خانه

شرکت نماد فناوری امروز. لطفاً پاسخ دهید

چند روز پیش، از سوی حساب کاربری منتسب به شرکت نماد فناوری امروز، مطلبی در این سایت منتشر شد با عنوان «لطفا راهنمایی کنید. note Taker و  Braille Display (» هرچه که بالا و پایین کردم، دیدم حرف و سخن در باب پست منتشر شده و در خصوص سایر فعالیت‌های شرکت، بسیار بیش از ظرفیت یک کامنت است و تصمیم گرفتم به جای نوشتن کامنت پای پست مذکور، نکاتی را در قالب یک پست مجزا مطرح کنم تا مگر بتوانیم بعد از مدت‌های طولانی که این شرکت محترم با تبلیغات فراوان و متأسفانه بی حساب و کتاب، بحث‌هایی را در میان نابینایان ایجاد کرده، به پاسخی درست و کامل و روشن از سوی این عزیزان دست پیدا کنیم.

1: همانطور که خود اشاره کردید و از متن نامه شما ارسالی به ادارات بهزیستی استان ها نیز به خوبی نمایان است، شما هیچ اطلاعاتی در خصوص ساختار اداری کشور ما ندارید.

اگر توقع دارید بهزیستی استان ها بیایند و مثلاً دستگاهی مثل بریل نوت را ولو به قیمت تمام شده صرفاً برای تست خریداری کنند، با توجه به قیمت ارائه شده توسط خودتان (پنج الی هفت میلیون تومان) اگر هر استان یک دستگاه خریداری کند، حدود 200 میلیون تومان میشود. دستگاهی که نه خودتان از نظر فنی به آن اشراف دارید و نه در صورت خرابی، توان درست کردن آن را دارید و نه نماینده رسمی شرکت مشخصی در دنیا هستید. پس چطور انتظار دارید بهزیستی استان ها به این نامه ی شما بازخوردی بدهند.

2: در جایی اشاره کردید قیمت یک نوتتیکر نزدیک به ماشین پرکینز است.

واقعاً از روی آگاهی چنین حرفی میزنید یا….

قیمت ماشین پرکینز کلاسیک که در ایران نوع کلاسیک آن استفاده میشود، چنانچه در سایت این شرکت اعلام شده، 775 دلار است. لینک قیمت ماشین تایپ پرکینز کلاسیک: http://www.perkinsproducts.org/store/en/braillers/210-classic-perkins-brailler.html حال آنکه ارزانترین بریل نوت های بازار جهانی که مارک سیکای ژاپن است و در مقابل برند های معتبر جهان از امکانات نا‌چیزی برخوردار است، قیمتی معادل 1550 دلار دارد. دقیقاً همان مارکی که در کاتالوگ محصولات شما وجود دارد. لینک قیمت نوت تیکر های seika

http://www.perkinsproducts.org/store/en/notetakers/531-perkins-mini-braille-display.html

چطور میفرمایید قیمت این دو دستگاه نزدیک به هم هستن حال آنکه یک نوت تیکر درجه سوم در بازار جهانی، قیمتی دو برابر یک ماشین پرکینز دارد. البته با استناد به آنچه که در شماره ی ماه جولای سال 2009 مجله معتبر access world که از سوی بنیاد نابینایان آمریکا منتشر می شود, قیمت تمام شده ی هر سلول نمایشگر بریل, رقمی معادل 100 تا 150 دلار خواهد بود, در حالی که سلولهای به کار رفته در محصولات سیکا, حدود 62 دلار اعلام شده است. به این ترتیب, به طور نمونه, با یک حساب سر انگشتی می توان نتیجه گرفت که یک دستگاه 20 حرفی سیکا, قیمتی معادل 1922 دلار خواهد داشت. از سوی دیگر, این نمونه, از نظر امکانات هم هیچ شباهتی به محصولات قابل اعتمادی که از سوی شرکت های معتبری مثل himms, humanware و aph عرضه می شود, ندارد. بگذریم از مدلهای معتبر نوتتیکر که حدود سه الی پنج هزار دلار قیمت دارند. لینک قیمت مدلهای مختلف نوت تیکر های ارائه شده توسط وبسایت پرکینز: http://www.perkinsproducts.org/store/en/38-notetakers 3: پیش از نوروز، در همین سایت اعلام کردید نمایندگی رسمی فروش ماشین پرکینز در ایران را دریافت کردید که البته در این مورد هم ابهاماتی وجود دارد، چرا که نمایندگی رسمی، معنا و تعریف خاص خود را دارد و در این مورد به خصوص، نام همه نمایندگی‌های رسمی پرکینز به همراه شماره تلفن و آدرس ایمیل و بعضاً آدرس سایتشان در پایگاه اینترنتی پرکینز درج شده است علیرغم این که پرکینز در 50 کشور جهان نماینده رسمی دارد و حتی می‌شود رد پا‌هایی از نمایندگی‌های کشور‌های اطراف مثل عربستان و پاکستان و ترکیه را در لیست پیدا کرد، اما اثری از نمایندگی ایران مشاهده نمی‌شود. لیست نمایندگی‌های رسمی پرکینز در دنیا:  http://www.perkinsproducts.org/authorized-resellers

همچنین در کامنتی دیگر نوشتید:

قیمت یک ماشین پرکینز که بهزیستی می خرد حدود ۴ تا ۴/۵ میلیون تومان است . بنابراین اگر بهزیستی بیاید و به جای پرکینز نوت تیکر ۵ میلیون تومانی بخرد، کاربرد بسیار وسیع تری خواهد داشت .

با توجه به اینکه شما نمایندگی رسمی این شرکت در ایران هستید، بفرمایید آیا بهزیستی ماشین پرکینز را با این قیمت عجیب و بسیار بالا از شما خریداری کرده است؟

اگر نه، شفاف بفرمایید از چه شرکتی ماشین پرکینز با این قیمت بالا خریداری شده است.

چنانچه در بالا اشاره کردم، قیمت پرکینز کلاسیک 775 دلار است.

با احتساب هزینه گمرکی، و دلار 3500 تومانی، قیمت این دستگاه چیزی نزدیک به دو میلیون و 900 هزار تومان میشود.

بگذریم از اینکه شما با سود یک میلیون تومان بالاتر چنانچه خودتان اعلام کردید این دستگاه را به قیمت سه میلیون و 900 هزار تومان به فروش میرسانید.

با توجه به اینکه بهزیستی پرکینز 775 دلاری را 4 میلیون و پانصد هزار تومان خریداری میکند، چطور میفرمایید قیمت یک نوت تیکر که بی کیفیت ترین آن 1550 دلار است را میتواند 5 میلیون تومان خریداری کند؟

قیمت نوت تیکر سیکا با احتساب هزینه گمرکی این دستگاه، و دلار آزاد و هزینه حمل، چیزی نزدیک به هفت میلیون تومان می شود. بریل نوت های بهتر نیز قیمتی در حدود 10 میلیون به بالا دارند، لطفاً مشخصات فنی و مارک نوت تیکری که قیمت تمام شده آن برای ما ایرانیان پنج میلیون تومان میشود را بفرمایید. 4: تمامی شرکت های بزرگ دنیا، اطلاعات محصولات یا کاربری خودشان را در وبسایت رسمی شرکت خودشان منتشر میکنند. حال آنکه وبسایت رسمی شما، به زبان انگلیسی است. این که چرا برای کاربر ایرانی، سایتی به زبان انگلیسی طراحی می‌شود، جای سؤال دارد؟ اما با همه ی این اوصاف، به ما حق بدهید بدانیم در وبسایت شرکتی که نمایندگی همه چیز در دنیا را دارد، چرا هیچ اثری از قیمت محصولات مختلف و کیفیت پشتیبانی و چگونگی ارائه ی خدمات فروش وجود ندارد. نکته جالب توجه آنکه، با نگاهی گذرا به بخش «about us» یا درباره ی ما در وبسایت شرکت, به سادگی می شود فهمید که هیچ تعریفی برای وظایف این شرکت در خصوص نابینایان گنجانده نشده است. لینک صفحه about us:  http://namadfe.com/about-us.html بر اساس آنچه در این بخش آمده, رؤوس فعالیت های شرکت, بر تجهیز کارشناسان و متخصصان ارتز و پروتز استوار است. این نکته, درست از ابتدایی ترین جمله ی بخش درباره ی ما, قابل درک است. جایی که صراحتاً قید شده:  NFE (Namad Fanavaran Emrooz) is the peak professional body representing orthotist/prosthetists within Iran. NFE staff are qualified orthotist/prosthetists employed throughout public and private sectors within Iran. NFE currently has 25 professional staff helping patiants.

از این جملات بر می آید که، مخاطبان و همکاران این شرکت, یا بیمارانی هستند که دچار قطع یا از کار افتادگی یکی از اعضایشان شده اند, یا متخصصانی که در زمینه ی طراحی اعضای مصنوعی بدن و انواع و اقسام ارتز و پروتز فعالیت می کنند. چنانچه در بخش «NFE Mission» هم تصریح شده که مأموریت نماد فناوری, فراهم آوردن امکانات برای این گروه از متخصصان است. در این بخش آمده: promote the training, education and professional status of orthotist/prosthetists throughout Iran. این به آن معنا است که نماد فناوری, بنا دارد وضعیت حرفه ای متخصصان حوزه ارتز و پروتز را از نظر آموزشی و امکانات سخت افزاری, ارتقا بخشد. ۵: نام خود را شرکت نماد فناوری امروز گذاشته اید و قصد دارید در حوزه ای کار کنید که به گفته خودتان هیچ اطلاع یا در واقع هیچ گونه صلاحیتی در این حوزه ندارید.

ارجاع به کامنت خودتان در پاسخ به آقای خادمی:

۸- در ضمن ما اکثر کالاها یی را که وارد می کنیم نمی دانیم چطور کار می کنند . می آوریم اینجا از دوستان نابینا کمک می گیریم و ما را راهنمایی می کنند و اگر کمک این دوستان نبود ما هیچ اطلاعاتی نداشتیم .

جنابان محترم و خیرخواه جامعه نابینایان. افراد نابینا و کمبینا موش های آزمایش گاهی شما نیستند.

در خصوص محصولاتتان هیچ اطلاعی ندارید که در بوق و کرنا میکنید اسکناس خوان دارید حال آنکه این وسیله، صرفاً ارز های خارجی مثل دلار و یورو را تشخیص میدهد و از تشخیص اسکناس های ایرانی عاجز است. در خصوص محصولاتتان هیچ اطلاعی ندارید که میگویید اسکنر 12 زبانه با قابلیت OCR 12 زبان در اختیار دارید. حال آنکه این دستگاه نیز از زبان فارسی و خط فارسی پشتیبانی نمیکند. برای فروش دستگاه‌هایی به بهزیستی نامه می‌زنید که هیچ اشرافی به ویژگی‌هایشان ندارید. حتی نمیدانید این display ها و note taker ها آیا به صورت کامل از زبان فارسی در محیط های مختلف ویندوز پشتیبانی می کند یا نه؟

یا شاید هم میدانید و باتری دستگاه را در اختیار نابینایان قرار نمیدهید تا نتوانند کامل تست کنند.

شما که هیچ اطلاعاتی در خصوص محصولاتتان ندارید، چگونه تصمیم گرفتید وارد این عرصه شوید؟

۶: یکی دیگر از ابهامات جدی وارده به شرکت شما، مسئله ضمانت های محصولاتتان است. شفاف بفرمایید گارانتی محصولات شما که از شیر مرغ تا جان آدمیزاد در آنها یافت می شود، به چه صورت است.

با توجه به اینکه شما نماینده رسمی فروش 90 درصد از محصولاتتان در ایران نیستید و از طرف شرکت هایی که اجناسشان را وارد میکنید پشتیبانی نمیشوید و خودتان نیز هیچ دانشی در ارتباط با تعمیر آنها ندارید، چگونه می‌خواهید فلان محصول خود را گارانتی کنید.

فرض کنید من یک ساعت گویا یا عصای هوشمند از شما بخرم و این دستگاه پس از شش ماه خراب شود، شما چگونه میخواهید این وسیله را برای من تعمیر کنید. در کل بفرمایید گارانتی محصولات شما چند ساله و به چه صورت است؟

۷: در جایی فرمودید فروش شما بسیار پایین بوده است. لطفاً شفاف بفرمایید در سال 94، بهزیستی استان ها یا ستاد بهزیستی کل کشور، چقدر از شما خرید تجهیزات داشته است؟

۸: فرمودید با جمعی از نابینایان برای ارزیابی محصولات خود در ارتباط هستید. لطفاً از این افراد نام ببرید تا با آنها بیشتر آشنا شویم و حداقل از طریق آنها که از شما آگاه تر هستند، پیگیر جزئیات بیشتر محصولاتتان شویم.

ظهور و فعالیت شرکت‌هایی مثل نماد فناوری امروز، قطعاً می‌تواند بستری را فراهم آورد که من و هم‌نوعانم بتوانیم با سهولت بیشتری به امکانات روز دنیا دسترسی داشته باشیم اما وقوع این امر مستلزم رعایت مسائلی است که چنانچه در بالا به برخی از آنها اشاره شد، از سوی نماد فناوری لحاظ نشده است. حتی میانه‌رو ترین مخاطب‌ها هم به ما حق می‌دهند که نسبت به فعالیت‌های شرکتی که ادعا می‌کند تمام محصولات ویژه نابینایان تولید شده در سطح دنیا را ارائه می‌کند و از بسیاری از آنها نمایندگی رسمی دریافت کرده است، اما خود هیچ اطلاعی از کیفیت یا نحوه کار با این محصولات ندارد حساس بشویم و از مسؤولانش در این باره توضیح بخواهیم. در دنیای امروز، این اعداد و ارقام هستند که با فروشنده و مشتری حرف می‌زنند. با یک جست و جوی ساده در فضای وب و با حسابی سر انگشتی و نه چندان پیچیده، می‌شود صدق و کذب بودن ادعا‌های مختلف را محک زد. بنا بر این، دوستانه از مسؤولین محترم نماد فناوری خواهش می‌کنم قدری نسبت به هوش و شعور مخاطبانشان ارزش قائل باشند و مستندات ادعا‌هایی را که تا به حال در بازار نه چندان بزرگ محصولات نابینایی مطرح کرده اند ارائه کنند. امید که اعتماد از بین رفته‌ی مخاطبان نابینای نماد فناوری امروز دوباره ترمیم شود و فعالیت‌های مخلصانه‌ی دوستان ما در این شرکت، همانطور که همیشه هم بر آن تأکید کرده اند، بتواند زندگی آسان‌تر و مستقل‌تری را برای نابینایان ایرانی رقم بزند.

امید هاشمی

۷۸ دیدگاه دربارهٔ «شرکت نماد فناوری امروز. لطفاً پاسخ دهید»

دقیقا. پاسخگو باشید نماد فن آوری! کلی هم نه، ریز به ریز پاسخگو باشید.
یک طوری که حتی یک ابهام کوچک هم باقی نماند. وگرنه دلیلی نیست که بچه ها بخواهند به شما اعتماد کنند یا نهاد های مرتبط تصور خرید کالا از شما را داشته باشند.
منتظر شفاف‌سازی هستیم…

سلام دوست گرامی
ممنون از پست ارزشمند شما .
ما در اول راه هستیم و در حال برطرف کردن نقاط ضعفمان. حتما” راهنماییهای شما را به کار خواهیم بست .
اگر تمایل دارید مدارک نمایندگی ما را ببینید و یا امکانات خدمات پس از فروش ما را بررسی بفرمایید در خدمت هستیم . تشریف بیاورید شرکت و از نزدیک ملاحظه بفرمایید.
در ارتباط با گارانتی کالا , دوستانی که از ما خرید کرده اند اگر با مشکلی روبرو شده اند و ما حل نکرده ایم باید پاسخ دهند .
دوستان نابینایی که ما را در انتخاب و بررسی کالا کمک می نمایند را در صورت اینکه خودشان موافقت فرمودند معرفی می نماییم.
ما ادعایی نداریم . یک سری کالا وارد می کنیم , دوستان تشریف می آورند از نزدیک می بینند اگر مورد تایید قرار گرفت می خرند و اگر مورد تایید قرار نگرفت نمی خرند.
خوشبختانه دوستانی که به ما مراجعه می نمایند بسیار باهوش ,دقیق و نکته سنج هستند و همه جوانب را بررسی می کنند . بعید می دانم بشود کالای بنجل و غیر قابل استفاده بخرند .
اگر قیمت نوت تیکر ما ارزان است توانایی ما را نشان می دهد نه ضعف ما را.
ما هیچگاه نگفتیم که اطلاعی از محصولات وارداتی خودمان نداریم گفتیم کالاهایی که جدید است را می آوریم و با کمک دوستان نابینا مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهیم . در مورد تمام کالاها اطلاعات فنی کامل و تیم آموزش و مهندسی داریم.
در ضمن هیچگونه اعتمادی از دست نرفته است که بخواهیم آن را به دست آوریم. اگر کوتاه می آییم به این دلیل است که نمی خواهیم دوستان را از دست بدهیم. ما ارادتمند و دوستدار همه نابینایان هستیم ولی زیر بار حرف غیر منطقی نمی رویم. انشالله تعداد شرکتهای تجهیزات نابینایان بسیار زیاد بشود که همه برندها در بازار عرضه شود.

پیشنهادات دوستان را به جان و دل می پذیریم و اگر ایرادی باشد در رفع آن می کوشیم .

با آرزوی موفقیت برای همه شما دوستان گرامی
شرکت نماد فناوری امروز

خب؟ از نظر کاربران اصلا قانع کننده نبود، و شرکت خیلی عذر خواستند.
تمام شد.
پاسخ دادند.
این هم پاسخ که به دنبالش بودید آقای هاشمی!
ببینید جناب هاشمی، اگر نوت تیکر هایشان ارزان است، تواناییشان را می رساند نه ضعفشان را.
هی دو دو تا ده تا نفرمایید.
اگر ارزان است، نشانه ی توانمندی رقابتی این شرکت با برند های مطرح است.

من یک توصیه به دوستان نابینا می کنم:
تا گارانتی و تضمین در خصوص کالا و خدمات نرم افزاری یا سخت افزاری از شرکتی که سرویس می گیرید به صورت کتبی و مهر شده دریافت نکرده اید، از تهیه ی آن کالا یا خدمت، خودداری فرمایید!
این توصیه ی مجتبی خادمی به شماست، فردی که شما او را در نظر خود مدیر محله ی نابینایان می دانید و خودش خودش را گرداننده ی محله ی نابینایان می داند.
پست ها و کامنت ها و پاسخ ها را بخوانید و خودتان تصمیم عاقلانه را اتخاذ فرمایید.
قضاوت با شما

سلام بر دوستان عزیز
عزیزانی که از شرکت نماد فناوری امروز پیامک تبلیغاتی دریافت کرده اند و مایل به دریافت پیامک نیستند , لطفا” بصورت خصوصی اعلام نمایند تا از این تاریخ برای آنها پیامک ارسال نگردد.
ضمنا” از اینکه بدون اجازه برای شما پیامک ارسال نموده ایم صمیمانه پوزش می طلبیم و امیدوارم عذرخواهی ما را بپذیرید.
با آرزوی موفقیت و سلامتی برای شما
شرکت نماد فناوری امروز

سلااام و درود بر استاد هاشمی عزیز مرسی بابت روشنگریتان و مرسی بابت اطلاعرسانیتان که چشم ما رو نسبت به این شرکت باز کردید و منم مثل بقیه نسبت به جوابهای این شرکت اصلاً قانع که نشدم هیچ شکم هم نسبت به این شرکت بیشتر شد چرا که ما میدانیم اگه این شرکت جوابی درست و قاطع و صحیح داشت روشن و پوسکنده میگفت و این قدر صغری و کبری نمیچید حالا چه توی این پست و چه توی پست خودشان باید به این شرکت بگم که من هم یک ماشین پرکینز خریدم حدود دو ملیون حالا اونا چه طور میگن که ۴ ۵ ملیون هست خواهشاً قبل از این که با شعور و حسن نیت ما نابیناها بازی کنید یه کم به فکر اصول حرفه ای خرید و فروش در دنیا باشید یعنی ارائه کالا به همراه کاتولوگ فارسی به همراه خدمات پس از فروش و ضمانت رسمی و این را به ما نگویید که گمرک نگذاشت باتری این محصول رو بیاوریم خب چه میشود که خود محصول رو میآورید ولی باتریش رو نه در حالی که توی کشور ما روزانه صدها وسیله الکترونیکی همراه با باتریش وارد ایران میشود و مشکلی هم ندارد
دوستان تا زمانی که شرکتهایی مثل گاتا و نماد فنآوری هست آش همین هست و کاسه هم همین امید که روزی نمایندگی پرکینز یا نمایندگی این وسیله یا عساها توی خود ایران باشد و دیگر چنین شرکتهایی با احساسات و اعتماد ما بازی نکنند خواهشاً به طور رسمی شفاف درست و قاطع جواب دهید اگر میخواهید روی جوابهای قبلیتان پا فشاری کنید بازم دارید همان مواضع قبلیتان رو تکرار میکنید در مورد توصیه آقا مجتبی خادمی هم حتماً از این به بعد رعایت میکنم چون که از لحاظ حقوقی هم هر محصولی فروخته میشه باید گارانتی کتبی و ضمانت پس از فروش معتبر و مطمئن داشته باشند
بای

سلام.
یه چیزی این وسط غیر قابل انکار هست.
اون هم اینه که شرکت شما اگر تونسته بازاری بین نابینایان پیدا کنه، هشتاد درصدش رو مدیون سایت گوشکن هست. پس شایسته اینه که حد اقل حقی که به گردن این محله و مخاطبهاش داره رو ادا کنه و پاسخ مناسبی به مسائل مطرح شده بده.
تجربه ثابت کرده که زمانی که شرکتها و نهادهای مربوطه اصل رو بر تعامل با نابینایان گذاشتن، موفقیت بیشتری هم نصیبشون شده. نمونه هاش هم موجوده و من اسم نمیارم. ولی تا زمانی که شما مقابل این سایت جبهه بگیرید و صرفاً جوابتون به این همه سؤال این باشه که اسم فلان خیر رو بهتون بگیم، به جایی نمیرسیم.
پیشنهاد من به شما اینه که شاهرگ بازار فروشتون رو با یه تصمیم اشتباه از دست ندید. مطمئن باشید گوشکن رو از دست بدید تقریباً همه چیز رو از دست خواهید داد.
این رو هم بگم که به عنوان مدیر این سایت و با مسئولیت خودم، تا زمانی که شفافیت رو در پاسخگویی از طرف شما نبینم، اجازه ی انتشار هیچ پستی رو از این به بعد به شما نخواهم داد.
یا جواب قانع کننده به بچه ها بدید، یا با شهامت بیایید اعلام کنید که همه ی اشتباهاتتون رو پذیرفتید و بابتشون از جامعه ی نابینایان عذرخواهی رسمی منتشر کنید و در ادامه هم روال کاریتون رو اصلاح کنید.
موفق باشید.

لایک شهروز
نمیدونم که این شرکت و امثالش چه فکری میکنن که نابینایان رو موش آزمایشگاهی قرار میدن
به خدا این پول هایی که شما با ویترین چینی کاضب به راحتی از هم نوعان من میگیرین به راحتی به دست نمیاد
بعضی از هم نوعان برای فراهم کردن پول برای خریدن وسیله مورد نیازشون به سختترین کار های ممکن تن میدن
پس این حق اوناست که از شرکتی که این لوازم رو میخرند اطمینان کافی کسب کنند
پس لطفا شفاف باشید

با سلام،
می نویسم چون نوشتن را دوست دارم.
چون افشاگری را دوست دارم.
چون یک انسان هستم و انسانیت را می پسندم.
می نویسم که ثابت کنم برخی از راه خود منحرف شده و قصد هوچیگری دارند.
ببه به!! بالاخره عزیزان پذیرفتند که شماره های نابینایان را از جایی به اصطلاح کش رفته اند.
رفتار زشتی که نمی دانم چرا بیش از نیمی از مردم جامعه ی ما با آن دست و پنجه نرم می کنند.
اینجاست که باید مجدد بگویم از ماست که برماست.
خودم در رودکی شاهد بودم که ۲ نابینا به جای انتقال توانایی هایشان به یکدیگر به این نکته پرداخته بودند که هر یک چند شماره تلفن در دفترچه ی تلفن خود دارند. بعد تصمیم گرفتند بررسی کنند که هر یک کدام شماره را ندارند که با هم اصطلاحاً share یا به اشتراک بگذارند.
احتمالاً شرکت نماد ………….. خیلی باهوش عمل کرده و یکی از این آقایان را پیدا و شماره ها را اخذ نموده اند.
امید عزیز این شرکت نمایندگیش چیزی شبیه به نمایندگی apple در ایران است که شرکتی نظیر وقایع گوستر ادعای نمایندگی آن را دارد.
من سایت ایشان را که همانا به زبان انگلیسی است مطالعه کرده ام آن هم خط به خط.
بارها به ایشان اخطار دادم که بابا یا در سایت خود تبلیغ کنید و درست هم تبلیغ کنید و یا اگر هم تمایل شما بر تبلیغ در این سایت است به طور کامل این امر را به سر انجام برسانید.
فکر کنم در زمان ارزان بودن پنبه شرکت مقدار زیادی خریده که همیشه گوش هایشان پر باشد.
من هم مثل مجتبی قانع شدم. بابا این شرکت عند صداقت است.
امید چه کار داری با این طفل معصوم ها بازی می کنی؟
بابا اینان دارند به توی روشندل کمک می کنند.
در ارتباط با نابینایانیی که با این شرکت کار می کنند هم باید بگویم اشخاصی در حد و اندازه های مبلغین ماهور و پکجاز هستند.
یا اینقدر احتمالاً اشخاص منفوری هستند که اینان با هوش زیادی که دارند نمی خواهند نام آنان را افشا کنند، یا اشخاصی هستند که از بیکاری همین چند تا اسکناس در ماه را قنیمت شمرده اند و یا در نهایت اشخاصی هستند که به دلیلی که دیگر به عقلم نمی رسد حاضر به همکاری شده اند و فکر کرده اند که دارند خدمت می کنند.
وگرنه آوردن چند نام و نام خانوادگی که افشاگری نیست.
به هر حال امیدوارم کسانی که با شما همکاری می کنند راه را اشتباه انتخاب کرده باشند. امیدوارم این همکاران شما اشتباهی راه نرفته باشند.
چرا که اولی جای اصلاح دارد ولی دومی درمانش خیلی طولانی مدت هست و در برخی موارد جای درمان هم ندارد.
امیدوارم با چشمان ظاهری خود دقیقتر و بهتر ببینید.
امید عزیز از پست آگاهانه ی شما کمال تشکر را دارم
موفقتر از پیش باشی

با سلام. اولاً دوستان رو دعوت به آرامش می کنم.
البته به بچه های سایت حق میدم که ناراحت باشن.
چون شرکت نماد فناوری، شش ماه از این سایت و مخاطبان گسترده ای که داره برای تبلیغات خودش استفاده کرده، حالا که یکی از کاربران سؤالات و ابهامات مستدلی رو مطرح کردن، این شرکت به وضوح داره از پاسخگویی طفره میره.
مسئول محترم شرکت نماد فناوری.
در این پست، به طور مشخص ۸ سؤال و ابهام مطرح شده.
خواهشاً تک تک و با مصداق و مستدل چنانچه جناب هاشمی نقد کردن، بیایین و جواب بدین.
ما که پدر کشتگی با شما نداریم.
اگه در کارتون صادقین، بیایین و منطقی جواب بدین.
ما منتظریم.

جداً جای تأسف دارد.
اول می آیید و می گویید ما اکثر کالاهایی را که وارد می کنیم نمی دانیم چطور کار می کنند.
حالا که در برابر این سؤالات عاجز مانده اید، میگویید در مورد تمام کالاها اطلاعات فنی کامل و تیم آموزش و مهندسی داریم.
لطفاً به تیم مهندسی خود بگویید یک باتری برای دستگاه نوت تیکر شما پیدا کنند که حد اقل بتوان با آن کار کرد.
میپرسیم گارانتی محصولاتتان چطور است، میگویید این را کسانی که از ما خرید کرده اند باید توضیح دهند.
میپرسیم نوت تیکر ارزون قیمت خود را کامل معرفی کنید که چه مارکی و مشخصاتی دارد، باز هم طفره میروید و میگویید اینکه ما نوت تیکر ارزان داریم نشانه توان ما است.
میپرسیم چرا سایتتان به زبان انگلیسی است و در بخش در باره ی ما سایت شما هیچ اشاره ای به کار در حوزه نابینایان نشده است، میگویید هر کی که نمیخواهد از این پس از ما پیامک دریافت کند خصوصی بگوید.
خلاصه که میپرسیم شما دقیقاً کی هستید و چی دارید، میگویید هر کی میخواهد بیاید شرکت ما و ببیند.
متأسفم که انقدر روابط عمومی ضعیفی دارید و از پس پاسخگویی به ابهامات مطرح شده عاجزید.
این راه که میروید به ترکستان است آقایان خیرخواه جامعه نابینایان

از دوستان عزیزم در شرکت نماد فناوری بسیار ممنونم که قابل دونسته و لطف کردند شفاف‌سازی! فرمودند. بنده به طور مشخص هشت سؤال مطرح کردم و سعی کردم با توجه به حوصله‌ی مخاطبان، اطلاعات لازم برای تحلیل رفتار شرکت رو در خلاصه‌ترین شکل ممکن بیان کنم. انتظارم هم این بود که مسؤولین محترم تک به تک موارد مطروحه رو شفاف و کامل توضیح بدند. اما مخاطبان محترم شاهد بودند که پاسخ‌هایی که ما از دوستان دریافت کردیم، بیشتر به سؤال و جواب‌ها و اصطلاحاً کل کل‌هایی می‌مونست که نوجوونا بعد از زنگ آخر و پشت مدرسه با هم دارند. از دوستان عزیزمون در نماد فناوری خواهش می‌کنم اگر برای مخاطبشون احترام قائلند، موارد رو تک به تک پاسخ بدند و اگر در باره‌ی هر کدوم از مواردی که در نوشته‌ی بنده ذکر شده ابهامی وجود داره، بفرمایند تا مفصل‌تر توضیح بدم خدمتشون. اینطوری مخاطبان می‌تونن به قضاوت درست‌تری نسبت به فعالیت‌های شرکت دست پیدا کنند. ما منتظریم.

این سایت گوشکنِ یا ویکی لیکس؟
منم زنگ زدم ولی یه خانم اول جواب داد بعد گفت گوشی! دیگه ساکت شد و من دوباره زنگ زدم کلا جواب نداد.
وقتی سنندج اومدن هرچی خواستم نداشتن. بعد گفتن که سفارش بده میفرستیم! ندیده بخرم؟
میدونید من چی فهمیدم؟ اون عزیزان در ندونستن سه قدم از من جلوتر بودن.
یک. عزیزان فناوری نمیدونستن چی میفروشند.
دو. فکر کردند ما نمیدونیم چه خبرِ.
سه. فکر کردند من پولدارم و خواستند محصول ۱۵ میلیونی رو بهم بفروشند!
عینک دو میلیون قیمتش بود. اگه من کم بینا بودم دو میلیون میدادم یک بار عمل میکردم تا کامل بیناییم رو از دست بدم. خخخخ

یک مقدار دارید تند میرید بهتر است کسانی که از این شرکت خرید کردند و یا از نزدیک رفتند نظر بدهند البته توجه داشته باشید اینجا ایران است نباید خیلی توقع بالایی داشته باشید
من فقط یکبار با شرکت تماس گرفتم برای خرید عصا که گفتند عصا قد شما نداریم و باید تعداد زیاد باشه که مقرون به صرفه باشه
البته این که شرکت از طریق پانل sms به خطوط پیامک نمیفرسه و از طریق خطوط حقیق اینکار رو انجام میده بسیار خوب است
چون متاسفانه این شرکتهایی که خدمات ارسال پیامک میفروشند شماره ها رو به سایر شرکتها میفروشند و اون وقت بعد از مدتی موبایل شما با انبوهی از پیامکهای تبلیغاتی مواجه خواهد شد

بچه ها دیگه کامنت ندید . نمادی قهرید ?
*****
شرکت نماد فناوری من فردی بینا هستم و در جریان هیچ مشکل و هیچ فناوری مربوط به نابینایان نیستم .
پس بی طرفم . ولی به عنوان یک شخصیت حقوقی قبول کنید که نتوانستید قشر نابینا را راضی نمایید .
پیام دوستان را به مسئولان برسانید . تا بدانند نابیناها فهیم تر از آنند که از یک سوراخ دو بار گزیده شوند .

******
البته بازهم متذکر میشوم که من بی اطلاعم و از مشکلات مطروحه بی خبر. و خدای ناکرده به شما تهمت ناکارآمدی نمیزنم
همگی شما را به خداوند عادل میسپارم ✋✋✋✋

سلام
قهر چرا ؟؟ ما ارادتمند همه نابینایان و کم بینایان هستیم.
در ایران بیش از هفتصد هزار نفر نابینا و کم بینا داریم و هر شخصی دیدگاه مختص به خودش را دارد و قابل احترام است.
در ضمن ما کسی را نگزیدیم .
با سپاس

باسلام و احترام خدمت دوستان. ابتدا از آقای هاشمی بسیار سپاسگزارم در خصوص نکاتی که مطرح کرده بودند. ولی میخواستم یه مطلبی را به عنوان یک دوست، خدمت شما بگویم. من زیاد در محله کامنتی نمی گذارم و این دومین یا سومین بار است. ولی بسیار از سایت گوش کن ممنونم که مهارت های بسیاری را در جهت دسترس پذیری محیط پیرامون ما به ما آموخته که هر یک از دوستان عضو محله برای رسیدن به این مهم، زحمات زیادی را متقبل شدند. من بارها تصمیم گرفتم به آقای خادمی یا آقای حسینی ایمیل بفرستم و مطالبی را خدمت این دو بزرگوار بیان کنم. با این حال، نگرانی از بابت مزاحمت، مانع شد. این دومین بار است که در یکی دوماهه اخیر، دوستان از بابت خدمت رسانی نامناسب یک شرکت، اینقدر ناراحت می شوند دفعه اول: شرکت گاتا و اکنون شرکت نماد فناوری. در مورد شرکت گاتا، من وقتی عکس العمل های دوستان را دیدم بارها به خودم گفتم کامنتی در این مورد بگذارم ولی چون اطلاع کاملی از موضوع نداشتم از این کار خودداری کردم. ببینید دوستان خوب من: هر شرکتی خوب یا بد، قابل اعتماد یا غیر قابل اعتماد، حق دارد برای محصولات خود تبلیغ کند و این اصل رقابت است. بر آن شرکت ایرادی وارد نیست. بیایید بپذیریم ایراد از خود جامعه نابینا و کم بیناست. چرا ما آنقدر، بدون اطلاعات لازم، بدون پیش زمینه کافی، یک رسانه تبلیغاتی برای آن شرکت می شویم؟! دوستان خود را به خرید از شرکتی، تشویق میکنیم و … و به یکباره که متوجه میشویم اینقدر عصبانی میشویم؟! چرا دوستانی که از دنیای فناوری های دسترس پذیر برای افراد با آسیب بینایی آگاهی دارند، تحقیق نمی کنند، مزایا و معایب، نقاط ضعف و قوت خدمات معرفی شده را شناسایی نمی کنند که این طور نشود!!! چرا آنقدر خوبی یک موضوع برای ما بزرگ و ایده آل است که دیگر ضعف های آن را نمی بینیم؟ من وقتی موبایل مخصوص نابینایان توسط شرکت نماد فناوری معرفی شد، از خودم پرسیدم در عصر گوشی های هوشمند مگر نابینایان نیاز به امکانات خاصی دارند که بر روی گوشی ها نیست!!!؟ وقتی صحبت از ریکوردری شد که فایل pdf را میخواند، به سرعت متوجه شدم که شاید شاید یک تبلت ساده به عنوان ریکورد دارد به دوستان معرفی می شود و …
در نتیجه، این مورد را بپذیریم که تبلیغات خودمان بدون هیچ گونه تحقیقی، بدون هیچ گونه اطلاعاتی موجب عصبانیت الان است وگرنه مثلا اپل هم محصولاتی دارد که شاید زیاد خوب نیست و اپل برایش تبلیغ میکند و این رسم مشتری مداری است ولی مشتریان باید آگاه باشند…

خانم بهار فرمایش شما فقط زمانی درست و قابل اجرا خواهد بود که اختیار تأیید و رد محصولات، فقط دست مصرف کننده‌های نابینا باشه. متأسفانه تجربه ثابت کرده که همین تبلیغاتِ بی پایه و اساس، خیلی وقت‌ها می‌تونه رانت‌های باد آورده‌ای رو در اختیار عده‌ای خاص بذاره.

به ویژه که در فضای جامعه ما اکنون سود و پول حرف اول را می زند. در ضمن، من تا به حال هیچ نمایندگی رسمی ای نشنیدم که نتواند باتری دستگاهش را وارد کند. البته به موارد دیگر کار ندارم تنها چیزی که هست این است که بنده معتقدم پاسخ بالغانه و مؤثر در کسب اعتماد و ارتباط پایدار و سازنده حرف نخست را می زند. به همین خاطر اگر جامعه هدف یک محصول و یا پاره ای از محصولاتش جامعه نابینایان است، آنها هستند که تعیین می کنند چه چیز خوب است و چه چیز بد. اینکه از شما بپرسند رنگ شلوارتان چه است و شما پاسخ بدهید من قرمه سبزی خیلی دوست دارم پاسخ بالغانه به هشت پرسش تحقیق شده نیست.

سلام خدمت جناب آقای هاشمی عزیز
یغمایی هستم از شرکت نماد فناوری امروز
لطفا” هر سوالی دارید بر اساس اولویت و بر مبنای احترام متقابل و بدون پیشداوری بفرمایید من صمیمانه در خدمت هستم .
لطفا” سوالها را یک به یک بپرسید من هم یک به یک جواب می دهم .

با سپاس
یغمایی

سلام
بنده عرض کردم اگر سوال مشخصی دارید بر اساس اولویت و یک به یک بفرمایید من جواب می دهم .
متن بالا خودتان پرسیده بودید و خودتان جواب داده بودید.
به احترام حضرتعالی و سایر دوستان نابینا اگر سوال مشخصی دارید جهت شفاف سازی بفرمایید من در خدمت هستم.
با سپاس

جناب یغمایی بنده تصور می‌کنم تمام سؤالات مطرح شده روشن و مشخص هستند. در متن بالا، بر اساس شواهد موجود، ابهاماتی مطرح شده که انتظار می‌ره شما زحمت کشیده و اون ابهامات‌و مرتفع بفرمایید. مفهوم سؤال، لزوماً اون جمله‌ای نیست که در انتهاش علامت سؤال به کار رفته باشه. فکر می‌کنم شما هم با بنده هم‌نظر باشید در این زمینه. وقتی بنده سؤالاتم‌و به شکل کاملاً مبسوط مطرح کردم، چه نیازی به تکرار تک به تک اون‌ها وجود داره؟ شما اگر قصد پاسخ‌گویی داشته باشید، می‌تونید از مورد یک تا هشت، به شکل موردی به هر کدوم از ابهام‌های وارد شده پاسخ بفرمایید. ما منتظریم.

من سوالات شما را یک به یک جواب می دهم . هر وقت قانع شدید می رویم سراغ سوال بعدی :
سوال یک :
از نظر ما سازمان بهزیستی متولی خرید تجهیزات معلولین در کشور می باشد و بودجه کافی را باید در نظر بگیرد به همین دلیل با بهزیستی وارد مکاتبه و مذاکره شدیم .
ما نماینده شرکت Telesoft ژاپن هستیم . بنابراین خدمات فروش و پس از فروش بر عهده این شرکت می باشد و در صورتی که ما به تعهداتمان عمل نکردیم شما می توانید به شرکت فوق شکایت کنید .
زمان خرید دستگاه آشنایی کامل با آن نداشتیم ولی پس از ورود کالا و بررسی های دقیق ضمن فارسی سازی آن اشراف دقیق به آن داریم .
اگر توضیح بیشتری لازم است بفرمایید.

با سلام به همه عزیزان
ضمن عرض خسته نباشید به جناب آقای هاشمی به جهت این پست خوب، از سرکار خانم یغمایی خواهشمندم در خصوص مواردی که آقای هاشمی در این پست به آنها پرداختند، توضیحاتی را ارائه نمایید. چراکه مطرح کردن سوالات دیگر موجب اتلاف وقت و خارج شدن از بحث اصلی می باشد. به همین لحاظ به نظر بنده در این پست به اندازه کافی به موضوعات متعددی اشاره شد که خواهشمندم این مسایل را با شفافیت بیشتری توضیح دهید تا ابهامات ما نیز در این زمینه برطرف شود.
در ضمن من تاکنون از محصولات این شرکت خریداری نکرده ام و فقط از طریق گروه تلگرام شرکت و برخی پیامک های تبلیغاتی از محصولات و فعالیت های شرکت با خبر شده ام. به همین لحاظ با مطالعه این پست دچار ابهاماتی شده ام که از شما خواهشمندم با مطالعه دقیق پست و به طور شفاف توضیحاتی را بیان فرمایید.
بنده شخصا خاطره خوشی از شرکت گاتا در ذهنم ندارم. به همین لحاظ خودم مخالف سرسخت شرکت هایی هستم که بخواهند از نابینایان به عنوان ابزاری به جهت رسیدن به منافع خودشان استفاده کنند. پس امیدوارم با توضیحات شفافی که ارائه می دهید بنده و همه عزیزان را از رسالت شرکت خود آگاه سازید.
مجددا از همه عزیزان و مدیران سایت گوش کن و تمامی کسانی که در راه خدمت به نابینایان قدم بر می دارند، تشکر و قدردانی می کنم.
با احترام به همه شما عزیزان

سلام.
من فکر میکنم ما باید از تجربیات خوبی که به دست آوردیم استفاده کنیم.
به نظر من ما در ماه گذشته جلسه ی خیلی خوبی با شرکت گاتا داشتیم و نتیجش هم نهایتاً نتیجه ی منطقی و معقولی بود.
من پیشنهاد میکنم که امید یه بار دیگه برای تشکیل یه جلسه با حضور مسئولین شرکت نماد و چند نفر از نابینایان منتخب اقدام کنه تا حضوراً گفتگو کنیم و به نتیجه برسیم.
البته این به آن معنا نیست که به سؤالات این پست پاسخ داده نشه. ولی شاید اون جلسه بتونه مکملی باشه بر مطالبی که در این پست مطرح شده و خواهد شد.
البته این فقط یه پیشنهاد شخصی از طرف من هست و میتونه پذیرفته نشه.
موفق باشید.

سلام.
می تونم بگم متأسفم که این قدر دیر چنین سؤالاتی پرسیده شدند.
من که اوایل که این شرکت در این سایت پست منتشر می کرد هم گفته بودم من حقم هست که بدونم با چه کسانی طرفم و دقیقاً طرف حساب هام کی ها هستند ولی کو جوابی از کسی؟
کاش سایت گوشکن هم تا اطلاعات دقیقی کسب نمی کرد به انتشار پست های شرکت نماد فنآوری دست نمی زد.
بار ها هم گفتم که من نمیخوام برام پیام تبلیغاتی ارسال بشه به چه زبونی بگم.
دلم هم نمیخواد خصوصی بگم کاملاً عمومی میگم که شما بی خود کردید که شماره من رو از هر جایی به دست آوردید و پیام های تبلیغاتی چه در تلگرام و چه با sms برام ارسال می کنید.
اگر هم قراره به شرکتتون بر بخوره که دیگه برامون محصولاتشون رو نیاره برام اصلاً مهم نیست.
فقط پیام تبلیغاتی نیاد همین برام کافیه.
بله من آدم خودخواهی هستم همینه که هست.

درود بر جنابِ هاشمی و سپاس از دقتِ نظرشان… با پیشنهادِ آقای حسینی موافق هستم… بهتر است جلسه ای برگذار شود با حضورِ جنابِ هاشمی که در حوزه ی فناوری های نابینایان اطلاعاتِ گسترده ای دارند و تعدادِ دیگری از عزیزان با مسؤولینِ این شرکت… در گفتگوی رو در رو قطعا نتایجِ بهتری حاصل خواهد شد… من شخصا رضایتِ کامل دارم از اجناسی که خریداری کردم از نمادِ فناوریِ امروز… هنگامِ خرید برگه ای شاملِ اطلاعاتِ مربوط به اجناسِ خریداری شده نیز دریافت نمودم تا در صورتِ بروزِ اشکال از پشتیبانی بهره مند شوم… رفتارِ این عزیزان در برخوردی که با ایشان داشتم نیز بسیار بسیار محترمانه بود… یکی دیگر از دوستان را نیز برای خریدِ کالایی به ایشان ارجاع دادم… ایشان نیز از برخوردِ کارکنانِ شرکت و کالای خریداری شده رضایت دارند… کاستی هایی که جنابِ هاشمی به آن ها اشاره کردند و اشتباهاتی وجود دارد اما تصور می کنم به هیچ عنوان از روی عدمِ حسنِ نیت نیست…. مهندس یغمایی و خانم سخایی را افرادی محترم می دانم… اما پسندیده تر است در موردِ کالاهایی که می خواهند به کشور وارد نمایند، انواعِ هر یک، برندی که نوعِ بهتری از کالای موردِ نظر را تولید نموده، مواردِ استفاده ی هر یک و این که تا چه اندازه می توانند برای کاربرانِ نابینای ایرانی مفید باشند و این که تا چه اندازه نابینایانِ ایران قدرتِ خریدِ هر یک را دارند و مواردی از این دست اطلاعاتِ دقیقتری کسب نمایند… فکر می کنم بیش از این که به دنبالِ این باشند که مراکزِ بهزیستی اجناسِ موردِ نیازِ نابینایان را از آن ها خریداری نموده و در اختیارِ کاربرانِ نابینا قرار دهد، باید بیشتر اجناسی را وارد نمایند که هر یک از ما کم و بیش به لحاظِ مالی تواناییِ خریدِ آن ها را داشته باشیم و خود آن ها را تهیه نماییم… در صحبت هایی که با عزیزانِ این شرکت داشته ام آن ها را مشتاقِ کسبِ اطلاعاتِ بیشتر در حوزه ی ابزارِ توانبخشی به نابینایان و خدمترسانی بهتر و دقیقتر یافتم… یقینا وجودِ شرکتی که در این حوزه فعالیت نماید و بتواند بهترین و مناسبترین، به روزترین کالاها را با مناسبترین قیمت وارد نموده و در اختیارِ ما قرار دهد در نهایت به نفعِ ما خواهد بود و مواردِ مطروحه به قصدِ بهبودِ روندِ خدمترسانیِ شرکتِ نمادِ فناوریِ امروز بوده است… امیدوارم در صورتِ موافقتِ عزیزان با پیشنهادِ آقای حسینی نشستی برگذار شود با مسؤولینِ این شرکت و در ادامه ایشان تعاملی پایدار با افرادی همچون آقای هاشمی که صاحب نظر هستند در این زمینه داشته باشند و بتوانند به بهترین نحو به فعالیت بپردازند…

سلام
منم با نظر شهروز موافقم
به نظر من با درگیری و بحث به جایی نمیرسیم اگه یه نشست با حضور دوستانی مثل آقای هاشمی و افرادی که مایلن تو جلسه باشن و مسئولین شرکت برگزار بشه و اونجا شفاف سازی بشه بیشتر به نفع نابیناها خواهد بود
پس اگه ممکنه با آرامش یه قرار ملاقات باهم بذارید و این بحث رو حضوری ادامه بدید.

سلام بر دوستان گرامی
ایمیل ذیل از کمپانی Telesoft خدمت دوستان گرامی ارسال می گردد ( توضیح این ایمیل توسط جناب آقای امید هاشمی به شرکت Telesoft ژاپن ارسال شده است که آن شرکت جواب ایشان را داده است)
Dear Mr. Omid Hashemi,

Thank you for your inquiry.
Namad Fanavari Emrooz is our dealer in Iran. Please contact them.
Thank you,

Best Regards

Yukiko Sato
Overseas sales
Nippon Telesoft

—–Original Message—–
From: Omid Hashemi [mailto:omidh64@gmail.com]
Sent: Thursday, April 07, 2016 3:17 AM
To: TS-EMAIL@TELESOFT.CO.JP
Subject: A QUESTION FROM IRAN

Dear sir / madam:
I’m a computer user from Iran. I just wanted to by one of your products here in Iran and found a company which says is your dealer in Iran. the name is “namad fannavari emrooz (nfe)”. They say that the company will guaranty the products. Please, tell me if I can rely on that company to by a braille display or not. I’m eagerly waiting for the answer.

ما منتظر برگزاری جلسه با دوستان گرامی هستیم .
با آرزوی موفقیت برای همگی
یغمایی

دوست عزیز، دانشمند و فرهیخته امید عزیز،
ممنون که این قدر تعهد داری و این قدر هوشمندی که برای دنبال کردن نیازهای جامعه نابینا خودت را در زحمت انداختی و به شرکت Telesoft نامه زدی. این هوشمندی و تعهد تو را نسبت به جامعه نابینایان نشان می دهد. ممنون
از تو ممنونم و برای به اصطلاح مدیران شرکت نماد فناوری امروز از صمیم قلب عاقلانه اندیشیدن را آرزومندم. متاسفانه این دوستان با کمال بی تعهدی متن ایمیلی را منتشر کردند تا به گمان خود شما عزیز را تخطئه کنند. باید به این دوستان گفت که داشتن نمایندگی یک شرکت دسته چندم ژاپنی که با کمک دولت ژاپن محصولاتش را به کامبوج و جیبوتی به صورت رایگان می فروشد افتخار نیست من فکر می کنم حتی اگر عمو قنبر که در محله ما لبو می فروشد اگر به این شرکت درخواست بدهد آنهابا سر می آیند و به این عزیز نمایندگی می دهند.
شما اگر در قول خود صادق هستید مدرک و مستندات نمایندگیتان را از نامهای بزرگی که ادعا کردید ارائه کنید.

سلام
تا دیروز تهمت می زدید و می گفتید ما نماینده این شرکت نیستیم حال که جناب آقای امید هاشمی زحمت کشیدند و مشکل را حل کردند سناریو جدیدی را شروع کردید.
از یک طرف می گویید ۵ الی ۷ میلیون تومان گران است بعد از طرف دیگر می گویید چرا جنس ژاپنی می آورید.
باید خدمت شما عرض کنم محصولات این شرکت توسط پرکینز در آمریکا فروخته می شود .
موفق و سربلند باشید.
یغمایی

با سلام مجدد
علت اینکه دستگاههای Telesoft بدون باتری هستند به این دلیل است که شرکتهای پست اکسپرس مثل EMS , DHL ,TNT ویا UPS دستگاههای دارای باتری را حمل نمی کنند .
از آنجاییکه ما تصمیم داشتیم فقط نمونه بیاوریم و نمونه ها را فارسی سازی کنیم با پست اکسپرس انجام دادیم و مجبور شدیم بدون باتری بیاوریم . باتری ها را همراه با محموله بعدی که سفارش می دهیم از طریق Cargo هوایی و با فرم MSDS می آوریم .
نوت تیکرها فارسی نبود . ما اینجا با کمک تیم Espeak فارسی آن را فعال سازی کردیم و اکنون در حال معرفی آن به مراکز ذیربط و دوستان علاقمند هستیم . الان با توجه به اینکه باتری ندارد از برق مستقیم یا هنگام اتصال به کامپیوتر از آن استفاده می کنیم .
با کمپانی Humanware و همچنین Baum نیز مذاکره کرده ایم و می توانیم بر اساس سفارش از آن شرکتها خرید انجام دهیم .
دوستان عزیز اگر قانع نشدند می توانند با شرکتهای DHL,TNT ,EMS و یا UPS تماس بگیرند و از آنها اطلاعات کسب کنند .
با ارادت و احترام
یغمایی

همیشه همین جوری میشه!
یه دعوای سخت میکنیم!
بعدش یه جلسه میگیریم و همه با خوبی و خوشی سالهای سال در کنار هم زندگی میکنن خخخخ!
هیچ کسیم دیگه نمیپرسه که قضیه چی بود و چی شد!
همین که به طور خلاصه طرفین اعلام کنن به تفاهم رسیدیم و این تفاهم هم هیچ وقت عملی نشه کافیه!
ولی اصل ماجرا اینه که امثال این شرکت تو کشور ما کم نیستن و مختص نابیناها هم نیستن!
قضیه خیلی سادهست!
ما جماعت ایرانی ید طولایی در آب گرفتن از کره داریم و این شرکت هم مستثنی نبوده!
پس کاری رو کرده که همه کردن!
دیگه این قدر داد و بیداد نداره که!
خلاصهش همونیه که مجتبی نوشت!
اگه کالا یا خدمتی رو با گارانتی کتبی بهتون دادن بخرید وگرنه در قبال خریدتون خودتون مسئولید و بس!

سلام دوست بزرگوار
کاملا فرمایش شما صحیح است . دوستان قبل از خرید هر کالا از چند جا استعلام بگیرند . مشخصات فنی کالا را دقیقا” بررسی کنند و وقتی از خدمات پس از فروش و گارانتی مطمئن شدند خریداری نمایند . این ایمن ترین روش خرید است .
موفق و پایدار باشید
یغمایی

با سلام خدمت همه دوستان،
آقای درفشی عزیز، بله حرف شما درسته. خانه از پایبست ویران است. اما به قول معروف: جلوی ضرر را از هر جایی بگیرید منفعته.
توی اقتصاد یک اصلی هست که می گه هر وقت بازار یک کالا یا محصول انحصاری شد بعد امکان هر جور فساد و تقلب در مورد اون وجود داره. این جا هم همینه. شرکت نماد فناوری امروز به دلیل یک سری نیاز که متاسفانه به صورت رسمی پاسخ داده نشده بوده، یک بازار انحصاری ایجاد کرده و داره به هر نحو هر کار که می خواهد می کنه. عصای ساده را به قیمت عصای لیزری به دوستان نابینا قالب می کنه کالا را از طریق غیر رسمی به همراه مسافر وارد می کنه و بعد به بهانه گمرک و از این دست مسایل با سود چند صددرصدی به ما می فروشه و قص علی هذا
آقا مجتبی و آقای درفشی عزیز، در مورد خرید کالا فقط گارانتی معتبر مساله نیست. یک مساله مهمتر اینه که کالا را به ارزشش بخری و نه این که مثلا پول یک عصای ساخت یک شرکت آمریکایی را بدی و یک عصای چینی دریافت کنی.

سلام بر دوست گرامی
سخنان شما از حالت گله و شکایت خارج شده است و به سمت تهمت و افترا رفته است .
شما در کجا پول عصای آمریکایی دادین و به شما عصای چینی داده اند ؟
از کجا می دانید کالاهای ما توسط مسافر وارد می شود ؟
اگر شرکت دیگری در این زمینه فعال نیست مگر ما مقصر هستیم ؟ ما دوست داریم تمام تجهیزات از کمپانیهای مختلف وارد ایران شود .
اگر شرکتی به شما کالای تقلبی فروخت بایستی به دادسرای اقتثادی مراجعه فرمایید و از آن شرکت شکایت فرمایید.
موفق و سلامت باشید
یغمایی

سلام.
نمیدونم چرا ما ایرانی ها همش باید اجناس بی کیفیت و درجه چندم بازار جهانی رو بخریم.
وسایل آشپزخونه و انواع ساعت های گویا، همه چینیش.
عصا که میشه، از نوع هندیش.
نوت تیکر که میشه، از مدل های مختلف سیکا که برای تلسافت هستش و جز برند های درجه سوم محسوب میشه و و و
اما باید بگم ما همچنان منتظر پاسخ های سؤالات دو تا هشت هستیم. موارد و ابهامات زیادی در پست مطرح شده که هنوز پاسخی به اونها داده نشده.
راستی. در خصوص نمایندگی پرکینز آمریکا هم مدارک مشخصی رو ارائه کنید.
چون در سایت رسمی این شرکت که نامی از ایران و شرکت نماد فناوری نبود.
با تشکر

سلام بر دوست گرامی

هیچ اجباری نیست شما جنس چینی بخرید . شرکتهای دیگری هستند که جنس اروپایی و آمریکایی می فروشند . می توانید از آنها خرید کنید .
من عرض کردم سوالات را یک به یک جواب می دهم هر وقت جواب من از نظر جناب آقای هاشمی قانع کننده بود می رویم سراغ سوال بعدی.
من جواب سوال اول را دادم و فکر کنم آقای هاشمی هنوز مطالعه نکرده اند . به محض در یافت جواب از طرف ایشان جواب سوال بعدی را خوام داد .
در ارتباط با پرکینز مدارک و مستندات آماده است که انشالله در جلسه حضوری خدمت دوستان ارائه می گردد و یا اینکه شما می توانید با پرکینز تماس بگیرید و بپرسید .
راجع به تلسافت عرض کنم در بازار این دهها مارک خودرو وجود دارد از MVM تا BMW . هر کس بسته به سلیقه اش می رود و یک مارک مشخصی را می خرد . شما هم می توانید تلسافت نخرید و از humanware, hims, baum و …….. خریداری فرمایید .
با سپاس فراوان و موفقیت روزافزون شما
یغمایی

سلام
خانم یعقوبی کم بینا هستند و نابینا نیستند . انشالله در جلسه مشترکی که خواهیم داشت از ایشان خواهش می کنیم حتما حضور داشته باشند و خودشان را معرفی نمایند.
همانگونه که در پست قبلی عرض کردم تیم Espeak فارسی در زمینه نرم افزاری و فنی به ما کمک می کند .
با سپاس فراوان
یغمایی

درود دوستان گرانمایه. چند نکته مهم هست که به نظرم رسید خدمت شما عرض کنم.نخست اینکه اگر دوستان گرامی نسبت به کسب اطمینان از درست بودن محصولاتی که به آنها ارائه می شود حساس هستند امر درستی است. اینکه امید جان زحمت کشیده و این قدر دقیق مواردی ناشی از ابهام را مطرح کرده است از نظر من ستودنی است. نه اینجا بلکه در هر موردی کسی که می خواهد از خدمت یا کالایی بهره ببرد و بابت آن هزینه کند طبیعی است که حساس باشد. پس در آنچه که مورد پرسش است شکی نیست. اما دوم، حالا که بنا شده به روشی درست و منطقی با جلسه ای حضوری موضوع بررسی شود، شایسته این است که شکیبایی کنیم و موضوع را احساساتی دنبال نکنیم. هر چیزی که بر پایه تعامل متقابل و آرامش پیگیری بشود، هم حرمتها را نگاه می دارد و هم به سبب حفظ اعتماد متقابل نتیجه درخشانتری را به دنبال خواهد داشت. نگاه مثبت به مسائل می تواند پیش فرض قرار بگیرد تا خلاف آن ثابت شود. فرض را بر حسن نیت می گذاریم، بالغانه و با تعامل سازنده مسأله را دنبال می کنیم، اگر همه چیز به نتیجه مطلوب رسید که چه عالی، اگر نه، آنگاه دیدگاهمان را به تناسب و عدالت و انصاف و حفظ کرامت همه تغییر می دهیم. من خطابم کس خاصی نیست. کلاً عرض می کنم. موضوعی مطرح شده است به حق. راه صحیح برای پیگیری آن هم وجود دارد. پس تعامل و گفتگوی سازنده را برای برون رفت از مسأله پی می گیریم و نتیجه مطلوب را رصد می کنیم. با سپاس.

سلام و درود بر شما
ما چندین مرتبه برای جلسه مشترک با دوستان اعلام آمادگی کردیم ولی دوستان سکوت اختیار نموده اند . مدارک را می آوریم و مشروح جلسه را هم ضبط می کنیم تا بقیه دوستان نیز در جریان قرار بگیرند .
اگر هم اشتباهی کرده بودیم از تمامی دوستان در همان جلسه عذرخواهی خواهیم کرد و سعی خواهیم کرد اشتباهاتمان را اصلاح کنیم ولی اگر دوستان اشتباه قضاوت کرده بودند باز هم ما عذر خواهی خواهیم کرد.
با آرزوی موفقیت و سلامتی برای تمامی دوستان
یغمایی

دوست محترم! این که شما یک بار پیشنهاد جلسه رو پذیرفته باشید با این که چندین بار حرفتون‌و تکرار بفرمایید نه چیزی رو عوض می‌کنه و نه نشونه و علامت چیزی محسوب می‌شه. اولاً پیشنهاد برگزاری جلسه از طرف کاربران گوش کن مطرح شده و ما شا الله شما با تکرار اون دارید به صورت زیر پوستی این پیشنهاد‌و مصادره به مطلوب می‌کنین. در ثانی، برگزاری چنین جلسه‌ای نیازمندِ مقدمات و مؤخرات و هماهنگی‌هایی‌ه که تا وقتی که این هماهنگی‌ها انجام نشده ما نمی‌تونیم زمان و مکان دقیق اون‌و اعلام کنیم. بنا بر این شما هم جلسه رو قطعی حساب کنید. ضمناً کاش به این دید می‌رسیدید که به جای این که محور اصلی بحثتون‌و رو مسائل خیر‌خواهانه و عزیز و گوگولی و مامانی بودنِ نابینایان متمرکز کنید، حاضر می‌شدید قدری هم بحث جدی و تخصصی و حرفه‌ای داشته باشیم. در باره‌ی مورد اول هم که به اصطلاح پاسخ فرمودید بحث زیاد‌ه اما با این شیوه‌ای که شما پیش گرفتید، من فکر می‌کنم با شما نشه به نتیجه‌ی درستی رسید. بنده مواردی رو به شکل مبسوط مطرح کردم و انتظار هم داشتم که شما متقن و کامل پاسخ بدید. فضای یه وبسایت قطعاً امکانات لازم برای بحث و گفت و گو رو نداره. شما شب یه پاسخی به سؤال اول من می‌نویسید و من به خاطر مشغله‌ی روزمره تا بیست و چهار ساعت فرصت سر زدن به سایت‌و پیدا نمی‌کنم. این شیوه از بحث هم از ابداعات بسیار جالب توجه شماست. من انتظار داشتم همونطور که خودم وقت گذاشتم و این مطلب‌و تنظیم کردم، شما هم وقت می‌ذاشتین و در یک مطلب کامل بهش پاسخ می‌دادید. دوستان هم اگر پیشنهاد برگزاری جلسه‌ی رو در رو رو مطرح کردن، قطعاً یکی از دلایلش این مدلی بود که شما برای پاسخ‌گویی انتخاب کرده بودید. به هر حال منتظر باشیم تا تاریخ جلسه‌ی حضوری مشخص بشه. فکر می‌کنم برای هر دو طرف بهتر باشه.

من نمیدونم چرا این الکی خوش بودن و دم از حسن نیت زدن رو کنار نمیذاریم!
به خدا حسن نیت بد نیست! ولی شما ببینید! امید هاشمی هشت سؤال مشخص مطرح کرد و از حضرات پاسخ خواست!
اون وقت به جای پاسخهای مشخص دوستان لطف میکنن و بحثی رو که حاشیه ای شده بیشتر کش میدن!
من میخوام بگم پرسشهایی که امید مطرح کرده الان پرسش همه ی ما از شماست و ضمنا بنا هم نیس که الزاما هر چی شما گفتید ما قانع بشیم تا برید سراغ سؤال بعدی!
شما اگه کارتون وضعیت و چارچوب مشخص و قابل دفاعی داشت، هشت سؤال که هیچی! هشتاد سؤال هم بود بدون عذر و بهانه میومدید جواب میدادید و بحث رو به حاشیه نمیبردید!
مگه میخواید در مورد امنیت ملی حرف بزنید که اینجا نمیشه و باید حتما جلسه ی حضوری باشه!
شما که میگید جلسه رو هم ضبط میکنید و در اختیار همه قرار میدید!
اگه راست میگید برای حسن نیت به جای بیشتر کش دادن بحث و نمیدونم اینو بگو تا اونو بگم بیاید به همین سؤالاتی که پرسیده شده در قالب یه کامنت یا یه پست پاسخ بدید تا برادریتون ثابت بشه!
اون وقت شاید اصلا نیازی هم نبود جلسه ی حضوری برگزار بشه و همین جا به نتیجه رسیدیم!
وگرنه که شما اگه اینجا حرفی برای گفتن و نوشتن نداشته باشید هزار تا جلسه هم برگزار بشه غیر از همین بحثهای اینجا چیز دیگه ای مطرح نمیشه!
یه انتقاد اساسی به عملکرد شما از نظر من و از همون روز اول همین بوده و هست که به قول امید از شیر مرغ تا جون آدمی زاد رو عرضه میکنید و خب طبیعی هم هست که از همه ی اون چه میفروشید سر در نیارید!
شما مثلا دی جی کالا رو نگاه کنید!
در مورد قریب به اتفاق محصولات فراوونی که میفروشه تحلیل متنی همراه با عکس و همچنین تحلیل ویدیویی داره!
اون وقت شما میاید به عنوان مدرک صرفا یه خط جواب تلسافت به ایمیل امید رو که فقط گفته فلان شرکت نماینده ی ما هست و با اونها تماس بگیرید رو پرچم میکنید و انتظار دارید همه چی حل بشه!
خب اگه با تماس گرفتن با شما میشد به نتیجه ی خوبی رسید که دیگه نیازی به راستی آزمایی با ایمیل زدن و اینا نبود!
بچه ها به نظرم این بحث ادامه دادنش چه اینجا و چه تو هر جلسه ی حضوری چیزی رو حل نمیکنه و فقط بناست با این حرفا کم کم آبها از آسیاب بیفته که میفته و ردخورم نداره!
خلاصه که شنونده و خواننده ی این پست و کامنتها دیگه اون قدر مدرک در اختیارش هست که اگه عاقل باشه خودش میتونه تصمیم بگیره چی کار کنه!

سلام
پیشنهاد خود دوستان بود که جلسه بگذاریم . مورد اول را که حل کردیم سناریو جدید درست کردین که چرا ژاپنی است.
اگر پیگیر هستیم احترامی است که برای همگی شما قائل هستیم و گرنه دنبال حاشیه نیستیم .
بقیه موارد در جلسه حضوری مطرح می شود .
ارادتمند همه هستیم .
یغمایی

سلام عادت کردیم سایت گوشکن یک شرکت را به نابینایان معرفی میکند بعد تا پر و بال گرفت و احساس نیاز به این کانال ارتباط با جامعه هدف کرد سعی در امتیاز گرفتن دارد هر کس امتیاز داد میماند وگرنه بد و نامعتبر میشود نمونه شرکت گاتا که کنار گذاشته شد و شرکتی دیگر که بالا کشیده شد

سلام دوست گرامی
از امروز هیچ پست جدیدی در گوشکن نمی گذاریم .
اول باید دلایل این تهمت ها و حاشیه ها مشخص شود .
ما آماده برگزاری جلسه جهت شفاف سازی هستیم فقط به منظور شفاف سازی . همین
افتخار خواهیم داشت شما را از نزدیک ببینیم .

با ارادت
یغمایی

شرکت نماد فناوری در حال حاضر پر و بال گرفته در مرحله ای قرار دارد که از نظر سایت گوشکن شرکت پکتوز ۲ سال پیش قرار داشت یک روز سر و صدا به راه انداختند که پکتوز بد و مفت خور است و لوازم نابینایان که تولید میکند ناکارامد ولی تا امتیاز داد پکتوز شد بهترین شرکت انتقاد های که سایت گوشکن داشت فراموش شد

سلام
انشالله که اینطور نیست من فکر می کنم سوء تفاهمی پیش آمده است که با یک جلسه مشترک حل می شود . اگر ما اشتباهی کرده بودیم قطعا” عذرخواهی خواهیم کرد .
ولی اصرار نداریم که دوستان از ما خرید کنند . ما استدعا داریم قبل از خرید از ما و یا هر کجای دیگر دقیقا” مطالعه کنند بررسی کنند قیمت بگیرند و حتما” از گارانتی و خدمات پس از فروش کالا مطمئن بشوند.
من بر عکس بسیاری از دوستان که فکر می کنند فرد نابینا مورد سوء استفاده قرار می گیرد اعتقاد دارم افراد نابینا بسیار دقیق و نکته سنج هستند و همه جوانب را مورد بررسی قرار می دهند .
ارادتمند همگی
یغمایی

سلام.
انتقاداتی که ما به شرکتها داریم عدم شفافیت و کیفیتشون در خدمات هست.
همین الآن هم گاتا با وجود این که تعهد داده پول بچه ها رو پس بده، هنوز هم به تعهدش عمل نکرده.
ضمن این که خود شرکت گاتا هیچ وقت تمایلی به انتشار پست تو سایت رو نداشته. وگرنه ما در این زمینه اگر این شرکت نگاه تعاملی داشت هیچ مشکلی نداشتیم.
در مورد شرکت نماد فناوری هم همینه. این شرکت پستهای زیادی رو اینجا منتشر کرده و تونسته محصولاتش رو معرفی کنه.
امید هاشمی هم مدیر این سایت نیست و یه کاربر مثل شماست که این ابهامات رو مطرح کرده. در ضمن اگر ما ریالی درخواست پول یا امتیاز از شرکت نماد کردیم، خوشحال میشیم که این شرکت بیاد و اون رو افشا کنه.
الآن که خوب فکر میکنم میبینم که اصلاً به گوشکن چه که کالای بیکیفیت به بچه ها فروخته بشه. به گوشکن چه که یه عده از ما سوء افتاده کنن. به گوشکن چه که بچه ها ضرر کنن. به گوشکن چه که چی به سرتون میاد.
پنج سال با صداقت کار کنی بعد یه همنوعت بیاد به راحتی بهت تهمت بزنه دیگه باید اینو کجای دلمون بذاریم.
اگر فقط یک ریال، فقط یک ریال از پکتوس یا گاتا یا نماد فناوری یا هر شرکت دیگه ای تو جیب ما رفته باشه بابت فعالیتشون تو این سایت، از گوشت سگ هم به ما حرومتر باشه. پس علی عزیز. با مدرک و سند حرف بزن. چون رو هوا حرف زدن رو همه بلدیم.

سلام
واقعیت این است که سایت گوشکن هیچگونه حمایت و امتیازی از ما نخواسته است و هیچگونه ارتباطی با شرکت ما ندارد .
هنوز هم اعتقاد دارم یک سوء تفاهم پیش آمده است که قابل رفع است .
ما نیز دیگر در این سایت پست نمی گذاریم ولی دوست داریم کدورت ها رفع شود و سوء تفاهمات برطرف گردد و شفاف سازی صورت بگیرد تا خودمان متوجه شویم چه کسانی از این آب گل آلود می خواهند ماهی بگیرند؟
ارادتمند همه دوستان
یغمایی

نابینایان به سایت گوشکن اعتماد دارند امید هاشمی هم یک کاربر پس چطور اگر این شرکت نامعتبر است به نابینایان معرفی کردید اگر حرف های هاشمی درست باشد پس شما نباید از اعتماد نابینایان سو استفاده میکردید اگر غلط باشد نباید مطلب را منتشر میکردید

صرف فعالیت این شرکت مشکلی نداره علی.
فقط اخیراً ابهاماتی پیش اومده که باید حل بشه.
ما هم بارها توی پستها و کامنتهاشون گفتیم که ما هیچ مسئولیتی در مورد فعالیت این شرکت نداریم و فقط داریم اطلاع رسانی میکنیم.
متأسفم که اومدیم ثواب کنیم کباب شدیم.

سلام به دوست خوبم امید هاشمی عزیز.
نکاتی که مطرح کردی در واقع سؤالات بسیار اساسی هست که بسیار مؤدبانه و به دور از توهین مطرح شد و بنده از خوندن نقد منصفانه شما به این شرکت لذت بردم و از شرکت نماد فنآوری نیز توقع دارم که به همین شکل شفاف و واضح و محترمانه به نقد شما پاسخ دهد.

سلام مجدد. خب کامتا رو مطالعه کردم.
شرکت محترم نماد فنآوری امروز: فرافکنی و فرار رو به جلو وهر جایی جواب نمیده!
شما با افتخار اعلام کردید که از این به بعد در سایت گوش کن پستی منتشر نخواهید کرد و چندین بار هم این مطلب را تکرار کردید، در حالی که پیشتر شهروز حسینی به عنوان مدیر سایت این امکان را از شما صلب کرده بود!.
دیگر اینکه: چنان از برگزاری جلسه خصوصی صحبت میکنید که انسان به یاد واقعه مباحله در زمان پیامبر میافتد. و چنان از ضپط کردن مشروح جلسه میگویید که انگار نمیدانید که سایت چندتا خبرنگار خوب و حرفه ای داره و بهتر که این کار توسط این دوستان انجام بشه و بهتر آن است که شما تمرکزتونو بر برطرف کردن ابهامات مطرح شده توسط دوستان و اصلاح روال کاری خود بگذارید.
نکته بعد خطاب به دوستانیست که معتقدند سایت گوش کن از این شرکت و شرکتهای همدسته امتیازی دریافت میکند:
حیف است که همنوعانمونو به خاطر صداقت و روحیه انجام کار به سود تمام جامعه به این شکل بیرحمانه بکوبیم.
در پایان صحبتهای شهروز و سعید و مجتبی رو تمام و کمال لایک میکنم.

علی؟
این خودتی؟
از نظر من که خیلی مسخره فکر می کنی!
گاتا، پکتوس، نماد فنآوری، هرچی، چه امتیازی به اشخاص حقیقی دادند آخه که حرف رایگان میزنی؟
ی کم اون کله رو به کار بنداز بعد حرف بزن!
واقعا به نظرت خوبه که ی شرکت به واسطه فعالیت های گوشکن به کل نابینایان امتیاز بده یا خوب نیست!
چه امتیازی پکتوس یا گاتا یا نماد فنآوری به اشخاص داده آخه!
بعله. پکتوس، به جامعه ی نابینایان امتیاز داد، دمشم گرم، معرفت‌شون رو ثابت کردند، وظیفه‌شناسی‌شون رو، افتخار هم می کنیم که باعث و بانیش گوشکن بوده. اگه ما پیگیری نکرده بودیم، میخواستم ببینم پک‌جاز کی به روز میشد؟ کی با انویدیا هماهنگ میشد؟ کی تبدیل متن به فایل صوتی جزو امکاناتش قرار می گرفت؟ کی هنگ هاش و باگ هاش برطرف میشد؟
اگه گاتا به جامعه ی نابینایان امتیاز نداد، به ضرر خودش شد! ی شرکت باید ضرر کنه تا متوجه بشه نفعش در نفع طرف مقابلشه!
الانم شرکت نماد فنآوری حاضر شده با برگزاری جلسه، شفاف‌سازی کنه که امتیاز دادن به جامعه ی نابینایانه. بعله. هر شرکتی به جامعه ی ما امتیاز نده، معلومه که میگیم و می نویسیم و درخواست می کنیم!
غیر از خودمون کی به فکر ماست؟
بهزیستی؟ دولت؟ کمیته امداد؟ مسئولین؟ شرکت های مرتبط؟ دیوان عالی؟ انجمن های مرتبط؟ سازمان بازرسی کل؟
خیلی ساده انگارانه هستش که فکر کنی سایتی غیر از گوشکن واقعا حرفشو زده و میزنه. همه باج دادند ما ندادیم. همه باج گرفتند ما نگرفتیم. من هنوزم قانع نشدم که پکتوس باید دست از چکش‌کاری برنامه ی مفیدش برداره. البته به تصمیم من نیست و شرکت تا هر جا خواست ادامه میده ولی فعلا که نسبت به تعهداتش متعهد بوده. وقتی هم که نبود، اگه هیچ کاری از من ساخته نباشه، تنها کاری که بلدمو می کنم. یعنی می نویسم. ببین، خودت میگی بچه ها به گوشکن اعتماد دارند. این حرفت چی رو میرسونه؟ خودت فکر کن. گفتی بچه ها به گوشکن اطمینان دارند. یعنی بچه ها فهمیدند که ما توی این پنج سال، زیرو رو نکشیدیم، همیشه حتی اگه باختیم، ولی دست رو بازی کردیم. کاری که توی ورق بازی اشتباهه. ما حاضر شدیم گاهی وقت ها دست رو ببازیم ولی راستگویی و شفافیت زیر سؤال نره. ما اینی که میبینی نبودیم، این شدیم.
اگه اول از ماهور حمایت کردم و توی فایل صوتی ذوق کردم، ولی بعدشم شهامت داشتم اومدم گفتم من اشتباه کردم و آی بچه ها نخرید و به گوش و به هوش باشید که خوب نیست. من هر وقت اشتباه کردم، گفتم و نوشتم. فرار نکردم. سفت ایستادم گفتم مثل هر آدم دیگه ای که اشتباه می کنه، منم اشتباه کردم. بقیه چی؟ امروز توی اسکایپ پیام میده مجتبی عاشقتم، عاشق کاراتم، عاشق سایتتم، پست زدن رو یادم بده تا توی گوشکن پست بزنم. بعد با وجود اینکه حتی ی پست توی گوشکن نداره، وقتی پست زدن رو یادش دادم، میره توی ی سایت دیگه پست میده. من به این کار میگم لاشی‌گیری، به این آدم میگم منافق مزخرف، من اسم این عمل رو دوروگی میذارم.
یا طرف نباید برای خود‌شیرینی یا گرفتن جواب ی سوالش پیام عشقولانه حواله ی منو سایت بکنه، یا اگر پیام داد، حق نداره برعکس حرفش عمل کنه و انتظار داشته باشه من قبولش داشته باشم.
وقتی برنامه ی نزدیک‌یاب رو با مخلفاتش ترجمه می کنم می زنم توی سایت، مییاد توی کامنت ها فدام میشه. وقتی شکایت علیه من مطرح میشه، میره اون طرف مقابل من می ایسته ذوق میکنه. وقتی ویندوز گویا میذارم، مییاد قربونم میره. وقتی یکی ی نسخه ی جدید از جاز گذاشت که توی سایت ما نیست، میره فدای اون طرف میشه. اسم این کارا چیه؟ من دوروبری هام رو خیلی وقته شناختم علی. نه از تعریف کسی بیخودی خوشحال میشم، نه از تخریب کسی بیخود ناراحت میشم. اگه قرار بود اینطور باشم، زودتر از اینا از بین رفته بودیم و سایتی به اسم گوشکن در کار نبود. مگه سایت های قوی و ضعیف متعدد برای نابینایان نیامدند و رفتند؟ تنها سایتی که قوی شروع کرد، قوی ادامه داد و قوی خودشو تثبیت کرد گوشکن بوده و بس. تنها سایتی که علیرغم ناراحتی کاربرانش، پست های کپی رو توش محدود کردم گوشکن بوده.
گوشه کنار، میگن اولین سایت و نمیدونم پدر سایت نابینایان ایران، آی آر وی آی پی بوده! در صورتی که یکی از معدود کسانی که مطالب پر‌محتوای اون سایت رو همون اول که شروع به کار کرد می نوشت، خود من بودم، مؤسس اون سایت که الان چیزی از اون سایت جز یک سری اطلاعات سوخت شده باقی نمونده، برای استارت زدن موتور اون سایت، روزی چندین مرتبه به من زنگ می زد و با من ساعت ها صحبت و مشورت می کرد. اون سایت اگه بعدا سایتی شد، واسه همون استارتی بود که یکی مثل من نه با منت بلکه عشقی واسه بچه ها شروع کرد به زدن.
جدا شدنم از سایت‌شون هم دلیل داشت. مؤسس اون سایت، علیرغم اصرار های بسیار زیاد من، حاضر نشد سایت رو دسترس‌پذیر بکنه، حاضر نشد مطالب کپی رو محدود بکنه، حاضر نشد فروش فیلتر‌شکن رو از طریق اون سایت انجام نده، تا جایی که یکی از دامنه هاش توسط مجموعه وابسته به دادستانی کل کشور، فیلتر شد.
اینا دست به دست هم داد تا من کارمو از ی کلبه که در مقابل سایت اون ها مورچه در مقابل فیل بود شروع بکنم، اون سایت فیل‌گونه، همون وقت ها که ما مورچه بودیم، مطالب ما رو بدون ذکر منبع، کپی می زد، تا جایی که معترض می شدم تا این کارو نکنند. میدونی چرا؟ از وبلاگ من که اون اوایل سی چهل عدد مطلب بیشتر نداشت کپی می زدند؟ چون مطلب غیر کپی کم داشتند. خلاصه که ذره ذره آمدم جلو تا این بشیم.
تو خودتم اینجا پست داری. یعنی اینکه با وجود مواردی که مطرح می کنی، بازم اینجا رو قبول داری.
همه ی حرف هام برمیگرده به نماد فنآوری به این معنی که اگه مسائل مطروحه حل و فصل شد که شد وگرنه ما چاره ای به جز تجدید نظر برای خرید از این شرکت و چاره ای به جز عدم اعتماد نداریم.
من حاشیه نمیرم و منتظر خروجی جلسه می‌مونم.
این سایت، این محله، این دوست‌داشتنی، روز مرگشه هر وقت بخواد یک ریال از کسی بگیره یا به کسی بده تا باعث بشه ی دروغ باور‌پذیر بشه!
مطمئن باش!

درود! آهای جوانمرد… تو کار خودت را بکن و راه خودت را برو که هم خوب بلدی و هم خوب میفهمی… لطفا از رفتار کاربرها ناراحت نشو و به نظر من لازم نیست که به بعضیا پاسخ دهی یا از بعضیا ناراحت بشی… تو به راهی که خودت انتخاب کردی ادامه بده… همانطور که به بعضی از شیطنتهای من بی اهمیتی به بعضی از رفتارهای اشتباه بعضی از کاربرهای دیگر نیز بی اهمیت باش تا موفق تر باشی… به این نظرات من بیشتر بیندیش و جدی بگیر… من کمتر پیش می آید که اینقدر جدی حرف بزنم…!

دیدگاهتان را بنویسید

فراموشی رمز عبور

تنظیم دوباره رمز عبور فراموش شده