مهلت ثبت نام به پایان رسید: دوره آموزش کامل دستور زبان انگلیسی.

درود بر عاشقان و همراهان همیشگی گوش کن.
امیدوارم همیشه زندگی روی خوشش رو به شما عزیزان نشون بده.
همونطور که احتمالاً در جریان هستید، من پروژه های مالی و غیر مالی مختلفی رو همیشه برای محله خوبمون تو ذهنم داشتم. بعضیهاشون از کلام به عمل رسیده، بعضیهاشون در حد آرزو تو گوشه ذهنم باقی موندن و بعضیهاشون هم به علت کمکاری شرکتکنندگان احتمالی اون پروژه خاص، به مرحله عملیاتی نرسیده.
حالا اومدم تا یکی دیگه از پروژه هام رو انشا الله عملی کنم. البته عملی شدن این پروژه، به استقبال خود شما عزیزان بستگی داره.
توجه: اگه خواهان شرکت در این پروژه علمی هستی، لطفاً از اینجای مطلب رو با دقت بخون تا اگر ثبت نام کردی، به درد سر نیفتی. چون قوانین کاملاً روشن بیان شده و در صورت بُروز هر نوع مشکل در طی ثبت نام از سوی شما، مسؤولیتی رو متوجه مدیران گوش کن و مدرس این دوره نمیکنه.

مقدمه

یکی از مسائلی که ایرانیها خیلی علاقه دارن در حوزه زبان هر چه سریعتر به اون دست پیدا کنن و یادش بگیرن، دستور زبان اون زبان خاص هست. چون اکثراً دوست دارن مطالبی رو که تمایل به خوندنش رو دارن بفهمن. در بسیاری از مواقع، با وجود اینکه واژگان رو تو واژه نامه جست و جو میکنن ولی به دلیل ساختار خاصی که جمله داره، نمیتونن بفهمن منظور نویسنده چی بوده و شاید زمانهایی هم باشه که منظور رو به همون دلیلی که پیشتر بهش اشاره کردم رو در حالت معکوس برداشت کنن.
مواقعی هم هست که طرف یا کلی واژه بلده و یا با اتکا به همون واژه نامه، میخواد یه متن برای شرکت یا اداره ای بنویسه. بازم بحث شیرین دستور زبان به میون میاد. باید در جریان باشید که در برخی موارد، اونچه رو که ما به زبان فارسی و با قواعد خاص اون به زبان میاریم رو نمیتونیم به زبان انگلیسی بیان کنیم. یعنی مفهوم یکی هست ولی ساختار زبانی متفاوت. برای اینکه ملموستر بحث رو درک کنید، یه مثال براتون میارم.
تصور کنید رفتیم برای یه مصاحبه شغلی و طرف میپرسه:
چند سال هست که دارید تو این شرکت بین المللی کار میکنید؟
حالا ما میخوایم در جوابش بگیم: از سال 2000 دارم تو این شرکت کار میکنم.
خب اگر همین ساختار رو دقیقاً بخوایم ببریم تو زبان انگلیسی و از قاعده حال استمراری استفاده کنیم، اینجاست که بیراهه رفتیم و ساختار زبون خودمون رو اصطلاحاً در زبان مقصد دخالت دادیم.
شما اگر بر فرض مثال بگید: I am working in this company since 2000, نهایت بیسوادی خودتون رو نشون دادید و طرف هم متوجه منظور شما نمیشه. همون جا اگر مدرک زبانتون رو خریده باشید و به این شرکت بین المللی ارائه داده باشید، اگر کمی باهوش باشه، مصاحبه کننده متوجه این قصه احتمالاً میشه.
در هر صورت، شکل ساختار درست جمله بالا میشه: I have been working in this company since 2000.
خب، فکر کنم تو چند خط بالا تونسته باشم اهمیت یادگیری دستور زبان هر زبانی رو به شما انتقال داده باشم.
بازم اگه ابهامی بود، بپرسید تو بخش نظرات پاسخگو خواهم بود.

مشخصات دوره

 • نام دوره: آموزش کامل دستور زبان انگلیسی
 • مدرس:
  داوود چوبینی
 • تعداد جلسات دوره: نامعلوم
 • زمان ثبت نام: از شروع انتشار پست تا 20 بهمن 1401
 • کل مبلغ قابل پرداخت برای کل دوره: یک میلیون تومان
 • تعداد جلسات برگزاری در طول هفته و میزان زمان هر جلسه: یک بار در هفته و 1 ساعت

آنچه در این دوره خواهیم آموخت

 • بررسی زمان افعال در شش فصل
 • آشنایی با مفهوم SUBJECT-VERB AGREEMENT (تطابق فاعل و فعل) و بررسی دقیق جزئیات آن
 • بررسی کامل اسامی
 • آشنایی با مفهوم ضمیر و طبقه بندی ضمایر مختلف
 • آشنایی با مفهوم MODALS (افعال معین) و بررسی کامل آنها در قالب 2 فصل
 • آشنایی با مفهوم NOUN CLAUSES (جمله واره های اسمی) و بررسی ساختارهای متفاوت آن
 • آشنایی با مفهوم ADJECTIVE CLAUSES (جمله واره های وصفی) و بررسی ساختارهای متفاوت آن
 • آشنایی با مفهوم GERUNDS AND INFINITIVES (مصدر) و بررسی ساختارهای مختلفش
 • آشنایی با مفهوم COORDINATING CONJUNCTIONS (حروف ربط همپایه ساز) و بررسی آنها
 • آشنایی با مفهوم ADVERB CLAUSES (جمله واره های قیدی) و بررسی ساختارهای آنها
 • آشنایی با مفهوم REDUCTION OF ADVERB CLAUSES TO MODIFYING ADVERBIAL PHRASES (کوتاه سازی جمله واره های قیدی از طریق تبدیل آنها به عبارتهای قیدی) و بررسی نحوه چگونگی آن
 • بررسی CONNECTIVES THAT EXPRESS CAUSE AND EFFECT, CONTRAST,AND CONDITION (حروف اضافه اتصال دهنده ای که نمایانگر علت و معلول، تضاد و شروط هستند)
 • آشنایی با conditional sentences (جملات شرطی) و بررسی انواع آنها

چه کسانی میتوانند در این دوره شرکت کنند؟

منعی برای شرکت هیچ یک از اقشار از کارمند گرفته تا بیکار، از پیر گرفته تا جوون، از دانشآموز گرفته تا دانشجو، وجود نداره و همه و همه میتونیم در کنار هم جمع بشیم و با هم یاد بگیریم.
دلیلش هم این هست که کلاسها از صفر شروع میشه و میره تا انشا الله دوره پیشرفته. زبان تدریس هم به زبان شیرین فارسی هست و قطعاً کسی مشکلی با زبون مادریش نداره.

قوانینی که باید در هنگام ثبت نام و حضور در کلاس به شدت رعایت شوند

قبل از ثبت نام، دقیق لیست قوانین زیر رو بخون تا خدایی ناکرده با هم به مشکل نخوریم.
من از اون آموزش دهنده های به شدت سختگیر هستم و تعهد جزئ لاینفک زندگی من هست. واقعاً اگر کسی در خودش نمیبینه که قوانین زیر رو رعایت کنه، عاجزانه ازش خواهش میکنم ثبت نام انجام نده. چون اگر با هم به مشکل بخوریم، حتی محسن صالحی عزیز هم به عنوان مدیر نمیتونه واسطه بشه و شما رو به کلاس برگردونه.
از قدیم گفتن: جنگ اول به از صلح آخر هست.
خب، بریم سراغ قوانین:

  • ثبت نام از نظر من یعنی اینکه شما مبلغ مد نظر رو پرداخت کرده و فیش واریزی رو به جناب صالحی ارسال کرده باشی. در غیر این صورت، ثبت نامی از سوی شما انجام نشده.
  • کسی که تکلیف قرار نیست انجام بده و فقط صرفاً میخواد گوش کننده باشه، حق حضور تو کلاس من رو نداره، حتی اگر پول پرداخت کرده باشه.
  • نهایت غیبت شما در این دوره چهار بار بوده و اگر غیبت پنجمی تو کار باشه، از بقیه دوره محروم و هیچ پولی هم به شما عودت داده نمیشه.
  • فقط در صورتی پول برگشت داده میشه که یا تعداد شرکتکنندگان به حد مد نظر ما که همانا شش نفر هست، نرسه و یا پیش از شروع اولین جلسه، طرف با یک دلیل منطقی، از حضور در کلاس صرف نظر کنه.
  • در صورتی که حتی یک دقیقه از برگزاری اولین جلسه بگذره، به هر دلیلی از بازگشت مبلغ معذوریم.
  • وقتی کلاس شروع میشه، شما حق داری نهایتاً 15 دقیقه دیرتر خودت رو به کلاس برسونی و اگر شد 16 دقیقه خودت نیا. چون یه غیبت برات محسوب میشه. البته میتونی بیای و از کلاس استفاده کنی ولی از نظر من تو کلاس غایب هستی و هیچ پرسش و پاسخی قرار نیست از شما صورت بپذیره.
  • برای جلوگیری از بر هم خوردن نظم کلاس، لطفاً وقتی دیر میای، ساکت بیا و تشریفات ابتدایی رو بذار برای آخر.
  • کسی که نام کاربری در teamtalk نداره هم امکان ثبت نام نداره. اگر خواهان ثبت نام در این دوره هستی ولی نام کاربری و رمز عبور تو teamtalk نداری، هرچه سریعتر از طریقی که در ادامه پست بهش اشاره میکنم، نام کاربری و رمز عبور teamtalk درخواست بده. چون کلاسها در teamtalk گوش کن برگزار میشه.

نحوه واریز وجه و ناگفته های من

شما عزیزان میتونید از طرق ذیر پرداختی خودتون رو انجام بدید.
شماره کارت: ۶۰۳۷۷۰۱۵۲۶۵۷۵۴۲۵
پرداخت آنلاین از طریق لینک زیر:
پرداخت آنلاین وجه
اگر از طریق پرداخت آنلاین اقدام میکنید، لطفاً در قسمت توضیحات فرم بنویسید جهت شرکت در کلاسهای دستور زبان انگلیسی.
شماره شبا: IR900160000000000736606902
روشهای ارسال فیش واریزی:
آیدی تلگرام: @hotgooshkon1
ایمیل: hotgooshkon@gmail.com
نحوه درخواست نام کاربری در teamtalk رو از طریق لینک زیر دنبال کن.
نحوه درخواست نام کاربری برای teamtalk
و اما ناگفته های من:

   • وقتی میگم تعداد جلسات نامعلوم، به این معنا هست که واقعاً نمیدونم با چه سرعتی قرار هست جلو بریم. شاید استعداد بچه ها طوری بود که تو 30 جلسه تموم شد، شاید هم بیش از 80 جلسه طول کشید. در هر صورت شما مبلغ یک میلیون تومان رو برای دریافت کل مطالبی که بالا بهشون اشاره کردم، میپردازید. حال میخواد اون 20 فصل تو 20 جلسه تموم بشه، خواه 1000 جلسه.
   • تعداد زبان آموزان در هر کلاس 6 نفر خواهد بود. مثلاً اگر 10 نفر ثبت نام کننده داشته باشیم، تبدیلش می کنیم به دو کلاس 5 نفره. اگر 18 نفر ثبت نام کننده داشته باشیم، تبدیل میشه به 3 کلاس 6 نفره. خلاصه خیالتون تخت. بیش از 6 نفر تو هر کلاس نداریم. نه استاندارد هست و نه هر مسأله دیگه ای.
   • اگر تعداد ثبت نام کنندگان کمتر از 6 نفر باشه، بعداً در موردش تصمیمگیری میکنیم. نهایتش این هست که پولهای اون چند نفر معدود رو برمیگردونیم.
   • بچه ها بیایم همدیگه رو اذیت نکنیم. اگر ثبت نامی انجام میدیم، قبلش همه چیز رو در نظر بگیریم و بعد ثبت نام کنیم. این شکلی نباشه که مثل کارگاه ترجمه، تعدادی ثبت نام کردند و دقیقاً قبل از شروع جلسه اول، اکثراً کنار کشیدن و باعث شدن کلاس به حد نساب نرسه و اون عده معدود عاشق یادگیری به خاطر کنار کشیدن اون تعداد، از کلاس محروم شدن. در هر صورت، طبق تعهدی که داریم، اگر کسی قبل از کلاس دلیل منطقی داشته باشه، پولش رو بهش پس میدیم ولی دیگه این شکلی نباشه که 20 نفر ثبت نام کنن و دقیقاً قبل از شروع کلاس، ببینیم تعداد به 3 نفر رسیده و باید پول 17 نفر رو برگردونیم.
   • روز و ساعت برگزاری کلاسها در طول هفته، با جلساتی که از مورخ 21 بهمن تا آخر بهمن گرفته خواهد شد و با مشورت همدیگه مشخص میشه. باید ببینیم ثبت نام کنندگان و مدرس چه زمانهایی آزاد هستند و بر اساس اون زمانها تصمیمگیری صورت بپذیره.

سعی کردم تمامی ابهامات و سؤالات احتمالی موجود در ذهن شما عزیزان رو پوشش بدم ولی اگر بازم ابهامی بود تا 20 بهمن نظرات رو چک میکنم و در خدمت شما عزیزان هستم.

