قوانین کافه ی نابینایان

تاریخ آخرین به‌روز‌رسانی: ساعت 1:45 دقیقه پنجشنبه، 27 آذر 93.

من با راه اندازی کافه ی نابینایان موافقم به شرط هایی که خدمت شما عرض میکنم. شرط های منم واسه اینه که این قضیه که خیلی هم خوبه، وسط کار، به علت غیبت ی نفر، کنسل نشه. ما اگر طرح میان‌مدتی رو میدیم، باید پاش واستیم. اینترنت خود‌مون هم قطع شد، باید حتی از ی کافینت یا جای دیگه هم شده، مسئله رو پیگیری کنیم و مدیریت قهوهخانه رو بیخیال نشیم. پس شروط من از این قرارند:

 1. سیروس جان لطف کند هر هفته، نفر بعدی برای قهوهخانه را معرفی کند و مطمئن بشود که آن نفر، حتما سر قرار مدیریتیش حاضر می شود. مثلا ما مطمئن هستیم این هفته، پنجشنبه شب، سیروس مشغول چیدن استکان و نعلبکی ها و کاپوچینو و چای هایی با عطر های مختلف و قوری و کتری و سماور و قلیان و زغال و رومیزی ها و میزها و صندلی ها و چراغ ها و شمعدانی ها و دیزی و پیاز و نان داغ تازه و نبات و املت و خاگینه است و یک راهنما را که شاید خود مدیر کافه باشد برای راهنمایی نابینا هایی که از در کافه وارد می شوند اختصاص داده است. اگر سیروس جان، به هر دلیل نتوانست در یک هفته حضور داشته باشد، بچه های دیگر به خصوص مدیران و ویرایشگران از جمله خودم که کوچیک همه ی گوشکنی ها هستم باید پیگیر باشیم. این قانون، در همه ی هفته ها جاریست.
 2. طبق قرار بند شماره ی بالا، پست کافه، باید هر پنجشنبه فرستاده شود و این هفته برای روز جمعه، 28 آذر 93، ساعت 00:00 زمانبندی شود. یا نوشته توسط سیروس زمانبندی میشود، یا اگر سیروس نوشته اش را بفرستد و زمانبندی نکند، توسط من یا سعید یا شهروز یا دیگرانی که اجازه ی مدیریتی داریم، باید نوشته حتما برای ساعت صفر جمعه، زمانبندی شود تا به موقع منتشر گردد.
  این قانون و قانون بند یک، در همه ی هفته ها جاریست.
 3. وظیفه ی مدیریت کامنت ها، بر عهده ی کسانیست که در آن روز حاضرند و مجوز مدیریتی دارند. ما مطمئنیم که کامنت های حاشیه‌دار از جمله کامنت‌های مذهبی‌نما‌ها را منتشر نمی‌کنیم حتی اگر با فرد کامنت‌دهنده دوست باشیم. این‌ها هم اسم مذهب را خراب می‌کنند، هم به سایت ضربه می‌زنند و هم اگر طوری شد، عقب می‌کشند و خودشان برای جماعت نابینا یک میلیمتر قدم برنمیدارند. حواس ما شش دانگ، به کامنت های سیاسی و مذهبی هست و می‌دانیم اگر سایتی، جایی، به زعم خودش علیه ما چیزی نوشت یا گفت، ما پاسخ نمی‌دهیم چون قد ارزن، برایشان ارزش قائل نیستیم. اگر ما به کسی که قصد تخریب دارد پاسخ بدهیم، یعنی او برای ما مهم بوده است. پس حاشیه‌ساز ها را با بی‌محلی هرچه تمامتر، به حال خودشان رها میکنیم تا بتوانیم خوش باشیم تا همیشه!
  دوستان، جدی عرض می‌کنم. افرادی هستند که همیشه شاهد دور همی های موفق ما و دیگر دوستان نابینا هستند و غیر از اینکه خودشان دوست ندارند خوش بودن را تجربه کنند، کاری می کنند که دیگرانی که خوش هستند نیز از این موضوع، محروم بمانند. پس قرار ما می شود عدم تأیید کامنت های حاشیه‌دار، عدم پاسخ به حرف‌های خاله‌زنکی در این سایت و آن گروه. کارنامه ی ما روشن است. در اختیار همه است. هر کسی صفحات دفتر محله را ورق بزند، متوجه میشود اینجا سعی بر این است کاری جز مثبت انجام ندهیم و قصدی جز خیر نداشته باشیم اگرچه که ممکن است در رسیدن به اهدافمان با چالش هایی نیز روبرو شده باشیم یا مواجه شویم.
  این قانون و قانون بند یک و دو، در همه ی هفته ها جاریست.
 4. اگر هر هفته ای، تا ساعت هشت شب روز پنجشنبه، پست مربوط به کافه فرستاده نشود، مدیران یا ویرایشگران، برای جلوگیری از تعطیلی کافه، حق دارند از طرف خودشان یا از طرف کسی که نوبتش بوده، یا از طرف فردی که با او هماهنگ میکنند که داوطلب مدیریت کافه بشود، پست قهوهخانه را با متن دلخواه، منتشر کنند. پس دیگر جای ناراحتی نباشد که مثلا من مجتبی خادمی بگویم چرا شهروز به اسم خودش قهوهخانه را منتشر کرده است. مجتبی خادمی اگر قبول کرده که مسئول قهوهخانه محله در یک هفته باشد، باید روز پنجشنبه، تا قبل از ساعت هشت شب، پست قهوهخانه را تنظیم بکند، زمانبندی بکند و بفرستد برای انتشار.
  این قانون و قانون بند یک و دو و سه در همه ی هفته ها جاریست.
 5. موضوع کافه، کاملا آزاد است و میتوانید با مدیر کافه، موضوع را به سمت دلخواهتان هدایت کنید. از پرسش و پاسخ های کامپیوتری و موبایلی و مشاوره گرفته تا درد دل و خاطره‌نویسی و گپ و گفت دوستانه.

