خانه

از طرف محله نابینایان درگذشت محمود جهان را به اهالی فرهنگ و هنر تسلیت عرض می نماییم

محمود جهان

محمود جهان – خواننده موسیقی نواحی – امروز (یکشنبه، هشتم مردادماه) درگذشت.

به گزارش ایسنا، محسن آقایی – مدیر گروه موسیقی «آوای موج» – با تایید این خبر توضیح داد: «محمود جهان» پیش از تمرین اجرا در شهرستان ماهشهر، به‌دلیل مشکل قلبی به بیمارستان منتقل شد و امروز براثر عارضه قلبی در همان‌جا از دنیا رفت.

محمود جهان قرار بود همراه گروه موسیقی «آوای موج» در تاریخ 19 مردادماه امسال در تهران اجرا داشته باشد. محسن آقایی – مدیر این گروه موسیقی – درباره کنسرت‌شان گفته بود: در تنظیم قطعات کنسرت تالار وحدت، چند قطعه با همراهی پیشکسوت صدای جنوب کشور، محمود جهان، اجرا می‌شود.

اما آقایی پس از درگذشت محمود جهان، درباره برگزاری این کنسرت به خبرنگار ایسنا گفت: برنامه یادشده برگزار نخواهد شد و به جای آن مراسم یادبودی برای این خواننده موسیقی نواحی در تالار وحدت برگزار می‌شود.

«جهان» آذرماه سال گذشته نیز همراه گروه «آوای موج» پس از گذشت ۲۰ سال، بار دیگر در بوشهر، زادگاه پدرش، به اجرای برنامه پرداخت. این خواننده در سال ۱۳۳۰ در شهر آبادان به دنیا آمده بود. «امید جهان» فرزند این هنرمند است که او نیز مانند پدر در حوزه موسیقی فعالیت می‌کند.

ما اهالی محله ی نابینایان، شاهد بودیم که فرزند این استاد گرامی با چه تواضع و خلوص نیتی، برخلاف اکثریت خوانندگان، حاضر به مصاحبه با هات گوش کن، ویژه برنامه ی نابینایان شدند.

روح استاد شاد و یادشان گرامی باد

۱۴ دیدگاه دربارهٔ «از طرف محله نابینایان درگذشت محمود جهان را به اهالی فرهنگ و هنر تسلیت عرض می نماییم»

دیدگاهتان را بنویسید

فراموشی رمز عبور

تنظیم دوباره رمز عبور فراموش شده