سلام و یک پیشنهاد.

با سلام و هزاران درود به همه شما گوشکنیهای عزیز.
چطورید هم محله ای ها؟
امیدوارم که همیشه خوب و خوش باشید و هیچ غمی نتواند شما را از پا بیندازد.
فکر کنم خیلی از شماها مرا نمی شناسید. چرا که ما از بچه های قدیمی نابینا هستیم، یه کمی برندمون کهنه شده. من سال 74 دیپلوم گرفتم و 78 لیسانس، اون وقتها بیشتر شماها یا ابتدایی بودید یا هنوز به مدرسه نرفته بودید، خلاصه مرتضی مصدق هستم.
البته در شناسنامه محله از خودم بیشتر گفته ام. امیدوارم در کوچه پسکوچه های این محله اوقات خوشی با هم داشته باشیم.
اما غرض از این مطلب صرف احوالپرسی نبود، می خواهم از شما یک سؤال بپرسم.
آیا تا کنون در مورد زبانآموزی اندیشیده اید؟
آیا به تفاوتهای زبانها فکر کرده اید؟
آیا می دانید زبانهای همریشه یعنی چه؟ با زبانشناسی چه قدر آشنایید؟
خلاصه آیا به زبان دیگری غیر از زبان مادریتان صحبت می کنید؟
زبان کلید ورود به فرهنگها است. فرض کنیم شما می خواهید کشور برزیل را خوب بشناسید و در موردش تحقیق کنید، شناخت جغرافیایی این کشور خیلی سخت نیست، با یک سرچ کوچک اطلاعات زیادی راجع به جغرافیای برزیل می توان کسب کرد، اما شناخت فرهنگی و ادبی چطور؟ آن را هم شاید بتوان با صرف مقداری وقت و مطالعه تا حدی شناخت، اما شناخت صحیح و درک دقیق حتماً نیاز به فراگیری کامل زبان پرتغالی دارد.
جان کلام این که تا زبان ملتی را به خوبی نیاموزید، قادر به درک درست فرهنگ و ادب آن ملت نیستید، و ارتباط شما همیشه ارتباطی دست دوم و ترجمه ای باقی خواهد ماند.
مزایای یادگیری زبان فقط به اینجا ختم نمی شود، این تازه آغاز راه است، چامسکی زبانشناس و سیاستباز معروف آمریکایی می گوید: “شما هر چند زبان که بدانید، همانقدر نفر هم هستید”
“the more languages you speak, the more people you are.”
سرتان را درد نیاورم، حال این سؤال پیش می آید که: به چه کسی می توان گفت مسلط بر فلان زبان؟ و به چه کسی می توان گفت آشنا با فلان زبان؟
این دو مقوله کاملاً از یکدیگر مجزا می باشند.
مثلاً یک پزشک متخصص ایرانی را در نظر بگیرید، این پزشک ماهر، علی الاصول، ممکن است نام هزاران بیماری یا دارو و یا اصطلاح پزشکی را به انگلیسی بداند.
ولی آیا او زبان انگلیسی می داند؟
من به طور کاملاً عملی با این موارد برخورد کرده ام، شاگردی داشتم که پزشک بود، وقتی به نزد من آمد، گفت من پزشکم و تا حدی زیادی انگلیسی بلدم فقط چند ماهی تمرین مکالمه لازم دارم.
دیدم اگر مستقیم به او بگویم که در این کلاس فردی مبتدی است، ممکن است به او بر بخورد، بنا بر این مقاله ای از نیو یورک تایمز را برایش در ورد باز کردم گفتم بخوان. دست و پا شکسته و خیلی ضعیف خواند، گفتم حالا بگو خبرها در چه موردی بود؟ برخی را که اصلاً نفهمیده بود، برخی دیگر را نیز وارونه درک کرده بود؟ سپس بخشی از سخنرانی جرج بوش را برایش پخش کردم و از او در مورد محتوای سخنرانی پرسیدم. چیزی نمی دانست.
خلاصه پزشک باهوش ما لب کلام را دریافت، اکنون این پزشک دوره آموزشش را کاملاً تمام کرده و مدرک آیلتسش را نیز گرفته است، اکنون به راستی می تواند ادعا کند که انگلیسی می داند، چرا که هم نیو یورک تایمز را خوب می فهمد و هم سخنان بوش را.
مثال واضح دیگر روحانیان و افراد معمم هستند، آیا همه این افراد زبان عربی می دانند؟
آیا شما فکر می کنید آقای محسن قرائتی می تواند بدون مترجم و واسطه با کاردار عربستان سخن بگوید؟
مطمئن باشید جواب منفی است. چرا که به عنوان نمونه آقای قرائتی به علت آشنایی کامل و تسلط بر متون قرآنی، کلمات بیشماری را از زبان عربی می داند، اما عربی نمی داند. او فقط آشنا به زبان عربی است.
هم محله ای ها! همانطوری که می دانید: یادگیری هر زبانی شامل چهار مرحله مهم است.
1. مکالمه “Speaking”
2. شنیداری “Listening.”
3. نوشتاری “writing”.
4. خواندنی “reading.”
شما زمانی می توانید بگویید که من فلان زبان را می دانم، که اولاً به خوبی بتوانید حرف بزنید طوری که سخنان شما به شیوایی توسط متکلمان آن زبان درک شود، دوم این که بتوانید بدون نیاز به کتاب لغت یا مترجم حرف متکلمان آن زبان را به نیکویی دریابید، یعنی منظور درستشان را درک کنید، در مرحله سوم باید خوب بخوانید و بنویسید.
باور کنید من شخصاً زمانی ادعا کردم که انگلیسی می دانم که مدت چند وقت متوالی بدون مشکل توانستم با متکلمان آن زبان ارتباط بگیرم. عربی و کردی نیز همینطور.
یادگیری یک زبان چند وقت طول می کشد؟
حتماً همه شما عزیزان، آگهیهایی به این مضمون دیده اید که: یادگیری فلان زبان در هشتاد روز. تسلط بر بهمان زبان در 60 روز.
با احترام به صاحبان آن آگهیها باید بگویم از نظر منی که سالها سابقه تدریس و ترجمه دارم این حرف دروغ محض است، اگر نوزادی قادر باشد دو ماهه یا سه ماهه زبان باز کند ما نیز می توانیم چند ماهه زبانی را بیاموزیم.
یادگیری کامل یک زبان برای فردی عادی با هوش متوسط و معمولی مثل اکثر ماها حدود دو سال و نیم تا سه سال طبق تجربیات من طول می کشد.
القصه، من مدتی است به این محله سر می زنم، واقعاً جای یک “Language Lab” آزمایشگاه زبان در آن بسیار خالی است.
بنا بر این تصمیم گرفتم این مطلب را در محله پیشنهاد کنم، تا شماها چه بخواهید؟
من قصد دارم به یاری خداوند، کلاسهای صوتی و ملموس برای شما بگذارم. چرا که شعار من در کلاسهایم این است که: “Think in English Deliver in English” به انگلیسی بیندیش به انگلیسی ارائه بده.
جان کلام همینجا است، هر زبانی را باید با کمترین کمک از زبان مادری آموخت. و این مهم، با نوشتار صرف حاصل نمی شود.
زبانهایی که من می دانم محدودند، من می توانم برای شما به زبانهای انگلیسی، عربی و کردی کلاس صوتی بگذارم، این که این کلاسها اصلاً برگزار بشود یا نه، و این که کدام زبان در صدر لیست قرار گیرد، بسته به نظر شماست.
چه بهتر خواهد بود اگر کسانی که زبانهای دیگری چون فرانسه و آلمانی ترکی استانبولی و غیره می دانند، به کلاسهای صوتی اقدام نمایند، البته اگر می دانند نه اگر آشنایی دارند، چرا که خود من با زبان فرانسه و آلمانی آشنا هستم ولی هرگز مجاز به تدریس آنها نیستم چرا که به این زبانها آشنایی دارم ولی نمی دانم.
تا نظر شما چه باشد؟
بدرود.

