خانه

تشخیص آب سیاه با تلفن همراه!!!

خبرگزاری ایسنا نوشت: یک شرکت آمریکایی از یک هدست رونمایی کرده که در کنار یک تلفن همراه به کاربر اجازه می‌دهد در خانه به ارزیابی بینایی خود بپردازد.

هدست Viewi شرکت مشاوران کمبریج به فرد اجازه می‌دهد به جای مراجعه به بیمارستان یا چشم‌پزشک، تنها با متصل کردن تلفن همراه هوشمند از آن برای تشخیص بیماری آب‌ سیاه یا گلوکوم در چشم استفاده کند.

برای این کار،‌ یک اپلیکیشن موبایل به تولید الگوهای نوری مورد استفاده برای آزمایش گلوکوم زاویه باز می‌پردازد. سپس یک ریموت کنترل بلوتوث به عنوان دستگاه ورودی برای بیماران عمل کرده تا آن را در زمان مشاهده نور فشار دهند.

تشخیص آب‌ سیاه با تلفن همراه

این آزمایش برای هر چشم تنها پنج دقیقه به طول می‌انجامد و نتایج آن ظاهرا ساده و قابل فهم هستند. همچنین می‌توان این نتایج را با پزشک به اشتراک گذاشت.

آب‌سیاه اصطلاحی برای توصیف گروهی از اختلالات چشمی با علت‌های متفاوت ولی اثری بالینی و مشترک بر روی چشم و عصب بینایی و وابسته به فشار داخل چشمی است. علت این بیماری در حقیقت، افزایش شدید فشار زجاجیه یا همان مایع درون چشم است.

آب‌سیاه را دزد بینایی نیز نامیده‌اند، چرا که تمامی علائم آن بسیار آرام و طی چند سال بروز می‌کند به طوری که درک و تشخیص آن توسط فرد مشکل است. انواع این بیماری شامل گلوکوم زاویه باز و گلوکوم زاویه بسته است.

ایده سازندگان، ارزیابی ساده‌تر پیشرفت بیماری و تقویت آن است و جایگزین روشهای آزمایشی سنتی نمی‌شود. آن‌ها امیدوارند این دستگاه بتواند اثر مثبتی در کشورهای در حال توسعه که دسترسی به روشهای سنتی و امکانات پزشکی مشکل است،‌ داشته باشد.

قیمت این گجت حدود 26 دلار برآورد شده است.

۱۰ دیدگاه دربارهٔ «تشخیص آب سیاه با تلفن همراه!!!»

سلااام سلام سلام و صدها هزاااران سلااام و درووود بر عموووو چشمه ی عزیز و دوووست داااشتنی خودم حالت چیطوره خوبی ایشالله عیدتون هم مبارکا باشه وااای عجب گجت و یا همون اپ توپی فکرش رو بکن دور از جون چشات آب سیاه بگیره و نفهمی و همین طور بیخیالی سر کنی چه خواهد شد حالا فکر کن نشستی توی خونه همین طور که آجیل و بستنی و فالوده و قهوه و بیسکویت و شیرینی و کلمپلو و جوجه میخوری یه مرطبه هوس کنی با گوشیت ببینی چشات در چه وضعی هستش آب سیاه داره یا نه این دیگه خععععلییی با حال میشه اونم در حد پارا المپیک واااایییی عمو شما هم که همه ی اخبارات و پستات منحصر به فرد توپ و دست اول هستشا به هر حال عمووووییی مرسی بابت این پست و این خبر توپ بازم عیدتون مبارک و روز و شبتون خوش و زیبا ارادت دارم خیییلییی زییاد و مخلصم به قول بانو که معلوم نیست کجاست زیاد تا در پناه یگانه دادآر دادآفرین بدرود و خدا نگه دار

دیدگاهتان را بنویسید

فراموشی رمز عبور

تنظیم دوباره رمز عبور فراموش شده