گفتگو با دکتر رضا ندرلو، زیست‌شناس و جانور‌شناس، سومین آیتم هات گوش کن 21، تقدیم به شما.

سلام به اهالی، رهگذرها، همراه ها و کلا هر کسی که به هر شکلی یک ربطی حتی گذرا و گذری با محله داره. امید که وجودتون از نگاه خدا درخشان باشه و دلهاتون سرچشمه آرامش!
اگر خاطرتون باشه، قرار شد هر هفته بخشی از هات‌گوش‌کن مرداد امسال رو اینجا بذاریم تا هر کسی هر بخشی که میخواد رو سر مهلتش پیدا کنه و برداره و انشا الله که حالش رو ببره.
از اونجایی که مهمون همیشه هم عزیزه و هم مقدم، پس اول بخش مهمونها!
در نتیجه این هفته نوبت بخش مربوط به یکی از مهمونهای عزیز هات‌گوش‌کن امساله. جناب دکتر رضا ندرلو دارای تخصص در رشته زیستشناسی جانوری و، بسیاری مدارک دیگه که من الان خاطرم نیست و امید که ایشون بهم ببخشن.
جناب دکتر ندرلو یکی از عزیزانی بودن که در شبهای تولد گوش‌کن از مصاحبت ایشون بهره مند شدیم و لذت بردیم. جناب دکتر از همینجا مجدد خدا قوت و باز هم ممنونیم از افتخار حضوری که نصیبمون کردید و امیدواریم که باز هم در کنار خودمون و در محله بین خودمون زیارتتون کنیم!
مصاحبه هات‌گوش‌کن با جناب دکتر محتوای جالبی داشت که اگر از ما بشنوید، به دوباره و چندباره شنیدنش می ارزه. از جمله صحبتهای جالبی که ایشون در مصاحبه شون داشتن، توضیحاتی بود که در مورد تکامل تدریجی بینایی در موجودات زنده بهمون دادن که من شخصا پیش از این در هیچ برنامه و مستندی نشنیده بودم.
به کمک آگاهیهایی که به وسیله‌ی توصیفات و توضیحات ایشون درباره سِیر تکاملی بینایی در موجودات داشتیم حالا میتونیم محض تنوع هم شده نگاه به یک سری موارد رو از یک زاویه دید متفاوت هم امتحان کنیم ببینیم چه رنگی دیده میشن. مثلا میدونستید بینایی از آغاز موجودیت موجودات زنده به این شکل نبوده؟ باقیش رو اینجا جا نمیشه که بگم. برید بشنوید که حسابی شنیدنیه.
خب زیاد گفتم و اگر بیشتر از این طولش بدم حوصله ها سر میره. پس اجازه بدید بیشتر ادامه ندم و از همینجا مستقیم بریم روی لینک دانلود

دانلود مصاحبه هات‌گوش‌کن مرداد 1400 با جناب دکتر رضا ندرلو با حجم تقریبی 31 مگابایت.

 

 

هوای دلهاتون آکنده از عطر خدا!

درباره محسن صالحی

محسن صالحی هستم, متولد 11 آبان 1369 و ساکن شهرستان سمیرم. به علت بیماری RP از سال 93 تا 94 با افت شَدید بینایی رو‌به‌رو شدم و در حال حاضر فقط تشخیص نور دارم. جهت ارتباط و ارسال پیشنهادات و همکاری با برنامه هات گوش کن, با آیدی تلگرام @HotGooshkon1 و ایمیل HotGooshkon@Gmail.Com در تماس باشید.
این نوشته در برنامه های رادیویی ویژه نابینایان, خاطره, صحبت های خودمونی, صوتی, گاهنامه ی صوتی هات گوش کن ارسال و , , , , , , , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید