دسته‌ها
اخبار صوتی کتاب

مرگ ایوان ایلیچ. اولین کتاب تولیدی بخش گویای کتابخانه فاطمه زهرا

سلام. اولین کتاب تولیدی ما آماده شد. مرگ ایوان ایلیچ, یکی از شاهکار های کوتاه و خواندنی لئون تولستوی که در نهایت شگفتی جایی ضبط نشده بود. تولستوی در این اثر زبردستی خود را در به تصویر کشیدن چند ماه پایانی زندگی یک کارمند عالیرتبه دولت که گرفتار دردی جانکاه و بیدرمان است به نمایش می گذارد. مواجهه او با واقعیت مرگ, از انکار تا خشم و افسردگی و نهایتا پذیرش و تسلیم خیلی دقیق و در عین حال با بیانی طنز گونه وصف شده است. چند دقیقه ای از کتاب را می توانید از لینک زير دانلود کنید:
نمونه ي كتاب مرگ ایوان ایلیچ, اثر لئون تولستوی

از سعید عابدی

در خميني شهر اصفهان به دنيا آمده ام، اول مرداد 59. به گمانم فقط همين يك كار را اول وقت انجام داده باشم. نابينا و كمشنوا هستم. دوره ابتدايي ام در ابابصير گذشت و راهنمايي و دبيرستان را بين بچه هاي محل خودمان بودم در مدرسه هاي پرجمعيت تلفيقي. سال 79 رفتم دانشگاه اصفهان و بعد از كلي تغيير رشته كه مجال شرحش اينجا نيست، عاقبت ليسانس حقوق گرفتم. بعد مثل خيلي ديگر از همسن و سال هايم فكر كردم جايي خبري هست و لذا يك فوق ليسانس هم گرفتم در گرايش حقوق عمومي از دانشگاه شهيد بهشتي. چند سال بعدي را اول به تقلاي بيحاصل براي قبولي در دوره دكتري گذراندم و بعدش كه ديدم اين دروازه باز شدني نيست، افتادم دنبال كار. بالاخره شدم كتابدار بخش گوياي كتابخانه فاطمه زهراي شهرداري اصفهان. تناسب رشته و شغل را ملتفت هستيد؟ ولي جاي شما خالي، بينهايت راضي ام الحمد لله. در زندگي ام فعلا چيز ديگري كه ارزش نوشتن و خواندن داشته باشد هم نمي آيد. اگر اتفاق تازه اي افتاد شما را هم خبردار مي كنم.

11 دیدگاه دربارهٔ «مرگ ایوان ایلیچ. اولین کتاب تولیدی بخش گویای کتابخانه فاطمه زهرا»

سلام آقای عابدی. وقتتون بخیر و نیکی.
از بابت تلاشی که در زمینه کتاب و کتاب خانی انجام میدید بینهایت ممنونم. کتاب رو هنوز دانلود نکردم و انشاالاه بعد از شنیدن در موردش نظر میدم. از پیگیری هاتون هم در رودکی کمال قدردانی رو به عمل میارم.
لطفً ما رو هم بی خبر نگذارید.
موفق باشید.

سلام
خسته نباشی , خیلی خوبه که این کتابخانه راه افتاده ,
ولی بهتر بود اولین کتاب تولیدی کمی بانام کتابخانه سنخیت داشت نه اینکه در این قطعه از کتاب که گذاشتید همش حرف از عیاشی و میگساری زده شود . با تشکر

سلام آغای عابدی. متأسفانه صدا‍برداری این کتاب با ایراد بزرگی مواجه است.
ظاهرا این کتاب پس از ضبط با یک برنامه ی ویرایش صدا نویز گیری شده است اما چون پارامتر های افکت نویز‍گیری درست تنظیم نشده بودند یا به احتمال زیاد در بالاترین حد ممکن تنظیم شده بودند باعث شده که کیفیت صدای گوینده غیر‍طبیعی شود و از وضوح صدا کاسته شود. این را من با گوش کردن نمونه ی کتاب که قرار دادید متوجه شدم و در بعضی از کتاب های گویایی که در جا‍های دیگر ضبط شده اند نیز مشاهده کرده ام امیدوارم کتاب های بعدی با کیفیت بهتری ارائه شوند، با تشکر.

درست مي گوييد. من هنوز به جزئيات كار با gold wave وارد نيستم. فايل هاي اصلي كتاب را نگه داشته ام. مي شود بياييد توي اسكايپ و راهنمايي كنيد كه چطور كيفيت را بالا ببرم؟ i d: saeed.abedi4

حقيقتش اينترنت درست و حسابي ندارم. همين يك قسمت را هم بيست دقيقه اي منتظر شدم تا آپلود كرد. اگه تشريف بياريد كتابخونه كلش را ميدهم خدمتتون. راستي چرا فرم عضويت پر نمي كنيد؟ مگه زبونم لال نميخايد از اشتغال يك همنوعتون حمايت كنيد؟

عليكم السلام مرضيه خانم. ادامه اش را همانطور كه در بالا نوشتم امكان ندارد بگذارم. راجع به كتابخانه هم توي همين سايت مطلبي نوشته و فرم عضويت را هم گذاشته ام. اگر چند دقيقه اي وقت بگذاريد و تكميل كنيد مي توانم كتاب را از طريق پست به دستتان برسانم. ممكن است در آينده مسئولان شهرداري اينترنت پرسرعت در اختيارم قرار دهند كه با drop box هم بتوانم بفرستم. ولي عجالتا همين سركه نقد را دريابيد.اگر اطلاعات بيشتري هم لازم است به frz.ketab@gmail.comايميل بفرستيد.

دیدگاهتان را بنویسید