توجه توجه. امکان ارسال پیام خصوصی بین کاربران در محله فعال شد. برای مطالعه ی آموزش نحوه ی استفاده وارد شوید.

درود بر شما دوستان عزیز.
امیدوارم حالتون خوب باشه.
اول یه پیام بازرگانی بدم.
بچه ها ما به همت عمو حسین و امیر سرمدی تونستیم با دکتر نحوی نژاد، معاون توانبخشی بهزیستی کشور مصاحبه ی اختصاصی از طرف محله داشته باشیم.
این مصاحبه جمعه ساعت دوازده شب منتشر میشه و شخص آقای نحوی نژاد این پست و کامنتهاش رو تحت نظر دارن. پس خواهشی که دارم اینه که توی کامنتهای اون پست مشارکت گسترده داشته باشید تا بتونیم نقطه نظراتمون رو به گوش مسئولین برسونیم. همچنین اگر لطف کنید و از الفاظ تند و ادبیات نامناسبی مثل بدزیستی و این چیزا که مرسوم شده بین بچه ها توی کامنتها استفاده نکنید و به طور اصولی پیشنهادات و انتقادات خودتون رو مطرح کنید ممنون میشیم.

خب بریم سراغ پست خودمون.
بچه ها ما با مطالعات و تحقیقاتی که داشتیم و با تلاش سعید درفشیان که خیلی زحمت در این رابطه کشید، تونستیم سیستم ارسال پیامهای خصوصی بین کاربران رو راه اندازی کنیم.
یعنی شما میتونید با استفاده از این امکان سایت، به هر کاربری که مورد نظر شماست پیام خصوصی بفرستید.
مزیت این سیستم اینه که شما شاید بخواید مطلبی رو به کاربری منتقل کنید که خصوصی هست و امکان مطرح کردنش در کامنتها نیست و از این راه میتونید با طرف مقابل خودتون مکاتبه کنید.
امتیاز دیگه ای هم که داره اینه که شاید خیلی از شما تمایل ندارید که آدرس ایمیلتون رو به کسی بدید و یا دوست ندارید خیلی ایمیلتون شلوغ بشه. پس میتونید از این طریق با سایر کاربران سایت مکاتبه داشته باشید.
خب کم کم بریم سراغ نحوه ی استفاده از این امکان جدید سایت.
فقط من چون تجربه ی اولم در آموزش دادن هست، پیشاپیش بابت نقاط ضعفی که کم هم نخواهد بود از شما پوزش میخوام.

1: خب برای استفاده از سیستم ارسال پیام خصوصی، کافیه که زمانی که داخل صفحه ی اصلی سایت یا قسمت جدیدترین مطالب یا حتی داخل پستی قرار دارید، با زدن حرف h روی هدینگها حرکت کنید تا به هدینگ پیغامهای خصوصی برسید.

2: اگر یک بار کلید جهتنمای پایین رو بزنید، تعداد پیامهایی که در صندوق ورودی شما هست رو به همراه تعداد پیامهای خوانده نشده براتون میخونه. برای نمونه میگه شما پنج پیغام خصوصی دارید دو خوانده نشده. این به این معنی هست که توی صندوق ورودی شما پنج پیام هست که از بین این پنج پیام خصوصی، دوتاش جدید هست و شما هنوز اونها رو نخوندید.

3: حالا شما اینجا میتونید موضوع چندتا از جدیدترین پیامهای خصوصی خودتون رو که دریافت کردید بخونید. برای این کار هم میتونید از حرف i استفاده کنید تا روی پیامها حرکت کنید. تأکید میکنم که شما فقط موضوع آخرین پیامهای دریافتیتون رو اینجا میتونید ببینید و باید برای مطالعه ی متن پیامهاتون وارد صندوق دریافتتون بشید.

4: با استفاده از حرف u میتونید به لینک صندوق دریافت برسید و برای خوندن پیامهای دریافتیتون روش اینتر بزنید.

5: حالا شما وارد قسمت صندوق دریافتیتون شدید. اینجا میتونید با زدن حرف x روی چکباکس هایی که مربوط به پیامهای دریافت شده ی شما هستن حرکت کنید. روی چک باکسها نام فرستنده ی پیام نوشته شده که میتونید با حرکت روی آنها متوجه نام فرستنده ی پیام مربوطه بشید.

6: در این قسمت، شما میتونید با چک کردن پیامهای مورد نظر خودتون، با استفاده از لیست کشویی که در اختیار دارید، اونها رو پاک کنید یا به عنوان خوانده شده علامت گذاری کنید.
برای این کار با حرف x روی پیامها حرکت کنید و هر کدوم رو که میخواید انتخاب کنید روش اسپیس بزنید تا چک بشه. در آخر هم با زدن حرف c روی لیست کشویی قرار بگیرید که کلمه ی بی اثر رو مشاهده خواهید کرد.

7: اینجا با زدن اینتر میتونید گزینه ی لیست کشویی رو تغییر بدید. بعد از زدن اینتر، با جهتنمای پایین و بالا روی گزینه ها حرکت کنید که گزینه های پاک کردن و علامتگذاری به عنوان خوانده شده هستن.
بعد از انتخاب گزینه ی مورد نظر، کلید تب رو بزنید و روی دکمه ی تأیید اسپیس بزنید. به همین راحتی کار مورد نظر شما انجام شد.

8: اما زمانی که با x روی پیامی قرار گرفتید، با جهت نمای پایین که حرکت کنید، سه مورد رو میتونید ببینید. ابتدا نام فرستنده، بعد موضوع پیام و در نهایت تاریخ و زمان ارسال. تنها لینکی که اینجا برای شما وجود داره روی موضوع پیام هست که با زدن اینتر روی لینک موضوع پیام مورد نظر خودتون میتونید وارد پیام مورد نظر بشید و متنش رو مشاهده کنید.

9: وقتی وارد صفحه ی پیام مورد نظرتون شدید، با زدن حرف h روی تنها هدینگ صفحه یعنی صندوق دریافت، مشاهده ی پیغام قرار بگیرید. حالا با جهت نمای پایین که حرکت کنید، اولین لینکی که مشاهده خواهید کرد برگشت به صندوق دریافت هست. در ادامه هم شما با زدن جهت نمای پایین به ترتیب میتونید نام فرستنده، تاریخ و ساعت ارسال پیام، موضوع پیام و در نهایت متن پیام رو مشاهده کنید. بعد از متن پیام هم دو لینک در اختیار شما هست. اولی لینک پاک کردن هست که خب کارکردش مشخص هست و دومی هم لینک پاسخ دادن هست که میتونید با زدن لینک پاسخ دادن، به فرستنده ی پیام پاسخ بدید.

10: حالا برمیگردیم به صفحه ی اصلی سایت که اول بودیم. انگار اصلاً لینک صندوق دریافت رو نزدیم. جهت نمای پایین رو میزنیم و به لینک صندوق ارسال میرسیم. این صندوق در واقع قسمتی هست که در اون پیامهایی که شما برای دیگران فرستادید بایگانی میشه.

11: فضای داخل این صندوق تقریباً مثل صندوق دریافته. با این تفاوت که دیگه از لیست کشویی خبری نیست. به جای اون یه دکمه وجود داره دقیقاً زیر هدینگ صندوق ارسال، به نام انتخاب شده ها را پاک کن. شما بعد از چک کردن و انتخاب کردن پیامهای مورد نظر خودتون میتونید با زدن حرف b روی این گزینه قرار بگیرید و اسپیس رو بزنید تا همه ی پیامهایی که انتخاب کردید پاک بشن.

12: باز هم به صفحه ی اصلی سایت برمیگردیم و باز هم فرض میکنیم که لینک صندوق ارسال رو باز نکردیم. با جهت نما پایین میاییم تا به لینک ارسال پیغام خصوصی برسیم و برای ارسال پیام خصوصیمون روش اینتر میکنیم.

13: توی صفحه ی ارسال پیام خصوصی با زدن حرف e به ادیتباکسی میرسید که از شما نام گیرنده ی پیام رو میخواد. یه اینتر بزنید تا کادر ویرایش براتون باز بشه و اسم کاربر مورد نظرتون رو وارد کنید. اگر اسم کامل فرد مورد نظر رو نمیدونید، با نوشتن بخشی از نام فرد مورد نظر، اسامی مشابه براتون نمایش داده میشه و شما میتونید با کلیدهای جهت نمای بالا و پایین روی اسامی حرکت کنید و به اسم مورد نظرتون برسید.

14: وقتی به هر شکل، یا با نوشتن کامل اسم گیرنده یا با جستجو، دریافت کننده ی پیام رو مشخص کردید، کلید تب رو یه بار بزنید تا به کادری هدایت بشید که میتونید موضوع پیامتون رو در اون قسمت بنویسید. خب اینجا موضوعتون رو وارد کنید.

15: بعد از وارد کردن موضوع، شما باز هم کلید تب رو میزنید تا به گزینه ی دیداری برسید. احتمالاً برای اولین بار لازم هست که این گزینه رو فعال کنید. پس یه اسپیس روش بزنید. از دفعات بعد دیگه لازم نیست این کار رو انجام بدید و با زدن تب از روش عبور کنید. توصیه میکنم دیداریتون رو فعال کنید چون این امکان برای شما فراهم میشه که در متن پیام خودتون لینک دانلود یا لینک ارجاع به سایر سایتها رو اضافه کنید.

16: بعد از دیداری تب رو بزنید به دکمه ی متن میرسید. به هر دلیلی اگر نخواستید دیداریتون فعال باشه روی این دکمه اسپیس بزنید تا قسمت متن پیامتون از حالت دیداری خارج بشه.

17: همچنان با تب حرکت کنید تا وارد کادر ویرایشی بشید که به شما اعلام میکنه ویرایشگر دیداری. البته اگر دیداریتون غیر فعال باشه فقط میگه متن ادیت.حالا شما میتونید متن پیام خودتون رو وارد کنید.
اینجا اگر بخواید لینکی رو در پیام خودتون پیوست کنید، باید ابتدا کلمه یا جمله ای که میخواید لینکدار بشه رو با استفاده از شیفت و جهت نمای چپ و راست به صورت حرف به حرف یا شیفت و کنترل و جهت نمای چپ و راست به صورت کلمه به کلمه انتخاب کنید و بعد از انتخاب قسمت مورد نظر، کلیدهای آلت و شیفت و a رو به طور همزمان فشار بدید. اگر درست این کار رو انجام داده باشید، کادری براتون باز میشه که میتونید آدرس لینک مورد نظرتون رو در اون بنویسید و یا از جایی اگر کپی کردید اینجا پیست کنید.

18: بعد از وارد کردن آدرس لینک، با زدن کلید تب، به گزینه ی افزودن پیوند برسید و اسپیس بزنید.
حالا روی متن پیامتون قرار دارید و میتونید مشاهده کنید که قسمت مورد نظر شما لینکدار شده.

19: بعد از اتمام فرایند وارد کردن متن پیام خودتون، کلید تب رو بزنید تا به گزینه ی send برسید و برای ارسال پیامتون کلید اسپیس رو بزنید.

20: بعد از رفرش شدن صفحه، با زدن حرف h روی هدینگ ارسال پیام قرار بگیرید و جهت نمای پایین رو بزنید. اینجا به شما سیستم میگه که پیام شما ارسال شده. اگر مشکلی در روند ارسال پیام شما وجود داشته باشه، در همین قسمت علت ناموفق بودن تلاش شما رو براتون مینویسه. مثلاً ممکنه متن شما وارد نشده باشه که از شما میخواد متنتون رو وارد کنید و امثال اینها.
نکته: در قسمت پاسخ دادن به پیامهای دریافتی هم شما لازمه که در قسمت نام گیرنده، نام کاربر مورد نظرتون رو وارد کنید و این کار توسط سیستم به صورت خودکار انجام نمیشه.
این نکته رو هم بگم که لینکهای مربوط به سیستم پیام صوتی، غیر از صفحه ی اصلی سایت و یا در صفحات مربوط به پستها، در قسمت پیشخوان شما هم در دسترس شما هست و از این طریق هم میتونید به این قسمت دسترسی داشته باشید.

وای خدای من. انصافاً چه کار سختی بود. خداییش فکر کنم هیچ کدومتون هیچی نفهمیدید. به هر حال امیدوارم اولین تجربه ی آموزشی من به دردتون بخوره و بتونید از این سیستم استفاده کنید.
آهان. فکر کنم دیگه لازم نباشه که تذکر بدم که مراقب پیامهایی که به هم میفرستید باشید. چون اگر کاربری به ما گزارشی در مورد ایجاد مزاحمت یا ارسال پیام توهینآمیز از طرف کاربر دیگه ای رو بده و این مسأله هم برای ما مشخص بشه، کاربر خاطی رو از ارسال پیام خصوصی محروم خواهیم کرد. من میدونم که کاربران گوشکن همگی از با فرهنگترین افراد جامعه هستن و هرگز چنین اتفاقاتی نمیفته و ما اگر به سلامت اخلاقی دوستانمون اعتماد نداشتیم هرگز این سیستم رو راه اندازی نمیکردیم.
خب دیگه بیشتر از این پست رو طولانی نمیکنم. باز هم تأکید میکنم که توی پست مصاحبه با دکتر نحوی نژاد حتماً حضور فعال داشته باشید.
مواظب خودتون و خوبیهاتون باشید.
بدرود.

Avatar photo

درباره شهروز حسینی

سلام دوستان. من شهروز حسینی، متولد 21 فروردین 1368 در تهران هستم و از همون بدو تولد دیدم که نمیبینم. تحصیلاتم رو تا پیش دانشگاهی در مدرسه ی شهید محبی گذروندم و پیش دانشگاهی رو تلفیقی خوندم. فارغ التحصیل رشته ی فلسفه ی غرب در مقطع کارشناسی از دانشگاه آزاد واحد تهران شمال هستم. صنایع دستی معرق کاری و سفالگری و قالیبافی رو تا حدود زیادی یاد گرفتم. پیانو هم میزنم. سال نود یکی از پایه گذاران کانون نابینایان حس اول در فرهنگسرای معرفت در تهران بودم که به دلیل عدم حمایت لازم از طرف شهرداری منحل شد. اول بهمن نود و پنج، با یکی از همنوعان و هم محله ایهای خودمون، یعنی پریسیما ازدواج کردم. یه پرسپولیسی 2 آتیشه هستم و غذای مورد علاقه ی من هم فسنجونه. کسایی هم که میخوان از طریق اسکایپ با من در تماس باشن آیدی من اینه. hosseinishahrooz25 ایمیلم هم هست: hosseinishahrooz@gmail.com امیدوارم دوستای خوبی برای هم باشیم. مواظب خودتون و خوبیهاتون باشید.
این نوشته در آموزش, آموزش های رایگان, کامپیوتر, معرفی ابزار ارسال و , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

72 Responses to توجه توجه. امکان ارسال پیام خصوصی بین کاربران در محله فعال شد. برای مطالعه ی آموزش نحوه ی استفاده وارد شوید.

 1. 1
  مظاهری says:

  چه جالب, دست مریزاد, سلام صبح به خیر, اووولولولللولولولولوووولول
  ذ

 2. 2
  عدسی بشاشadasi says:

  درود! این همه ورراجی برای سیستمیا بود پس اندرویدیا و سیمبینیا چیکار کنند؟ خوب من برم با این نامزد عزیزم که سیمبین 82 است کارو بررسی کنم و اگه موفق شدم یه پیام به بزرگترین سوسول محله بدهم!

 3. 3

  سلام
  چه جالب و چه آموزش گويايي بود دست آقاي درفشيان و همچنين شما دست درد نكنه كه اينجا تلاش ميكنيد واقعا تشكر

 4. 4
  Avatar photo مهدی عزیززاده says:

  سلام شهروز جان
  خیلی خوبه من برا امتحان یه پیام خصوصی واسه یکی از کاربرای خوشذوق و شوخطبع محله فرستادم.
  اما یه پیشنهاد: بعد از اینکه کلاً کارمون با سیستم پیام خصوصی تمام شد, حالا چه ارسال باشه یا دریافت یا چک کردن, نیاز داریم تا برگردیم به قسمت جدیدترین پستهای محله. من میگم بهتر نیست لینک این قسمت رو در بالای سایت تو قسمت فهرست بذارید تا ما با کلیک کردن روی آن لینک بیایم به این قسمت؟ چون من بعد از اتمام کارم با پیام, رو لینک محله اینتر کردم اومدم به مقدمه سایت یعنی جایی که میگفت: برای راهنمایی اینجا رو بزن برای دیدن جدیدترینها اینجا رو بزن, معمولاً همه میخوان بییان جدیدترینها خصوصاً آنکه به لطف مرورگرها رمز عبورها و نام کاربریهای هر کاربر تو سیستمش ذخیره هست. در هر صورت امیدوارم منظورم رو خوب رسانده باشم.
  مرسی.

 5. 5

  سلام
  ممنون از آموزش همراه با صبر و حوصله
  اولین لایکم خودم زدم که مراتب تشکر رو کامل به جا آورده باشم
  خیلی هم خوب و جزء به جزء توضیح دادی که این عالیه
  از آقای درفشیان هم تشکر میکنم که این امکان رو برای کاربرای گوش کنی فراهم کردن تا صمیمیت بین اعضا بیشتر و بیشتر بشه
  به همتون خدا قوت میگم
  موفق باشید.

 6. 6
 7. 7
  sarah says:

  سلام. من هرچی حرف ِچ رو میزنم و روی هدینگها راه میرم پیغام خصوصی ای در کار نیست!! لطفا راهنماییم کنید.
  متشکرم.

 8. 8
  پریسا says:

  سلام.
  وایی مامااان این ها همه با هم توی مخم جا نمیشن!
  عجب جالبه این!
  خسته نباشید شهروز و آقای درفشیان. جدی خیلی جالبه. برم ببینم این هدینگه رو می تونم پیداش کنم؟ می خوام پیچ مهره هاش رو لمس کنم خوش می گذره.
  شاد باشید.

 9. 9
  مرد اردیبهشت says:

  سلام و سپاسِ فراوان از تلاشهای شما و جنابِ درفشیان… پاینده باشین…

 10. 10
  سید محمد موسوی says:

  سلام
  واقعا کمبودش احساس میشد.من 2 سال پیش همچین پیشنهادی دادم که خداراشکر الان عملی شد.
  تشکر از همه کسایی که زحمتش رو کشیدن.

 11. 11
  عطا says:

  سلام آقا شهروز.
  خبر خوبی هستش حضور مجازی معاون توانبخشی بهزیستی بین ما.
  از این فرصت باید استفاده کرد
  امکان پیام خصوصی هم چیز جالبیست.
  اما
  من برای آپلود کردن احتیاج به قفسه دارم اگر میشود زحمتشو بکشید.
  ممنون.

 12. 12

  سلام. من با موبایل تونستم با این سیستم کار کنم، فقط منتظرم یه پیغام واسم بیاد تا بحث پیامای دریافتی رو هم انجام بدم تا اگه شد آموزششو میذارم. فعلا فرستادن پیام رو تست کردم موفقیت آمیز بود.
  در مورد مصاحبه با آقای دکتر نحوینژاد هم با حرفات کاملا موافقم و امیدوارم رفقا درک کنند که این گفت و گو میتونه یه فرصت باشه و از فرصتها هم باید استفاده کرد.

 13. 13

  سلام به شهروز و درود به سعید با این امکان بسیار عالی که توی سایت برقرار کردن.
  دوستان، درسته که توضیحات به نظر زیاد میرسید، ولی کار باهاش خیلی راحت تر از اونه که فکرش رو بکنید.
  با یکی دو بار تمرین متوجه کل قضایا میشید.
  خوش باشید.

 14. 14
  رهگذر says:

  هر کی اینا گذاشتِس…با رقصِ روش گذاشتِس…دیمیبِلِ دیشدِن…دیمبِلِ دیشدِن… دیمبِلِ دیشدِن… دیدیری دی دی دیدیری دیدی…خخخخخ
  پریروز بود به گمونم که دیدم اون بالا نوشته یک پیام خصوصی دارید….شاخام در اومد…گفتم خدایا این دیگه چی چیس ناغافلکی؟ بازش که کردم دیدم سارای باجی برام پیام گذاشته کلی ذوق مرگ شدم… آره کار جالبیه… این سیستم بدرد ما تُرکا میخوره…همدیگه رو میجوریم، شاد میشیم…دیمیبِلِ دیشدِن…دیمبِلِ دیشدِن…دیمبِلِ دیشدِن…
  سلام راسی…

 15. 15
 16. 16
  رسول اخوان says:

  سلام بر تهیه کننده و استاد آموزش این برنامه
  ابتکار بسیار خوبی است
  چرا که فی ال واقع این کار خود نقش شبکه اجتماعی در داخل سایت را برای دوستان بازی خواهد کرد و این نگرانی که شبکه های اجتماعی باعث کم توجهی و کمرنگ شدن به محله میشود را بی اثر خواهد نمود
  شهروز جان خوب آموزش دادی
  اعتماد به نفست را بالا ببر تو با استعدادی
  شاد باش و لذت ببر .

 17. 17
  بی ادعا says:

  درود. دست سعید و شما درد نکنه. عالی توضیح دادین. امیدوارم این محله همین جوری جلو بره و هر روز اعضای خودشو بیشتر نیازمند محله نگه داره. با استفاده از همین امکاناتی که میذارین. واقعاً تشکر از همگی. امکانات زیاد دیگه ای هم میشه اضافه کرد.
  فقط در خصوص مصاحبه ای کاش زودتر اطلاع رسانی میشد که اون وقت دیتونستیم یه پستی بزنید و از بچه ها بخواهین چیزایی که به نظرشون میرسه بگن بعد اونا رو جمع بندی کنید و به عنوان یه متن مشترک بذارید برا معاون بهزیستی. به نظر من با یه مقام رسمی نمیشه پراکنده حرف زد و باید با استدلال و مستند صحبت کرد. اگه میشد این کارو بکنید خیلی بهتر بود. یعنی جمع بندی مطالب و جهت دادن درست به افکار بچه ها برا اینکه این مصاحبه به یه نتیجه ای برسه. خلاصه که باید قدر فرصتها رو دونست.
  باز هم تشکر و امیدوارم روز به روز شاهد امکانات بیشتری تو محله باشیم تا این محله همچنان تنها محله ی نابینایان باقی بمونه و هیچ سایتی نتونه با اون رقابت کنه.

  • 17.1

   سلام علی.
   خب در مورد مصاحبه باید بگم که ما خودمون سؤالاتی که تو مصاحبه از ایشون پرسیدیم به نوعی جمع بندی بازخوردهایی بود که توی مدت اخیر از سایت گرفتیم.
   به هر حال ایشون دوست داشتن که بچه ها بعد از شنیدن توضیحات ایشون نقطه نظراتشون رو عنوان کنن. بعد از چند روز که از انتشار این پست گذشت هم جمعبندیش رو خودمون گرداوری میکنیم بهشون ارائه میکنیم.
   مرسی که هستی.

 18. 18
  ننه عباس says:

  سلام به شهروز خان و آقای درفشیان .ضمن تشکر و قدر دانی از زحمات شما بزرگواران که با همه ی این مشغلهها وقت میذارین و احساس مسؤولیت میکنید.
  امیدوارم که روز به روز این محله با صفاتر باشد و تعداد افرادی که در این محله هستند بیشترو بیشتر بشه.واقعا همین امکانات هست که بچهها رو بیشتر به این محله میآورد و احساس صمیمیت و هم بستگی بیشتر میشود.امیدوارم در تمامی کارهای روزمره موفق باشید و زندگی به کامتون باشد.

 19. 19
  رومینا says:

  سلام تو رو خدا برای اندرویدم بذارید

  • 19.1

   سلام رومینا.
   خب با اندروید هم میتونی.
   باید نسخه ی موبایلی سایت رو باز کنی. خیلی تفاوتی نداره.
   تقریباً همون کارهایی که تو کامپیوتر میکنی رو باید با گوشی انجام بدی. فقط دیگه به جای h مثلاً که میتونی رو هدینگا حرکت کنی باید رو خود گوشی انگشتتو بکشی تا به گزینه های بعدی برسی.
   بازم اندرویدیها اگر اطلاعات بهتری دارن خوشحال میشیم که به ما کمک کنن.
   موفق باشی.

 20. 20
  عباس says:

  سلاام به شهروز عزیز
  و یه دورود و خسته نباشید خدمت آقا سعید که میدونم خیلی روی این طرح کار کرد که اون چیزی که میخاد رو به وجود بیاره.
  شهروز خیلی آموزش خوبی بود.ولی من تا تمرینش نکنم احساس میکنم که کار سختیست.
  اگه میشه یه پیام خصوصی هم بهم بده که ببینم چطوریاست.
  مررسیی

 21. 21
  بی ادعا says:

  درود مجدد. یه کمی حرف دارم راجع به این امکان خوبو عالی.
  1. وقتی میگیم پیغام خصوصی یعنی اینکه هیچ کسی ولو مدیر هم باشه نباید به پیغامهای ما با دیگر افراد دسترسی داشته باشه. کلاً دسترسی به پیغامها از طرف هیچ کس جز طرف پیغام نباید امکانپذیر باشه. چون تو متن پست اومده بود که اگه موردی مبنی بر مزاحمت مشخص شد و اون مورد اثبات شد با فرد خاطی برخورد میشه. پیام خصوصی باید شرایط و ضوابط خصوصی بودنو رعایت کنه. دقیقاً مثل اینه که من به هر دلیلی برا شخصی تو اسکایپ یه پیام خصوصی میفرستم, بعد مثلاً مجتبی خبردار میشه. نمیخوام بگم ما انتظار اسکایپو از این امکانی که براش واقعاً هم زحمت کشیده شده رو داریم ولی میشه ابزارهایی گذاشت تا هر کسی خودش بتونه پیاماشو مدیریت کنه و دیگه نیازی به فرد سوم احساس نشه.
  راه حل این مشکل هم اینه که تو پیاما یه دکمه ی فیلتری تعبیه بشه که هر کس خواست فرد مورد نظرو فیلتر کنه تا دیگه از اون طرف براش پیام نیاد.
  2. اگه دیتا بیس محله طبقه بندی شده باشه میتونید گزینه ی ارسال پیام انبوه برا همه و یا پیام انبوه به آقایون و یا خانما هم داشته باشین. یعنی خانما با هم و آقایون هم با هم بتونن ارسال پیام انبوه داشته باشن.
  3. من قصد پیشرفت تو این امکان به وجود اومده رو دارم و امیدوارم حرفام سوء برداشت تلقی نشه. در کل حرف آخر من اینه که میشه این امکان به وجود اومده رو تا حدود زیادی گسترش داد.
  زنده باد گوش کن و گوش کنی های عزیز.

  • 21.1

   سلام.
   1: ما به پیامهای خصوصی دسترسی نداریم. فقط اگر کسی بهمون گزارش بده پیگیری میکنیم. اون هم اینطور که مثلاً با اجازه ی خودش رمزشو میگیریم و وارد حسابش میشیم و فقط پیام مزاحم رو میبینیم که مثلاً مطمئن بشیم که ادعای طرف مقابل صحت داره و بعد برخورد میکنیم.
   2: اصلاً قرار نیست کسی پیغام انبوه بفرسته. ما خودمون کاری کردیم که هر کاربر نتونه بیش از یک پیام در یه لحظه بفرسته و امکان ارسال چند پیام همزمان برای کاربرها وجود نداره چون این سیستم یه سیستم چت نیست و کارکردش مشابه ایمیل هست و از طرفی هم هیچ تمایل نداریم که این اتفاق بیفته.
   سیستم چتروم یه سیستم مجزایی هست که فعلاً در دست بررسی هست و مشخص نیست که در چه زمانی راه اندازی خواهد شد.

 22. 22
  پریسا says:

  سلامی تکراری.
  شهروز یادم رفت امروز صبح بگم. تو عالی یاد دادی. اگر گفتم توی مخم جا نمیشه به خاطر آموزش تو نبود. خوب جا نمیشه دیگه چیکارش کنم؟ ولی جدی از این دقیق تر که گفتی نمی شد گفت.
  با اجازه صاحب پست یعنی شهروز من1فضولی کوچیکی کنم.
  رومیناجان شما زمانی که با گوشی وارد میشی نسخه موبایل محله واست باز میشه که راحت تر باشی. می تونی نسخه دسک تاب یا نسخه کامپیوتر رو که اون پایینه توی گوشیت بزنی تا محله رو همین مدلی که توی سیستمت می بینی توی گوشیت هم همین شکلی ببینی و از امکانات نسخه کامپیوتر استفاده کنی. امتحانش کن. خیلی آسونه.
  موفق باشی عزیز.
  معذرت می خوام شهروز گفتم1کوچولو کمک کنم.
  شاد باشید همگی.

 23. 23
  Avatar photo رضا بخشی says:

  سلام، ممنون از آموزشتون و سیستمی که راه انداختین. خیلی دوست داشتم که همچنین سرویسی این جا راه اندازی بشه. اتفاقا ناخواسته دیروز داشتم به این موضوع فکر میکردم و میخواستم که پیشنهاد بدم ولی خیلی جالبه که نگفته این سیستم در سایت راه اندازی شد.
  بابت همه زحمتهایی که میکشید، ممنونم. فقط اگه موقع پاسخ گویی، نام دریافت کننده در قسمت گیرنده نوشته بشه، خیلی عالی میشه.

 24. 24
  Avatar photo سعید درفشیان says:

  درود
  سرویسهای پیام خصوصی بین کاربران در مقایسه با خیلی از افزونه ها جدید به حساب میان و جای کار بیشتر دارن.
  روی این افزونه هم خیلی کار کردیم تا همه چیزش دسترس پذیر باشه و اشکالی نداشته باشه!
  ولی به هر حال فعلا این مشکل در پاسخگویی رو کاریش نتونستیم بکنیم و البته وارد کردن نام کاربر هم زیاد وقتگیر نیست.
  امیدواریم به زودی افزونه توسط توسعه دهندگانش به روز بشه و این اشکالش هم رفع بشه، که با توجه به فراگیر بودن وردپرس، بعیده که خیلی طول بکشه!
  از ابراز لطف همه ی دوستان هم سپاسگزارم.

 25. 25
  مرتضي says:

  با سلام خدمت شما دوستان عزیز
  خدا قوت به همه ی دست اندر کاران که دارن برای کاربران محله زحمت می کشن
  خب من که هنوز کار نکردم ببینم چی هست ولی آموزشه تقریبا واضح بود
  این تقریبا مثل ایمیل میمونه
  البته فقط درون محله و فقط کاربران همین محله میتونن به هم پیام بدن
  برخلاف gmail و yahoo
  اگه اینم مثل gmail و yahoo بود من کلا ایمیلم رو روی همین سایت می گذاشتم
  با تشکر خدا نگهدار

  • 25.1
   Avatar photo سعید درفشیان says:

   میگم میخوای به جیمیل و یاهوم بگیم بیان سرویسشونو انتقال بدن همین جا دور هم هستیم دیگه خخخ!
   ولی پیشنهاد میکنم برای ایمیل از همون سرویسها که خیلی کاربردهای دیگه هم دارن استفاده کنیم.
   مثلا میدونستید هر کدوم از منو شما که از سرویس جیمیل استفاده میکنیم، فضای قابل ملاحظه ای در حدود ۱۵ گیگ در اختیارمونه، با یه سرویس دسترس پذیر به نام google drive که خیلی راحت میتونیم به عنوان فضای ذخیره سازی اطلاعات ازش استفاده کنیم؟!

 26. 26
  رهگذر says:

  کوجاش باید نام کاربر وارد کرد؟ وا…. از من که نام کاربر نخاسته تا حالا…. یعنی این پیامایی که به بابا رعدی دادم کوجا رفته؟ من فقط اسم گیرنده رو زدم و send…. و بقول ترکا: یا علی از تو مدد…

  • 26.1
   Avatar photo سعید درفشیان says:

   درود
   خب همون گیرنده کاربر بوده دیگه که تونسته گیرنده باشه!
   اگه کاربر نبود که گیرنده نبود!
   منظور از نام کاربری در پیام خصوصی همون لقب کاربره که میتونه اسم واقعی یا مستعارش باشه!
   راستی اگه کسی اسمش با حروف لاتین نوشته شده و برای فیلد گیرنده نوشته دریافت کننده نام فارسی را وارد کنید، حرفش چرنده و شما حروف انگلیسی هم میتونید بنویسید.
   سعی میکنم ترجمهش رو اصلاح کنم.
   خدا رو چه دیدی!
   شایدم تونستم کاری کنم تو پاسخگویی خودش اسم گیرنده رو بنویسه!

 27. 27
  محمد میر‌قاسمی says:

  آقا سلوم
  اول که یه تشکر میکنم از کسایی که این سرویسو راه اندازی کردن
  دمتون گرم
  بعد شهروز من یه پیام خصوصی به یکی از بچه های سایت فرستادم
  ولی نفهمیدم به کی رفت!!
  خوب من نامشو درست و کامل بلد نبودم
  تو توی آموزش گفته بودی اگر حتی ما بخشی از اسم هم بنویسیم اسامی مشابه رو برامون میاره
  ولی من چیزی ندیدم
  حالا یا برای این بوده که نابینا هستم یا اصلا نشون نداده
  الآن من باید چکار کنم؟
  یکی به من بگه این پیام من به کی رفت

  • 27.1
   Avatar photo سعید درفشیان says:

   درود
   شاید نابینایی بودی که باید کمی بیشتر دقت میکرده!
   شما اگه مثلا حرف س رو بنویسی و چند ثانیه صبر کنی، لیستی از اسامی کسانی که این حرف در نامشون هست نشون داده میشه و میتونی بالا و پایین بری تا به اسم مورد نظرت برسی!
   حالا هر چه حروف بیشتری بنویسی، رکوردها یعنی همون اسامی کمتر و کمتر میشن تا راحتتر بتونی اسم مورد نظرت رو پیدا کنی!

 28. 28
  مهدی ترخانه says:

  سلام شهروز جان
  خوش خبر باشی همیشه داداش . بسیار کار خوبی بود و از سعید عزیز هم متشکریم . باید کمی رعایت بشه تا برای کسی مزاحمت فراهم نشه . برای مصاحبه و پست هم به جا گفتی و درست .
  فقط یکی بیاد این عموی ما رو بگیره که فردا پس فردا میره با بان کی مون هم مصاحبه میکنه , حالا بیا ترجمه اش کن خخخ . دست مریزاد عمو حسین . البته ما که کس و کاری نداریم تا پیام بگیریم ولی خیلی خوبه که بعضی صحبت ها علنی نباشه و خیلی میتونه بکار بیاد . آموزش هم مکفی بود .
  ممنونم

 29. 29

  سلام
  خییلی خییلی تبریک میگم
  سیستم خوبی رو طراحی کردید
  دست مریزاد

 30. 30
  Avatar photo سعید درفشیان says:

  نقدا اشکالات ترجمه ای پیام خصوصی رو اصلاح کردم.
  تا بعد ببینیم چه کار دیگه ای میشه کرد تا شرایطش بهتر از این هم بشه.

 31. 31

  ببخشید میشه یه درخواست بدم؟ البته زیاد ربطی به این موضوع نداره
  چطور میتونم گوگل دریوم را فعال کنم کاش یه آموزشی بود تا بتونیم باهاش کار کنیم

  • 31.1
   Avatar photo سعید درفشیان says:

   درود
   google drive خودش برای همه ی دارندگان جیمیل فعاله و کافیه وقتی به حساب جیمیلتون وارد شدید
   ، چه از طریق اپلیکیشن درایو که روی گوشیتون نصبه یا وارد کردن آدرس drive.google.com در مرورگر اینترنتی وارد حساب درایو خودتون بشید و ازش استفاده کنید.
   وقتی وارد درایو بشید خواهید دید که استفاده ازش خیلی سادهست.
   گرچه بد نیست که یه نفر حوصله کنه و یه آموزشکی هم براش تهیه کنه!

 32. 32
  ترانه says:

  خیلی لازم بود خیلی سپاس گزارم بابتش

 33. 33
  سعید says:

  هر دم از این باغ بری میرسد تازهتر از تازهتری میرسد.

 34. 34
  حسن احمدی says:

  بی خیال آقا شهروز همون ایمیل خوشمزه تره!!!

  • 34.1
   Avatar photo سعید درفشیان says:

   درود
   خوش مزه تریش که واقعا خوش مزه تره خخخ!
   ولی فرض کنید آدرس ایمیل منو ندارید و منم نمیخوام ایمیلمو به کسی بدم، شما هم کار واجبی باهام دارید!
   در چنین شرایطی راه بدی نیست نه؟!

 35. 35
  رهگذر says:

  سلام آقای درفشیان… اومدم بگم که من و رعد صُب به صُب که از خاب پامیشیم نشستیم تو این سامانه به سبزی پاک کردن و لوبیا سبز فریز کردن و غیبت کردن تا شب… خُب کاری بودِس مادِر… دیگه پول اِسِمس و شارژ موبایلونم پس انداز میکنیم… خیر از جوونیدون بیبینین…

  • 35.1
   Avatar photo رعد بارانی says:

   کمک سعید خان رعععد بزرگ میخواد این رهای رهگذری و خائنو که اسرار مملکتیو میاد اینجا لو میده بلاک کنم .
   آیا ی همچین افزونه ای هم اینجا هست یا نه ؟؟
   ++++
   پیر شدیم رفت به خدا !یعنی از 19 مهر تا امروز من وقتمو به اینورا گذروندم .
   آهای رهاااایی تو سبزی پاک میکردی ولی رعد بزرگ داشت چایی میخورد خخ

دیدگاهتان را بنویسید