با هم، در کنار هم و برای هم تا فتح قله های افتخار

درباره manchester

متولد 30/06/1367، عاشق زبان انگلیسی و سایر زبان های خارجی، مترجم زبان انگلیسی، لیسانس مترجمی زبان انگلیسی، متخصص در زمینه ی طراحی وبسایت، در زمینه ی کامپیوتر دارای مدرک کد نویسی html و سیستم های مدیریت صفحات وب مثل wordpress، مدارک در حوزه ی زبان: لیسانس مترجمی زبان انگلیسی، toefl، fce و مدرک advance proficiency از کانون زبان ایران. راه های تماس: ایمیل: d.d.choobiny@gmail.com اسکایپ: davood.choofiny شماره ی تماس: 09019934846 همچنین از طریق این شماره می توانید من را در شبکه های اجتماعی نیز بیابید.
این نوشته در آموزش, اطلاع رسانی ارسال و , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

15 Responses to مهلت ثبت نام به پایان رسید: دوره آموزش کامل دستور زبان انگلیسی.

 1. 1

  سلام داوود عزیز. ببخشید میخواستم بگم. فرم ثبت نام را که نگذاشتید شما. چطور باید ثبت نام کنم ممنون

  • 1.1
   manchester says:

   سلام دوست من، اگر پست رو درست بخونی، روش ثبت نام هم گفته شده. مبلغ مد نظر رو باید از روشهایی که گفته شده پرداخت کنی و فیش رو هم طبق روشهایی که در پست گفته شده برای جناب صالحی ارسال بفرمایید. کاملاً ساده و روشن

   • 1.1.1
    هاجر اورنگ says:

    سلام بر شما داوود عزیز! وقتی این پست رو خوندم خیلی خوشحال شدم که میخوای کلاس برگذار کنی. از زمانی که درسهای آموزش زبان رو از سایت زبان بیاموز دانلود کردم خیلی از نحوه توضیح دادن گرامر راضی بودم. خوشبختانه من اینجا خودم معلم گرفتم و زبان رو ادامه میدم. شاید تونستم در آزمون هم قبول بشم. با وجود اینکه نمیتونم در این کلاسهای خوب شرکت کنم برایت آرزوی موفقیت میکنم. خیلی پروژه جالبی هست. امروزه یادگیری انگلیسی برای همه ضروری هست و انگلیسی بدون دستور زبان زیاد جالب نیست. باز هم برایت آرزوی موفقیت میکنم! چون میدونم مدرس خوبی هستی.

 2. 2
 3. 3

  سلام. مبلغش مناسبه. ولی من نمیتونم به این زودی پرداخت کنم.

 4. 4

  سلام. خوب هستین؟
  امکانش هست من یه جلسه بیام همینطوری فقط مطالب رو گوش کنم و ببینم چطوریه کلاسهاتون؟

  • 4.1
   manchester says:

   درود بر خانم آیت،
   متأسفانه پاسخ منفیست. چون اگر به شما اجازه ورود به عنوان مهمان رو بدم، اون موقع این توقع در بقیه هم ایجاد میشه که یک جلسه به عنوان مهمان وارد بشن. البته این یه فرض احتمالی هست ولی ممکن به حقیقت بپیونده و اون موقع هست که چون به شما اجازه دادم، باید به دیگری هم اجازه بدم. چون همه در برابر همدیگه برابر هستیم. پس با عذرخواهی از شما و برای جلوگیری از مد شدن این قصه و عدم بروز بینظمی، نمیتونم چنین مجوزی رو صادر کنم. ضمن اینکه شما نیازی به این کلاسها نداری.

 5. 5
  قاسمی says:

  سلام وقت بخیر. ببخشید هفته ای یک جلسه خیلی طولانی میشه. اینطوری خیلی کند پیش میره.
  یه سؤال: فقط گرامر تدریس میشه؟ اگه یکی مبتدی باشه و دایره لغتش خیلی خیلی محدود باشه، به مشکل بر نمیخوره آیا؟ فرموده بودید قصد دارین از 0 شروع کنید. به نظرتون میشه کسی هیچی بلد نباشه و فقط گرامر رو یاد بگیره، در طی آموزش گرامر سرعت بقیه رو کند نمیکنه آیا؟

  • 5.1
   manchester says:

   سلام، برای کسایی که لغتشون پایین هست، یه برنامه جداگانه و خارج از کلاس دارم. بله میشه هیچی لغت بلد نبود ولی دستور زبان رو یاد گرفت. در مورد کند پیش رفتن هم فکر کنم زود قضاوت کردید. مطالبی که در یک جلسه ارائه خواهند شد به قدری هست که طرف یه هفته لازم داره تا تمرین کنه و درست ملکه ذهنش بشه. وقتی نوشتم همه میتونن شرکت کنن معناش این هست که مشکلاتی نظیر اونچه شما بهش اشاره کردید رو هم بهش فکر کردم و هم راهش رو پیدا کردم. دیگه بسته به همت خود طرف هست که تو کلاس حرف من بیسواد رو گوش بده یا نه.

دیدگاهتان را بنویسید