اگر اینجا قوانینی نوشتم، منظورم این نیست که رییسم. منظورم این نیست که مجبورید به قوانین عمل کنید. منظورم این است که پیشنهاد های من اینها هستند. اگر دوست داشتید، اگر گمان کردید عمل به حرفهایم باعث نظم کافه میشود، اگر به این نتیجه رسیدید که حرف هام از سر احساس مسئولیتم بوده، اگر فکر کردید با عمل به این موارد، کافه ی باحالتری خواهیم داشت، عمل کنید. در غیر این صورت، باز هم مختارید کافه را به عشق خودتان هر طور کیفتان میکشد راه بیندازید و مدیریت کنید. من هم اگر هر وقتی توی کافه بودم، با کمال میل، با افتخار تکتک کامنت ها را میخوانم و آنجایی که نیاز باشد، دربست جوابی که بلد باشم را مینویسم یادگاری روی میز های کافه. البته بعدش باید فرار کنم که صاحب کافه با چماق تکه تکه ام نکند. میدانید این روز ها، قیمت میز هم بالا رفته. خخخ

این موارد، ممکن است تغییر کنند. پس هفته ای یک بار، به این صفحه، سر بزنید.

اینم مهر من پای مجوز کافه:

چالاپ!

15 دیدگاه دربارهٔ «قوانین کافه ی نابینایان»

زهره، اینجا باید جدی باشیم!
ناسلامتی کوچه ی قوانین است هاااااهاهاهاهاهاهاههوهیهی.
ببین چیکار میکنی؟!
اومدم جدی بشم نشد. خندم گرفت.
دیگه نیای اول بشیاااا!
توی کافه، جمعه منتظرتیم. به دوستاتم بگو. قوانین رو هم واسه اون هایی که نخوندن mpThree توضیح بده.

سلام به نیوو فولدر عزیز خخخ.
خب آخه پست اسم منتشرکننده نداشت گفتم لابد نیوو فولدره.
میگم تا جدی هستیم یه چیزیو خیلی خیلی جدی میگم شوخی هم ندارم.
یه روز یه هموطن داشت عقب عقب از کوه میرفت بالا.
میگن چرا اینطوری میکنی؟ میگه آخه شاید اون بالا جا نباشه دور بزنم برگردم.
بعد میبینن داره از بالا باز هم عقب عقب برمیگرده پایین.
میگن دیگه چرا عقب عقب برمیگردی؟ میگه آخه بالا جا بود دور زدم.
هاهاهاهاهاهاهاهاهاهاهاهاها.
الفرااااااااااااار.

ههههه آخ جون جونی جونم مجوز قشنگه رو گرفتیم مجتبی جان برای هر جایی قوانین لازم هست بدونه قانون یعنی بی انظباتی و سر در گمی ای ولی برم تدارک ببینم جانی جانم جونی جانم خخخخ ال فرار که کار زیاد هستش تا از سر کار برگردم باید بنویسم کلی ایده دارم فعلا زد زیاد

یعنی دارم میخندم،یعنی دارم ریسه میرم مجتبی این چالاپ آخر خععععلی باحال بود،یعنی باحالی مدیر،،،قوانین هم عاااالی هست،،یعنی باید قانون اینجا باشه،از همه باحالتر اونجایی بود که نوشتی کامنتای هاشیه دار مذهبی حذف یعنی فرت فرت میشه هههخخخخخ،،،یهووووٱووووٱوووٱووو میسی میسی میسی میسی زیاااآااااد،،مدیر مدیره،مجی مدیره،،ایول مدیره،،احسنت مدیره،،خخخخخ،،خدا شاملو نه نه راستی چیزه خدافسی

سلااااام مجی.
اینم از اون شگردهای فنی و تفننی بود هااااا!!
من با همه قوانین موافقم.
همونطور که در پست سیروس هم گفتم اگه بشه روزای جمعه بجز این پست پست دیگه ای منتشر نشه خیلی بهتر میشه.
اینم یه بوس گنده مجی جون، مولوووووووچ.

سلام داش سيروس گل چطوري؟ خوبي؟ بابا من جا موندم. ميگم: ميشه تو قهوه خانه واسم قهوه اونم از نوع تلخ هم بياري؟ آخه من قهوه تلخ خيلي دوست دارم. هروقتم ميخورم فوري نميدونم چي ميشه كه فكم گرم ميشه و تا اونجايي كه بتونم فك ميزنم. باشه سيروس جان، مياري؟ من بهت قول ميدم همش 2 استكان بزرگ بخورمها نه بيشتر. خععععععلي باحاليدا مرسي. خخخخخ

دیدگاهتان را بنویسید