دسته‌ها
صحبت های خودمونی طنز

تند تند بخونيد تا زود برسيد به طنز حقوقي!

سلام بر همه بر و بچ خوب گوش كني و هم محله اي
حالتون كه خوب هست ان شا الله؟ دماغتون چطور؟ چاق هست؟!
جديداً با يه مشكل شكلاتي معضل گونه مواجه شدم خودم هم آخرش نميدونم مشكل هست؟ معضل هست؟ يا نه خير و خوشي هست!
از اونجا بگم كه من براي گوش كردن فايلهام از برنامه ساند فرج9 استفاده مي كنم براي اينكه ميشه تند تند مطالب رو گوشيد و خب از قديم و نديم گفتند وقت طلاست اونم از نوع بيست و چهار عيارش منم كه عاشق طلا از هر نوع و هر مدلش “البته به غير سياهش كه بوش عجيب سردرد مياره ولي اون رو هم دورادور دوست دارم”
بگذريم چي مي گفتم ….هان از ساند فرج و تند تند گوشيدن و اين كه جديداً ياد گرفتم با كنترل آلت پيج آپ هم ميشه به راحتي سرعت خوندن نرم افزارهاي گويا ساز رو هم زياد كرد و منم كه عاشق تند تند خوندن و گوشيدن و “بماند خودم هم گاهي تند تند مي حرفم بيچاره شنونده مي مونه اصلاً چي گفتم”
حالا اين ها همه اش درست خوب خوب عالي چي كار كنم اطرافيانم هم يعني آدم هايي كه باهاشون برخورد دارم و با سرعت معمولي صحبت مي كنند تند تند بحرفند آخه سرعت معمولي اونها به گوش من خيلي خيلي كند به نظر ميرسه و يه طورايي خنده دار شده البته جسارت به ساحت مقدس هيچ كي نباشه جز خودم كه قاتي پاتي كردم راستي گاهي يه نفر از بس كند ميحرفه فكر مي كنم كه بايد هواهاي وسط حرفهاش رو هم بگيرم و خب كلاً قاتي كردم از حد تيم ملي هم يه چيزي اون ور تر تازه نمي دونم حال گوش هام خوب هست يا نه آخه يه طورايي شدند كه خب چون دقيقاً خودم هم نمي دونم چه طور هايي نمي تونم بيشتر توضيح بدم و به همين نكته ظريف در اين باب ميبسندم.
خب اين درد دل ما كه گفتيمش باشد كه سبُك شده مشكلمان، شكلات خالص گرداد “آمين”
حالا به خاطر اينكه تصميم گرفته بودم اين بار كه پست ميذارم يه پست حقوقي باشه و خب آدم حد اقل به خودش كه قول ميده و قرار ميذاره نبايد زيرش بزنه كه اگه بزنه كلي عوارض و آثار منفي داره كه روانشناسها بهش بهتر واقفند منم يه مطلب دبش حقوقي طنز براتون گشتم گشتم و جوينده يابنده شدم كه اميدوارم خوشتون بياد و بازم ازش خوشتون بياد:

• حكايت وكيل و موكل:
نقل است در ایام ماضی، روزی موکلی در گردابی گِرفتار و بخود بگفتی، ای کاش وکیلی مییآفتمی ؛ و رفع گرفتاری. چندی بجُستی تا وکیل حاذقی بیآفتی و به نزد وی برفتی.
وکیل بفرمود ای فلان ، حق الوکاله چند در کیسه داری تا بدادی و رفع بلا آید به میان.
بگفتا ای وکیل من سخت محتاجم و هر چه بگوئی بدیده منت قبول داشته، و سخت برآشفتی و گریه و مویه چندان نمودی تا دل وکیل به رحم آمدی.
وکیل گفته مرشد فراموش نمودی که بسا گرفتاران به گل مانده ، بعد از رفع بلا ، حق الوکاله، به لگد مزد زحمات بدادی. فی الحال قبول وکالت بکردی و تلاش مکرر تا رفع مشکل پدیدار و آنگه مطالبه حق الوکاله نمودی.
واما در این هنگام، موکل از بند رسته، چشم گرد نمودی، گونه سیه کردی و سخن به تندی دراز که ای داد ! ای بیداد!
اینجا بود که شاعر بگفتی:

چو شخصی گرفتار گردد به بند ؛
وکیل مدافع به نزدش خداست.
چو گردد خطر اندکی مرتفع ؛
بگوید وکیل هم یکی ز اولیاءست .
چو گردد زبند بلا او رها ؛
بگوید وکیل هم یکی مثل ماست .
چو نوبت به حق الوکاله رسد ؛
وکیل آن زمان دیو یا اژدهاست .

