مسابقه کتاب خانی. همراه با لینکهای مستقیم کتاب مورد نظر

دورود
دورود
دورود
آخ که چند وقت بود این کلمه را به کار نبرده بودم. یادش بخیر اون وقتها دو روز یک بار توی این سایت یک دورودی می گفتیم ها. پیر شدیم رفت پی کارش. ای بابا
خوب از حاشیه ها بگذریم که هزارتا کار داریم. هزارتا حرف نگفته که باید برای این مسابقه بگم که اگر نگم می ترکم.
از حدود سه ماه پیش که من با انجمن جوانان روشن بین همکاری کردم و همایش ازدواج را راه اندازی کردیم در جلسات آن انجمن شرکت می کردم حالا عنوان پست شورای مرکزی انجمن را هم به ما دادند هرچند آنقدرها برایم مهم نیست ولی خوب به دنبال این هستم که ببینم می توانم حتا اگر شده یکی از انجمنها را به تفکراتم نزدیک کنم یا نه. اگر شد که چه بهتر نشد که هیچی ولش می کنم.
خوب حاشیه نریم قرار شد در انجمن یک مسابقه کتاب خانی برگذار شود البته این مسابقه قبلا قرار بود با عنوان. کتابی دیگر و با مسئولیت شخصی دیگر برگذار شود که خوب به شکرانه خدا نشد چون کتابش خیلی مسخره بود تازه مسخره تر از آن سوالهایش بود. جایزه اش که دیگه نگو
حالا با پیشنهاد من این بار یک مسابقه با شیوه ای متفاوت با آن یکی برگذار می شود امیدوارم که به درد بخور باشد. راستی این مسابقه کشوری هست و تمام شما می توانید در آن شرکت کنید.
بگذارید اول جایزه را بگم چی هست که اگر خوشتان نیومد از همین جا دیگه نخونید اصلا چه حالی می دهد هیچ کس شرکت نکند جایزه را هم بدهیم به خودمان که خیلی نیازش داریم
آره بحث اول من در انجمن هخم این بود که آقا چیچی می خواهید بدهید گفتند خوب مثل بقیه مسابقه ها. گفتم پس من نیستم آخه لغت نامه ده خدا یا نمی دونم مداحی یا از این کتاب های بیخود به چه درد نابینا می خورد.
گفتند خوب عصا می دهیم
گفتم آخه خیلی بچه ها عصا هم دارند.
گفتند خودت بگو شر را کم کن. گفتم فلش
آره فلش 8 گیگ که نیاز همه هم هست حتا اگر شستا هم داشته باشی باز هم نیاز است
گفتند چشم
خوب پس جایزه فلش 8 گیگ است به سه نفر می دهیم یا حق بیا جلو مال مفت است یک مو کندن از خرس یا همین انجمنها به قول آقای رفاهی قنیمت است.
خوب حالا بریم سر اصل مطلب ازدواج را نمی گویم ها مسابقه حالا شهروز حول می کند فکر می کند می خواهیم بریم سراغ اون دختر همسایه شون
مسابقه کتاب صوتی اعتماد به نفس از باربارا دی آنجلس است
این کتاب که حدود دو ساعت و صد صفحه بینایی البته جیبی است کتابی است که به نظر من خیلی عالی اعتماد به نفس را به صورتی ساده بدون حرفهای بیخود توضیح داده است.
کلا باربارا دی آنجلس بحثش را ساده و روان با مثالهایی از زندگی خود بیان می کند. این چیزیست که دیگر نویسندگان که برای عام می نویسند رعایت نمی کنند و با نوشتن کتابهایی هزار صفحه ای مطلب را نمی رسانند.
آره گله کتاب را که گوش کنی نیاز هم ندارد آنقدرها رویش تمرکز کنی چون خیلی مثال دارد سریع خوانده می شود و حتا می توانی با ویس رکوردر یا با نرم افزاری چیزی با سرعت بالا گوش کنی و در مسابقه شرکت کنی.
اما حالا اصل مسابقه چیه.
شما تنها باید آنچه را از اعتماد به نفس و از این کتاب می فهمید در قالب نوشتار برای من بفرستید. جالبیه کار این است که هیچ ملاکی برای این مسابقه وجود ندارد نه تعداد صفحات. نه تعداد لغت. نه هیچ چیز دیگری فقط باید من درک کنم که شما مطلب را گرفتی در این صورت در قرعه کشی شرکت خاهی کرد.
البته توجه داشته باشید اعتماد به نفس یک واژه روان شناسی نیست و کلمه ای است که برای فهم بهتر اصتلاح خود کارامدی با عنوان اعتماد به نفس بیان شده است. و از هر نویسنده ای به نویسنده ای دیگر فرق دارد بنابر این باید حتما کتاب را بخونید وگرنه اگر قبلا کتابی خوندید یا سخن رانی رفته اید یا مقاله ای دیدید فایده ندارد و از خودتان هم بنویسید قبول نیست من متنهای باحال را در صدر قرار می دهم و اگر چنتا متن برتر داشته باشیم از قرعه کشی دست بر می دارم هرچند فکر نمی کنم چنین باشه ولی به هر حال شما می توانید با همین روش ساده یعین گوش کردن و نوشتن برداشت خود خیلی ساده در مسابقه شرکت کنید.
حالا اگر آمدیم و چنتا متن خیلی باحال بود از میان آنها یک نفر را به عنوان نفر برتر یا جایزه ویژه علاوه بر آن سه نفر معرفی می کنیم که جایزه اش هم باحالتر خواهد بود
اما برسیم به بحث چگونگی رساندن آثار به دست مبارک من. بهترین راه ارسال آثار به ایمیل من
Ps.khademi@gmail.com
می باشد وگرنه می توانید آثار خود را به کتاب خانه ولی عصر به شکل بریل یا به شکل صوتی پست کنید برای به دست آوردن آدرس با شماره 03112261090
آقای رسول رضایی تماس بگیرید. راستی تاریخ ارسال آثار تا پانزده اسفند امسال خواهد بود
خوب دیگه چی باید بگم آهان لینک کتاب ها را بگذارم که هیران و وویلان نشید
من وقتی فایلها را ضبط کردم دیدم حدود صد مگ شده گفتم خیلی سنگین است پس مجبور شدم کیفیت را پایین بیارم البته خیلی جالب بود که هرچند کیفیت پایین آمد ولی صدای فایل آنقدرها فرقی نکرد و خیلی بد نشد به نظر من که خوب است. حالا نگی کدوم ماست فروشی می گه ماست من ترشه. میگی نه از لینک زیر فقط با حجم بیست مگ بگیرش حالش را ببر.
?اینجا
راستی تا یادم نرفته یک تشکر باحال ویژه بکنم از مدیر عزیز که اجازه دادند این مسابقه را از تریغ این سایت اجرا کنیم. من دلم می خواست این مسابقه از تریغ این سایت اطلاع رسانی شود چون واقعا به این سایت علاقه دارم. حالا می خواهید باور کن. می خواهی باور نکن.
شماره ام را هم در پایین می دهم شب خوابتان نمی برد. کسی نگاه چپ بهتان کرد. با مامانتان دعوایتان شد. اسکایپتان خراب شد. خواستی بدونی اصفهان آب و هوایش چطور است برف می آید یا نه. خدایی نکرده زبونم لال خواستی مخی چیزی بزنی راهش را بلد نبودی یا خدایی نکرده شاید. یک وقت. خدا اون روزو نیاره یک سوالی در مورد مسابقه داشتی خواستی بپرسی
09132944814
اسکایپ
Cheshmak1367
هم هست.
تمام کتابها. روزنامه ها. مجلات. بروشورها. برگه آچارها. همه و همه را بگذار کنار بیا یک کاریت دارم
بیا. بیا. بیا.
مووووووووچ مووووووچ
چقدر شور بود. خاک به سرت این لپ را سالی یک بار بشور اه
شب و روز بخیر.

درباره محمد جواد خادمی

عاشق شو گر نه روزی کار جهان سر آید. ناخوانده نقش مقصود از کارگاه هستی. محمد جواد خادمی کارشناس ارشد روان شناسی بالینی و متولد سال ۱۳۶۷ و ساکن شهر زیبای اصفهان هستم. به عنوان درمانگر و مشاور در مراکز مشاوره فعال بوده و به تازگی به ماساژ علاقه مند شده و مشغول افزایش اطلاعات و ارائه خدمات هستم. تفریح، آموختن و فلسفه را دوست دارم و سعی می کنم به ارزشهای زندگیم برسم. امید که بتوانم اندک داشته ای اگر داشته باشم را با شما در میان بگذارم. و در پایان باید بگویم که کسی راز مرا داند که من را از این روی به آن رویم بگرداند.
این نوشته در روانشناسی, صوتی, کتاب, کتاب صوتی ارسال و , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

50 Responses to مسابقه کتاب خانی. همراه با لینکهای مستقیم کتاب مورد نظر

 1. 1
  الهه says:

  بودو بودو جایزه
  بیا ببر نه بخر فلش در حد جنسای عک چشمک که خودش می‌دونه که حالتهای روحی انسان در طول ساعات مختلف روز متفاوته و روی نظرات انسان اثر داره
  چه شود مو روحانی بنجول که از سبد جا مونده مهریه رو کی داده کی گرفته
  تازش هم معیار ی

 2. 2
  taranom says:

  سلام آقای خادمی از اطلاع رسانیتان ممنون فایل را دانلودش کردم حتما شرکت می کنم جواب را با ایمیل برایتان می فرستم. موفق باشید.

 3. 3
  زهره says:

  اوه خودت مسئولشی؟!!
  خب اینکه آخرش از اولش یعنی آخرش معلوم شد که چی میشه

  منم شرکت میکنم ببینم چی میشه
  هوهوهو بای بای بای

 4. 4
  cheshmak says:

  آخرش چی می شود بگو
  نترس شرکت کن هیچ پارتی بازی نیست قول می دهم از اون قولهای چشمکی

 5. 5
  الهه says:

  سلام آقای خادمی.
  از این که این مسابقه ترتیب داده شده واقعا خوشحالم.
  امیدوارم من هم فرصت کنم و بتونم در این مسابقه شرکت کنم
  باز هم ممنون

  • 5.1
   cheshmak says:

   ببین این هم یک الاهه است ها چقدر با اون یکی فرق داره
   هاهاه شوخی کردم نارحت نشید کتاب را به خاطر این یک کتاب کوتاه انتخاب کردم که بچه هایی که تحصیل کرده هم هستند و سرشان شلوغ هم است بتوانند شرکت کنند
   با وجود کوتاه بودن کاربردیست و زیبا منتظرم الاهه

 6. 6
  الهه says:

  سلام متاسفانه اولا دوستان ببخشند که الان فهمیدم که آنقد با عجله نوشتم که کامنتم به هم ریخته بوده
  در ثانی شما خودتتون تشریف بیارین مطبم همه روزه خاهم بود آخه شما بیشتر نیاز دارین واقعا متاسفم از پاسختون مگر منظورتون جز این باشه

  • 6.1
   cheshmak says:

   هاها شوخی کردم بابا باشه حتما می آیم پیشت شوخی بود بخندیم
   متب راستی برای پزشک است نه روان شناس عزیزم ما کیلینک می رویم
   به هر حال شوخی بود باز هم می گم منتظرم خانم روان شناس شما هم اگر وقت داشتید شرکت کنید

 7. 7
  داوود says:

  سلام به مدیر بی سواد شورا
  از همان زمانی که شما را در کنفرانس های مجتبی شناختم, متوجه شدم که شما آدم به خود مغرور و در عین حال بی سوادی هستی که فقط حرف می زنی و از خود تعریف می کنی و سعی در کوبیدن مدرک خود بر سر بچه ها را داری.
  من چه طور می توانم در مسابقه ای شرکت کنم که مصحح آن کسی است که اصطلاح را با ت 2 نقطه می نویسد؟ قبلاً هم آقای کارشناس ارشد از این غلط های فاحش املایی از شما زیاد دیده بودم ولی دیگر صبرم سر آمد. تو رو به خدا با این من من کردناتون آبروی نابیناها را به باد ندهید. حالا که مدیر قلابی شورای نمیدانم ناکجاآباد شدی, اگه خواستید نامه بنویسید متن را برای من فرستاده و تردیدی نداشته باشید که من بدون گرفتن هزینه ای آن را تصحیح خواهم کرد. راستی گوله هم این طوری نوشته می شود نه گله.
  شما غرور را بگذار کنار, من من نکن, مدرکت را بر سر این نابینا هایی که شناختی از شما ندارند نکوب و خیلی چیزهای دیگر را کنار بگذار, من بدون هیچ مسابقه ای به شما و نظایر شما یک هارد 3 ترابایت می دهم.

 8. 8
  cheshmak says:

  منتظرم هارد را بفرست یالا آدرسم را هم که دادم یالا بفرست که خیلی نیاز دارم
  ببین داود عزیز اول که نیازی نبود من رو مسخره کنی من خودم بارها در پستهای قبلی گفته بودم که املایم زعیف است از همان اول هم بود بارها و بارها گفتم برو پستهای قبلی را ببین
  من نه به مدرکم می نازم نه مدیر انجمن نه هیچ چیز دیگر فقط به هوش زیرکیم می نازم که خدا مهربان بهم داده تا بتوانم پیشرفت کنم نه با تعریف کسی بالا می روم نه با تحقیر کسی پایین می افتم تو هم شرکت دوست داشتی بکن نخواستی نکن تا حالا ششتا ایمیل رسیده می خواهی باور کن می خواهی باور نکن
  من که تو رو نمی شناسم ولی آدم باحال به نظر می آیی سر صبحی خیلی خندیدم

 9. 9

  واي. چه خبره!؟ بسه. بيخيال. دعوا دعوا دعوا؟ سر چي، سر شيشه مربا؟ بيخيل! دنيا دو روزه. ي روزش كه ديروز بود ي روزشم كه امروزه داره به وسط هاش ميرسه. ارزش نداره!

 10. 10
  داوود says:

  سلام
  ببین من که آدرسی از شما ندیدم. در ثانی من در صورتی به شما و نظایر شما اون جایزه رو میدم که اون نکات مهم رو رعایت کنید و من در آینده متوجه اصلاح شما بشم.
  در آخر اگر گفتن واقعیت شما رو به خنده میندازه پس وای به حال شما و نابیناهایی نظیر شما. در حقیقت بر من روشن شد که دیگر ادامه ی بحث امری بی فایده است و دیگر جوابی به جوابیه ی احتمالی شما نخواهم داد.. راستی از این که به من لطف داشتی و از من خوشتان آمده بود کمال تشکر را دارم. من اصولاً آدم واقع گرایی هستم تا محافظه کار. این یک خصیصه ی ذاتی در من هست.
  راستی سر قول خودم هستم اگر شما و امثال شما اون موارد رو در شخصیت خود اصلاح کنید اون هارد 3 نوش جانتان
  با آرزوی بهترینها

 11. 11
  mina says:

  سلام به شما دوستان روشن دل خودم
  من تقریبا 1 سال هست که از طریق یکی از دوستان روشن دلم با سایت گوش کن آشنا شدم و هر از چند وقت, به سایت گوش کن سر میزنم
  این مسابقه از نظر من یه خوبی بزرگ داره و اونم اینه که دوستان رو تشویق به خوندن کتابی از کتاب های باربارادی آنجلیس میکنه. این خانوم, کتاب های خیلی خوب و کار بردی دارن.
  حالا بگذریم از جایزه که هر چی میخواد باشه, اصلا نباشه هم مهم نیست. خوندن کتاب های این نویسنده, خودش بزرگترین جایزه هست.

  • 11.1
   cheshmak says:

   خوشحالم که حتا بچه های بینا هم نظرشان به این پست جلب شده است. این جای بسی خوشحالی دارد
   بله کتاب اگر کتاب مناسبی باشد واقعا ارزش دارد که آدم بخونه مخصوصا من که دوست دارم هم کتاب به درد بخور باشه هم کوچک
   مرسی مینا عزیز من هر چی آدم با نام مینا می شناسم باحال هستند

 12. 12
  chalavi says:

  سلام. خسته نباشید. فایل رو دانلود میکنم. اگه وقت کردم حتمأ شرکت میکنم اگرم نتونستم چیزی از دست ندادم. به هرحال تشکر از زحماتتون. وای چرا دعوا راه میندازین. دوست عزیز شما اگه خوبی کسی رو میخواین واز کسی انتقاد دارین یا حتی دعوا دارین یواشکی پهش بگین نه توی محیط عمومی.

 13. 13
  chalavi says:

  سلام. خسته نباشید. فایل رو دانلود میکنم. اگه وقت کردم حتمأ شرکت میکنم اگرم نتونستم چیزی از دست ندادم. به هرحال تشکر از زحماتتون. وای چرا دعوا راه میندازین؟؟!! دوست عزیز شما اگه خوبی کسی رو میخواین واز کسی انتقاد دارین یا حتی دعوا دارین یواشکی پهش بگین نه توی محیط عمومی.

 14. 14
  cheshmak says:

  مرسی از شما بله واقعا کتاب را حتا هر وقت برای هر چیزی که بخونی چیزی از دست ندادی
  می خواستم کامنت داوود را حذف کنم ولی خدا را شکر نکردم آره عزیز اگر مشکلی داری توی اسکایپ بگو البته برای من همان طور که گفتم مهم نیست

 15. 15
  سمانه says:

  با سلام من هم کتاب رو دانلود کردم و اگر هم وقت کنم تو مسابقتون شرکت میکنم در کل به نظرم کار خوبی رو شروع کردید مثلا من اگر نتونستم تو مسابقه شرکت کنم ولی حداقل یه کتاب بدست آوردم که گوش کنم و ازش استفاده کنم … در مورد نظر دوستمون آقای داوود خان هم بگم که واقعا متاسف هستم یعنی ایشان میخواهند بگویند که اینقدر استاد هستند امروزه که مشکلات تایپی همه جا حتی در کتابها مجلات روزنامه ها و ….. بسیار دیده میشود یعنی ایشان به تصحیح همه ی آنها هم میتوانند بپردازند نادرست نوشتن ربطی به بینا و نابینا ندارد بالاخره این اتفاق برای هر کسی ممکن است پیش آید حتی خود ایشان پس چرا بیاییم دیگران رو با این ادبیات نادرست مورد خطاب خود قرار دهیم هرکسی شخصیتی داره و البته قابل احترام پس بیایید در نوشتن و در کلاممان کمی رعایت حال دوستانمان رو هم بکنیم شما اگر واقعا به فکر اصلاح کسی یا چیزی هستید راه دیگری رو به غیر از سایت عمومی انتخاب کنید ایشان که در پستشان آدرس ایمیل و یا اسکایپ خود رو قرار داده اند شما اگر واقعا به فکر بودید اینجا این مطلب رو بیان نمیکردید میتوانستید با یک ایمیل و یا یک پیام در اسکایپ به طور مستقیم به خودشون میگفتید کمی در اظهار نظرات خود تجدید نظر کنید در ضمن اگر کسی غرور هم داره به خودش مربوطه من که از نوشته ی شما این گونه برداشت میکنم که غرور کاذب شما باعث نوشتن این کامنت شده …………..

  • 15.1
   cheshmak says:

   بیخیال سمانه خانم بیخیال
   یاین یک خصیصه ما نابینایان است که تا یکی یک کاری می کند حالا زبان درس بدهد مثل آقای مصدق یا یک کتاب بگذارد یا هر کاری باید تحقیرش کنیم حالا یا با املا یا با هر چیزی دیگر
   خوشحالم این پست نظر شما هم که تحصیل کرده اید را جلب کرد

 16. 16
  الهه says:

  بله شوخی بود حالا که سر و کله الهه دیگه پیدا شدمنبعد با نام سیتا برایت کامنت خواهم نوشت نه الهه آخه م ن تکم به قول خودتون هاهاهاهو هوهو هی هی هی
  کامنت میزارم چون دوستتون دارم هم‌محلی و چون من به عنوان روانشناس ناراحت نخواهم شد
  در ضمن مطب را هم اشتب نوشتین هاهاهاهوهوهوهی هی

 17. 17
  سیتا says:

  حتما بعد اینکه خرم از پل بگذره خواهم شرکتید انشاالله
  و من الله توفیق

 18. 18
 19. 19
  Azizol lahpajoohandeh says:

  درود! فکر کنم اولین نفر بودم که دانلودش کردم و بخش اولشو گوشیدم،‏ من که سواد کمی دارم و در مسابقه هم شرکت نمیکنم و خوشبختانه مشکل مالی هم ندارم،‏ من فقط خوشحالم که در این محله هستم و بین افراد تحصیل کرده شیطنت میکنم! در کودکی وقتی جایی حرفی میزدم بهم میگفتند:‏ وقتی ‏2تا مهندس با هم صحبت میکنند یه عمله نمیاد بگه بیلمو کجا بزارمش! ولی خوشحالم که در این محله مهندس و عمله و کودک و…‏ همگی با هم دوستیم!‏

  • 19.1
   cheshmak says:

   ببین عزیزم هیچ مهندس و دکتری در این جا وجود ندارد در مورد من بیرون از این محله هم من دکتر و هیچ چیزی نیستم راحت باش با من
   تازه من نگفتم کسی گیر یک فلش هست و مشکل مالی دارد اصلا این جایزه مبنای مالی ندارد فقط به معنای قدر دانی است
   بی سوادی یا با سوادی هم مهم نیست اگر دوست داشتی شرکت کن سخت گیری نمی کنیم که امتحان کن
   مخلصتم

 20. 20
  سارا says:

  سلام آقاي خادمي بخاطر ترتيب دادن اين مسابقه از شما ممنونم همچنين حسن سليقتون بخاطر انتخاب موضوع كتاب كه به نظر ميتواند كاربردي و كمك كننده در زندگي روزمره باشد. من فايل رو دانلود كردم و تصميم دارم در اين مسابقه شركت كنم.

 21. 21
  سیتا says:

  بابا یعنی شما تمایل به شناخت دارین بله بله
  چه بگم والا بازم بگم تو پست هایت با نام سیتا خواهم بود نرود از یادت
  ok ok

 22. 22
  cheshmak says:

  آخه این نام مرا به یاد مسافری از هند می اندازد
  یادش بخیر بچه های دوره لیسانس ما یکی دخترا می خواست بره هند یادش بخیر
  باشه تفهیم شد سیتا

 23. 23
  سیتا says:

  منم دقیقا به همین خاطر گفتم به خاطر سیتای فیلم نه رفتن به هند بلکه آمدن به اصفهان

 24. 24
  cheshmak says:

  فکر کنم می شناسمت اما این جا نمی تونم اسمت را بگم
  همونی که می گند خیاطی بلدی از خوزستان آمدی

 25. 25
  chalavi says:

  ببخشید من نتونستم دانلودش کنم یعنی دانلود کردم ولی پرونده پشتیبانی نشد.مدتیه کامپیوترم خرابه با گوشی میام بالا.ولی فایلهای کنفرانسا و آموزش شطرنج رو دانلود کردم مشکلی نبود این یکیو نمیدونم چطور شد که نشد!!

 26. 26
  perspolis says:

  سلام من غیر از شطرنج کتاب هم میخونم پس منم هستم.

 27. 27
  مینا says:

  سلام واقعا کتاب مفیدیرو معرفی کردین فکر میکنم این کتاب یکی از کتابهایی هست که واقعا باید خوندش سعی میکنم که توی مسابقه هم شرکت کنم

 28. 28
  سیتا says:

  نه والا من اون نیستم ولی بهش بگو خیاطی بلده برام مانتو بدوزه البته اگه قضیه‌اش مثل اون یارو که کامپیوتر بلد بود اما نه در حد روشن خاموش کردنش منم میششناسمت

 29. 29
  سیتا says:

  سلام چشمک نیستی کجا چشمک میزنی امیر هم نیست نکنه با هم رفتین قطب جنوبی شمالی خخخخخخخ که شما واسشون چشمک بزنین و آرياقا امیر هم وبلاگ هواشناسیشو بترکونه خخخخخخخخخخخ

 30. 30
  cheshmak says:

  هاها من چیکار با امیر دارم اون تهرانه فکر کنم
  بابا اصلا کلاسش به من نمی خوره

 31. 31
  سیتا says:

  نه بابا اون امیر بیچاره چنان خاکی و متواضع هستش که با همه هم محلیاش کلاسش رو میچسبونه
  کجاهایین نیستین داشتآهه نگران میشدآهه

 32. 32
  cheshmak says:

  من همین جام نگران نباش
  تو کی هستی سیتا چرا با این اسمها می نویسی مسافری از هند
  بابا مثل امیر راحت باش تو هم

 33. 33
  سیتا says:

  من وقت کنم هستم همش اما کارا نمیزارن نامردا همش هستند تمومی ندارند
  از سیتا خوشت نمیآد؟

 34. 34
  cheshmak says:

  خوب همه کار دارند اصلا کار داشتن خیلی خوبه
  چرا بدم بیاد خیلی هم حال می کنم
  من از دوتا اسم خوشم می آید یکی سیتا و یکی زهرا

 35. 35
  سیتا says:

  خب دیشب نیآمدین کجا رفته بودین

 36. 36
  cheshmak says:

  من بودم تو نبودی
  هر وقت باشم پیامت می دهم شمارت را که دارم

دیدگاهتان را بنویسید