حواستان جمع باشه به هر کسی درو وا نکنید!!!

حتماً تا آخر بخوانید:
با نام و یاد خدا سلام دارم خدمت دوستان و اهالی محله.
این مطلب را محذ اطلاع مینویسم.
اخیراً در کشور مان ایران در بعضی شهرها دزدیهای غیر مستقیم و هوشمندانه صورت میگیرد.
جوری پیش میره حتي آدم نمیخاد به کسی که میشناسدش درو وا کند!!
حالا علتش هرچی هست کاری ندارم:
فقر، اقتصاد، امنیت، ووو.
چند فنی که اخیراً دزدها برای خود پیشه کرده اند را براتون مینویسم:
1- دزدها برای دزدیدن کودک در کوچه های خلوت و حتي در بیست متریها با عنوان فروشنده اسباب بازی گردنبند یا خود بچه ها را میدزدند.
2- بچه دزدها در مساجد نیز هنگام برپایی نماز قادر به دزدی بچه ها هستند.
3- دزدها دم در میایند و با بیان اینکه به پول یا مواد غذایی نیاز دارند ناظر بر وضعیت محیطی خانه میشوند وقتی که محیط خانه را شناختند به هنگام شب و یا ساعاتی که کنترول میکنند شما از خانه بروید وارد خانه و مشغول دزدی میشوند.
4- دزدها به عنوان فروشنده از محیط زندگی شما آشنا میشوند:
اهالی روستاها یا اونایی که توی کوچه های بنبست یا کم تردد زندگی میکنید میکنید حواستان باشه فروشنده به شما اجناس دیگران را دزدی کرده به شما نفروشد حتماً از مارک آن و نیز دست اول بودنش مطمئن شده وسیایل را بخرید.
حد الامکان از اونا نخرید.
5- اگر کسی دم در آمد در دست یه پوشه و چند ورقه داشت و ادعا کرد از یک اداره ی خاصی آمده به همین سادگی مدارکتان را در اختیارشان قرار ندهید.
آنها با نام شما مدارکی جعلی که معلوم نمیشود ساخته و وسایل خریداری میکنند و نام شما را در مدرکی جعلی که زیاد معلوم نیست ضامن میگذارند.
یا حتي با عنوان بیمه کردن خانه شما پولی ازتون میگیرند و دیگه از بیمه ای هم خبری نیست.
6- به مسئولین پست که روزنامه ایران سپید براتون میارند پول ندهید چون ظاهراً اینها را بعنوان خدمات رایگان انجام میدهند.
7- اگر کسی به خانه شما آمد گفت این وسیله را مثلاً شوهر شما خرید و گفت من پول ندارم برو از خانه بگیر حتي ادعا کرد عجله داره و ضروریه، در این مواقع حتماً به شوهر خود زنگ بزنید و بعد از اطمینان پول بدهید.
8- در این روزها با شیوه های زیرکانه دزدی تشت و طبل و زنجیر و شیرآلات و وسایل برقی مانند اکو، باند و آمپیلی فایر و … صورت میگیرد.
اگر شما مثلاً وسایل مسی میفروشید حتماً حواستان باشه وقتی برای شما برای فروش تشتی آوردند بسته را کاملاً ببینید بعد ازو بخرید
یا اگر شما فروشنده وسایل لوله کشی هستید اگر کسی به شما گفت فلان مسجد شیرهایش خراب شده به من یک دست شیر مثلاً اهرمی بدهید پولشو بهتان میدم اگر دیر شد در فلان مسجد در خدمتتان هستیم، هیچ وقت وسایل را بهش ندهید.
به هنگام خرید وسایل مذهبی مانند طبل و زنجیر از نمایندگی بخرید و از عمده فروشها که مطمئن نیستید خریداری نکنید.
9- دم در مدرسه ها چشمتان رو بچه خودتان باشد چون اخیراً بچه دزد ها دور ور مدارس را کمین میکنند.
دست بچه را در محیطهای شلوغ ول نکنید.
10- اگر راننده هستید در داخل ماشین مثلاً یه مدارک مهم یا سیستم صوتی با قیمت بالا دارید شب هنگام آنرا با خود به خانه ببرید.
چون با طرفندهایی شیشه را بی صدا خورد میکنند تا دزدگیر ماشین هم متوجهش نباشد و وسایل را با خود میبرند.
11- اگر کسی با عنوان نابینا یا هر معلول زنگ زد و درخواست وسیله ای کرد بعد از دریافت پول وسیله را تحویل بدهید چون اخیراً یه سری افراد سالم با نام معلول خود را به کوچه علیچپ میزنند و از مردم طلب میکنند.
یعنی به بعضی از فرمها که با نام امور خیریه دارند پول جمع میکنند از ریشه اصلیش خبردار بشوید.
12- موقع خرید آنلاین از اینترنت مواظب باشید چون بعضی از سایتها دروغکی تبلیغاتی زده اند و فرمی هم طراحی کرده اند و در اصل هیچ چیزی نمیفروشند و یه جورای گدایی مجازی راه اندازی کرده اند.
بهترین راهش پرداخت به پستچی هست اونم باز هم باید مطمئن باشید وسیله ای براتون آورده توش با آجر پاره پر شده هست یا همان تلویزیونی هست که شما سفارش داده بودید!!!!
13- خیلی نسح هم هستش:
موقع گشت و گذر در پارک و خیابان حواستون باشه کسی تو جیبتون چیزی نزاره چون ممکن است اون مواد مخدر باشد و به جای افرادی که قاچاغچی هستند، پلیس شما را بگیرد و عمری در گوشه زندان با ناز و نعمت زندگی فرمایید.
14- دزدان حرفه ای دو گروه میشوند یه گروه وسایل را میفروشد و گروه بعدی ادعا میکند این مال من است شما دزدیدید.
اصلاً جای تعجب ندارد.
از اونایی که در بعضی از شهرها مثلاً گوشی موبایل یا ضبط صوت و… بدون کارتون میفروشند وسیله ای نخرید ممکن است تا اینکه سیمکارت را تو گوشی گذاشتید از سوی مخابرات دزد محسوب بشوید.
15- قبض موبایل خود را به هر کسی نشان ندهید چون ممکن است طوری عمل کند که با گوشی خود صحبت کند ولی پولش از خط شما حساب بشود.
باور ندارید ترفندش توی اینترنت هم هست.

 

16 و آخریش اینکه بعضاً پیامکهایی با عنوان جایزه یا شرکت در مسابقه و برنده شدن و.و.و. براتون ارسال میشود که در بعضی موارد از شما میخواهند شماره کارت یا رمز دومتان را در اختیار آنها قرار بدهید تا از پول شما کسر کرده شما را با یک تلویزیونی 40 اینچ سه میلیون تومانی مستفیض کنند،در این موارد به هیچ وجه شماره حساب یا کارت و حتي رمز دومتان را در اختیار آنان قرار ندهید.

من خودمتجربه کرده ام یه بار برام پیامک اومد اگه این سؤالها را جواب بدهی صد امتیاز بگیری یه تلویزیون سامسنگ برنده میشی،  یک شبه هرچی سؤال کردند جواب دادم امتیزم به 70 رسید و قرار بود تا هفت صبح صد امتیاز بگیرم تا یه تلویزیون برنده بشم تا ساعت شش و نیم صبح جواب دادم و 30 هزار تومان هزینه پیامک ازم بردند وقتی ساعت شش و سی و یک دقیقه شد هرچی کردم جوابهایم را دریافت نکردند و شب بعدی همین طوری درخواست کردند اینبار دیگه من چون یه بار تجربه کرده بودم پیامک اونارو جواب ندادم.

—–توجه داشته باشید من دزد نیستم و دزدی هم بلد نیستم! و قصد نا امن نمایش دادن کشورمان را هم ندارم
در حر کجای دنیا کم و یا زیاد این مشکلات هست.
بعضی از اینارو بر حسب تجربه و بعضیهاشون هم داره تو جامعمون علنی رخ میده، براتون نوشتم.

هرگز کلک نخورید و به کسی هم کلک ندهید، چون آخر هردو شکست و رسوایی هست.

Avatar photo

درباره پیش‌فرض سایت

به نام خدا سلام. بنده جواد نوعی اهل شهر اردبیل و نابینای مطلق هستم و از آنجایی که ازدواج با همنوع را حمایت میکردم خانومم هم نیم بینا هست و خیلی زندگی شیرینی با ایشون دارم و برای موفقیتمان چه در فضای مجازی و چه در زمینه کلیه کارهام در مراحل مختلف زندگی کمک و یار مهربون من هست. خدایا مرسی که عشقمو آفریدی.. از سنین کودکی =8 سالگی= همان ابتدای مدرسه در زمینه موسیقی فعالیت دارم و از سال 87 هم به کامپیوتر روی آوردم و آخرش هیچ چی دیگه تا پیش دانشگاهی خواندم ولی چون پارت مارت نداشتم نتونستم تامین کنم ترک تحصیل کردم و در وضعیت فعلی برنامه ساز کیبردهای یاماها و کرگ و بیشتر از همه اینا مشغول تنظیم موزیک و ساخت آهنگ و صدابرداری به صورت حرفه ای در سبکهای سنتی و پاپ ایرانی و ترکیه و آذری میباشم. البته یه سری موزیکهای نوستالژی هم برای خوانندگان مردمی تنظیم میکنم. همچنین برای کیبردهای سری korg و yamaha یه سری برنامه هایی طراحی کرده ام نمونه اش emrt1 و jn بود که دلیل اصلی فروش کیبردهای یاماها در کشورمان شد و این برای بنده افتخار بزرگی هست.یکی از تلاشهای بنده طراحی ورقه بریل روی کیبردهای لمسی بود که به نابینا کمک میکرد تا از طریق آن روی مونیتورهای لمسی صفحات لمسی را بهتر یاد بگیرد و کار بکند پیج اینستاگرام بنده: www.instagram.com/javadtyros.music هست و شماره تماسم +989144540539 هست که در واتساپ و تلگرام هم با همین شماره میتونین پیام بدین، اکنون هم افتخار آنرا دارم که عضو محله استاد مجتبي خادمی در محضر دوستان و کاربران عزیز خدمتگزار هستم و همچنین لازم به ذکر است من زمانی مربی کامپیوتر و موسیقی در انجمن نابینایان اردبیل بودم و علت فعالیت من اینجا این نیست که فقط برای خودم اطلاعات جمع آوری کنم بلکه هرچیزی که از این وبسایت و سایر مراکز فعالیت نابینایان دستم میرسد به خدا بدون هیچ چشم داشت و رایگان حتي بدون اینکه یه سری افراد خبر داشته باشند، و یا درخواست کنند، در اختیارشان میزارم و حتي از دوستانم که واقعاً دستشونو فشرده ام بهم خیانت کرده اند دریغ نمیکنم لذا، هر پرسشی که در محله مطرح میکنم اگر کسی جواب میدهد مطمئناً نه فقط به من بلکه به چندین نابینا و همنوع دیگر خود که به اینترنت دسترسی ندارند پاسخ داده و مشکلشو حل کرده. با یه سری فرصتهایی که دستم اومده میتونستم هیلی وقتها سودجویی هم کنم حتي کسی هم نمیفهمید حتي با امکاناتی که در دست داشتم اگر میخواستم استفاده کنم و یا بفروشمش خیلیا هم نیاز مند بودند تا الان میلیونها پول نسیبم شده بود، اما در این میان خدای خود را گواه و شاهد گرفته و نه از روی ترحم بلکه انجام وظیفه نموده ام. نمیخوام فضایی توخالی درست کنم اما واقعاً از دست یه سری افراد دلم پره همینجا نوشتم امیدوارم بتوانم قدمی کوچک در راستای خدمت به همنوعانم بردارم.
این نوشته در آموزش, اخبار, خاطره, صحبت های خودمونی, مقاله ها ارسال و , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

One Response to حواستان جمع باشه به هر کسی درو وا نکنید!!!

  1. 1
    زهره says:

    نوچ,نوچ,نوچ
    خدا نصیب نکنه
    من که خعلی میترررسم

دیدگاهتان را بنویسید