بریده های ایران سپید تا 12 شهریور 91

شاپرك: کودکانه:

یکی بود یکی نبود. یک ساعت کوچولویی بود که همیشه عقب میموند. اون همیشه با تمام سرعت کار میکرد، ولی هیچ وقت یک ساعت خوب نبود. چون همیشه خسته میشد و باز دوباره عقب میموند. اون همیشه زودتر از همه بیدار میشد و کارشو شروع میکرد، اما کافی نبود. تأخیرهای ساعت کوچولو بعضی وقتها باعث میشد چیزهای بدی تو مزرعه اتفاق بیفته. مثلاً خروس بیچاره اون قدر توی دیگ میپخت که میسوخت، گاوهای بیچاره دیر دوشیده میشدند و تراکتورها دیر به مزرعه میرسیدند. یک روز زن و شوهر مزرعه دار که این ساعت از پدربزرگ و مادربزرگشان به آنها رسیده بود، گفتند: دیگه این طوری نمیشه. باید به شهر بریم و یه ساعت نو بخریم. اونا فردای اون روز به شهر رفتند و یک ساعت قشنگ خریدند که خوب هم کار میکرد. اونا اون رو روی دیوار سالن پذیرایی آویزون کردند. ساعت کوچولوی بیچاره خیلی ناراحت و غمگین شد و از خودش پرسید: حالا با من چی کار میکنند؟ زن و شوهر مزرعه دار ساعت کوچولوی بیچاره رو توی مرغدونی انداختند. اونا دلشون نمی اومد ساعت رو دور بندازند، چون مثل یکی از اعضای خونواده اونا بود. یک روز زیبا و قشنگ، یک مرد خارجی که مسافر هم بود از کنار مزرعه اونا گذشت و خیلی اتفاقی چشمش به ساعتی افتاد که جوجه ها اون رو لونه خودشون کرده بودند. مسافر از خودش پرسید: این ساعت اینجا چی کار ميکنه؟ مرد مزرعه دار که خیلی هم از اونجا دور نبود گفت: این ساعت دیگه خوب کار نمیکرد، ولی ما دلمون نیومد اونو دور بندازیم. مرد مسافر گفت: اینکه کار میکنه و دقیقاً ساعت شهر منو نشون میده. الان ساعت تو شهر من 6 ساعت جلوتر از اینجاست. مرد مزرعه دار گفت: واقعاً؟ پس اگر شما این ساعت رو دوست دارید میتونید اون رو با خودتون ببرید، جای اون تو خونه شما بهتر از مرغدونی ما هست و مرد مسافر ساعت را به کشور خودش برد و اون رو تو خونه خودش در جای مناسبی آویزون کرد.

شعر: اطوي داغ!

دويدم و دويدم

به یک اطو رسیدم،

گفتم چه دم درازی

میای با من تو بازی؛

اطو دمش را تاب داد

با دست به من جواب داد،

خطر داره بازی با من

نشو تو هم بازی من؛

تنم همیشه داغه

یه چشم دارم چراغه،

پیف میکنم پاف میکنم

پیرهنتو صاف میکنم؛

اگه به من یه روزی دست بزنی میسوزی.

ورزشي:

رئيس فدراسيون نابينايان و كمبينايان گفت: 23 مليپوش  در 4 رشته راهي بازيهاي پار المپيك 2012 لندن شدند و همه به مرز آمادگي و خودباوري رسيده بودند. دكتر مسجدي افزود: شش مليپوش در جودو، 4 ورزشكار در گلبال، سه مليپوش در دو و ميداني و 10 فوتباليست در تيم فوتبال پنج نفره كشورمان در اين بازيها شركت كرده اند.  وي ضمن اشاره به تلاش وافر كادر فني و تمرينات مداوم ورزشكاران طي يكسال اخير گفت: با مساعدت كميته ملي پار المپيك توانستيم در اين مدت، ورزشكاران همه رشته ها را به تورنمنتهاي خارج از كشور اعزام و آنها را براي حضور در لندن آماده كنيم. مسجدي در ادامه گفت: ما در جودو و دو و ميداني شانس بيشتري براي كسب مدال داريم، ضمن اينكه به تيم فوتبال پنج نفره و گلبال نيز اميدواريم. رشته هاي جودو و دو و ميداني از فروردين 90 و فوتبال و گلبال از مهرماه سال گذشته، تمرينات آماده سازي خود را آغاز كردند. وي ادامه داد: نابينايان و كمبينايان، 10 انجمن را تحت پوشش دارند كه فدراسيوني پرجمعيت به شمار ميآيد، لذا نبايد به آن به چشم يك فدراسيون نگاه شود. البته وزارت ورزش و جوانان به ما لطف دارد اما با توجه به حجم وسيع كار، نياز به بودجه و امكانات بيشتر است. مسجدي ضمن ستايش از حمايت خوب رسانه ها از مليپوشان اعزامي به لندن گفت: همه چيز بخوبي پيش ميرود و اميد است تلاشهاي انجام شده در لندن ببار بنشيند. * چه خبر؟ وزير ورزش در مراسم بدرقه كاروان معلولين گفت: با توجه به روحيه جانبازان و معلولين و نتيجه اي كه المپيكيها كسب كردند، به موفقيت پار المپيكيها نيز اميد داريم. عباسي به يكسان بودن پاداشها نيز تأكيد كرد. * كاروان معلولين و نابينايان دلوار با 79 ورزشكار در لندن مستقر شدند. گفتني است چهاردهمين دوره بازيهاي پار المپيك با بيش از 4 هزار ورزشكار از 140 كشور جهان از 8 لغايت 19 شهريور در لندن برگزار ميشود. * خسرويوفا در مراسم بدرقه تيمهاي معلولين گفت: سلامتي شما از كسب مدال مهمتر است. ترديدي نيست كه همه نميتوانند مدال بگيرند اما آنچه اهميت دارد اين است كه از نظر جسمي و روحي سالم به كشور برگرديم. رئيس پار المپيك ايران افزود: ما با برنامه تر از دو بار المپيك قبلي به لندن ميرويم؛ فقط نبايد مغرور شويد و همواره دعا كنيد، شكست را گردن ديگران نياندازيد، نگوئيد حق مرا خوردند، بلكه بگوئيد حريف بهتر عمل كرد و حق اعتراض به داوران را نداريد. (کربلایی)

دانش روز:

دانشمندان در اکتشافی جالب دریافتند که خورشید احتمالاً یکی از گردترین اشکال سنجیده شده در جهان است. در حقیقت سنجشهای انجام داده نشان داده خورشید به طور بسیار کاملی گرد است. با کاهش مقیاس این ستاره به اندازه یک توپ، تفاوت میان عریضترین و باریکترین قطرهای خورشیدی بسیاری کمتر از عرض یک موی انسان است. گردش خورشید بدلیل نداشتن هیچ سطح جامدی باید آن را کمی مسطح کند اما سنجشهای جدید نشان داده این مسطح شدن بسیار کوچکتر از حد انتظار بوده است. دانشمندان به بررسی اطلاعات رصدخانه دینامیک خورشیدی پرداخته‌اند که وضعیت خورشید را مطالعه میکند. پیش از این تصور بر این بود که شکل خورشید در دوره‌ها با هم متفاوت بوده اما یافته‌های جدید نشان داده که این شکل بطور قابل توجهی دائمی است. نیروهای خورشیدی زیر سطحی مانند مغناطیس و تلاطم ممکن است اثر قدرتمندتری نسبت به تصورات پیشین بر شکل خورشید داشته باشند. * محققان روبات انسان نمایی به نام نيكو ساخته اند که میتواند بطور دقیق دستهایش را در محدوده فضایی که در آینه مشخص است، تشخیص دهد. نیکو در تجربه منحصر به فردی قرار دارد تا نشان دهد آیا یک روبات میتواند از آزمایش کلاسیکی موسوم به خودآگاهی بر بیاید یا خیر. تا کنون فقط دلفینها، فیل، کلاغ، انسان و چند نمونه از میمونها از این آزمایش سربلند بیرون آمده اند.(باهنر)

اطلاع رساني:

به اطلاع تشكلهاي نابينايان سراسر كشور كه داراي مجوز از وزارت كشور، استانداري و فرمانداري هستند ميرساند مجمع عمومي در تاريخ 23/6/91 در تهران جهت انتخابات هيئت مديره، بازرسان و تغييرات اساسنامه برگزار ميشود. در اسرع وقت جهت ثبت نام با 09196805706 تماس حاصل فرماييد. در غير اين صورت از پذيرش تشكلها در جلسه معذوريم.

گزارش خبری:

دومین جشنواره سراسری موسیقی نابینایان و کمبینایان با عنوان صدای سپیده در تاریخ 5 و 6 شهریورماه در شهرستان مرزی بانه برگزار شد. به گزارش ایران سپید در این جشنواره با توجه به وقفه طولانی که پیش آمده بود حدود 110 اثر در رشته های تکنوازی، آواز  و اجرای گروهی به دفتر دبیرخانه رسیده بود که از این تعداد با بررسی هیأت داوران 28 اثر در دو بخش آواز و تکنوازی و 7 اثر در بخش اجرای گروهی به مرحله نهایی راه یافت. بنابر این گزارش هیأت داوران جشنواره شامل یک داور از تهران و سه داور از شیراز بود. از تهران محمدرضا لکا و از شیراز صمد عبدی، پوریا پاکشیر و خانم نوید حسنی داوری این جشنواره را عهده دار بودند. اسعد فرجیان دبیر اجرایی جشنواره در گفتگویی کوتاه با خبرنگار اعزامي ایران سپید به وقفه چند ساله از اولین جشنواره تا جشنواره امسال اشاره کرد و گفت: جرقه اولیه این جشنواره مرداد 1384 توسط هوگر خمی، مهدی فرضیان و فرهاد فرجیان در شهر مرزی بانه زده شد و از آنجا که مبنای این طرح از سوی انجمن موسیقی بانه پی ریزی شده بود اهداف گسترده ای را پیش رو قرار داده بود اما به دلایلی چند سال وقفه بین برگزاری جشنواره اول تا دوم بوجود آمد که با اهتمام اداره کل ارشاد استان کردستان و  اداره ارشاد شهرستان بانه همچنین همکاری اداره میراث فرهنگی و شهرداری شهرستان بانه بنا شد که این جشنواره به صورت سالانه برگزار شود. فرجیان در ادامه به شرکتکنندگان در این جشنواره اشاره کرد و افزود با توجه به فراخوانی که کمی با تاخیر منتشر شد آثار مستقل از چندین استان کشور به دست ما رسید. گرچه انتظار ما با توجه به تجربه نخستین جشنواره بیش از این بود اما همانگونه که اشاره کردم تمدید تاریخ جشنواره در دو مرحله اثر منفی خود را گذاشت اما با این حال خرسندیم که حضور هنرمندان نابینا و کمبینا ما را در مقابل مسئولان سرافراز کرد. (سرایی)

سيب زندگي:

احساس شاد بودن و رضايت يكي از مهمترين عوامل تأثيرگذار در سلامت افراد جامعه است. در زير چند ماده غذايي شاديبخش و ضد افسردگي را معرفي ميكنيم: لوبيا سبز: بررسيها نشان ميدهد كه سطح منيزيم در افراد افسرده بسيار پايين است؛ بنابراين مصرف مواد غذايي كه در افزايش منيزيم بدن نقش دارند به افراد افسرده توصيه ميشود. يكي از اين مواد غذايي لوبيا سبز و سبزيجات سبزرنگ است. ماهي سرخو: يكي از مهمترين دلايل بروز افسردگي كمبود ويتامين ب 12 است. ماهي ‘سرخو’ اين كمبود را جبران ميكند.كدو تنبل: كدوتنبل باعث ميشود كه سلولهاي عصبي زنده نگه داشته شوند. علاوه بر اين، اين ماده غذايي يك پروتئين مخصوص در بدن را به ‘سروتونين’ يعني هورمون شادي تبديل ميكند. شكلات: اين ماده خوراكي باعث افزايش ‘آندروفين’ در بدن ميشود. گندم: مصرف اين ماده غذايي باعث بهبود خلق و خو و  انرژي ميشود. عرق شيرين بيان: عرق شيرين بيان بهترين گزينه براي مقابله با استرس است. گريپ فروت: اين ميوه خوراكي منبع غني اسيد فوليك بوده كه نقش اساسي را در اكسيژنرساني مغز انجام ميدهد. دانه كنجد: اين ماده غذايي منبع غني ‘آمينو اسيد’ است كه از بروز افسردگي جلوگيري ميكند. عدس: معمولاً افراد از بيحالي، ضعف و خستگي روزانه نالان هستند. مهمترين علت بروز اين عوامل كمبود آهن است كه با مصرف عدس به ميزان 3 بار در هفته جبران ميشود. قلوه گوسفند: اين ماده غذايي در تقويت حافظه و براي جلوگيري از استرس بسيار موثر است. پرتقال: اين ميوه خوشمزه داراي تركيباتي است که از بروز نوسانات خلقي جلوگيري ميكند. (باهنر)

اطلاع رساني:

سومين شمارگاه علمي – فرهنگي صوتي صداي زندگي منتشر شد. در اين شماره كه كاري است از نمايندگي انجمن عملي فرهنگي دانشجويان و دانشآموختگان نابيناي ايران شعبه كاشان اين مطالب را ميشنويد: فريدون مشيري، كليدهاي ميانبر در نرم افزار ورد، روانشناسي اعتماد به نفس، بازيهاي كامپيوتري براي نابينايان، درباره نمايشگاه بين المللي الكامپ، جهان شگفت انگيز موريانه ها، ژان ميشل ژار خالق موسيقي اكسيژن، سفر به فضا، مشاهير جهان علم و هنر، تأثير تغذيه بر سلامت حافظه، مديريت زمان، داستان و چندين مطلب جذاب ديگر. علاقمندان با شماره تلفن 09359503766 تماس و يا به وبسايت اختصاصي گروه صداي زندگي به آدرس www.szg.ir مراجعه نمايند.

خبر ويژه:

رئیس سازمان بهزیستی از بازنگری در قانون جامع حمایت از معلولان خبر داد و گفت: در این بازنگری سعی شده اشکالات و معایب پیش رو برطرف شود. دکتر هاشمی گفت: در بازنگری قانون جدید پیشنهاد کردیم سهم سه درصدی اشتغال معلولان به پنج درصد ارتقاء یابد که در این زمینه ستادی را در سازمان بهزیستی مستقر کردیم تا با مکاتبات عملیاتی با دستگاههای اجرایی، اشتغال معلولان را در تمام دستگاهها و رعایت سهم تعیین شده رصد کنند. * در زمينه خبر فوق با علی خواجه حسینی گفتگو كرديم. وي كه کارشناس سازمان بهزیستی است به عنوان نماینده این سازمان در جلسات وزارت کار و رفاه و تأمین اجتماعی حضور دارد در خصوص این خبر به ایران سپید گفت:  بهزیستی با همکاری انجمن باور با تشکیل جلساتی نظرات اصلاحیش را برای اصلاح قانون جامع ارائه کرده است و این نظرات تدوین شده و به وزارت کار ارائه شده است. در این وزارتخانه به طور منظم جلساتی با حضور نماینده سازمان بهزیستی، مدیرعامل انجمن باور و دکتر علی صابری حقوقدان نابینا تشکیل شده که اعضاء در حال تهیه پیشنویس اصلاحیه قانون جامع هستند. البته پیشنهادهایی در این کمیته مطرح شده که مهمترین آن بحث ضمانت اجرای قانون است و بحث افزایش مطرح نیست. چیزی که به نفع معلولان باشد ضمانت اجرایی است و گرنه سازمانی مثل آموزش و پرورش همین 3 درصد را نیز اجرا نکرد! خواجه حسینی در پایان اظهار داشت: طی دو ماه آینده پیشنویس قانون آماده شده و از طریق وزیر کار و رفاه و تأمین اجتماعی در هیأت دولت مطرح خواهد شد.

گزارش فرهنگی:

اسامی برگزیدگان دومین جشنواره سراسری موسیقی نابینایان و کمبینایان «صدای سپیده» پس از دو روز رقابت در استان کردستان اعلام شد. هیئت داوران جشنواره پس از بازبینی نهایی اجراهای بخش رقابتی، برگزیدگان دومین جشنواره سراسری موسیقی نابینایان و کمبینایان «صدای سپیده» را به شرح ذیل اعلام کرد: بخش اجراهای گروهی، گروه کُر پژواک از تهران حائز رتبه دوم و گروه موسیقی ارغوان از تهران حائز رتبه سوم شدند. بخش تکنوازی سازهای ایرانی؛ ارغوان حمسی از تهران و مهدی الصاقی از اصفهان در تکنوازی سنتور مشترکاً حائز رتبه اول، ابوذر سمیعی تکنواز سه تار از کردستان حائز رتبه دوم و مهدی رضوانی تکنواز نی از اصفهان مشترکاً حائز رتبه سوم شدند. بخش تکنوازی سازهای کلاسیک؛ علی حسین مهدوی تکنواز پیانو حائز رتبه اول شد. بخش موسیقی پاپ؛ محمود کیقبادی از تهران حائز رتبه سوم شد. بخش موسیقی نواحی آواز؛ فاروق حسینی از پاوه و موسی موسوی از شهرکرد مشترکاً حائز رتبه اول شدند. بخش آواز ایرانی؛ کیوان شریعتی از اصفهان و مرتضی خدادادی از خرمآباد مشترکاً رتبه سوم را کسب کردند. بخش موسیقی نواحی، سازهای مقامی، شهاب الماسی از هشتگرد و سیدمجتبی حسینی از تهران، تکنوازان تنبور مشترکاً به عنوان نفرات منتخب معرفی شدند. بنا بر گزارش ستاد خبری این جشنواره، در بخش موسیقی پاپ هیچ شرکت کننده‌ای به عنوان نفر برگزیده انتخاب نشد. دومین جشنواره سراسری موسیقی نابینایان و کمبینایان (صدای سپیده) 5 و 6 شهریورماه در شهرستان بانه برگزار شد.

آگهي:

شركت خدمات فرهنگي اميد سپيد افتخار دارد در اسرع وقت كاغذ و نوشت افزار افراد نابينا را در اختيار قرار دهد. 09393505226 – 77717251

سلامت:

ریاحی، مسؤول سامانه گویای سلامت گفت: مردم علاوه بر مطرح نمودن پرسشهای خود در تمامی زمینه های سلامت، بطور ویژه میتوانند هر گونه سؤال در مورد مراقبتهای بارداری را از سامانه گویای 8999 بپرسند. *

ترنم:

ويژه دومين جشنواره موسيقي صداي سپيده: بالاخره پس از ماهها انتظار، دومين جشنواره موسيقي سراسري نابينايان و كمبينايان با عنوان «صداي سپيده»، روزهاي پنجم و ششم شهريورماه، در دامنه كوه سر به فلك كشيده آربابا، در نگين مرزي بانه برگزار شد. شركت كنندگان نابينا و كمبينا، خاطرات شيرين و به ياد ماندني از نخستين جشنواره موسيقي كه 7 سال پيش در شهر مرزي بانه برگزار شده بود، در صندوقچه خاطرات خود حفظ كرده بودند؛ به همين علت، از زمان انتشار فراخوان دومين جشنواره، با شور و انگيزه دوچندان از قبل، خود را آماده حضوري پر رنگ و پر انرژي كردند. هرچند تاريخ برگزاري جشنواره دوم به عللي دو بار تمديد شد، با اين حال اين وقفه چند ماهه، تأثير منفي در احساسات علاقمندان موسيقي نگذاشت و اي بسا انگيزه موسيقيدانها و هنرجوهاي نابينا و كمبينا را براي رقابتي شيرين و لطيف در دامن گسترده نتها را دوچندان كرد. ايران سپيد هم مثل هميشه يار و همراه شركتكننده هاي پرشور شد و كاروان تهرانيان اهل موسيقي را همراهي كرد. ماحصل حضور دو روزه در سرزمين پرنيانهاي لطيف، جز شادابي و طراوت آميخته با هواي لطيف كوهستاني نبود. تو گويي اهل كردستان و به ويژه بانه، عاشق تقسيم شاديهاي خود با ديگر هموطنانشان هستند؛ چه، مصاديق اين ادعا در تمامي لحظه هاي برگزاري جشنواره، در مسير هتل اقامت تا سالن جشنواره حتي هنگام صرف غذا و اوقات استراحت كاملاً محسوس بود. بيترديد همه باشندگان در اين اجتماع آكنده از حرير نت، لحظه هاي دل انگيز و پرهيجان كه بعد از صرف غذا با آواز و پايكوبي همراه ميشد را در لوح خاطراتشان ثبت كرده اند و هيچگاه از يادشان پاك نخواهند كرد. القصه، از ابراز احساسات بگذريم. به هر حال دومين جشنواره موسيقي نابينايان و كمبينايان، با همه ضعفها و قوتها، به اهتمام انجمن موسيقي نابينايان بانه، انجمن نابينايان بانه و اداره كل ارشاد استان كردستان و اداره ارشاد شهرستان بانه برگزار شد. بديهيست كه اين جشنواره مانند هر جشنواره، ابعاد مختلف و وجوه مثبت و منفي را داشت و تبيين اين ابعاد و وجوه، در صحبتهاي شركت كنندگان و صاحبنظران، بطور شفاف بيان شده است. ضمن ارج نهادن به تمام زحمات برگزار كنندگان اين جشنواره، آرا و ديدگاههاي شركت كنندگان اين جشنواره را طي روزهاي آينده، تحت عنوان «صداي سپيده» ويژه جشنواره دوم را از نظر مخاطبان ميگذرانيم. پيش از هر نكته، ضمن پوزش از اينكه نام يكي از برگزيدگان جشنواره در خبر منتشر شده از قلم افتاده بود، به اطلاع ميرساند كه در بخش موسيقي پاپ، محمود كيقبادي حائز رتبه سوم شد و اين بخش برگزيده اي در رتبه هاي اول و دوم نداشت. (سرايي)

اطلاع رسانی:

بمنظور رسیدگی به مسائل و مشکلات بانکی مخاطبان روزنامه، از این پس چنانچه در زمینه امور بانکی بجز خدمات حساب جاری، با مشکلی مواجه شدید میتوانید آن را با قید نام و شعبه بانک به شماره 88504116 فکس یا شماره 09379419393 پیامک نمایید.

آگهي:

