خانه
نکاتی مفید برای خرید تبلت دست دوم

سلام دوستان شاید این مطلب برایتان مفید باشد

نکاتی مفید برای خرید تبلت دست دوم
سمیه مهدوی – در هیاهوی معرفی مدل‌های جدید تبلت توسط شرکت‌های بزرگ وبا وجود تنوع زیاد بازار، بعضی از افراد هنوز به دنبال خرید تبلت‌های دست دوم هستند. این افراد با توجه به نیاز و بودجه خود تبلت مورد نظر خود را انتخاب می‌کنند، اگرچه شاید تبلتی نه چندان جدید نیز پاسخگوی نیاز آنها باشد. برخی نیز شاید برای بچه‌های خود قصد خرید یک تبلت دست دوم دارند تا آنها را با این ابزار آشنا کرده و سپس با کشف نیازها و کاربردها به خرید تبلت دیگری بپردازند. اگر شما هم از این دسته افراد هستید و عزم خود را برای خرید یک تبلت خوب با قیمت مناسب جزم کرده اید، نیمی‌از راه را طی کرده اید برای طی کردن نیمه دیگر، ما به شما کمک خواهیم کرد.
تحقیق در مورد تبلت مورد نظر
به عنوان خریدار قبل از خرید راجع به تبلت مورد نظر خود تحقیق کنید برای این کار می‌توانید با مراجعه به سایتها نظر کاربرانی را که تجربه استفاده ازاین محصول را داشته اند، بخوانید و حتی بهتر است نگاهی نیز به نظر کارشناسان فنی که این محصول را بررسی کرده اند بیندازید این کار به شما کمک می‌کند تا نقص‌های احتمالی تبلت مورد نظر خود را در طراحی و ساخت پیدا کنید. ماهیت این گونه نقص‌ها به گونه ای است که تنها با گذشت زمان و بر اثر استفاده خود را نشان می‌دهند بنابراین خرید تبلت دست دوم این فرصت را به شما می‌دهد تا با استفاده از این تجربیات بهترین تصمیم گیری را انجام دهید البته به یاد داشته باشید که مهمترین انگیزه از خرید تبلت دست دوم، صرفه جویی در هزینه است، درحین جستجو در سایتها و بررسی کارایی و امکانات تبلتها از مقایسه قیمتها غافل نشوید و برای انجام یک معامله برد برد آماده شوید.
بررسی گارانتی و امکان مرجوع کردن تبلت در صورت لزوم
گرچه انتظار داشتن کارت گارانتی دراجناس دست دوم، معقول به نظر نمی‌رسد اما اگر تبلت دست دوم مورد نظر شما آنقدر جدید هست که هنوز امکان استفاده از گارانتی را دارد، حتما کارت گارنتی و مدارک مورد نیاز را از فروشنده بخواهید، هم چنین با استفاده از این کارت می‌توانید از تاریخ دقیق خریداری دستگاه آگاه شوید. اما در صورت تمام شدن گارانتی دستگاه و با توجه به اینکه بعضی از اشکالات تبلت، ممکن است در لحظه خرید آشکار نشود از فروشنده بخواهید تا مهلتی را برای مرجوع کردن تبلت در نظر بگیرد در این فرصت شما می‌توانید تبلت را تست کرده و از سلامت آن اطمینان حاصل کنید.
بسته اصلی تبلت را از فروشنده بخواهید
بسته اوریجینال در مورد کالاهای دست دوم، در نگاه اول چندان مهم به نظر نمی‌رسد اما بسته اصلی، اطلاعاتی در مورد لوازم جانبی دستگاه و غیره در اختیار شما قرار می‌دهد هم چنین از این طریق می‌توانید تا حدود زیادی از سرقتی نبودن تبلت اطمینان حاصل کنید.
به شماره سریال دستگاه دقت کنید
درهنگام خرید، شماره سریال دستگاه را چک کنید و در صورت مخدوش بودن و یا پاک شدن بخشی از آن به هر نحو، از خرید تبلت خودداری کنید.
بازار را بررسی کنید
ورود تبلت‌های جدید شرکتهای بزرگ و پر طرفدار همیشه با هیاهو همراه است، زمانی را برای خرید انتخاب کنید که چیزی به عرضه مدل‌های جدید نمانده باشد در این حال افراد زیادی تبلت‌های قدیمی ‌خود را برای فروش می‌گذارند تا بتوانند مدل‌های بالاتر را خریداری کنند، تنوع تبلت‌های موجود برای عرضه علاوه بر این که باعث شکسته شدن قیمتها می‌شود، انتخابهای زیادی را نیز پیش روی شما قرار می‌دهد.
آرامش خود را حفظ کنید
اگر فروشنده قیمت خوبی را به شما پیشنهاد کرد، برای خرید عجله نکنید بلکه علت پایین بودن قیمت را بررسی کنید، در بعضی از مدلها اشکالاتی وجود دارد که در ظاهر قابل تشخیص نیستند، مثل نقص‌هایی که درساخت برخی گوشی‌ها وجود دارد، بهتر است برای اطمینان مدل تبلت را در اینترنت جستجو کنید و از نبودن چنین مشکلی مطمئن شوید این بدین معنا نیست که هر پیشنهاد مناسبی را رد کنید بلکه اجازه ندهید تا قیمت مناسب پیشنهادی باعث غافل شدن شما از معایب تبلت شود. اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید، فروشنده فقط قیمت را برای رسیدن سریعتر به پول پایین آورده است.
نگاه دقیقی به تبلت بیاندازید
اگر تبلت خوبی را برای خرید پیدا کردید آن را به دقت بررسی کنید، از فروشنده بپرسید که آیا تا به حال به مشکلی در عملکرد دستگاه برخورده است و این که آیا صفحه نمایش به خوبی روز اول کار می‌کند یا نه، از این جهت که صفحه نمایشها در برخی از تبلتها به مرور زمان قدرت واکنش سریع خود را از دست می‌دهند و اصطلاحا کند می‌شوند و همانطور که می‌دانید کار کردن با صفحه نمایش کند کار چندان ساده ای نیست.
مشکل دیگری که در صفحه نمایش‌های LCD وجود دارد سوختن پیکسل‌های آن است به طوری که این صفحات به مرور زمان و در اثر استفاده تعدادی از پیکسل‌های خود را از دست می‌دهند شاید سوختن چند پیکسل دریک صفحه نمایش برای کاربران معمولی چندان مهم نباشد اما برای طراحی‌های گرافیکی ویا کار با عکس و فیلم بهتر است که تمام پیکسل‌های یک صفحه نمایش را در اختیار داشته باشید. شرایط کلی تبلت را از نظر ظاهری در نظر بگیرید، خط و خطوط‌ها، خراشیدگی و ترک‌های روی صفحه نمایش و یا حتی پشت دستگاه هرچند نشانه خرابی دستگاه نیست اما از سقوط دستگاه و یا قرار گرفتن آن در موقعیتی خطرناک در گذشته خبر می‌دهدکه می‌تواند منجر به از کار افتادن تبلت و غیر قابل استفاده شدن آن در آینده شود.
مطلب مهم دیگری که حتما باید به آن توجه کنید توانایی دستگاه در نگهداری شارژ است از فروشنده در مورد مدت زمان نگهداری شارژ دستگاه سوال کنید. اگر شارژ باطری زود خالی شود و یا تبلت فقط مدت زمان کوتاهی پس از شارژ قابل استفاده باشد از فروشنده بخواهید تا قیمت را پایین بیاورد و دراولین فرصت برای جایگزینی باطری اقدام کنید اگر فروشنده حاضر به پایین آوردن قیمت نشد، از خرید تبلت با باطری خراب صرفه نظر کنید.
(منبع:عصر ارتباط)

یک پاسخ به «نکاتی مفید برای خرید تبلت دست دوم»

دیدگاهتان را بنویسید

فراموشی رمز عبور

تنظیم دوباره رمز عبور فراموش شده