, گزارش, معرفی ابزار ارسال و , , , , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید