خانه

آموزش کار با facebook مخصوص نابینایان بخش دوم

درود دوستان.

من که زبونم مو درآورد از بس گفتم اون آموزش قبلی را بعد از گوشیدن نظر بدید و هیچ کدامتان زیاد حرفی نزدید با اینکه آمار دارم بیش از چهارصد نفر از شما دانلودش کردید. مدارکشم موجوده. بگم؟ بگم؟

به هر حال من در خدمت شما عزیزان گل شل هستم با بخش دوم آموزش فیس بوک. برای اینکه بهتون ثابت بشه چه قدر به نظرات احترام میگزارم, اول کار ساخت حساب کاربری در فیس بوک را که توی نظرات بعضی باهاش مشکل داشتید گفتم و شرح دادم.

در ادامه, مباحثی مانند اضافه کردن یک دوست add friends, پیگیری هشدار ها notifications, تایید درخواست دوستان شما confirm friend requests, و غیره را توی این قسمت گنجاندم. این غیره از همه مهم تره و تا نگوشی ندانی.

در ضمن دو نکته را اینجا لازم میدونم به سمع و نظرتون برسونم:

اول سرعت جاز یا صفحه خوان من یک مقداری بالاست و من یادم رفت کمش کنم و چون چند ده ساعت وقت صرف این آموزش ها میشه, دیگه دوباره ضبطش نمیکنم یک جوری باهاش کنار بیایید. البته زیاد جای نگرانی نداره چون من عادت دارم عباراتی که جاز میگه و مهم هست رو خودم تکرار میکنم.

دوم در مورد ریتمیک بودن آموزش و آهنگ های به شدت شادش باید بگم من سلیقه ای عمل میکنم و دوست دارم آموزش ها با انرژی, غیر رسمی, طنز و شاد باشند پس اگر این قضیه را به بزرگی یا کوچیکی خودم و خودتون بخشیدید که هیچ, وگرنه من خودمو از لبه موکت میندازم پایین. گفته باشم!

از شما و همه علاقه مندان به آموزش فیس بوک دعوت میکنم بخش دوم آموزش facebook را با لینک مستقیم و سرعت بالا دریافت کنید, گوش دهید, یاد بگیرید و به دیگران یاد دهید.

من میخوام از فردا همه واسه من درخواست دوستی بفرستید ها! منتظرم نگذارید. فیسبوک یعنی:

تو دوس داری با دوستِ من که دوس داره با دوستِ تو دوست بشه, دوست بشی؟

دوستتون دارم بیشتر از دیروز, کمتر از فردا.

ارادتمند: مجتبی خادمی.

۶۵ دیدگاه دربارهٔ «آموزش کار با facebook مخصوص نابینایان بخش دوم»

سلام سلام من اومدم داره دانلود میشه امیدوارم همینطور که اولین نویسنده در فرم دیدگاه هستم در این قسمت اولین کسی هم باشم که براتون در facebook درخواست دوستی میفرستم انشا الله حالا ببینیم چی میشه راستی فایل را گوش میدم نظرم را میگم متمعنم که مثل قبل عالیه ممنونم خدا قوت

سلام.
همیشه از انتظار بدم می اومد و حرصم می گرفت از این که یکی بهم یک وعده ای بده و لازم بشه یک عمر منتظر عملی شدنش بمونم. و شما اینجا از معدود افرادی هستید که پشت نویدهاتون تاخیر نیست و من به این خاطر یک جهان ازتون ممنونم. فایل۲رو الان در حال دانلود هستم و هنوز کامل نگرفتم که بخوام گوش بدم ولی دلم نخواست تا گرفتن و گوش دادنش صبر کنم و تشکرمرو به تاخیر بندازم. فایل۱که حرف نداشت و۲هم مطمئنا همینطوره. به خاطر آموزش هم جدا ممنونم. و به خاطر این که معمای فیس بوکرو برای من حلش کردید هم جدا ممنونم. به قول دوستمون مسعود عزیز تشکرم از ممنون بالاتره ولی کلمه براش پیدا نکردم. درسته. تهیه این فایل ها زحمت و زمان می بره. کاش همه ما این اندازه با همت باشیم.
ایام به کام.

درود
احسنت بر همتت اگر کامنت نیست و یا کم است به دلیل همین سرور پشیتیبان محله است که حوصله من یکی را سر آورده هم دانلود شد هم گوشیده گردید ! ممنون که به کامنت های دوستان ترتیب اثر داده شد خیلی مفید و مثمر ثمر واقع شده و اطلاعات مرا بیشتر نموده است میثم جان فقط آدرسش را گذاشته بود و من فقط در حد پشت درش رفتهبودم اما این آموزش خیلی بیشتر از بینا بودن و بینا همراه داشتن به درد من می خورد .یک سئوال من به راحتی وارد این نمی شوم و امتحان هم نکرده ام چون پراکسی چند ی قبل عمل نکرد با همان بعد از این می رومخ تا ببینم چه می شود و نکته بعدی اینکه مجتبی ۱۰۰۷ را به عنوان چی داشتی نام ثبت نامی یا ایمیل که این نام را ثبت کرده است .لطفا به خاطر اینکه مبتدی هستم حوصله ات سر نره بلکه خود شما به همین مسئله مبتدی در آموزشتان اشاره داشته اید .
من هم نمی توانم مثل مسعود بنویسم اما همین نکته مورد اشاره را در سر دارم و ناتوان از نگارش آن .موفق باشید تا قسمت های بعدی و بعدی

قنبر چیچی؟
منظورت از سرور پشتیبان و حوصله ات سر رفت را که نفهمیدم.
هزار نفر دارند اینجا هر روز بی مشکل نظر میدند.
از لطفی که به من داری ممنونم.
نکته رد شدن از فیلترینگ مخابرات را به هیچ وجه اینجا مطرح نکنید که سفت و سخت نظرات را سانسور و پاک میکنم چون اگر این آدرس به علت بحث های این چنینی فیلتر بشه خیلی از کسایی که مبتدی هستند و بلد نیستند پراکسی چیه از محله محروم میشند. به خاطر اونها هم که شده من از بحث عبور از سیستم فیلترینگ به هیچ وجه نمیگذرم و هرچی در این باره باشه حذف میکنم.
نه به خاطر خودم به خاطر افراد مبتدی تر.
این بحث همینجا تمام شد. تمام. از دوستان در گروه نابینایان یا غیر رسمی بپرسید. اینجا خیر.
اگر وبلاگم شخصی بود مشکلی نداشت ولی نیست.
در مورد اون که گفتی این مجتبی ۱۰۰۷ چی بود باید بگم این آدرس صفحه مربوط به من در فیسبوک هستش:
http://m.facebook.com/mojtaba1007
اگر این آدرس را باز کنید, به صفحه من هدایت میشوید که برای بهره مندی هرچه بیشتر از صفحه من باید با نام کاربری و رمزتان وارد فیسبوک بشوید و در ضمن برای من درخواست دوستی friend request بفرستید یعنی من را به فهرست دوستانتان اضافه add کنید.
در ضمن تشکر ویژه از میثم امینی که ایده آموزش فیسبوک به دوستان نابینا و کمبینا را من از ایشون گرفتم.

سلام! من قبلا کمی با فیسبوک آشنا بودم اما حال نداشتم برم توش. شاید هم چون نمیدونستم دقیقا چیه انگیزه نداشتم. ولی آموزشت اونقدر پر انرژی بود که منو تا ۴ بیدار نگه داشت. تازه برای اولین دوستام دو تا از بهترین دوستام رو اضافه کردم. دمت گرم.

وااااییی! چه قد حال میکنم مفید واقع میشم.
آره. من فکر میکنم فقط خرس ها و پلنگ ها توی فیسبوک اکانت نداشته باشند اونم اگه اینترنت ماهواره ای دستشون برسه میسازند.
منم خیلیها که انتظار نداشتم را تو فیس پوک پیدا کردم.

سلام سلام آقا مجتبا خیلی خیلی عالی بود به خدا خیلی خوشحالم که به یکی از آرزوهام که کار در facebook بود رسیدم لطفا من را ad کنید امیدوارم در همه مراحل زندگی موفق و پیروز باشید هنوز تنها ساخت اکانت و پیدا کردن دوست را یاد گرفتم امیدوارم با گوش دادن کامل فایلهای آموزش کاملا به کار در facebook مسلط بشم البته به امید خدا و زحمات شما برادر عزیز گرامی یا علی التماس دعا راستی ظهر که در فرم دیدگاه مینوشتم هیچ دیدگاهی نبود این را به تصدیق حرف خودم عرض میکنم

علی جان سلام.
میگم خوشحالم که یاد گرفتی و به دردت خورده.
من دیشب ادت کردم.
چند تا از بچه های دیگه هم درخواست فرستاده بودید اد شدید.
راستی علی مرسی که نظرت را گفتی واسم مهم بود.
در ضمن اگر امکاناتت اجازه داد توی جامعه خودتون با بچه های نابینا کار کن این فیس پوک را.

سلام وقت به خیر. آقای مجتبای عزیز. من امشب اکانت ساختم، در فیس بوک گشتم، برای چند نفر پیام اد فرستادم و چندتا میانبر هم تمرین کردم و در تمام قدم ها شما اینجا بودید و برام می گفتید و من انجام می دادم. خواسته بودید بعد از استفاده نظرمرو بگم. همین الان که ساعت۱و۲۵شب هست تازه بخش اول تموم شد و تمامشرو بی دردسر انجام دادم و این به خاطر آموزش خوب شما بود. بخش۲رو هم اجمالی نگاه کردم ولی بی نهایت خسته ام. تردید ندارم که باقیشرو هم همینطور بی دردسر پیش می برم چون شما اینجایید و قدم به قدم باهام همراه هستید. فکر نمی کنم توضیحی از این کاملتر برای توصیف رضایتم از فایل آموزشی شما بتونم بدم. جز اینکه هرگز فکر نمی کردم بتونم فیس بوکرو اینطوری ببینم. اینهمه ساده و اینهمه قابل دسترس. از شما ممنونم. کاش توصیف بهتری داشتم ولی بلد نیستم. فقط ممنونم. خیلی زیاد. و حالا خیلی بیشتر از پیش منتظر باقیش هستم. لطفا تا آخرش برید و مارو هم ببرید. باز هم که من طولش دادم. و باز هم ممنونم دوست عزیز. این واقعا بهتر از چیزی بود که تصور می کردم. خسته نباشید و ادامهش بدید. لطفا. ممنون.
ایام به کام.

پریسا سلام.
همینه. خودشه.
من همین ها را میگم نظر های عالی.
نه اینکه از تعریف از خودم زیادی کیف کنم نه منظورم اینه که تو مفصل گفتی دقیقا آموزش های من به چه دردت خورده و این خیلی خوب بود.
فقط اگه معتاد شدی بهش, خواهشا منو نفرین نکنی!
بخش های بعدی هم سعی میکنم آماده کنم ولی قول نمیدم به زودی که بد قول بشم آخه درس و مشقم از شنبه شروع میشه.

سلام مدیر وب
گل کاشتید اما خرجی استفاده از … book پس کو منظورم …شکن است حالا من که u21301 را دارم که سیستم را حسابی کند می کند اما کسانی که بچه مثبت هستند و ندارند چه کنند اگر خطری ندارد یک …شکن هم برای دانلود بگذارید .
باز هم مرسی از زحمتهاتان

سلام آقا مجتبی، دستت طلا و تنت بی بلا، من فعلاً دانلودشون کردم تا بعداً … (همون که گفتی اسمشو نیارید) بگیرم و عملی استفاده کنم، راستش من از بس تا الآن از تحدیدات و مضرات fb شنیده بودم و وقت کافی هم نداشتم طرفش نرفته بودم، ولی با این زحمتی که شما میکشید حتماً امتحانش میکنم.

سلام. سال نوتون مبارک. راستش من از ۲۰۱۰ عضو facebook هستم خودم هیچوقت با ورژن موبایلش کار نکردم چون صفحه ی اصلیش هم با jaws راحت کار می کرد. یه ۲۲۰ تایی هم دوست داشتم که آشنایی با یکیشون باعث شد من امسال عید برم اردبیل. برای شما و چندتا از بچه های نابینا که توی لیستتون بود درخواست فرستادم. بد نیست اگه توی fb یه صفحه ی عمومی مثلاً برای نابیناها اگه دوست داشتید درست کنید که ملت برند لایکش کنند. فکر کنم بد نباشه که در مورد موارد امنیتی هم کاری ضبط کنید. راستی یه سوالی من با jaws 11 هنوز کار می کنم و همون حرف به حرف متون فارسی را می خونم. ناراضی هم نیستم کارم را راه می اندازه از چه مرورگرهایی جز ie می تونم استفاده کنم و چه ورژنهایی یا اگه میشه توضیح بدید همین حرف به حرف با jaws 14 کار کردن چطور ممکنه ممنون میشم.

سلام رضای عزیز.
صفحه ای مربوط به نابینایان ساختم در کار تنظیماتشم.
facebook.com/gooshkon
فعلا راه نیفتاده.
در مورد جاز باید بگم اولا کرک پارسآوا اومده و لینکش در سایت موجود هستش.
میتونی سرچ بزنی.
دوم هم برای حرف خوان کردن جاز ۱۱ به بالا از سایت irjaws.tk فایلهای مربوطه را اگر دانلود کنی حل میشه و جاز های بالا هم حرف خوان میشند.
من از گوگل کروم و فایرفاکس هم واسه فیس پوک استفاده میکنم که عالی جواب میده!
خوش باشی.

سلام خدا قوت، بسیار بسیار عالی توضیح داده بودید و البته خیلی بامزه و مفرح، من قصد ساختن اکانت رو ندارم چون جداً فرصتش رو هم ندارم اما نفس گوش کردن به این آموزش بهم انرژی داد، مرسی هزارتا، شاد باشید تا همیشه. فقط سعی کنید معتاد فیسبوک نشید ها چون خطرناکه حسن و بای.

بازم سلام آقا مجتبا یک مشکل جدید برام پیش اومد تا دیشب به راحتی وارد اکانتم میشدم و حتا امروز هم مشکلی نبود ولی حالا که لاگ این کردم و مجددا خواستم وارد اکانتم بشم بعد از وارد کردن ایمیلم و رمز عبور با این صفحه مواجه شدم راهنمایم کنید لطفا خیلی خیلی منتظرم یا علی
Please Verify Your Identity
Please Verify Your Identity
main landmark
We’ve received feedback that your account may not be real. Facebook is a community where people share and interact using their real identities.
Facebook does not allow accounts that:
block quote
list of 3 items
• Pretend to be someone else
• Use a fake name
• Don’t represent a real person
list end
block quote end
In order to regain access to your account, please complete the following security check to verify your identity and help keep Facebook secure.
Continue
Learn more about Facebook’s Security System

سلام.
اصلا نگران نباشید.
این مشکل واسه هر کسی ممکن هست پیش بیاد.
در واقع فیس پوک داره به شما میگه که من گزارشی مبنی بر اینکه شما اطلاعات دروغین وارد کردید دریافت کردم.
یعنی شما به اعتقاد فیس پوک دارید سعی میکنید خودتونا جای یه نفر دیگه جا بزنید.
خوب. حالا چیکار باید کرد؟
توی پیامی که داده تصریح کرده دکمه ادامه یا continue را بزنید تا سوالهای امنیتی از شما بپرسه و بررسی کنه و مطمئن بشه شما خودتون هستید.
وقتی continue button را زدید شاید برای احراز هویت از شما مشخصاتی مثل تاریخ تولد را بخواد یا عکس یکی از دوستانتون را نشون شما بده و بگه این کیه یا هر پرسش دیگری که با پاسخ به پرسش های فیس پوک, نمره قبولی رو از آزمونش میگیرید و اکانت شما باز میشه. احتیاطا با فایرفاکس برید که اگر کد امنیتی تصویری داشت با وب ویسام بتونید حلش کنید.
چنانچه اطلاعات غلط در حسابتون وارد کردید, حتما با اطلاعات صحیح جایگزین بفرمایید که دفعات بعد این مشکل پیش نیاد.
موفق باشید.

سلیمان. من را شرمنده میکنی.
کارم دلی بود و منتی سر کسی نیست.
خدا را شکر که استفاده کردید.
من ذوق مرگ میشم وقتی میبینم بچه ها اینقدر تشنه دانش هستید.
ای کاش پول و امکانات داشتم و دعا کنید زود لیسانس بگیرم شاغل بشم اون وقت ببینید چی کار میکنم!
دستم زیر سنگه فعلا!

درود از آقا مجتبی واقعا سپاسگزار هستم اینجا الان خیلی با حال شده با حال بود اما با حالتر شده دوستانی را جدید مشاهد کردم این عالی است از مسعود جان متشکرم که تذکر ایشان گویا وحتما مثمر ثمر بوده و دوستان عزیز کامنت می گذارند .آقا مجتبی منظورم همان گفته علمدار است که هنگامی که آمده کامنتی نبوده اما سومی بود و کامنت های کمی طولانی به بایگانی می روند تا یا تائید بشوند یا بعد از مدت تنظیم شده منتشر شوند و بعد از تجربه و خطا به این نتیجه رسیده ام اگر فیلتر خطاست این سایت نیز شده و … ممنونم از راهنمائی های ارزشمندتان و من نیز ار میثم جان بسیار ممنونم .بدرود

قنبر شلوغی اینجا به خاطر حرف مسعود نبود و به خاطر حرف من هم فکر نمیکنم باشد.
فکر میکنم چون موضوع جذاب بود بچه ها کامنت گذاشتند.
به امید روزی که من مثل گداها نظر جمع آوری نکنم و هر کس مبصر خودش بشود و وظیفه خودش بداند که نظر بدهد.

سلام دوستان. من می میرم برای شلوغی های اینطوری. مطمئنم که تعداد نفراتی که اینجا گشتید و این فایل هارو گرفتید بیشتر از این هاست. پس چرا اینهمه بی صدا؟ بنویسید. بیشتر. بیشتر. باز هم بیشتر. آقای مجتبای عزیز. باز هم خسته نباشید. دوستان اینقدر سخت نگیرید. هر چیزی هم میشه بد باشه هم خوب. چاقو هم اگر برعکس بگیریش دستترو میبره. پس یاد بگیریم از هر چیزی درست و مثبت استفاده کنیم تا مثبت باشه. از جمله فیس بوک. شما که واردید. من به خاطر تاکید به خودم اینو گفتم. مامان بزرگ شدم. درضمن عباس عزیز و باقی افرادی که خرجی میخوان. من یک کمی پول خورد دارم. اما اینجا نمیشه بدم بهتون. هیچ دلم نمیخواد اینجا بره هوا. اگر لازم می بینید بگید تا در وب خودم بذارم و تشریف بیارید میل کنید. دیگه باقی نظرات یادم نیست. شکر که یادم نیست وگرنه این دفتر دو جلدی می شد و شماها گناه داشتید. پایدار باشید. همهتون.
ایام به کام.

سلام خیلی عذر میخوام که اینقدر وقت شما رو میگیرم ممنونم از راهنماییتون رفتم چک کردم درسته یک کادری رو باز میکنه و یک درخواستی رو میده که متوجه نمیشم آخه یه خورده که چه عرض کنم کمی بیشتر از یه خورده ترجمه زبان انگلیسیم ضعیفه لطف کنید و بازم راهنمایی کنید متن پیغام رو کپی میکنم یا علی
Enter the text below
home
Enter the text below
main landmark
Please enter the text below
Sick of these?
Verify your account.
 
Submit

سلام.
من این را هم میگم ولی اگر بخواهیم این طوری بریم جلو به جایی نمیرسیم.
این صفحه همون متن امنیتی که درون عکس هست را میخواد که از وب ویسام باید استفاده کنید.
ترجیحا با یک فرد بینا که وارد هست مشکل حسابتان را برطرف بفرمایید و بنده را معذور بدارید که این جوری حل نمیشه.
شما اون لینک تاییدیه ارسالی به ایمیلتون را اگر باز کرده بودید و حساب را راستی آزمایی میفرمودید این جور نمیشد.
موفق باشید.

sal aam moaj tab aa jaan.
Beh bakh sheedd val e mann yeh so aal baor aam peesh oo madd.
Mee khaass tamm beh doo namm, aad reh seh saff heh yeh facebook ehh moonn ro kho deh moon taoehh yeen mee ko neem yaa na?
Aggeh kho deh moonn taoehh yeenn mee ko neemm cheh joo ree va aggeh kho desh mo shakh khass mee ko neh cheh torr ba yadd beh faheh mee mmesh?
Mamm noon hass tammo mamm noon taor mee shamm aggeh pa soakh beh dee.

مسعود جان, فیس پوک خودش یک آدرس و نام کاربری پیش فرض برات ساخته. یادت باشه یک و فقط یک بار میتونی آدرست یا به عبارتی نام کاربریت را مشخص کنی پس در انتخابش خیلی دقت کن. از این بخش اقدام کن:
http://m.facebook.com/username
خوش باشی

سلام
مجتبی جان، خیلی عالی بود. انقدر خوب توضیح دادی که نه تنها برای ناآشناها بلکه برای اونایی که از قبل هم با فیسبوک آشنا بودن هم بسیار مفید بود.
به من که خیلی کمک کرد.
منتظر بخشهای بعدیش هم هستم.

salam man sajedeh hastam v tazeh ba in site khoshbakhtaneh ashena shodam az taheh delam migam khoda ghovat mojtabeh aziz kheili ba in amuzesh behemun komak kardi man hamin emruz har 2 file ro dl kardam v hamin emruzam gosheshun dadam amuzesh ham dars bud v ham varzesh vaghti k amuzesh midadi khub goosh midadam v vaghti ahang shoru mishod varzesh mikardam kholaseh amuzesh sarasar enerji bud.man hanuz amatoram be omideh un ruzi k kar ba interneto khubeh khub yad begiram v besam yeki az nevisandeganeh in site bahal piruz bashiin hamatun bazam mamnun mojtaba

سلام سرکار ساجده خانم.
خوشحالم که به دردت خورده.
همه چیز را به خوبی یاد بگیرید و زودتر بیایید که سخت منتظر یاری فرهنگی شما هستیم.
جالبه بدونید من خودم هم آماتورم.
ما آماتورها باید به عشق پیشرفت یکدیگر تلاش کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

فراموشی رمز عبور

تنظیم دوباره رمز عبور فراموش شده