دسته‌ها
اخبار صحبت های خودمونی صوتی

دانلود يازدهمين كنفرانس محله مورخ دهم اسفند 92

درود

بچه ها هلو عليكم. ميگما، ي وقت خيال نكنيد ما كنفرانس ها رو شنبه ها ساعت شيشو نيم بعد از ظهرها برگزار نميكنيم هاااااا! اتفاقا دو تا كنفرانس آخرمون هم الان در دسترسم هست يكي مربوط به دهم اسفند كه الان آماده ي دانلودش كردم و يكي كنفرانس ديروز كه مربوط به هفده اسفند هستش و هنوز دارم ويرايشش ميكنم. علت تاخير اينه كه من تا مييام وقت كنم اين كنفرانسها رو تدوين صوتي كنم طول ميكشه و خوب ميدونيد كه اين كارها واقعا وقت گيره. اين آخري خيلي كنفرانس باحالي بود و به دل خودم كه خيلي چسبيد. ميشه كنفرانس دوازدهم كه به زودي ويرايشش رو تموم و آماده ي دانلودش ميكنم. فعلا دست به نقدم و اين كنفرانس يازدهم رو تقديم ميكنم كه اميدوارم خوشتون بياد و نظر بديد و بعدا توي كنفرانسهاي محله شركت كنيد. من نميفهمم واقعا پيش خودتون چي ميگيد و شركت نميكنيد. آخه مگه آسمون به زمين ميياد كه ي چيزي ياد دوستاتون بديد كه اينقدر كلاس ميذاريد. به هر حال، توي اين كنفرانسي كه هفته ي قبل برگزار كرديم افراد جديدي مثل رضاي چراغي عزيز و مريم بودند و نظرات جالبي راجع به اشتغال دادند و كلا بحث جالبي بود. اينكه نابيناها توي ايران آيا پول در مييارند و اگه آره، چطور پول در مييارند. اينكه چه مشكلاتي واسه اشتغال داريم و راه حلشون چيه و چيزهاي ديگه اي هم گفتيم كه خوب خودتون از اينجا با حجم 25 مگا بايت بگيريد گوشش كنيد. زمان كنفرانس يازدهم حدود يك ساعت و ربع ميشه. راستي كنفرانس دوازدهم كه ديروز يعني هفده اسفند برگزار كرديم رو به زودي ميذارم كه بحث خيلي خيلي جالبي توش مطرح كرديم و بچه ها خواستند كه هفته ي بعدي توي كنفرانس سيزدهم همينو ادامه بديم اونم تنهايي نابينايان بود. تنهايي نابينايان. آيا نابينايان تنها هستند؟ اگه آره، چند درصدشون؟ چرا و توي چه جمع هايي بعضي از ما نابينايان تنها ميشيم و چي كار كنيم كه تنها نشيم. اينها بحث هاي كنفرانس دوازده بود كه به زودي ميذارمش واسه دانلود ولي هفته ي آينده هم بحث ما همينه مگر اينكه موضوع بهتري پيش بياد. اگر خواستيد ميتونيد هفته ي بعدي،  دوشنبه، مورخ 26 اسفند 92 خورشيدي ساعت شيشو نيم بعد از ظهر، توي سيزدهمين كنفرانس ما گوش كني ها شركت كنيد. خوب برم كه دير شد و همش دارم به تكرار گويي مي افتم. باي باي.

از مجتبی خادمی

مجتبی خادمی.
متولد 7 بهمن 66.
دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه
اصفهان.
ارزیاب مرکز تماس گروه صنعتی انتخاب.
مؤسس و گرداننده اسبق محله نابینایان.
مدرس علوم کامپیوتر و زبان انگلیسی.
طراح وب.
برنامه نویس.
مجری برنامه های رادیویی.
آشنا به راه اندازی و استفاده از چاپگر های خط بینایی و بریل.
دوره پیش دبستانی را در مدرسه کمتوانان ذهنی بصیرت زرین شهر گذراندم.
دوره های دبستان و راهنمایی را در مجتمع آموزشی ابابصیر اصفهان.
پایه اول دبیرستان را در دبیرستان غیر انتفاعی محمد باقر زرین شهر.
پایه های دوم و سوم هنرستان را در رشته کامپیوتر در هنرستان ملا صدرا.
مقطع کاردانی کامپیوتر را در دانشگاه های آزاد مبارکه و دولتی شهرکرد.
و مقطع کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی را در دانشگاه اصفهان گذراندم.
همزمان، در انجمن موج نور نابینایان، به عنوان مسئول تولید محتوا، مؤلف کتب صوتی ویژه نابینایان، صدابردار، مسئول کنترل کیفی مواد آموزشی، پاسخگو به پرسش های کامپیوتری نابینایان، طراح سامانه تلفن گویا، مدرس کلاس های آموزش رایانه و مسیر یابی ویژه نابینایان، مدرس دوره های تربیت مربی آموزش رایانه به نابینایان، و تحلیلگر نیاز های آموزشی نابینایان در خانه ریاضیات مشغول به خدمت شدم.
در ادامه، به عنوان اپراتور در مرکز تماس گروه صنعتی انتخاب مشغول بودم و اکنون در مقام ارزیاب در تیم پایش عملکرد در گروه صنعتی انتخاب خدمت می کنم.
از دوران کودکی، مخارج زندگی و تحصیل را شخصا
به عهده گرفتم و به سختی فراهم کردم.
در دوران دبیرستان، اولین رساله ی گویا در ایران از آیتالله مکارم شیرازی را به کمک خواهرم و روحانی محل، تهیه کردم و در سطح وسیعی بین نابینایان در کشور توزیع کردم.
در همان دوران، اولین مجموعه ی آموزشی بازی های کامپیوتری ویژه نابینایان را تولید و در سطح وسیعی بین نابینایان در کشور توزیع نمودم.
در دوران نوجوانی، اولین بازی رایانه ای ویژه نابینایان به زبان فارسی با نام دو در جنگل را طراحی کردم و توسعه دادم.
به ترجمه و دوبله ی بازی های رایانه ای محبوب نابینایان از جمله تخت گاز و شو‌دان جهت استفاده ی نابینایان این مرز و بوم مبادرت ورزیده ام.
اولین کتابچه ی راهنمای آموزش رایانه به کودکان نابینا را طراحی کردم و توسعه دادم.
در دوران دانشجویی، اولین، پر بازدید ترین و پر محتواترین سایت ویژه نابینایان ایران با نام گوشکن را تأسیس کردم.
همواره در سایت گوش‌کن، سه شعار آموزش، استقلال و تفریح نابینایان را دنبال کرده و در جهت سوق دادن نابینایان به سمت این سه هدف، اقدام به ضبط آموزش های مختلف، تولید و ترجمه ی مقالات مرتبط و تشویق دیگران به انجام نظیر این کار ها نموده ام.
تهیه کننده و مجری یکی از پر شنونده ترین برنامه های اولین رادیوی اینترنتی نابینایان ایران (که چند سال پیش تعطیل شده است)، بودم.
همیشه از مصاحبه های آگاهی بخش با رسانه ها از جمله برنامه به روز شبکه سوم سیما به عنوان یکی از کارشناسان فاوا و نابینایان استقبال کرده ام.
به دلیل تجربه ی تدریس موفق به دانش آموزان، همواره با استقبال والدین کودکان و نوجوانان جهت تدریس روبرو بوده ام.
از تألیفاتم می توانم به کتاب آموزش نرم افزار آماری SPSS به اتفاق استاد ندا همتپور اشاره کنم.
یکی از مهمترین نرم افزار های مسیریابی نابینایان را با نام نزدیک یاب به همراه دفترچه راهنمای استفاده، جهت کمک به استقلال نابینایان در رفت و آمد، ترجمه کردم و به رایگان در سطح بین المللی برای تمام فارسی زبانان منتشر نمودم.
در حال حاضر، رویای امکان سفر به استان های محروم جهت همسان سازی سطح آموزشی و پرورشی کودکان محروم با کودکان کلان شهر ها را در ذهن می پرورانم.
اطلاعات تماس:
شماره موبایل شخصی: 09139342943
آدرس ایمیل شخصی:
gooshkon2020@gmail.com
شناسه اسکایپ:
mojtaba1007
شناسه تلگرام:
@luckymojy
آدرس شناسه تلگرام:
https://t.me/luckymojy
شماره واتساپ:
09139342943
آدرس وبلاگ شخصی:
https://gooshkon.wordpress.com

3 دیدگاه دربارهٔ «دانلود يازدهمين كنفرانس محله مورخ دهم اسفند 92»

با سلام من دانلود کرده گوشیدم. متأسفانه ضعف در بیان نیازها و تحلیل علمی از مشکلات, همچنان نمایان و چشمگیر است. همه ی ما فقط با کلماتی ساده و عامیانه به بیان دیدگاه های خود میپردازیم. کاش بودند در بین ما کسانی که میتوانستند اوضاع و احوالمان را در همه ی زمینه ها تحلیل علمی میکردند و در نتیجه احتمالا به نتیجه علمی و منطقی هم دست مییافتیم. همچنین در خلء نمیشود سخن گفت. موضوع مهمی مثل اشتغال میطلبد که حد اقل چند تن از مسؤولین تشکلها و سازمانهای ذیربط در کنفرانس حضور یافته لا اقل آماری از شاغلین و فاقدین شغل و همچنین سطح سواد و معلومات و تخصص افراد جویای کار ارائه میشد.
در اینجا از مجتبی ی عزیز میخواهم که افرادی را که گمان میکند در خصوص هر مبحثی کارشناس و متخصص هستند, دعوت به شرکت در کنفرانس کند. از همه ی افراد که نمیشود انتظار داشت که بطور خودکار و خودجوش به کنفرانس بیایند. همه دیدیم که در کنفرانسی که آقای بهزاد پور شرکت داشت و قدری تخصصی حرف زد با چه میزانی از استقبال برخوردار شد. مثلا خیلی دوست دارم یکی از موج نوریها بیاید و بگوید که آیا آموزشهایش عملا در ایجاد اشتغال نابینایان مؤثر بوده است یا نه.
نکته ی دیگر اینکه تلویحا همه ی شرکت کنندگان محترم اذعان داشتند که نابینایان باید مهارتهای فردیشان را افزایش دهند. این سخن منطقی و بجاییست, من هم بر این عقیده ام که نابینایان باید دارای تخصص در زمینه های مختلف شوند و بتوانند با ارائه خدمات به کسب درآمد بپردازند. ولی این مهم میطلبد که در نظام آموزشی تغییراتی داده شود بگونه ای که یک نابینا از همان زمان ورود به مدرسه تحت آموزشهای مورد نیاز قرار گیرد تا وقتی به مرحله ی دیپلم میرسد در رشته ای متخصص شده باشد این اشتباه است که بگوییم هرچه بیناها میخوانند ما هم باید بخوانیم. آنها در بسیاری جهات با ما فرق دارند.
نکته ی دیگر تأکید بر توانمندیهای فردی و اجتماعی است که بعضی دوستان بنا به شرایطی بدست میآورند و انسانهای موفقی هستند, ولی این توانمند سازی باید بطور کلاسیک به نابینایان آموزش داده شود تا هم قدرت خلاقیتشان افزایش یابد هم اعتماد به نفسشان و هم ارتباطات اجتماعیشان تا بتوانند بعنوان عنصری موفق در جامعه به ایفای نقش بپردازند

دیدگاهتان را بنویسید