يك دستگاه پركينز آمريكايي در حد نو به فروش ميرسد. تلفن: 9132273997 رضا جمشيدي

درباره مجتبی خادمی

مجتبی خادمی. متولد 7 بهمن 66. دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه اصفهان. ارزیاب مرکز تماس گروه صنعتی انتخاب. مؤسس و گرداننده اسبق محله نابینایان. مدرس علوم کامپیوتر و زبان انگلیسی. طراح وب. برنامه نویس. مجری برنامه های رادیویی. آشنا به راه اندازی و استفاده از چاپگر های خط بینایی و بریل. دوره پیش دبستانی را در مدرسه کمتوانان ذهنی بصیرت زرین شهر گذراندم. دوره های دبستان و راهنمایی را در مجتمع آموزشی ابابصیر اصفهان. پایه اول دبیرستان را در دبیرستان غیر انتفاعی محمد باقر زرین شهر. پایه های دوم و سوم هنرستان را در رشته کامپیوتر در هنرستان ملا صدرا. مقطع کاردانی کامپیوتر را در دانشگاه های آزاد مبارکه و دولتی شهرکرد. و مقطع کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی را در دانشگاه اصفهان گذراندم. همزمان، در انجمن موج نور نابینایان، به عنوان مسئول تولید محتوا، مؤلف کتب صوتی ویژه نابینایان، صدابردار، مسئول کنترل کیفی مواد آموزشی، پاسخگو به پرسش های کامپیوتری نابینایان، طراح سامانه تلفن گویا، مدرس کلاس های آموزش رایانه و مسیر یابی ویژه نابینایان، مدرس دوره های تربیت مربی آموزش رایانه به نابینایان، و تحلیلگر نیاز های آموزشی نابینایان در خانه ریاضیات مشغول به خدمت شدم. در ادامه، به عنوان اپراتور در مرکز تماس گروه صنعتی انتخاب مشغول بودم و اکنون در مقام ارزیاب در تیم پایش عملکرد در گروه صنعتی انتخاب خدمت می کنم. از دوران کودکی، مخارج زندگی و تحصیل را شخصا به عهده گرفتم و به سختی فراهم کردم. در دوران دبیرستان، اولین رساله ی گویا در ایران از آیتالله مکارم شیرازی را به کمک خواهرم و روحانی محل، تهیه کردم و در سطح وسیعی بین نابینایان در کشور توزیع کردم. در همان دوران، اولین مجموعه ی آموزشی بازی های کامپیوتری ویژه نابینایان را تولید و در سطح وسیعی بین نابینایان در کشور توزیع نمودم. در دوران نوجوانی، اولین بازی رایانه ای ویژه نابینایان به زبان فارسی با نام دو در جنگل را طراحی کردم و توسعه دادم. به ترجمه و دوبله ی بازی های رایانه ای محبوب نابینایان از جمله تخت گاز و شو‌دان جهت استفاده ی نابینایان این مرز و بوم مبادرت ورزیده ام. اولین کتابچه ی راهنمای آموزش رایانه به کودکان نابینا را طراحی کردم و توسعه دادم. در دوران دانشجویی، اولین، پر بازدید ترین و پر محتواترین سایت ویژه نابینایان ایران با نام گوشکن را تأسیس کردم. همواره در سایت گوش‌کن، سه شعار آموزش، استقلال و تفریح نابینایان را دنبال کرده و در جهت سوق دادن نابینایان به سمت این سه هدف، اقدام به ضبط آموزش های مختلف، تولید و ترجمه ی مقالات مرتبط و تشویق دیگران به انجام نظیر این کار ها نموده ام. تهیه کننده و مجری یکی از پر شنونده ترین برنامه های اولین رادیوی اینترنتی نابینایان ایران (که چند سال پیش تعطیل شده است)، بودم. همیشه از مصاحبه های آگاهی بخش با رسانه ها از جمله برنامه به روز شبکه سوم سیما به عنوان یکی از کارشناسان فاوا و نابینایان استقبال کرده ام. به دلیل تجربه ی تدریس موفق به دانش آموزان، همواره با استقبال والدین کودکان و نوجوانان جهت تدریس روبرو بوده ام. از تألیفاتم می توانم به کتاب آموزش نرم افزار آماری SPSS به اتفاق استاد ندا همتپور اشاره کنم. یکی از مهمترین نرم افزار های مسیریابی نابینایان را با نام نزدیک یاب به همراه دفترچه راهنمای استفاده، جهت کمک به استقلال نابینایان در رفت و آمد، ترجمه کردم و به رایگان در سطح بین المللی برای تمام فارسی زبانان منتشر نمودم. در حال حاضر، رویای امکان سفر به استان های محروم جهت همسان سازی سطح آموزشی و پرورشی کودکان محروم با کودکان کلان شهر ها را در ذهن می پرورانم. اطلاعات تماس: شماره موبایل شخصی: 09139342943 آدرس ایمیل شخصی: gooshkon2020@gmail.com شناسه اسکایپ: mojtaba1007 شناسه تلگرام: @luckymojy آدرس شناسه تلگرام: https://t.me/luckymojy شماره واتساپ: 09139342943 آدرس وبلاگ شخصی: https://gooshkon.wordpress.com
این نوشته در اخبار, کودکان و نونهالان ارسال و , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید