خانه

ساخت اتومبیل خودران خاص برای معلولین!

خبرگزاری مهر مینویسد: محققان دانشگاه ام آی تی موفق به ساخت اتومبیل خودرانی شده اند که دارای امکانات خاصی برای تسهیل حرکت و جابجایی افراد معلول است.این خودروی خودران در واقع یک چهارچرخه ظاهرا ساده است که به دستگاه های مختلفی برای مسیریابی و حرکت در سطوح ناهموار مجهز شده است.
 ساخت اتومبیل خودران خاص برای معلولان

خودروی یاد شده افراد نابینا، معلول و… را که با استفاده از دیگر اتومبیل های خودران به نزدیکی محل کار یا اقامت خود رسیده اند، تحویل گرفته و سپس آنها را به مقصد نهایی منتقل می کند.

محققان دانشگاه ام آی تی که این دستگاه را با همکاری مهندسان دانشگاه ملی سنگاپور تولید کرده اند می گویند در حال آزمایش آن هستند تا بتوانند نسخه نهایی این محصول را در آینده نه چندان دور روانه بازار کنند.

چهارچرخه مذکور دارای حسگرهای متعدد و نرم افزارهایی است که در خودروهای خودران ساخت شرکت هایی مانند گوگل هم وجود دارد.

چهارچرخه های مذکور فضای زیادی اشغال نمی کنند و در محیط های بسته نیز قادر به حرکت هستند و ترکیب آنها با خودروهای بزرگ بدون نیاز به راننده تحولی جدی در شیوه حمل و نقل جابجایی افراد دارای معلولیت های جسمی و حرکتی به وجود می آورد.

این چهارچرخه قادر به شناسایی موانع حرکتی و پستی و بلندی ها نیز هست و در آزمایش های انجام شده از نظر مسیریابی نیز موفق بوده است. در حال حاضر تلاش ها برای افزایش ایمنی این محصول در جریان است.

۸ دیدگاه دربارهٔ «ساخت اتومبیل خودران خاص برای معلولین!»

خودرانه. یاعنی خودش میره. یعنی نمیخواد مث پیکان هلش بدیم.
ببین مطمئنی خودش میره. خَخ.
فکرشو بکن بعد کورا با هم تصادف کنن خَخو.
بابا آخه به جای این کارا اگه همه تمرکزشونو بذارن رو درمان بینایی و یا ساخت عینکهای پیشرفته, بهتر نیست آیا؟
ای کاش همه تمرکزشون به این سمت بره.
دربست.

سلاااام و درود بر عمو چشمه خوبی آیا چی ماشین خودران ماشنی واسه منِ نبین یعنی مگه میشه مگه داریم مگه میتونیم به هر حال جلل خالق میگم این ملتم خوب با حالند میشینن یه ماشین خودران واسه معلول میسازن یعنی میشه اینُ توی ایران هم ببینم یا فقط مال اروپا هستش نمیدونم یعنی میشه منم یه روز راننده این خودران بشم به هر حال عمو مرسی بابت این پست و این مطلب عالی عموووو ارادت دارم و مخلصم زیاد تا شبت خوش و خدا نگهدار

سلام. میگم داخل خیابون های ایران هم میشه بره یا سیستم مخش منفجر میشه آیا؟ عصای هوشمند که داخل ایران رسما دیوانه شد و کارش به مکانیکی و تعمیرات فوری کشید کاش این یکی دووم بیاره!
علی خدا بگم چیکارت کنه از تصورش مثل بمب از خنده ترکیدم! از دست تو علی!
موفق باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

فراموشی رمز عبور

تنظیم دوباره رمز عبور فراموش شده