اطلاعیه ی خیلی مهم. امکان انتشار مطالب مذهبی در محله در چارچوبهای مشخصی اضافه شد. حتماً مطالعه نمایید.

با درود به دوستان هم‌محلی.
چند سالی بود با خودم فکر می کردم چطور میشه محله ای که واسه اطلاع رسانی، آموزش، شادی و استقلال ماست، طوری باشه که بچه هایی که گرایش های مذهبی هم دارن، بتونن مطالبی هم در این راستا، منتشر کنن.
فکر کردم و فکر کردم تا به این نتیجه رسیدم که تقریبا شبیه به کاری که بعد از انقلاب توی قانون جمهوری اسلامی ایران انجام شد رو انجام بدیم.
یعنی افراد، با گرایش های مختلف مذهبی، اعم از میترایی، زرتشتی، مانوی، مسلمان شیعه و سنی، مسیحی، یهودی، کلیمی و حتی کسایی که آزاد‌اندیش هستید، به مناسبت های مختلف، دست‌نوشته هایی که از خودتون هست و با قانون جمهوری اسلامی ایران منافات نداره رو با بچه ها به اشتراک بگذارید.
اینکه منافات با قانون ایران رو مطرح می کنیم به این خاطر هست که فعلا هم ما و هم سایت ما، داریم توی ایران میزبانی میشیم و خب باید به قانون جایی که توشیم احترام بذاریم دیگه!
حالا کدوم مطالب مذهبی همچنان اجازه انتشار در محله نابینایان رو ندارن؟
کتاب ها، احادیث، روایات، ادعیه، مداحی ها، داستان ها و مواردی که مربوط به گرایشهای مذهبی میشه و در سایت های دیگه با ی جستجوی ساده پیدا میشه، اینجا جایی نداره.
البته تقریبا همین رویه رو ما در خصوص سایر مطالب هم داریم و تنها اجازه سه مطلب کپی روی صفحه اول سایت رو میدیم. چون اگه مطالب کپی اینجا زیاد بشه، رنک ما در الکسا هم پایین میاد.
اما کدوم دسته از مطالب مذهبی اینجا اجازه انتشار دارن:

طی بررسیهایی که انجام شد و مشورتی که با سایر اعضای تیم مدیریت داشتم و سایر مدیران محله هم اونو تأیید کردن، قرار شد:
اشعار، خاطرات و دل نوشته هایی که با قلم خودتون باشه، نرم افزار های مذهبی که با صفحه خوان های نابینایان سازگار باشه و موسیقی و آهنگ هایی که خود افراد نابینا اونو بخونن یا در تولیدش نقشی داشته باشند، تواشیح اجرا شده توسط گروههای تواشیح نابینایان، قرائتهای قرآنی قاریان نابینا در مراسمات و مسابقات رسمی، اخبار و رویدادهای مذهبی مرتبط با نابینایان، کتابهای صوتی و فیلمهای توضیح‍دار، اینجا اجازه انتشار داشته باشه.
بخش اول که تکلیفش معلومه، شما همونطور که در خصوص موضوعات مختلف دست نوشته و دل نوشته میذارین، در خصوص مطالب با گرایش های مذهبی هم میتونید با قلم خودتون بنویسید.
همچنین اشعار مذهبی که سروده خود نابینایان باشه، میتونه در این محله منتشر بشه.
توجه داشته باشین اگر متوجه بشیم دست نوشته یا شعری که منتشر کردین یک مطلب کپی از یه سایت دیگه هستش، اونو منتشر نمیکنیم.
به این نکته هم اشاره کنم که مقاله هایی که با موضوعات و مباحث مذهبی نوشته شده باشن، حتی اگر به دست خود نابینایان نوشته شده باشه در این محله منتشر نخواهد شد. دلیل اون هم جلوگیری از ایجاد بحثهای احتمالی و ایجاد حواشی و نداشتن تخصص تیم مدیریت برای تشخیص درستی یا نادرستی مطلب نوشته شده هست.
همچنین اخبار و رویدادهای مذهبی مرتبط با نابینایان، مثل برگزاری مسابقات و همایشهای ویژه ی نابینایان و اعلام نتایج این مسابقات و امثال این مطالب انتشارشان در این سایت بلامانعه.
اما در خصوص نرم افزار ها. در سایت های مختلف اینترنتی، نرم افزار های مذهبی به وفور یافت میشه. اما شما تنها اون دسته از نرم افزار هایی رو میتونید اینجا منتشر کنید که یا اختصاصی برای نابینایان طراحی شده باشه، یا قبلش خودتون بخش های مختلف اونو تست کرده باشین و از سازگاریش با صفحه خوان های مرتبط با نابینایان مطمئن شده باشین.
اگه پس از انتشار یک پست که با محتوای نرم افزار مذهبی هستش، خودمون متوجه بشیم که خوب نمیشه باهاش کار کرد یا یک کاربر اینو به ما گزارش بده، اون پست پاک میشه و دیگه اون فرد اجازه انتشار مطالب مذهبی رو نخواهد داشت. پس خودتون تا مطمئن نشدین، منتشر نکنید.
دسته آخر هم شامل آهنگ های با کلام یا دکلمه هایی میشه که خود فرد نابینا اونو خونده باشه. یا در نهایت در تولید موسیقی اون آهنگ نقشی داشته باشه.
اینجا هم تأکید ما اختصاصی بودن یک آهنگ مذهبی هستش که توسط خود نابینایان تولید بشه.
بنابر این آهنگها، اشعار، و دکلمه های مذهبی سایر افراد که نابینا نیستن، در این محله جایی نداره.

همچنین تنها تواشیحهایی اینجا منتشر خواهند شد که خود افراد نابینا اونها رو اجرا کرده باشن.
قرائتهای قرآنی قاریان نابینا هم تنها اونهایی حق انتشار دارن که در مسابقات رسمی قرائت شده باشن یا به صورت رسمی منتشر شده باشن.
لازم به ذکر هست که مداحیها و روضه خوانیهایی که در مراسم و محافل خصوصی و هیأتها انجام شده باشن، حتی اگر توسط نابینایان اجرا شده باشند، به دلیل احتمال داشتن محتوای خلاف واقعیت، اجازه ی انتشار در این سایت را ندارند.
ضمنا در مورد کتابهای صوتی هم باید بگم که تنها کتابهای صوتی منتشر شده توسط انتشارات داخلی ایران حق انتشار در این محله رو دارن. همچنین منتشر کننده ی پستهای کتب صوتی مذهبی، تنها حق انتشار خود اون کتاب رو در پستش داره و اجازه ی اظهار نظر و نقد و بررسی اون کتاب رو نخواهد داشت و در کامنتها هم کسی اجازه ی چنین کاری رو نداره.
این نکته هم لازم به تذکر هست که اگر شما پستی مذهبی مطابق با قوانین محله منتشر کنید، اما در بخشی از اون پست سعی کنید که روایت یا بخشی از کتاب یا احادیث رو هم اضافه کنید، به دلایلی که گفته شد، اون بخش از پست شما حذف میشه و فقط قسمتی که مربوط به قوانین محله هست منتشر خواهد شد. بنابر این از به کار بردن روایات و متن کتب مذهبی در حتی بخشی از مطالب خود نیز خودداری نمایید.
همچنین برای جلوگیری از انتشار پستهای مذهبی به صورت پی در پی که باعث یکنواخت شدن مطالب سایت و در نتیجه نارضایتی مخاطبان میشه، همواره امکان انتشار یک مطلب مذهبی روی صفحه ی اصلی سایت وجود داره. یعنی اگر شما مطلب مذهبی منتشر کردید و روی صفحه ی سایت یک مطلب مذهبی وجود داشت، باید منتظر بمونید تا این مطلب مذهبی از صفحه ی اول سایت خارج بشه و بعد مطلب شما منتشر بشه. حتی اگر پست شما به مناسبت خاصی هم قرار باشه که منتشر بشه، اما روی سایت ظرفیت پستهای مذهبی پر باشه، پست شما منتشر نخواهد شد. با این حال انتشار پست مذهبی خارج از یک پست تعیین شده فقط و فقط در صورت صلاحدید مدیران خواهد بود. پس فقط و فقط مثل پستهای کپی که تعداد‌شون سه پست هست، تعداد پستهای مذهبی هم یک پست بیشتر نیست و این تعداد تحت هیچ شرایطی افزایش نخواهد یافت.
این نکته رو هم در نظر داشته باشید که این یک پست مذهبی که امکان انتشارش در صفحه ی اول سایت هست، متعلق به نویسنده های مختلف هست. یعنی شما نمیتونید بیش از یک پست مذهبی متوالی به نام خودتون داشته باشید و اگر پست مذهبی از طرف نویسنده ی دیگه ای همزمان با پست شما برای ما فرستاده بشه و از شما هم پست مذهبی روی صفحه ی سایت باشه، اولویت با کسی هست که روی سایت پست مذهبی به نامش منتشر نشده. در نتیجه شما باید صبر کنید تا پست مذهبی که منتشر کردید از صفحه ی اول سایت خارج بشه و بعد برای انتشار پست جدید اقدام کنید.
تنها در یک صورت استثناً امکان انتشار بیش از یه پست مذهبی از شما روی صفحه ی سایت وجود داره و اون هم در شرایطی هست که ظرفیت انتشار پست مذهبی وجود داشته باشه و هیچ کس به جز شما پست مذهبی برای انتشار نفرستاده باشه. دلیل این قانون اینه که فرصت برابری به همه ی کاربران برای انتشار پستهای مذهبی خودشون داده بشه.
همچنین علیرغم پیشنهاداتی که در مورد بستن کامنتهای پستهای مذهبی برای جلوگیری از حواشی احتمالی داده شد، ما به فرهنگ غنی کاربران خود اعتماد کردیم و با این مسأله مخالفت کردیم چرا که معتقدیم حق طبیعی هر نویسنده هست که از مطلبی که منتشر میکنه بازخورد دریافت کنه. پس بهتره که همه ی ما خودمون مدیر خودمون باشیم و از ایجاد حاشیه و انتشار کامنتهای جنجالی در پستهای مذهبی خودداری کنیم. در صورت بروز هر نوع حاشیه ای در کامنتهای پستهای مذهبی، کامنت جنجالی سریعاً حذف میشه. همچنین در صورت مشاهده ی حواشی پی در پی در پستهای مذهبی، این حق برای مدیران محفوظ میباشد که مجدداً انتشار پستهای مذهبی را برای همیشه در این محله ممنوع کنن. پس بهتره که همگی با هم تلاش کنیم که طوری رفتار کنیم تا چنین اتفاقی نیفته و کسانی که مایل به فعالیت مذهبی در این سایت هستن هم بتونن در کنار بقیه ی هم محله ای هامون از این سایت برای پیشبرد اهدافشون استفاده کنن.
من به شما از هر دینی که باشید، با هر کتاب مقدسی که دارید، احترام میذارم ولی اصل ما تأکید بر این داره که هم محلی ها، اینجا مطالب تکراری، مطالبی که تو سایر سایت ها به راحتی پیدا میشه رو نخونند.
از طرفی این روزا با گسترش سایت های اینترنتی معاند، احادیث جعلی و کتاب هایی که با اسم مذهب نوشته شده اما ماهیتش منحرف کردن جوانان کشور ما از مسائل مذهبی هستش، زیاد شده.
با توجه به این که هیچ کدوم از ما ها تخصص لازم در زمینه مسائل مذهبی رو نداریم، ترجیح میدیم مطالب کپی در حوزه هایی که در بالا بهشون اشاره کردم، اینجا منتشر نشه.
پس علت اینکه ما مطالب مذهبی ای که کپی باشه رو نمیذاریم دو تا شد:
بلند بگید بدونم متوجه شدید و سوء برداشتی واستون پیش نیومده باشه.
هان باریکلا:
یک اینکه مطالب کپی رتبه ی گوگل رو پایین میاره و مخاطب رو از تکراری بودن خسته میکنه،
دوم اینکه ما متخصص نیستیم و نمیتونیم در مورد صحت و سقم داستان ها، کتب و روایات مذهبی که گذاشته میشه، نظر بدیم و رد یا تأیید‌شون کنیم.
اکیدا بر این نکته تأکید می کنم که حق انتشار یا عدم انتشار مطلب شما، با مدیریت محله هستش.
چنانچه مطالب مذهبی شما در چارچوبی که در بالا تشریح کردیم باشه، منتشر میشه. در غیر این صورت، بر ما خورده نگیرید.

لذت ببرید از زندگی

درباره مجتبی خادمی

مجتبی خادمی. متولد 7 بهمن 66. دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه اصفهان. ارزیاب مرکز تماس گروه صنعتی انتخاب. مؤسس و گرداننده اسبق محله نابینایان. مدرس علوم کامپیوتر و زبان انگلیسی. طراح وب. برنامه نویس. مجری برنامه های رادیویی. آشنا به راه اندازی و استفاده از چاپگر های خط بینایی و بریل. دوره پیش دبستانی را در مدرسه کمتوانان ذهنی بصیرت زرین شهر گذراندم. دوره های دبستان و راهنمایی را در مجتمع آموزشی ابابصیر اصفهان. پایه اول دبیرستان را در دبیرستان غیر انتفاعی محمد باقر زرین شهر. پایه های دوم و سوم هنرستان را در رشته کامپیوتر در هنرستان ملا صدرا. مقطع کاردانی کامپیوتر را در دانشگاه های آزاد مبارکه و دولتی شهرکرد. و مقطع کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی را در دانشگاه اصفهان گذراندم. همزمان، در انجمن موج نور نابینایان، به عنوان مسئول تولید محتوا، مؤلف کتب صوتی ویژه نابینایان، صدابردار، مسئول کنترل کیفی مواد آموزشی، پاسخگو به پرسش های کامپیوتری نابینایان، طراح سامانه تلفن گویا، مدرس کلاس های آموزش رایانه و مسیر یابی ویژه نابینایان، مدرس دوره های تربیت مربی آموزش رایانه به نابینایان، و تحلیلگر نیاز های آموزشی نابینایان در خانه ریاضیات مشغول به خدمت شدم. در ادامه، به عنوان اپراتور در مرکز تماس گروه صنعتی انتخاب مشغول بودم و اکنون در مقام ارزیاب در تیم پایش عملکرد در گروه صنعتی انتخاب خدمت می کنم. از دوران کودکی، مخارج زندگی و تحصیل را شخصا به عهده گرفتم و به سختی فراهم کردم. در دوران دبیرستان، اولین رساله ی گویا در ایران از آیتالله مکارم شیرازی را به کمک خواهرم و روحانی محل، تهیه کردم و در سطح وسیعی بین نابینایان در کشور توزیع کردم. در همان دوران، اولین مجموعه ی آموزشی بازی های کامپیوتری ویژه نابینایان را تولید و در سطح وسیعی بین نابینایان در کشور توزیع نمودم. در دوران نوجوانی، اولین بازی رایانه ای ویژه نابینایان به زبان فارسی با نام دو در جنگل را طراحی کردم و توسعه دادم. به ترجمه و دوبله ی بازی های رایانه ای محبوب نابینایان از جمله تخت گاز و شو‌دان جهت استفاده ی نابینایان این مرز و بوم مبادرت ورزیده ام. اولین کتابچه ی راهنمای آموزش رایانه به کودکان نابینا را طراحی کردم و توسعه دادم. در دوران دانشجویی، اولین، پر بازدید ترین و پر محتواترین سایت ویژه نابینایان ایران با نام گوشکن را تأسیس کردم. همواره در سایت گوش‌کن، سه شعار آموزش، استقلال و تفریح نابینایان را دنبال کرده و در جهت سوق دادن نابینایان به سمت این سه هدف، اقدام به ضبط آموزش های مختلف، تولید و ترجمه ی مقالات مرتبط و تشویق دیگران به انجام نظیر این کار ها نموده ام. تهیه کننده و مجری یکی از پر شنونده ترین برنامه های اولین رادیوی اینترنتی نابینایان ایران (که چند سال پیش تعطیل شده است)، بودم. همیشه از مصاحبه های آگاهی بخش با رسانه ها از جمله برنامه به روز شبکه سوم سیما به عنوان یکی از کارشناسان فاوا و نابینایان استقبال کرده ام. به دلیل تجربه ی تدریس موفق به دانش آموزان، همواره با استقبال والدین کودکان و نوجوانان جهت تدریس روبرو بوده ام. از تألیفاتم می توانم به کتاب آموزش نرم افزار آماری SPSS به اتفاق استاد ندا همتپور اشاره کنم. یکی از مهمترین نرم افزار های مسیریابی نابینایان را با نام نزدیک یاب به همراه دفترچه راهنمای استفاده، جهت کمک به استقلال نابینایان در رفت و آمد، ترجمه کردم و به رایگان در سطح بین المللی برای تمام فارسی زبانان منتشر نمودم. در حال حاضر، رویای امکان سفر به استان های محروم جهت همسان سازی سطح آموزشی و پرورشی کودکان محروم با کودکان کلان شهر ها را در ذهن می پرورانم. اطلاعات تماس: شماره موبایل شخصی: 09139342943 آدرس ایمیل شخصی: gooshkon2020@gmail.com شناسه اسکایپ: mojtaba1007 شناسه تلگرام: @luckymojy آدرس شناسه تلگرام: https://t.me/luckymojy شماره واتساپ: 09139342943 آدرس وبلاگ شخصی: https://gooshkon.wordpress.com
این نوشته در اخبار, صحبت های خودمونی ارسال و , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاه‌ها غیرفعال هستند.