روش بروز کردن NVDA به نسخه 2021.1 بدون از دست رفتن افزونه ها

با بروز رسانی به NVDA 2021.1 برخی از افزونه ها یا همان addon های کاربران از کار افتاده بودند.
مدتی زمان لازم بود تا توسعه دهنده های افزونه ها آنها را برای مطابقت با نسخه جدید بازنویسی کنند. که این کار برای اغلب آنها اکنون انجام شده است.
با انجام مراحل زیر می توانید هم NVDA خود را بروز کنید و هم از افزونه های نصب شده خود استفاده کنید.
اول از لینک زیر افزونه addon updater را دریافت کنید این افزونه کارش این است که افزونه های دیگر را بروز می کند.
addon updater
بعد از دانلود آن را نصب کنید.
وقتی نصب آن تمام شود اگر به اینترنت وصل باشید خودش یک پنجره باز می کند و لیستی از افزونه ها که برای آنها آپدیت آمده را نشان می دهد و با زدن دکمه update آنها را خودکار بروز می کند.
اگر این پنجره را اتفاقی ببندید یا در حال حاضر به اینترنت دسترسی نداشتید و مایلید بعدا این کار را انجام دهید، برای بررسی بروز بودن افزونه ها همیشه می توانید با زدن insert + N منوی NVDA را باز کنید و بعد مسیر زیر را دنبال کنید:
NVDA menu/Tools/Check for add-on updates.
برگردیم به ادامه بروز رسانی حالا که افزونه ها بروز شدند می توانیمNVDA را بروز کنیم
حالا دوباره منوی NVDA را باز کنید و به مسیر about > check update بروید تا NVDA بروز شود.
موفق باشید.

درباره شادیار خدایاری

طراح و توسعه دهنده  زبان فارسی در پروژه ایسپیک  )متن خوان رایگان برای زبان فارسی و موتور گفتار NVDA( www.espeak.ir طراح و توسعه دهنده پروژه بین المللی نت سفید )برنامه ای که نت موسیقی را برای نابینایان می خوانَد( www.white-note.com مشارکت در توسعه پروژه  NVDA  www.nvaccess.org تحصیلات: کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر - گرایش نرم افزار و کارشناسی موسیقی کلاسیک پیانو دانش آموخته  دانشگاه تهران شغل: برنامه نویس، آهنگساز و نوازنده پیانو
این نوشته در آموزش, آموزش های رایگان, کامپیوتر, معرفی ابزار, نرم افزار های کاربردی ارسال و , , , , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

2 Responses to روش بروز کردن NVDA به نسخه 2021.1 بدون از دست رفتن افزونه ها

  1. 1
    سمانه کریم زاده says:

    سلام. دقیقا یکی از مشکلات خودم موقع آپدیت nvda همین موضوع بود و از بچه ها میشنیدم که میگفتند nvda رو به روز نکنید که افزونه ها از کار می افتند و خیلی ها هم به خاطر همین زیر بار به روزرسانی نرفتن، تشکر بابت آموزش مفیدتون.

  2. 2
    علی حبیبی says:

    سلام آقای خدایاری چرا آدرس ایمیل خودتونو به کسی نمیدید اگه کسی مشکلی داشته باشه و بخاد با شما مطرح کنه باید چیکار کنه؟: اگه آدرس ایمیلتون رو بدید مگه چی میشه؟: ملت مشکل یا اصلن بهتره بگم سؤالی جدی شاید داشته باشند آخه چرا ایمیلتون رو نمیدید مگه چی میشه ایمیلتون رو بدید؟: با تشکر.

دیدگاهتان را بنویسید