خانه

کار های فنی منزل را خودمان بعهده بگیریم. آموزش شیر آلات

سلام با چند تا آیا آیا.امروزاز برق گرفتگی شدید خبری نیست سراغ تعمیراتی بسیار ساده که برای هر منزلی لازم و ضروریست می رویم.
با تغییرات دما ممکن است شیر آلات موجود در منزل بر اثر مرور زمان و گرم و سرد شدن متوالی قطعه ای که جلوگیر ورود آب از لوله. به شیر است. نیاز به تعویض پیدا کند. با دو آچار و چند دقیقه کار و چند نکته میتوانید این مشکل رو رفع و در این موارد کم کم خود کفا شوید و نیازی بدیگران نداشته باشید شاید برای بسیاری از شما پیش پا افتاده و پس دادن درس برای من باشد. ولی چند نکته رو یاد آوری کنم بد نیست .
تمام اتکای شیر آلات برای کم و زیاد و بستن آب همین تک واشر کوچک و ارزان است که پیشنهاد میکنم چندین عدد از آنرا در منزل داشته باشید ضرر نمیکنید.
حال یکی از شیر های مخلوط گرم و سرد را باز میکنیم ابتدا در صورت دارا بودن درپوش <که برای زیبایی و نشان دادن علامتی بینایی برای گرم یا سرد بودن شیر تعبیه شده با کمی فشار از زیر مانند قالپاق ماشین باز میکنی.م بعد پیچی چهار سو در مرکز دستگیره است که امید وارم از جنس برنجی نه آهنی استفاده کرده باشند و الا باید کل دستگیره را بشکانید یا پیچ رو ببرید تا به مغزی دست پیدا کنید برای من چند بار پیش آمد که این کار رو کردم چون باید برای اینکه این آلات همیشه در مواجهه با آب هستند و برای جلوگیری از زنگ زدن از مواد ی از جنس برنج یا مس استفاده میکنند که افراد سودجو با علم به این برای اینکه آهن, بسیار ارزان تر تمام میشود ما را بدردسر میاندازند که باید مخصوصا, در خرید این پیچ بسیار کوچک از ابزار فروشی. تاکید بر برنجی بودن کنید.
با پیشگوشتی چهار سو یا ترجیحا دو سو متوسط فرقی نمیکند ابتدا چند ضربه در حالی که پیچ گوشتی رو در جای خودش نگه داشتید به پشت اون ضربه میزنیم تا با مقاومتی کمتر باز شود باید بگویم در مواردی که کار در زیرش استحکام لازم را ندارد میتوان از روغن ترمز به مقدار کم با فاصله زمانی استفاده کرد بعد از دستگیره باید با آچار شماره آن یا آچار فرانسه که در همه خانه ها پیدا میشود مهره مغزی را باز کرد.
نکته در باز کردن هر اتصال جدا شدنی مانند پیچ و مهره و پیچ های خودکار .باید به دقت آچار را در مکان مربوطه جا داد یا در آچار فرانسه بدقت با مهره تنظیمش کرد در صورتی که شل باشد و از روی پیچ یا مهره در حالی که تلاش برای باز کردن داریم به قول فنی آچار رد کند پیچ را خراب میکند و باز کردنش را سخت یا غیر ممکن میسازد در فنی به آن کچل کردن پیچ میگویند پس آچار یا پیچ گوشتی را درست در جایش سفت کنید و از چرخیدن پیچ با آچار مطمئن شوید و بقولی هرز نگردانید .
با باز شدن مغزی در انتهایش بیچ چهار سویی دارد که واشر را نگه میدارد با باز کردن و تغویض واشر بیشتر کار را کردیم اول از داشتن یک خار در قسمت بیرونی مطمئن شوید, در صورت نداشتن هر وقت شیر را بداخل فشار دهیم بدون گرداندن. آب قطع و پس از آن با ول کردنش آب با شدت جریان خواهد داشت .اگر نداشت از سیم مفتول هم میشود در جا خاری آن استفاده کرد .
با پیچاندن مغزی در بیرون از کار از سالمی رز وه های آن مطمئن شوید باید با پیچاندن هزار خاری اش به جلو و غقب برود و کمی اندازه اش زیاد و کم شود چون جنس این قسمت از برنج یا مس است.و با این مشکل مواجه اید پیشنهاد میکنم ر در صورتی که شیر اب باید خیلی سفت شود تا چکه نکند. واشر را هر چه زود تر تعویض کنید چون نیمه مغیوب شده و امکان خرابی مغزی و رز وه هایش است .
بستن آن اگر در طول باز کردن آن. توجه کرده باشید آسان است و در آخر کمی نوار تفلون که همه جا بفروش میرسد حتما بر روی رز وه های مغزی برای نچکیدن از کنار مغزی استفاده کنید .
در آخر یاد آوری میکنم قطع کنتور آب در ابتدای کار فراموش نشود. در پایان ببخشید اگر پرگویی کردم و خواستم کامل به نکات جانبی کار بپردازم. اگر جواب سوالی رو بلد بودم حتما پاسخ میدهم .با امید به استقلال نابینایان و موفقیت روز افزون.

۵۳ دیدگاه دربارهٔ «کار های فنی منزل را خودمان بعهده بگیریم. آموزش شیر آلات»

سلاااام بر آقای ترخانه. بابا خیلی عالیه. محلمون داره همه چی تموم میشه. واقعا از یه همچن پست جدید و متنوع و نویی کلی خوشحال شدم.
اگه ادامه بدین بیشترم عالی میشه.
فکر میکنم همه مون به این آموزشها بیش از هر چیز دیگه ای نیاز داریم.
راستی یه سؤال: یعنی شما قبلابینا بودین و روی اتوبوس کار میکردین و الان نابینا شدین؟ شرمنده البته میپرسمااا.
یه چیز دیگه. من میمیرم برای این کارهای فنی و مکانیکی. شاید بگین که این کارا مربوط به آقایون هست. ولی خیلی دوست میدارم. دلم میخواد یاد بگیرم. راستش آموزشتون یکم سخت بود. نتونستم یاد بگیرم.
عجب کامنتی شدااا. خلاصه مررررررسییییییییی.

سلام خانم آیت
من خیلی خوشحالم که از شما اینو میشنوم. اتفاقا اگه کامنت قبلی ام رو نگاه کنید میبینید که ارز اینکه این سری از آموزش هایی که میدم خانم ها رو مجاب به خوندن نکنه.
باید بگم تجربه کم و کتبی بودن آموزش کار رو سخت کرده منم میترسم با طولانی شدن و توضیح زیاد. از حوصله خارج شه. بله من ۱۳سال راننده بودم در دولتی و الانم اتوبوس خص.صی دارم که تو پارکینگه و یادگار بیناییم بود .من اگه یادتون باشه با شما چند ماه پیش حرف زدیم .هنوز اسکایپ ندارم ولی اون کتاب های مذهبی که تو کامپیوترم هست رو برا دانلود میذارم

سلام محسن جان حرفهایت طلا. اینا رو همه در بینایی یاد گرفتم و تجربه نوشتنم هم کمه. باید ابزار رو لمس کنیم تا کارکرد و ابعاد اون رو تجسم کنیم منم تجربه نوشتنمدر محله نابینایان کمه در ثانی کتبی بودن این جور آموزش ها باور کن سخته خیلی کلنجار میرم تا هم طولانی نشه که همه بخونند و هم ساده از آب در بیاد. اگه میتونستم رشته ام سیم پیچی الکترو موتور هست و از فنی و حرفه ای جواز گرفته ام. میشد آموزش پیچیدن موتور کولر رو برا کار آفرینی نابینایان بزارم که یکی از فکر های اشتغال خودم در این شرایط هست و کاملا با شرایط ما سازگاره. ولی ببین چقدر کامنت داره و چقدر استقبال شده؟
شایدم باید برم سراغ لطیفه و فیلم و آهنگ . البته نه اینکه کار بدی باشه. خودم طرفدارشم ولی فقط چهار کامنت؟؟؟

سلام خانم قاسمی عزیز
شما که همیشه به پست های من و خودم لطف دارید. به حال منو ببخشید که اشتباه کردم بازم از اینکه شما به کارهای فنی مثل خودم علاقه دارید. و به پست های این حقیر عنایت میکنید خوشحالم و دل گرمم .به امید استقلال نابینایان عزیز

سلام بر همهگی
با تشکر خیلی خوب است. من از این کارهای فنی خیلی خوشم میاد لطفا ادامه بدید. راستی من برادری دارم که نیمه بیناست هم برق کشی میکنه, و هم لوله کشی. براش دعا کنید دوستان. راستی اگه ممکن است, آموزش پیچیدن موتور کولر رو که فرمودید برامون قرار بدید, چرا که من همیشه برام سوال است که این موتورهای ضبطو اینها چه جوری میچرخه با تشکر از پست مفیدتون.

سلام روژیار جانم
چه اسم قشنگی آیا معنیش همونیه که به رعد گفتی یا شوخی میکردی؟
ممنون که علاقه نشون دادی. برادرتم میتونه تجربیات نابینایی و کم بینایی رو بمن منتقل کنه در کار با این شرایط اون بیشتر تجربه باید داشته باشه .
قصد آموزشش رو دارم ولی باید برای فهم بهتر در چند جلسه ادامه دار. و مخاطبانی که دنبال کنند. با سیم پیچ های ساده تر مانند بلند گو و قسمت باز کن درب. زیر مجموعه آیفون خانه شروع کنم .

سلام چندنکته هم من بگم موقع تعویض واشر شیر باید حواستون باشه که قبل ازبازکردن سرشیر شیر رو کامل بازکنید چون اگه شیر بسته باشه و شما پس از تعویض واشر جدید بخواید سرشیر رو ببندید امکان بریدن شیر هست راستی ۱ سوال من آسیاب برقی ناسیونال دارم فکر کنم سیمپیچ موتورش نیمسوز شده چون دور موتورش پس روشن شدن کم کم کند میشه آیا ارزش سیمپیچی رو داره یا نه
سپاس

سلام جنتلمن
در بعضی موتور ها مثل همین کولر سه سیم پیچ به نامهای. استارت و دور کند و دور تند داریم که با سوختن یکیش. یکی از قابلیتهای مربوطه کم میشه ولی از کار نمی افته مثلا اگر با سوختن سیم پیچ استارت شروع اولیه در کولر از بین میرود و ما میتوانیم با گرداندن پره ها در ابتدا و به دور افتادن از دور کند و تند و بادش استفاده کنیم. ولی حدس میزنم موتور شما یک سیم پیچ بیشتر نداشته باشه و عیب از سیم پیچ نیست فکر میکنم عیب از بوش های آن و با تعویض .اگر پرسی نباشند مشکل حله در کولر دستی و پنکه همین مشکل رو داشتم که موتور زور کافی برای ادامه کار رو نداره و به ایستش منجر میشه. سیم پیچ نیم سوز یک اصطلاح هست سیم یا قطع میشه و جریان قطع. یا کار میکنه پیشنهادم حتما بازدید بوش های اونه وگرنه پیچیدن گران تمام میشود و به دروغ میگویند غوض کردیم در حالی که اگر امکان تعویض باشد.دو بوش بالا و پایین لازم داره که به مرور زمان گشاد کرده و سابیده شده و با عوض کردنش و کمی روغن کاریش یکی دو سالی دیگر برایت کار میکنه

سلام بر آقا مهدی گل و گلاب. خوبی عزیزم؟ خسته نباشی.
آموزشت جالب بود ولی همان طور که خودت هم اشاره کردی این نوع آموزش بهتر است عملی باشد و نوشتن و توضیح دادن کتبی کمی دشوار است ولی خب قدمی مثبت هست.
نوشته ای که اتوبوس داری خب اینکه خوبه. فکر میکنم اتوبوسها در تهران درآمد خوبی دارند. میتونی به یه راننده اجاره بدی و روزانه مثلا صد تومن از اش بگیری حالا هرچی بیشتر کار کرد مال خودش. حتما راه های دیگری هم هست که قطعا خودت بهتر از من میدونی.
به هر حال خوشحالم از آمدنت به اینجا. کاش زودتر باهات آشنا شده بودم چون دو سه روزه که از تهران برگشته ام میتونست فرصت خوبی باشه برای ملاقاتت.
به هر حال وقت زیاد است.
موفق باشی.

سلام عمو جون .
درسته درمورد آموزش ولی راه دیگری اگر بنظرتان میرسد و انتقاداتتان رو بجون میخرم و منتظرم. عمو در شرکت واحد رسمی بودم و اشتباه کردم ماشین گرفتم الان ماه پیش دو میلیون با تخفیف بیمه اش کردم و باید دنبال معاینه فنی اش بروم که باید تمام وسایمش بی نقص شده باشد یک شیشه جلو و شیشه تابلو یک میلیون. تازه شیشه پشت هم با عنایت رانندگان محترم برک داره . اینا چند تا خرج ظاهریش بود. راننده هم بقولی اگر راننده خوبی بود راننده مردم نمیشد خودش صاحب ماشین بود. از اینکه نابینا هستم کمال سوئ استفاده رو میکنند و انگار نه ما قبلا کارمون بوده. دریافتی به ریال و مخارج به یورو. همه در آمد رو میبینند و نه مخارجو. حالا که واحد دست گذاشته و دیگه نمی شه بخوابونمش یا باید راننده بزارم یا فروش . که با چند تا راننده صحبت کردم ولی راه انداختنش یکی دو میلیون دیگه میخواد دعا کنید نون دونی ما دوباره برقرار شه

سلااا،اا،اااآاام بر مهدی،،میگم من یکبار این کار رو انجام دادم،بعد حواسم نبود که قبلش آب رو قطع کنم،خیسان خیسان شدم،اما خعععلی کار سختی بود ولی من که بدون تجربه انجام دادم ولی باز هم درست شد،،یعنی در واقع بگم که الا بختکی رفتم و این کار رو انجام دادم آخه مجبور بودم چون خانواده مسافرت بودن و چون این بلا سر شیر حمام اومده بود من رو مجبور کرد تا دست به چنین خطر بزرگی بزنم،البته ناگفته نمونه که من قبلش وقتی بابا این کار رو کرده بود ازش یاد گرفتم اما خعععلی خوبه که آدم یاد داشته باشه،راستی اینم بگم که من کار با آچار رو اذیتم میشه،یعنی سخته که دستم بگیرم،نمیتونم سفت کنم،،باید چیکار کنم آیا البته فعلا به کارم نمیاد ولی بدونم بهتر تر تر تر تر تره،میسی میسی میسی زیاااآااااد از آموزش بسیار و بینهایت مفیدت…هوهو هوهو،، آها راستی آموزش بپیچ بپیچ موتور کولر رو هم بزاری خععععلی عالی میشه،ببین مهدی اگه میگی چهار تا کامنت زیرش رفته مهم نیست،میدونی که مهم اینه که اگه حتی یک نفر هم از آموزشت استفاده کنه باز هم جای تقدیر داره،مهم کامنت رفتن زیر پست نیست،مهم ارزش کارت هست که کسی ازش استفاده کنه،ببین شاید خعععلیها میان و از آموزشها استفاده میکنن اما کامنت نمیدن،،همیشه این رو در نظر داشته باش پیش خودت بگو که اگه یک نفر فقط یک نفر هم استفاده کنه من به ارزش کارم پی میبرم،ببخشید که زیاد زیاد نوشتم،، خدافسی

سلام ملیسا.
منم با حرفهایت موافقم و خوشحال میشم اگه از آموخته های دیگران تا حالا استفاده کردم منم به نوبه خودم خدمت کنم. راستش از شما چه پنهان خودمم اگه نگاه کنی آخر سر قطع کنتورو یادم اومد نوشتم .بهتره از هر چیزی حداقلی بدونیم.
اول باید آچار رو با کار منتخب کنی نه زیاد بزرگ یا کوچک مثلا آچار فرانسه در سایز های متفاوت هست که بلند هایش برای اهرم شدن و راحتی در باز کردن پیچ های بزرگ و قوی هستش در عین حال میتونه با تنظیم کردنش پیچ های کوچک تر هم باز کنه که سنگینی آچار و دست و پا گیری. یکی از مشکلاتشه یا پیچ گوشتی در بزرگی اندازه مانند فرانسه غیر از اینکه متفاوته با یک دقت کوچولو میبیمی سر آنها نیز به فراخور کاری که باید انجام دهد بسیار متفاوتند و با کمی ابزار در منزل سعی کنیم بهتریم ابزار رو متناسب با کار برای راحتی و پیشرفت بیشتر کار انتخاب کنیم. همه چی حل تره

سلام مهدی جان.
یکی از پر طرفدار ترین و پر استفاده ترین فنون داخل منزل همین تعویض واشر شیرآلات و تعویض لامپهای سوخته و همچنین کلید و پریزهای از جای خود درآمده هستش که این دو مورد آخر رو هم اگه توضیحی در موردشون داشته باشی ممنون میشم که توضیح بدی.
ممنون از آموزش.

سلامبرادر
به روی چشم هر چی در مورد اینا بدونم دریغ ندارم. آخه کار مستقیم با برق رو خیلی ها گفتند نگو میترسیم برق بگیرشان ولی با قطع کنتور بسیار راحته البته یکی از مواردی که به تسم ویاد گیری کمک میکنه در دست داشتن ابزاری که مورد بحث هست. مثلا یک مغزی خراب در همه منزل ها پیدا میشه و اگر من جای خاری که گفته بوده بودم رو همون موقع امکان لمسش باشه خیلی راحت تره

سلام.
خخخ.
ببخشید من دارم به کامنت ملیسا میخندم.
بپیچ بپیچ موتور خخخ.
مرسی از آموزش خوبتون.
آقا از این شیرهای اهرمی بگیرید سالها راحتید.
واشر هم دیگه لازم نیست عوض کنید.
یه کم قیمتهاشون گرونه ولی عمرشون چندین ساله.
ما ده دوازده سال استفاده کردیم و خراب نشد.
این پست موتور پیچی رو هم حتمً حتمً حتمً بذارید.
من خودم میام پنجاهتا کامنت زیرش میذارم خخخ.
بچه ها سیمپیچی یه دینام کولر در یک روز برای شما حد اقل پنجاه تومن در آمد داره.
تازه اگر خیلی ارزون حساب کنید.
تازه فقط روزی یه دونه.
ممنون.

سلام
منظورم از کامنت. استقبال و دیدن پست بود اگر نه عقده کامنت بازی و ثبت رکورد ندارم همه فهمیدن آدم کم حرفیم. ۶ماه تو محله گشتم با کم ترین کامنت خیلی ها هنوز بامن آشنایی کامل ندارند قصدم نابینای تیکاریه که باید هزینه زیادی رو بابت تعمیرات که خودش میتواند انجام دهد و کم کردن باری از دوش نابینای تنها مثل خودمه نه برای تو دهن انداختن خودم پست گذاشتم شما هم که احتیاجی به سیم و سیم پیچی ندارید الحمد الاه مشغولید. به امید نشاط خودتون بپردازین

اگر سوء تفاهم شده معذرت میخوام مهدی عزیز.
برای این محله و این بچه ها دهتا از این پستها هم کمه.
من فقط یه شوخی ساده کردم فکر نمیکردم انقدر جدی بگیرید.
اینجا هم هیچ کس شاید به اندازه ی من محتاج کار نیست.
چون کار توی رادیو فقط از روی علاقست وگرنه هیچ سود و درآمدی برای ما نداره.
به هر حال براتون آرزوی موفقیت میکنم و دیگه توی پستهای شما براتون ایجاد مزاحمت نمیکنم.
من خودم پست شما رو منتشر کردم و قبل از انتشار کلی از خوندنش کیف کردم.
در مقابل همه از شما پوزش میخوام.
ظاهرً در این چند روز کسی تو این محله حوصله ی شوخی رو نداره.
از مدیر بگیر تا کاربر.
موفق باشید.

سلام شهروز جان به خدا از دوستان پرکاری مثل شما انرژی میگیرم ولی بعضی وقت ها گنجایش آدم تو تنگاه های خودشه و از اون طرف هم قابل رویت نیست منم تازگیا با مشکل ماشین و خانواده دست بگریبانم کمی در کامنت های قبلی توضیح دادم اگه بخونی و چند تاهم بهش اضافه کنی به حالروزم پی می بری. دمیخوامت با شوخیات نه الان

این نامه ی منو به دست پسرم مهدی خان زبر و زرنگ برسونید.
سلاااام پسر خوب و دست به آچارم. این روزا دل بابا رعد خییییلی برات میشوره.
خدا به سر شاهده از آخرین گفتگویی که توی پست خودت با هم داشتیم ، من به شما خیییلی می فکرم شکلک بقیه گوشاتونو درویش کنید.خخخخ
خب پسرم یه ماه پیش میگفتی پلاتینای پات ، اذیتت میکنه.گفته بودی از نابینایی خسته شدی. الانه چطوری خوبی ؟؟؟
راستی من هر روز از کنار بیمارستان هفت تیر رد میشم و تف میندازم به سر در آشغالشون که به تو نرسیدن و باعث شدن تو نابینا بشی.
من تو این مدت برات خیییلی دعا کردم ولی میبینم که دعاهای رعد بی تء ثیر بوده.
صد نامه فرستادم صد راه نشان دادم . یا راه نمی دانی یا نامه نمی خوانی …

پایان نامه ی رعد به پسرش مهدی
سلام خودش نمیتونه تو پست کامنت بدهه

سلام بر پرواز نامه رسان تحصیل کرده خودمون و رعد بارانی نامه نویس گل ایشالاه مشکلی نباشه و زیارتشون کنیم خوبم وممنون از دعا تون میبینی که دارم با شیر آلات ور میرم با امید سلامتی صاحب نامه و نامه رسونی با این درجه از کمالات. وایسا. کجا میری نامه منم برسون دیگه. چند عدد آیا آیا
ممنون از اینکه بفکر من بودید

رعد بارانی می‌گوید:

چهارشنبه, ۳ دی ۱۳۹۳ در t 19:11
این نامه ی منو به دست پسرم مهدی خان زبر و زرنگ برسونید.
سلاااام پسر خوب و دست به آچارم. این روزا دل بابا رعد خییییلی برات میشوره.
خدا به سر شاهده از آخرین گفتگویی که توی پست خودت با هم داشتیم ، من به شما خیییلی می فکرم شکلک بقیه گوشاتونو درویش کنید.خخخخ
خب پسرم یه ماه پیش میگفتی پلاتینای پات ، اذیتت میکنه.گفته بودی از نابینایی خسته شدی. الانه چطوری خوبی ؟؟؟
راستی من هر روز از کنار بیمارستان هفت تیر رد میشم و تف میندازم به سر در آشغالشون که به تو نرسیدن و باعث شدن تو نابینا بشی.
من تو این مدت برات خیییلی دعا کردم ولی میبینم که دعاهای رعد بی تء ثیر بوده.
صد نامه فرستادم صد راه نشان دادم . یا راه نمی دانی یا نامه نمی خوانی …

رعد بارانی می‌گوید:

چهارشنبه, ۳ دی ۱۳۹۳ در t 19:28

خب رعد مجبوره از همین پست به مهدی جوون بکامنته . چون فقط کامنتاش از این خونه ی شهروزی میکامنته. خخخخخ
مهدی ، رعد چند تا سؤال ازت داره ۱- زیر پونس نقشه ی تهران یعنی کجا ؟؟؟ ۲- میبینم که دست به آچار و تیزو بزی داداشی ولی رعد تجربه داره خخخخ خدا به داد خانومت برسه هههه
آخه معمولاََ کوزه گر تو ی کوزه شکسته پلو میخوره خخخخ ۳_ برو سنتو عوض کن تو شناسنامت خخ رعد بزرگ سنش بالا رفت اما تو چرا رو ۳۵ سال توقف کردی ؟؟؟
میگم هر وقت با حاج خانوم اومدی زیارت شابدوالعظیم به رعد یه ندا بده شاید اومد . البت درسته چشو چار دارم ولی حاجیه خانومه شما جای همشیره ی منه و به چشم خواهری نیگاش میکنم. خوبه . امضاء مریم ملقب به رعد بارانی هههه از برنده و پستچی خواهشمندم که عرایض این جانب رو نخونه . هر کی بخونه ایشالله در خونه به تنهایی بخونه.

سلام ممنون از پریسیما خانم که نامه رو رسوندی و زحمت کشیدی در مورد بابا رعدی باید بگم جلوی رعد و برق رو نمی شه هیچ جوری گرفت داداشی ممنون از تفات و اینکه بفکرمی چند دقیقه پیش رفتم شناسنامه رو به متولد ۱۳۵۸ تغییر دادم ولی خودمم از سیستم پرت کرد بیرون حالال نمی دونم کامنتم بموقع برسه.
ما زیاد دور نیستیم نازی آباد میشینیم زیارتم باهات میام بچه میترسونی؟
از آریا جانم بابت پستش تشکر و از بقیه بچه ها میام تو پست شهروز ببینم چه خبره اگه راهم بده

مهدی ، رعد خیییلی برات دعا کرده ، چون درک میکنه نابینایی بعد از بینایی چقدر زجر آوره. اما رعد بهت سفارش میکنه که با آچارت بزنی تو سر پرواز نه تو سر نا
امیدی و هرشب قبل از خواب با خدا حرف بزن و ازش بخواه حکمت این غم بزرگو بهت نشون بده.
باور کن رعد همیشه در مشکلاتش از خدا میخوادکه بهش حکمت این مشکلو نشون بده و باورش کن بعد از مدتی میفهمه که این غم و بلا به مصلحتش بوده و در نهایت خدارو
بخاطر اون درد و مشکل شکر میکنه . شکلک رعد فک کرده کی هستش که رفته بالای منبر.خخخخ
بشین پایین رعدکه دیوانه ، خودتو به عارفی نزن ! دستت برای مریمه بارانی روئه. مریم میدونه که رعد یه بنده ی ناسپاس خداس و خودش نیاز داره که مؤعظه بشه.
ای نامه که میروی به سوی مهدی
از جانب رعد بزن تو گوش پرواااز.خخخخخ

مهدی میبینی ؟؟؟
کارم براش انجوم میدی عوض تشکرشه
اینا رو پروااز گفته

سلام پرواز ممنون که پیعام رو رسوندی منم در انتظار بررسی شدم ایشالاه که از روی عمد نباشه آخه ما تازه کاریم و تازه وارد یه پست هم در مورد تاریخچه استقلال گذاشتم قدیم زمان دربی که حذف شد در مورد رعد بگو اگر بدستش برسه ببینم راه ارتباطیش تو شناسنامه داره باهاش تماس میگیرم .
ممنونتم پرواز جان فکر کنم سایت داره خصوصی میشه

به مهدی جان برسه البته خوانده نشه.
رعد هم نازی آباد میشینه.پسرم این همه ما به هم نزدیک و این همه بی خبر ؟؟؟ دست درد نکنه به نازی آباد میگن زیر پونس. البته خونه ی رعد میدون بهشت هست. ما نزدیک
به بستنی گل نظر و رستوران جوان هستیم.

سلام ما ایستگاه پل پیچ روبروی پمپ بنزین رجایی هستیم خیلی نزدیکیم . من ۴ سال راننده خط خانی آباد . بازار بودم باید اگه قدیمی باشی چند باری به پستم خورده باشی شایدم چندین بار جات گذاشتم یا لای در. شاید ببینی بشناسی؟ خواستی ایمیلم اگه خواستی شماره بزاری
mehditarkhane@gmail.com

چه جالب!!! آقای ترخانه ی عزییز. راننده اتوبوس هستی معمولا راننده های سنگین کار, مشتی و لوتین. که حتما شما هم هستی. درود بر شما. ولی خیلی متاسفم که گرفتاری زیاد داری و نابینا شدی. البته خیلیم بد نیست ولی تفاوتت زیاااد شده با اطرافیانت احتمالا. به هر حال آرزوی سعادت میکنم انشا الله مشکلاتت زود زود تند تند حل بشه.

بازم سلام میگن موتور آسیابهای برقی چون از سیم نمره باریک استفاده شده قابل سیمپیچی مجدد نیست آیا درسته بعد اینکه حسته آماده اینا تو بازار پیدا میشه که من بتونم بخرم سوال بعد اینکه تو بعضی از کولرها کنار جعبه تقسیمش ۱ خازن بزرگ وجود داره نبودش برای موتور مشکل بوجود میاره یا نه؟ بعد اینکه کولرم وقتی زیاد روشن بود سیمهای که به فاز و نل وصل بود زیاد داغ میکرد منظورم ۲ سیمی هست که به پریز وصل میشه دلیلش چیه راستی بست و سرسیمها رو هم سفت کردم که آمپر نکشه اما بازم نشد موتور و یاتاقانها هم روغنکاری شدن
سپاس

در موتور های کوچک تر حتما از سیم های با نمره پایین استفاده می شود. چون قدرت و جریان کم تری از این موتور ها انتضار داریم. ولی اینکه سیم نازک را نمی شود پیچید , باید تصحیح کنیم بسیار سخت و صرف اقتصادی ندارد. در موتور کولر از نوع پشت بامی اش کلاف سیم استارت بسیار نازک تر بقیه است و همین جور دور کند و در آخر دور تند پس آیا استارت کولر بسوزد. سیم پیچی اش نمی کنند؟ موتور شما برای اینکه سرعت نه قدرت. داشته باشد از آرمیچر استفاده شده است یعنی قسمتی که در مثلا کولر می گردد و پره های تولید باد را می گرداند و در آنجا یک استوانه فلزی است و تو پر. در این موتور شما دارای سیم پیچی برای ایجاد ساده بگم آهن ربای بیشتر در موتور و سرعت چند برابر که کار هر کسی پیچیدنش نیست و اگر بوش خراب شود چون آرمیچر رو در جای معین باید نگه دارد. ممکن است آرمیچر با بدنه برخورد. و آسیب ببیند . بدنبال عوض کردن بوش هایش باش اگر برادرت میتواند بوش ها را در آورد میتوانی بوش ها که شبیه انگشتر حلقه ولی پهن تر در دو طرفی که درب موتور قرار دارد در مرکز جایی که میله خروجی بیرون می آید و بردن آن به سیم پیچی و از روی آن بخری بهتر است اگر تجربه این رو نداره ببر سیم پیچی و فقط بگو بوش هایش را عوض کنه . سوال دیگرت باید بگردی استوک یا همان کار کرده اش رو اگه گیر بیاری می ارزه ولی این بوش رو امتحان کن .
اون خازنی که گفتی ضروریه و برای اینکه برقمان تک فازه. اختلاف فاز ایجاد میکنه و سوال دیگرت اگر بمدت زیادی از کولرت استفاده می کردی و خیلی گرم منظورت داغی بسیار زیاد به حد آب شدن روکش سیم نباشه عادی است با کمی استراحت دادن چند دقیقه ای همان طور که در پست جاروبرقی گفتم تمام لوازمتان را بمدت طولانی و بدون استراحت مصرف نکنید که گرما دشمن وسایل برقی است . گرم شدن سیم کولرت اتفاقا همان عبور آمپر یا جریان بمدت طولانی بوده درسته که بیناها هم برق رو نمیبینند ولی ما که میدونیم بر اثر استهکاک و مقاومت کمی که سیم از خودش نشان میده گرما تولید میشه البته موتور وضعیت بهتری داره چون تو روی روتور اون در داخل پره هایی که کار تهویه رو میکنند داراست بازم اگر مشگلی داشتی ایمیلم بالاست شمارتم بزار شاید اگر حل نشد راهنماییت کنم البته تا جایی که بلد باشم . دیدی چه راهت یه آموزش دیگر نوشتیم بی خبر . امیدوارم سنگین صحبت نکرده باشم و بمقصودت رسیده باشی بازم اگر بتونم در این صفحه سر میزنم منم جازم مشکل تنظیماتی داره و اسکایپم نتونستم داشته باشم اگر کسی کمکم کنه ممنون میشم مردم از n v d a منتظرم جاز در صفحات اینترنتی فقط لینک ها رو میخونه .ماهورم هم در جاز فقط برعکس شده اگر اسکایپم راه می افتاد شاید این سوال و جواب ها رو هم کنفرانس میکردیم تا حالا بکسی رو نزدم و تو این یک سال وونیمه خودم آموزشیدم .

سلام بر همهگی.
مهدی عزیز روجیار همون است که به رعد گفتم این در زبان کُردی به کار میره.اما راجب برادرم باید بگم: متأسفانه از کامپیوتر و اینترنتو اینها سر درنمیاره,وگه نه خیلی خوب میشدکه تجربیاتش را مثل شما در اختیار دوستان می زاشت.
در مورد مشکلات زندگی هم باید بگم: ما نیز مشکلات خاص خودمان را داریم. نابینایی نابیناییست درست است که برای شما یهمقدار تا عادت کنید سخت است ولی گذشته را سعی کن فراموش کنی. من خودم اینقدر به مشکل بر خوردم تا آنجا که تصمیم به خودکشی هم میگرفتم, تا با قرآن آشنا شدم و درمانی شد برای دردِ بیدرمانم پس اگه اعتقاد داری مشکلاتت را بر قرآن ارزه کن تا رهایی یابی انشالله
مثلا این آیات را ببین سوره بقره آیه ۲۱۶ و سوره نسا آیه ۱۹. موفق باشید

ممنون. چیز متفاوت در عین حال با ارزشی رو اشاره کردی بسیاری از ناامیدی هایمان دردش همینه. در مورد خودت مثال الان منو آوردی حتما دو آیه رو مرور میکنم باعث خیر شدی اما قرآنم ضبط شده هست نمی دونم پک جاز خوبه نصب کنم جایی ازش صحبت نمیشه در ضمن فایل اجرایی اش رو پیدا نکردم هر چی گشتم. شاید تو هاردمه نصب نمیشه اگر میدونی بهم بگی ممنون میشم. بازم از لطفی که بهم داشتی سپاسگزار

آخه از بچه های فرهنگسرای بهمن یه برنامه قدیمی از شرکت پک توز گرفتم که قرآن و چند قابلیت دیگه مثل کتابخانه هم داره گفتم شاید به درد بخوره ولی فایل اجراییش رو ندیدم گفتم شاید به درد بخورباشه .

دیدگاهتان را بنویسید

فراموشی رمز عبور

تنظیم دوباره رمز عبور فراموش شده