درباره Eagle

با درود. نام کامل من مرتضی مصدق کردمحله است، در تاریخ 2 فروردین ماه سال 1355 در شهرستان کردکوی واقع در مازندران آن روزگار و گلستان امروز، در خانواده ای متوسط چشم به این دنیای فانی گشودم، از بد روزگار، به علت خویشاوندی والدین نابینای مطلق به دنیا آمدم، تا چهارم ابتدایی، در مدرسه استثنایی شهر گرگان درس خواندم، سپس به تهران رفته در مدرسه شهید محبی ادامه تحصیل دادم، پس از اخذ دیپلم، در رشته زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه تهران مشغول به تحصیل شدم، پس از فارغ التحصیلی تا کنون به تدریس و ترجمه مشغولم. شاید باور نکنید، من عاشق که نه دیوانه زبان آموزی هستم، اکنون نیز علاوه بر فارسی و زبان مادریم "مازندرانی" به 3 زبان انگلیسی، عربی و کردی تسلط کامل دارم. تقریبا شش هفت سالی می شود که با کامپیوتر آشنا شده ام، بسیار به کامپیوتر و امور مربوطه نیز علاقه دارم. راستی من متأهلم و همسرم مربی مهد است، زندگیمان خیلی خوب است و خدا را شکر به هم عشق می ورزیم.
این نوشته در English stuff, آموزش ارسال و , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

30 Responses to سلام و یک پیشنهاد.

 1. 1

  سلام من به شخصه تمام پست را خواندم و به شدت موافق این کار هستم و هر چه قدر هزینه هم داشته باشد حاضرم در حد توانم پرداخت کنم و غیر از هزینه مالی, هزینه از وقت و زندگیم نیز حاضرم بگذارم.
  از تمام دوستانی که این پست را میخوانند واقعا میخواهم که بیایید نظر بدید باید چه کرد؟
  اسکایپ را که لامسب ها بستند, جایی که درست و حسابی بشه کنفرانس گذاشت سراغ ندارم.
  نمیدونم آیا واقعا کلاسها باید برای تاثیر گذاری حتما زنده باشه یا ضبطی هم میشه که استاد مرتضی ضبط کنند واسه دوستان بگذارند.
  تمام اینها با مشارکت شما پیوند خورده و احتمال تشکیل چنین کلاسهایی و احتمال بهره مندی از چنین فرصتی با مشارکت شما رابطه مستقیم داره.
  مطمئنا وقتی یک مدرس با سابقه پیشنهاد تشکیل کلاس میده, حتما دلش سوخته وگرنه که به نظر من آقا مرتضی کار و بارش بد نیست.
  البته من یاد ندارم یک بار هم با ایشون حرفی زده باشم یا باهاشون آشنا باشم ولی به نظرم کارشون درسته و حتما ی چیزی اینجا دیدن که الان اینجا پیشنهاد دادند.
  درست میگم آقا مرتضی؟
  منتظریم ببینیم چی پیش مییاد.
  این گوی و این میدان.
  بالاخره اگر استقبال در حد بترکون و زیاد باشه ی فکری میکنیم دیگه, نه؟
  شما اینطور فکر نمیکنید؟

 2. 2
  مینا says:

  سلام پیشنهادتون واقعا عالیه
  من خودم تا حدودی به انگلیسی آشنایی دارم و سعی کردم که قویترش کنم با صحبت کردن با افرادی که انگلیسی میدونن یا زبان مادریشون انگلیسیه
  این کار خیلی بهم کمک کرد خجالتم از صحبت کردن ریخت خجالتی که به خاطرش 3 سال پیش دیگه کلاس نرفتم
  اما خوب من به تنهایی نمیتونم کار زیادی بکنم
  اونها اکثرا صحبتهای منو متوجه میشن ولی از خودم که نمیتونم پنهون کنم اشکالات گرامری زیاد دارم
  و همچنین لغاتم محدوده
  به خاطر همینم همیشه در حین صحبت حد اقل یه دیکشنری باز میکنم که کلماتیرو که میخوام به انگلیسی ترجمه کنم
  اگه یه همچین لطفی در حق ما بکنید واقعا هم من و هم دوستان هممحله ای دیگه تا ابد ممنونتون خواهیم بود
  راستی با نحوه ارایه کلاستون هم به شدت موافقم
  فکر کنم که خیلی حرف زدم به امید استقبال خیلی زیاد از این پست

 3. 3
  ghanbar says:

  درود
  خوش آمدی هم استانی کار بسیار مهم و پیشنهاد عالی است و بهترین صورت نیز برای شروع آموزش درخواست دوستان است وخواست ایشان من هم امیدوارم که مورد استقبال هم محله ای قرار گیرد و از پیشنهاد شما هم در محله خوشحال شدم البته که روشنگری بسیار می خواهد و قبل از شروع باید تمامی خواسته ها از هم محله ای ها و نهایتا خواست و توان شما نیز بازگو گردد و این کار همانطور که گفتید در میان راه سرکوب ورها نشود .من نیز بدم نمی آید که زبان بیاموزم اما بیشتر باید بدانم که روشن شود توان دارم یا نه بعد از سرکوب های دوران دبیرستان و رها کردن زبان و سن بالا من از شما … و در آموزش نیز به روش نابینایان تجربه ای ندارم برادر .
  در هر صورت متن قوی و همت شما نیز از این متون قوی بر می آید و حتما اهتمام لازم را در این راه دارید .به امید شروع موفق و نتیجه عالی از سوی شما و هم محله ای ها .قطعا حضور شما در محله باعث رشد علمی محله ما نیز خواهد شد .

 4. 4
  ساجده says:

  وااااااای اخجاااااان .
  من که زبانم افتزاااااه ولی خیلی دوست دارم یاد بگیرم خواهش میکنم کلاسها رو تشکیل بدین اون هم به صورت صوتی .
  یا علی

 5. 5
  داوود چوبینی says:

  سلام مرتضی جان
  فکر می کنم من رو بشناسی. اگه یادتون باشه پارسال تو کومکور ارشد سراسری همدیگر رو ملاقات کردیم. من با نظرت کاملاً موافقم و انگلیسی رو هم خدا رو شکر اگه دوستان این رو ادعا تلقی نکنند می دونم. من حاضر هستم شما رو در این برنامه البته در صورت تمایل شما و از همه مهمتر اگه این آموزشها رایگان باشه همراهی کنم. چون من هم مثل شما مدرس هستم. هم شاگرد خوصوصی دارم و هم تو کانون درس می دم. بی تردید مجتبی هم می تونه تو این کار کمک حال باشه. من چند تا از ترجمه ها شو خواندم. واقعاً عالی هست.

 6. 6
  زهره says:

  hello I am very very very agree, this action is very excelent, you are very kind your suggestion very good.
  راستش من خودم کانون زبان میرم البته این ترمو مرخثی گرفتم ولی اعتماد به نفسم پایینه میترسم صحبت کنم لطف بزرگی میکنید نظر من اینه که شما ضبط شدشو زحمت بکشین واسمون بذارین. واقعن خدمت بزرگی میکنید.منخودم قصد داشتم ضرب المثل انگلیسی و معادلشو در فارسی بذارم.
  thank you very much, have a nice time

 7. 7
  سامان! says:

  آق مرتضا سلام! به نظر منم خیلی خوبه حتمان آموزشهارو به همین صورت آغاز کنید! اول هم از زبان انگیلیسی شروع کنید! چون در حال حاضر بیشتر به کار بچه ها میاد! زهره بابا هنوز کلاسها شروع نشده فارسی بگو ما هم متوجه بشیم!‏

 8. 8
  cheshmak says:

  من فکر نمی کنم آموزش زبان فرانسه یا عربی به اندازه انگلیسی واجب باشد
  من می خواهم اعتراف کنم. من تا کنون دو دوره در کلاس های زبان صدر و گویش شرکت کردم تا ترم چهار هم پیش رفم خیلی دوست دارم زبان یاد بگیرم ولی خیلی خلیلی می ترسم نمی دانم چرا. انگار احساس می کنم نمی توانم کلمات را به خوبی حفظ کنم و به یاد بیاورم. تو رو خدا اگر آموزش صوتی می شود انجام داد یا حد اقل کمک کنید چون من خیلی نیازش دارم و دارم دق می کنم که چرا این طوری هستم
  من برای دکترا نیاز به زبان دارم چون دکترای روان شناسی به این امر خیلی نیاز دارد. من اعتراف می کنم که زبانم را می توانم خوب یاد بگیرم ولی نمی دانم چرا این قدر می ترسم شاید به خاطر ترس من در دبیرستان یا راهنمایی به خاطر معلمهای بد وضع مان بشند
  پس کمک کنید

 9. 9
  سعید says:

  سلام.
  معمولا در مورد کلاسهای زبان وقتی موفقیت بیشتره که تعامل هر چه بیشتر وجود داشته باشه و خود حرف زدن به زبان مورد نظر خیلی میتونه به آموزش کمک کنه.
  بنا بر این من فکر میکنم اسکایپ راه بهتری باشه.
  گرچه به قول مجتبي فیلتره. البته شرکت آسیا تک که من ازش سرویس میگیرم فعلا بازش کرده و احتمال میدم بقیه شرکتها هم با دور شدن از فضای انتخابات دیگه فیلتر رو بردارن.
  به جهت برگزاری کلاس هم شاید بدونید. من چند وقت پیش یکی از این اتاقهای کنفرانس 1000 نفره رو ساختم که همین جوری بلا استفاده افتاده.
  اگه صلاح بدونید میتونیم از همین اتاق و یا چیزی شبیه به این استفاده کنیم.
  به هرحال این آیدی و کد ورود اتاق.
  freeconferencecallhd.8053991200
  کد: 582626

 10. 10
  مرتضی مصدق says:

  با سلام و درود فراوان. واقعاً از همه متشکرم، مجتبا خان! از حسن نیتت، زهره و مینا از شجاعت و لطفتان، داوود، چشمک و … خلاصه همه و همه، بسیار سپاسگزارم. من خودم بسیار مایلم این کلاسها به صورت صوتی برگزار شود، ولی اگر مجتبی و بقیه دوستان موافق باشند، یک پیشنهاد دارم، من از شاگردان خصوصیم، جلسه ای 25000 تومان، و از بچه های مؤسسه ترمی 40000 تومان شهریه می گیرم، شما نیز به هر کلاسی بروید باید حق الزحمه بپردازید، پس بهتر است کاری کنیم که هم به نفع محله باشد و هم به نفع همه مان، من به شخصه برای حق التدریسم، از شما عزیزان هیچ پولی نمی خواهم، چرا که خدمت به همنوع عشق من است، شما هم نه نیاز است جلسه ای 25000 تومان بپردازید، و نه ترمی 40000 تومان، فقط لطف کنید و اشتراکهای ارزان محله را بخرید، تا این گونه هم چرخ محله بچرخد و هم بازار کلاسهای ما گرم باشد. بله منظورم این است که فایلهای صوتی کلاسها را در بخش ویژه قرار دهیم، فکر کنم داوود جان هم راضی باشد، چرا که این گونه تقریباً کلاسها رایگان در خواهد آمد. راستی مجتبی! من بلد نیستم چه جوری در محله فایل آپلود کنم، در صفحه نوشتن مطلب جدید، جایی را برای این کار ندیدم. تا شما چه بخواهید؟

 11. 11
  حسین says:

  با سلام خدمت استاد عزیز جناب آقای مصدق .
  من هم علاقه خیلی زیادی به یادگیری زبان انگلیسی دارم ولی تا به حال نتونستم به این خواستم برسم . ولی وقتی این مطلب رو خوندم خیلی خوشحال شدم و امیدوارم از شاگرد اول های کلاس شما باشم .
  به نظر من آموزش ها به صورت صوتی خیلی کاربردی تره و ما هر وقت بخوایم می تونیم از اونها استفاده کنیم .
  امیدوارم این کلاس ها خیلی زود شروع بشه .
  در اینجا از تمامی کسانی که این مطلب رو خوندن و عزش حمایت کردن خیلی ممنونم .

 12. 12

  من با رایگان بودن کلاسهای شما مشکلی ندارم.
  گزینه هایی که روبروی ماست:
  هم میشود اشتراکی باشد, هم میشود اشتراکی نباشد, حتی میشود سیستم اشتراکی جدا برای این مورد تعریف کرد که خود آق مرتضی مدیریتش کند.
  ولی من در این مورد تصمیم را به خود مدرس عزیز و دوستان واگزار میکنم که به نظر جمعی با رهبری بانی کار عمل کنیم و خرد جمعی را سرلوحه کار قرار دهیم.
  راستی داوود جان ممنون که به من لطف داری!

 13. 13
  علی says:

  سلام استاد مرتضی من هم نیاز مبرم خودم را به یادگیری زبان انگلیسی اعلام میدارم
  تا حالا هر طور شده بود از یادگیری زبان انگلیسی فرار کرده بودم
  نه به خاطر اینکه علاقه نداشته باشم
  فقط به خاطر اینکه در این خصوص بی انگیزه و تنبل هستم
  ولی حالا برای آزمون دکترا مجبورم یاد بگیرم
  پس استادان عزیز اگر وقت و توانایی این آموزش رو دارید خواهشا از ما دریغ نکنید
  برای شیوه آموزش هم به نظر من اسکایپ مناسب نیست چون قطعا همه در یک زمان نمیرسند تو کنفرانس شرکت داشته باشن
  پس من شخصا منتظر آموزش صوتی شما هستم
  بابت خرید اشتراک هم من مشکل ندارم

 14. 14
  نخودي says:

  سلام من چندان استعداد زبان آموزي ندارم حافظه ياري نمي كنه و دايره لغاتم بسيار بسيار اندك هست حدود سه چهار سال پيش كانون زبان مي رفتم كه بعد از حدود شش هفت ترم بدليل فشرده بودن برنامه هام ديگه رهاش كردم اما جداً اگه اين كلاس ها به گونه اي باشه كه كشش و انگيزه ايجاد بكنه و به صورت كلي منم موافق و مشتاق هستم.
  راستي اگه كسي بتونه زبان فرانسه رو هم آموزش بده خيلي عالي ميشه.

 15. 15
  مرتضی مصدق says:

  دوباره و چند باره سلام. واقعاً از همه شما سپاسگزارم، مجتبی جان، لازم نیست برای این کلاس به طور جداگانه اشتراک باز کنیم، همان اشتراک ثابت محله کافی است، لازم هم نیست من آن را مدیریت کنم، من به همه شما اعتماد کامل دارم، اصلاً اصل بر اعتماد است، اگر این گونه نبود سنگ روی سنگ بند نمی شد. من معتقدم به همه چیز باید منطقی خوشبین بود مگر این که خلافش ثابت شود، فکر کنم تو ثابت کرده ای که جز پیشرفت قشر نابینا دقدقه دیگری نداری. پس با مدیریت خودت در زمینه مالی بزن بریم. “Let’s go ahead” فقط نگفتی چطور باید در محله فایل آپلود کنیم، باز هم از همه شما متشکرم از علی، حسین، نخودی با استعداد خلاصه همه و همه.

 16. 16
  ساقی says:

  سلام
  واقعا این پیشنهاد شما خوشحالم کرد.
  یادگیری زبان انگلیسی برای همه مخصوصا قشر نابینا ضروریه.
  زبان رو تقریبا خوب یاد میگیرم. این رو با توجه به چند واحد زبان تخصّصی که در رشته ادبیات فارسی خوندم میگم.
  ولی تا حالا از فرصت شرکت در کلاسهای زبان محروم بودم.
  به نظر من کلاسها به صورت صوتی ضبط بشه بهتره تا همیشه در دسترس باشند.
  از این پیشنهاد عالی شما سپاسگذارم.
  پاینده باشید.

 17. 17
  امیر فتوحی says:

  با سلام و وقت به خیر. بنده توفیق آشنایی با جناب آقای مصدق رو داشتم البته از طریق سایت جامعه ی مجازی نابینایان و کمبینایان ایران با هم دیگه آشنا شدیم و ایشون لطف زیادی در زمینه ی کامپیوتر برای ما داشتن. و البته از ایشون یه گلایه هم دارم و اونم اینه که یا همینطوری وبلاگشون رو رها کردن یا اینکه بحثهای کامپیوتری توش خیلی خیلی کم شده. بنده از ترس نبود کتاب و امکانات نتونستم تا به حال تو کلاسهای زبان ثبت نام کنم. و از طرف دیگه هم که شنیدم تو کلاس فقط مکالمه تدریس میشه از گرامر و قواعد خبری نیست انگیزم کم شد. سیدی آموزشی نسرت رو هم از دوستم گرفتم حدود 4 cd میشه که به درسهای اول گوش کردم باز به دلیل نبود آموزش قواعد حوصله نکردم گوش بدم. البته این آموزش کمک زیادی از لحاظ تلفظ یه کمی بهم کمک کرده به نظر بنده اگه کلاس قواعد و گرامر هم تو این کلاس تدریس بشه یا جدا از این کلاس یه کلاس قواعد داشته باشیم به نظر بنده میتونه مؤثر واقع بشه.

 18. 18
  مرتضی مصدق says:

  Hi guys! how’s it going? what have you been up to? all right Mojtaba! up to you, let’s wait a bit more, to see what’s taking place. any way, in a nut shell, always at your disposal. Many thanks again.

 19. 19
  مرتضی مصدق says:

  سلام عزیزان. با تشکر از امیر عزیز. امیر جان باید بگویم، مکالمه و گرامر در هم تنیده شده اند و هرگز از هم جدا نیستند، شاید مدرسی بتواند ادعا کند که مثلاً تأکیدش بر گرامر نیست بلکه بر مکالمه است یا که بالعکس، ولی کسی نمی تواند بگوید: من فقط مکالمه تدریس می کنم و کاری به گرامر ندارم، شعار مرا در کلاسهایم یک بار دیگر تکرار کن: “Think in English, Deliver in English” این شعار با القاء همزمان و توأمان مکالمه و گرامر به زبانآموز حاصل می شود. در مورد وبلاگ هم حق با شماست من کمی تنبل و بیحوصله شده ام.

 20. 20
  داوود چوبینی says:

  Hi morteza
  most of the guys believe if you put the audio books in this website they will be able to learn english. but as you probably know, learning a language without any conversation, reading, listening, and writing would be in vain. so i urge you to find any way that the students be able to communicate with you and also each others. only downloading some audios can not be useful.
  have a nice time

 21. 21
  مرتضی مصدق says:

  Hey Dave, you’re right, but keep in mind, i’m not gonna train teachers here, I just wanna pop out a motivation among the fellows, you know, it’s hardly ever possible to teach as much English through the internet and audio files as you do in your direct tutorials. so just wanna show the way, let’s beat it.

 22. 22
  cheshmak says:

  البته من نمی دانم ولی اگر مشکلی نیست از همین حالا شروع کنیم تا تعطیلات از دست نرفته بهتر است. حالا صبر کنیم که مثلا تعداد کامنتها صدتا بشود مگر چه چیزی تغیر می کند. به نظر من اگر حتا یک نفر هم استفاده کند خیلی عالی است
  قرار که نیست مثل کلاسهای بیرون تعداد شاگردان را بالا ببریم که پول بیشتری به دست آید
  راستی اگر ممکن است مجتبی حق عضویت را در آینده افزایش ندهید چون همین هم برای خیلی از ما ها که دستمان تا آرنج در جیب پدر است زیاد است
  مرسی

 23. 23
  مرتضی مصدق says:

  سلاــــم. آفرین دوست روانشناس من. انشا الله به امید خدا و همیاری دوستان نابینا میریم جلو. به قول فرشید منافی میریم جِلُو.

 24. 24
  مجتبی says:

  سلام
  از آقا مرتضی بابت این پیشنهاد آلیشان ممنونم، امیدوارم هر چه زود تر این کلاسها شروع بشه.
  با تشکر.

 25. 25

  سلام به همه.
  سعی میکنم همین امشب تا یکی دو ساعت دیگه مشخصات بارگزاری فایلها را واسه آقا مرتضی گرامی بفرستم.
  چشمک جان, حق کاملا با توست.
  نه قصد زیاد کردن کامنت داریم, نه قصد زیاد شدن شاگرد, و نه قصد دریافت پول و حق عضویت بیشتر.
  حتی اگر اکثریت محله بگید حق عضویت زیاده و یا اصلا خوب نیست من نه نمیگم ولی اکثریت فعلا موافق بودند و در ضمن ما با تورم جلو نمیریم فعلا حالا حالا ها حق عضویت همینه و من امیدوارم در آینده ای نزدیک, این حالت اشتراک یا حذف بشه یا قیمتش کم و کمتر بشه.
  همهتونا دووووس دارم ی دنیا!

 26. 26
  مرتضی معصومی says:

  با سلام، خدمت جناب استاد مرتضی
  من هم از همه ی دوستان تشکر می کنم که این مطالب رو خواندن و نظرشان مثبت بوده، جا دارد که از جناب استاد هم تشکر کنم که، به همه ی ما نابینایان لطف داشتند و این پیش نحاد را این جا درج نموده اند،
  حغیقتش بنده هم همیشه آرزو داشتم که زبان انگلیسی را بیاموزم اما متاسفانه نتوانستم، خوش حال میشوم اگر این کلاسها را به صورت صوتی به قشر نابینایان اراعه بدهید، چرا که زبان انگلیسی برای همه ی ما ها نیاز است، به امید شروع کلاس یا علی مدد،

 27. 27
  Alper says:

  سلام آقا مرتضی از اینکه بدون هیچ چشمداشتی این کار را بر عهده گرفتید از شما ممنونم منتظر آموزشهای شما هستیم موفق باشید

 28. 28
  سجاد نبی لو says:

  سلام به آقا مرتضی مصدق عزیز من دوست آقای محسن ندرلو هستم از محبت شما قبلا به بچه ها شنیده ام skype بعد از انتخابات باز شده و من از اینترنت مخابرات تو این چند روز با خیلی از عزیزان صحبت کرده ام به نظر من اسکایپی بریم جلو بهتره البته یک جائی برای ما دیپلم گرفته ها تو سال 76 با معدل 12.74 هم بگذارید نمی دونم که بتونم یاد بگیرم یا نه با سپاس.

 29. 29
  محمدرضا says:

  با سلام و تشکر از آقای مصدق عزیز برای پیشنهاد خیلی خیلی مثبتشون. هر چند مخالفت با این موضوع خیلی زیاد خواهد بود اما من اصلا با برگزاری کلاس رایگان موافق نیستم. ما باید برای به دست آوردن همه چیز هزینه کنیم. اینطوریه که با حفظ حقوق همدیگه برای دوام کار قدم بزرگی بر میداریم. با آرزوی موفقیت همگی.

دیدگاهتان را بنویسید