خلاصه آنکه ای طالب وکالت ؛ از قبل حق الوکاله به انصاف روا دار و محکم بگیر ، تا به بعد، گرفتاری نیاید به کار!

از بانو.

سلام بانو هستم, نخودی قدیم قدیما...
حقوق خوندم و الآن هم مشغول روانشناسی...
اهل نصف جهان و یک بهمنی اصیل بینظیر|!...

18 دیدگاه دربارهٔ «تند تند بخونيد تا زود برسيد به طنز حقوقي!»

سلام همکار محترم. چون بحث های حقوقی بعضاً خشک هستند طنز و ادبیات به من و شما کمک میکنه. من هم یه طنز در مورد اختلاس میزارم باشد که مقبول افتد. اختلاس

و اختلاس بر وزن اسکناس اندر لغت سرقت را گویند و اخص آن سرقت دیوانیان است از خزانه و در تسمیه ی این کلمه عقاید متفاوت است ؛ زمره ای کتابت آن با ” صاد” کرده
و ریشه ی آن را خلوص دانسته اندو حجت ایشان اینکه مأمور مختلس را ارادت و اخلاص چنان است که کیسه ی خویش را از خزانه ی دیوان فرق ننهد و جدایی در میانه نبیند
. چنان که شاعر فرماید :

خلوص نیت و اخلاص چون به پیش آمد

ز جیب خویش منه فرق،جیب دولت را

ببر زکیسه ی دیوان و قصر و کاخ بساز

به خویش راه مده خواری و مذلت را

گروهی دیگر اختلاس را از اختلال حواس گرفته و به همین علت مختلسین را از سیاست و مجازات معاف دانسته اند.

زاختلال حواس است اختلاس،ای دوست

که هوشیار بدین کار تن نخواهد داد

جنون محض بود ، ورنه مرد روشن رای

تن از برای یکی پیرهن نخواهد داد

خواجه علی طفیلی در رساله ی ” مصباح المتخلسین” اختلاس اندک را تحریم فرموده و حجتی که آورده این است که چنین مختلس را یارای ارضای فراتران خود نیست و گاه
باشد که مغرضین بر وی حسد برند و به زندانش اندازند.

در پی دانه مرو همچو کبوتر که تو را

عاقبت بهر یکی دانه به دام اندازند

صید کن شیر صفت،نیم بخور،نیم ببخش

تا به هرجا که روی بر تو سلام اندازند

و بر مختلس است که در امر اختلاس ، همت بلند دارد و از مسروقات خویش بخشی گران نثار فراتران کند و بقیت آن به نام خویش و پیوند به کار ابتیاع ضیاع زند و عمر
در شاد کامی به سر آورد که گفته اند :

تو دزدی می کن و در کیسه انداز

که دزدان راست در این ره سرودی

اگر دزدی نباشد در ادارات

در استخدام دولت ،نیست سودی

سلام نخودی بانو!!!
هم طنزت جالب بود هم حرفهات.
ولی، میگما نخودی بانو! این حق الوکاله ها اگه نگیم همشون، خیلیاشون به نوبه خود کمری میشکنن از موکل بدبخت که نگو و نپرس! نظرت چیه؟ خب، یکم شماها ارزونتر حساب کنید یکمم ما موکلها آسونتر میگیریم هم به شما ها یه چیزی برسه هم مشکل ما حل بشه.
هرچند، این حق الوکاله های هنگفت هنوز نصیب دوست وکیل بنده که از همنوعان خودمون هم هست نشده و چه برنامه ریزیهایی که این دوست همشهری بنده برای این پولهای هنگفت نامعلوم نکرده!!!
حالا بعد از اینکه در مورد این پولها به توافق رسیدید یکمیم دعا کنید این تازه وکیلان ما هم به حق الوکاله های بزرگ و هنگفتی برسن، بلکه کامروا گردند.
با تشکر

سلام بر شما.
راست میگید؛ قضیه تند تند حرف زدن نرم افزار های گویا یا پخش فایل های صوتی رو میگم؛ من هم مشکل شما رو پیدا کردم؛ به طوری که وقتی رادیو گوش میدم برام غیر قابل تحمل شده؛ یا تلویزیون؛
راهی که به نظرم رسیده و دارم عملیش می کنم اینه که برنامه هایی رو که دوست دارم ضبط می کنم و بعد با دور تند گوش میدم.
ولی دوستان و آشنا ها رو دیگه نمیشه کاری کرد؟

سلام آقاي آگاهي راه خوبي هست من م بايد امتحان كنم اما خب من زياد اهل راديو نيستم و تلوزيون رو هم بابا اصلاً جديداً هيچي نداره همه اش تكراري شش بار هر فيلم رو گذاشته و از هر شش بارش من چهار بار ديدم! راستي من گاهاً به وبلاگتون سركي مي كشم اما خب نميشه نظر گذاشت يعني نمي تونم، نوشته هاتون خيلي قشنگ هست نگران درس بين المللتون هم نباشيد كه درك مفاهيم اون رو مي تونيد ساده با مطالعه كتاب آقاي بيگدلي حل كنيد، با استاد هم صحبت كنيد كه در امتحان سؤالات شكلي رو به صورت تشريحي ازتون بپرسند. “ببخشيد ديگه فقط اينجا ميشد اين ها رو بگم”

بابت پیشنهادتون برای کتاب ممنون؛ با استاد صحبت کردم فعلاً که پذیرفتند.
جالبه؛ خیلی ها بهم گفتن که در وبلاگت نمیشه نظر گذاشت و در مقابل عده ای هم هستند که نظر میذارن؛ مثلاً پریسا خانم که این جا هم هستند و من به وبشون سر می زنم برام تا حالا نظر گذاشتن.
اگه تونستید دوباره امتحان کنید.

سلام.
چشم هام خیس اشک هستن از بس خندیدم. هم در جریان خوندن متن شما نخودی عزیز و هم همراه خوندن کامنت محمدرضای عزیز. خیلی خیلی جالب بودن جفتشون. ممنون از جفتتون. و اما تند گوش دادن.
بیا عزیز که حرف دل مرا گفتی.
دور کند رو به هیچ عنوان نمی تونم تحمل کنم. بیچاره ایسپیک از دستم به فریاد اومده از بس همیشه با این3دکمه محترم هولش میدم تند بره. گاهی در مورد افرادی که کند صحبت می کنن و لفتش میدن هم دلم می خواد دکمه ترکیبی داشتن تا می زدم و سریع تر می شدن. شما عزیز با کی ام پلیر هم می تونید تند گوش بدید. همون کاری که من می کنم و از وقتی به لطف آقای معصومی این قابلیت کی ام پلیر رو کشف کردم بی نهایت داره بهم خوش می گذره.
ممنون از پست قشنگت. خنده لازم بودم امشب.
ایام به کام.

سلام پريسا جون خوشحالم خندون شدي و البته اشكون “اين اشكون هم از اون اصطلاحاتي هست كه خودم الآني ساختم خيلي بهم چسبيد كاش كسي قبلاً نساخته باشه بخوره تو ذوقم” راستي ميشه بگي چه شكلي ميشه با KM PLAYER ميشه تند تند گوشيد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پريسا جون دوباره سلام
از “سلام هم سفر” بر ميگردم”
اون قدر از دست خودم عصباني هستم كه اون قدر خنگم و البته تنبل كه نميرم يه فاير فاكسي بنصبم روي اين سيستمم كه نگو از يه چيز هاي ديگه هم عصبانيم كه بگذريم خب دلم مي خواد براي مطلب تو نظر بذارم اينجا برات مينويسم ميشه يه زحمتي بكشي خودت برام اونجا بكامنتي همين رو كپي كن به اسم من بذار اونجا تا يه كم آروم بشم البته اگه ممكنه؟!.
حالا بحرفم اولش در مورد كتاب “بخشنده” اتفاقاً توي يه سفر شمال خوندمش همون سفري كه عصام رو جا گذاشتم يادش به خير خيلي خيلي كتاب قشنگي هست و وقتي ميخوني يه حس جديد داري يه دنياي جديد و كلي آرزو و فكر نو من عاشق اين كتاب و كتاب هاي مشابه اونم.
در مورد سفر بابا ولش كن اين سفر ها رو بزن بيا اصفهان خودم در بس در خدمتم با هم و البته با يكي دوتا از بچه ها مي ريم ميگرديم كلي خوش ميگذره فعلاً هم كه من وقت آزاد دارم و اميدوارم شما هم داشته باشيد.
خوب برسيم به پرواز به مفهوم اخص كلمه كه منم قبلاً ها ازش ميترسيدم اما يه چندي هست كه نه كاري به كارش ندارم تا حالاش هم كه اون كاري به كارم نداشته “پ ن پ گفتم ها” احضار روح رو هم خيلي عاشقشم واي فكر كنم خيلي هيجان داشته باشه ولي خب تا حالا قسمت نشده ولي كاش قسمت بشه البته دوست ندارم مصل ماجراي شما باشه دلم مي خواد يه روح درست و حسابي رو جدي جدي احضار كنيم ولي فكر كنم اگه هم روحي چيزي بياد از نوع جن باشه نه از مدل روح گذشتگان ولي خب بايد امتحان كرد.
راستي چرا تا حالا جناب يكي برات كامنت نذاشته، خب تو كه نمي دوني اما من از كامنت هاي جناب يكي خيلي خوشم مياد.
خب خيلي حرفيدم فعلاً باي
هميشه هميشه شاد شاد شاد شاد باشي.

نخودي جان. چرا خودت و ساند فورج را اذيت مي كني؟ براي اين كار مي تواني مثلا از digital voice استفاده كني. اين نرم افزار حتي براي من كمشنوا هم در سرعت هاي نسبتا بالا جواب داده و توانسته ام صدايش را تشخيص بدهم.

سلام
جناب عابدي اذيت! من و ساند فرج با هم خيلي رفيقيم تازه اين ديجيتال رو هم دوست ندارم يه طورايي هست تازه با ساند فرج كلي امكانات ديگه هم دم دست هست اما خودم به دوستاي بينام اين ديجيتال رو معرفي كردم و كلي ازش خوششون اومده، مرسي كامنتيديد.

سلام. خیلی خوب بود. درباره ی سرعت هم بگم که این جاز سرعتش خیلی هماهنگ با این فارسیخوانها نیست. هی یکیشون تند میشه که معمولً جاز تندتر از موتور فارسیخوانه کلی اعصاب آدم رو خورد میکنه.

سلام.
باز من اومدم.
نخودی عزیز. کلید های شیفت و به علاوه روی ماشین حساب کیبوردت رو زمان پخش فایل از کی ام پلیر بزن تند میشه. کلید های شیفت و منهای ماشین حساب رو با هم بزن کند میشه. اگر هم مثل من کیبوردت ماشین حساب نداشت نام لاک رو روشن کن کلید های بالا رو که نوشتم پیدا کن و بزن بعدش نام لاک یا همون نام پد رو خاموش کن حله.
روی سیستم من بعد از روشن کردن نام پد کلید به علاوه کلید اِسلَش و کلید منها کاف فارسی هست.
اصفهان. وای کاش می شد می اومدم. هرچند شدنی نیست ولی الان حس می کنم دستم رسیده به دستت که بفشارمش و دست و دلم از دیشب گرم تره. ممنونم عزیز.
روح. روی سر ما که این جناب روح حسابی موتور3چرخه راه برد، امیدوارم تجربه های شما بهتر از مال ما باشه.
خوشحالم که به آن سوی شب سر می زنی عزیز. فایر فاکس. وای افتضاحه. خود من یکی دیگه به دادم رسید وگرنه عمرً اگر می تونستم.
جناب یکی. خدا بگم چیکارش کنه با این نظراتش. چی می تونم بهش بگم؟ زورم نمی رسه بهش. مگه دستم به اسمش نرسه.
به نام شما نظر بذارم؟ یعنی جعل امضا کنم؟ جناب وکیل! شنیدم این6ماه زندانی داره. گناه دارم به خدا.
شوخی کردم.
سخت نگیر. عصبانی هم نباش. بلاخره ثبت نام هم می کنی و درست میشه. شما نظر اونجا بذاری یا نذاری عزیزی و هر زمان اومدی قدمت روی چشم.
خوشحالم که هستی عزیز و ممنونم از حضورت عزیز و ایام به کام عزیز.

دیدگاهتان را بنویسید