اطلاعیه موج نور | مناطق ارائه ی دوچرخه های دو‌نفره برای نابینایان را مشخص کنید

یکی از خبر‌رسان های محله بر این باور است با توجه به اینکه ورزش نقش مهمی در سلامتی نوع بشر دارد، پسندیده است اگر نابینایان نیز بتوانند از امکانات شهرداری برای انجام ورزش های مختلف، استفاده نمایند.
یکی از ورزش هایی که نابینایان با همراهی یک فرد بینا قادر به بهره‌مندی از آن می باشند، دوچرخه‌سواری است.
لذا انجمن موج نور با رایزنی هایی که با مسئولین امور ورزشی شهرداری اصفهان صورت داده، در تلاش است ترتیبی اتخاذ گردد تا افراد نابینا بتوانند دوچرخه های دو نفره از مراکز کرایه ی دوچرخه کرایه کنند.
در این صورت، نابینایان قادر خواهند بود با همراهی یک فرد بینا (از دوستان یا اقوام) از ورزش دوچرخه‌سواری، بهرهمند گردند.

مسئولین محترم شهرداری اصفهان با این امر موافقت نموده اند. اولین منطقه جهت استقرار و کرایه ی دوچرخه های دو نفره برای نابینایان، خیابان آبشار دوم، مقابل مرکز خدمات بهزیستی شهدای هفتم تیر در نظر گرفته شده است.
از شما دوستان خواهشمندیم مناطق مورد نظرتان جهت استقرار و کرایه ی دوچرخه های دو نفره را در نظرات همین مطلب یا از طریق راه های تماس با انجمن موج نور به اطلاع ما برسانید.

تلفن گویا:

سیصدو شصتو شش، هشتادو هشت، صفر صفر صفر.

تلفن پاسخگو: (روز های غیر تعطیل از ساعت ده تا یازده و شانزده تا هجده)

سیو شش، شصتو هشت، هفتاد، سیو سه.

پست الکترونیک:

mojenoor84@gmail.com

این نوشته در اخبار, ورزش ارسال و , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

7 Responses to اطلاعیه موج نور | مناطق ارائه ی دوچرخه های دو‌نفره برای نابینایان را مشخص کنید

 1. 1
  عدسی بشاشadasi says:

  درود، من فقط دوست دارم یکی از این دوچرخه هارو بخرم، حالا بگویید کجا میفروشند و قیمتش چقدرس، البته آدرس فروش اصفهان را نیاز دارم که اول تلفنی سپس حضوری بخرم تا دچار دلالهای پول دوست نشوم!

 2. 2
  نخودی says:

  سلام
  اگر براي بانوان هم چنين امكاناتي هست بگيد كه من آدرس بدم!
  وگرنه فكر كنم داخل بستر زاينده رود خوب باشه
  شكلك نخودي حصود مي شود حق هم داره والا

 3. 3
  مهدی ترخانه says:

  سلام کار بزرگی است غیر از ورزش بصورت نمادین هم تبلیغ بسیار خوبی برای بها دادن به نابینایان هست همچنین آرزوی بسیاری از نابینایان دوچرخه سواری طولانی و بی خطر باید .نمی شود جلوی دل رو گرفت.باشد من که در نابینایی اتوبوس را هم با کمک بینا در گاراژ راه بردم.

 4. 4
  سمانه says:

  با عرض سلام و خسته نباشید طرح بسیار خوبیه خیلی ها به آرزوی دوچرخه سواری بی درده سر میرسند به نظرم بهتره برای خانم ها هم در باغهای بانوان که در سطح شهر هست گذاشته بشه تا بانوان هم بتونند از این طرح استفاده کنند

 5. 5
  عدسی بشاشadasi says:

  درود! من ده روز پیش در اداره با چندتا از همکارانم که با دوچرخه به اداره می آمدند صحبت کردم و پیشنهاد دادم که یه دوچرخه دو نفره بخریم و با هم به اداره بیاییم، پیشنهادم مورد قبول واقع شد، امروز که این پست را دیدم دوباره موقع تعطیل شدن اداره بحث را از سر گرفتم و آدرس فروشنده را از یکی از همکاران پرسیدم، امروز ساعت چهار و نیم از خانه خارج شدم و پیاده بیست دقیقه رفتم تا به مغازه دوچرخه فروشی رسیدم، دوچرخه ی مونتاژ شده نداشت، ولی گفت: اگر صد هزار تومن بیعانه بدهی برایت مونتاژ میکنم،قیمت بین هفتصد هزار تومن تا یک میلیون و صدو پنجاه هزار تومن بود، قطعات چینی کمتر از یک میلیون تومن بود و فکر کنم تایوانی محکمتر و گرانتر بود، منم کارتمو دادمش کشید و صد هزار تومن برداشت، من تا چند روز آینده صاحب یه دوچرخه دو نفره هستم، فروشنده میگفت: بعضی از خانواده ها زن و شوهر یا خواهر و برادر این دوچرخه ها را سوار میشوند و به پارک کوهستان میروند و ورزش میکنند، وی میگفت: فقط راننده ی اصلی نیاز به تمرین دارد، چون طول دوچرخه بیشتر از دو متر است و ممکن است در پیچها و دور زدن با مشکل مواجه شوید!

 6. 6

  ضمن سلام و تقدیر، میدان جمهوری را هم برای آنهایی که این طرف شهر هستند اضافه بفرمایید.

 7. 7
  عمو حسین says:

  سلام. ضمن تشكر از تلاش گران موج نور بخاطر اين اقدام ارزنده البته من خود اين نوع دوچرخه سواري را نميپسندم.
  آخه چه لطف و قشنگي داره كه يك نفر جلو بشينه و هم فرمان بده و هم پا بزنه و نابيناي بيچاره هم فقط پا بزنه و دلش خوش باشه كه داره دوچرخه سواري ميكنه. تازه اون راننده است كه ميدونه كجا بايد سرعت را كم كنه كجا زياد و هي به فرد نابينا بگه كه يواش پا بزن محكم پا بزن. بعد از مدتي نابينا اصلا بيخيال ميشه و همه امور را ميده دست آقاي راننده.
  گمان كنم دوچرخه هاي ثابت كاراتر باشند اينجوري هم از خونه بيرون نميري هم انگشت نماي مردم نيستي و هم سرعت پا زدن دست خودته. خلاصه ورزش خوبيه همين دوچرخه ي ثابت. هم ميتوني همين طوري كه پا ميزني موسيقي گوش بدي كتاب مطالعه كني با ديگران بحرفي.
  بازم ممنون و سپاس بيكران.

دیدگاهتان را بنویسید