اطلاعیه جشنواره فعالیت‌های نابینایان در فضای مجازی (گامینو)

شرکت کنندگان و علاقمندان جشنواره گامینو:

گاه امیدواری‌مان بود آنگاه که اینترنت، روزنه‌ای را پیش رویمان نهاد که بتوانیم از مجرایش داشته‌ها و دانسته‌ها و تجربیاتمان را با همنوعانمان به اشتراک بگذاریم. به رغم هرچه بی‌مهری که بر این مجرای ارتباطی در طول بیش از یک دهه قبل گذشت، نگذاشتیم آتش نوع‌دوستیمان به سردی بگراید و رفقای دیده و نادیده‌مان از هم‌فکری و هم‌دلی‌مان بی‌بهره بمانند. درست که بی‌مزد بود و منت، هر خدمتی که کردیم اما ابتدای شهریور، می‌رفت تا برگ دیگری در تقویم فعالیت‌های نابینایان در فضای مجازی ورق بخورد. گفتیم گرد هم می‌نشینیم و ارج می‌گذاریم به تلاش‌های آنها که بی هیچ چشم‌داشتی در طول این سالیان از سرمایهء وقت و دانش و توانایی‌شان برای دیگران خرج کردند. قرار گذاشتیم تا یاد کنیم از آنها که در نخستین سال‌های ورود نابینایان به دنیای اینترنت، به‌سان راهنمایانی دلسوز، دست به دست کاربران دادند و از پیچ و خم‌های مَجازِستان عبورشان دادند. اما غافل بودیم که درست در واپسین روز‌های ثبت نام در میعادگاه همدلی، قرار است چنگکِ نامهربانی بر گلوی اینترنت بنشیند و خفقان را نصیب همان فانوسی کند که سال‌ها با چنگ و دندان نگاهبانش بودیم. هرگز گمان نمی‌بردیم که در روز‌های آغازین خزان، زمینِ مفروش از برگ‌های زرد هم نخواهد توانست سرخی خود را از نظر‌ها پنهان کند. حالا دیگر نه جای جشن و سور است و نه گاه شادی و سُرور. ضمن آنکه با اختلال و قطعی اینترنت بین‌الملل و فیلترینگ حاکم بر اکثر شبکه‌های اجتماعی، امکان داوری عادلانه آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره بسیار دشوار می‌نمود. لذا ما اعضای دبیرخانه و هیأت داوران جشنواره فعالیت‌های نابینایان در فضای مجازی (گامینو) با ابراز تأسف از روز‌هایی که بر ما و شما می‌گذرد، مراتب عذرخواهی را از محضر همه آنها که فرم ثبت نام در جشنواره را تکمیل و ارسال کرده‌اند ابراز و بدین وسیله اعلام می‌کنیم که امکان ثبت نام در جشنواره همچنان برای علاقمندانی که به دلیل محدودیت‌های اینترنت در دو روز پایانی موفق به تکمیل فرایند نشده بودند در دسترس خواهد بود و زمان برگزاری آیین اختتامیه جشنواره گامینو که پیش‌تر قرار بود همزمان با روز جهانی ایمنی عصای سفید برگزار شود، متعاقباً و با بهبود نسبی اوضاع اینترنت، به اطلاع علاقمندان خواهد رسید.

لینک ثبت نام مجدد برای ارسال آثار در حوزه‌های آموزشی – توانبخشی، تفریحی – سرگرمی و فرهنگی – اجتماعی، تا روز بیست و سوم مهرماه هم‌زمان با روز جهانی ایمنی عصای سفید به مدت یک هفته در دسترس همگان خواهد بود. به علت داوری برخی از آثار ارسالی، ثبت نام مجدد، تنها برای کسانی که موفق به ارسال آثار خود در جشنواره نشده بودند امکان‌پذیر است. همچنین کسانی که از تمامی ظرفیت و سهمیه خود برای ارسال آثار استفاده نکرده باشند، می‌توانند آثار جدید خود را نیز از طریق فرم مربوطه ارسال کنند. هر شخصیت حقیقی یا حقوقی، تنها در دو حوزه از سه حوزه و در هر بخش حداکثر امکان ارسال سه اثر منحصر بفرد را به دبیرخانه جشنواره دارد.

فراخوان شرکت در جشنواره گامینو و آیین‌نامه اجرایی آن را می‌توانید از طریق
این لینک
مطالعه کنید.

اعضای دبیرخانه و هیأت داوران جشنواره فعالیت‌های نابینایان در فضای مجازی (گامینو)

Avatar photo

درباره روابط عمومی نسل مانا

ماهنامه نسل مانا به عنوان یک نشریه فرهنگی-اجتماعی در آذرماه سال ۱۴۰۰ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شماره ثبت ۸۹۱۸۴ پروانه انتشار گرفت. اولین شماره این نشریه در دیماه سال ۱۴۰۰ منتشر شد. این ماهنامه در سه فرمت بریل، صوتی و الکترونیک منتشر می‌شود و در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. نسل مانا به مدیر‌مسئولی امیر سرمدی، سردبیری امید هاشمی و به صاحب امتیازی انجمن نابینایان ایران روز پایانی هر ماه منتشر خواهد شد. راههای ارتباطی با نسل مانا: وبسایت: www.naslemana.com پست الکترونیکی: info@naslemana.com کانال تلگرام: @naslemana صفحه اینستاگرام: @naslemana.mag سامانه پیامکی: ۵۰۰۰۲۲۲۲۲۶ شماره تماس دفتر تحریریه: ۰۲۱۲۲۵۶۰۲۵5 آدرس دفتر تحریریه: تهران، خیابان دروس، خیابان هدایت، کوچه حسنتاش، پلاک 14. کد پستی: 1943633611.
این نوشته در اجتماعی, اخبار, اطلاع رسانی, پادکست, مسابقه ارسال و , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

One Response to اطلاعیه جشنواره فعالیت‌های نابینایان در فضای مجازی (گامینو)

  1. 1

    سلام
    من که از آخر نفهمیدم دوباره میشه فرم این مسابقه رو پر کرد یا نه!
    من از عنوان پست فکر کردم میشه
    اگه میشد خیلی خوب بود چون منم تازگیا یه برنامه باحال نوشتم میخواستم اونو بذارم

دیدگاهتان را بنویسید