دانلود چهل و ششمین برنامه 6 نقطه و همه آنچه که تیم برنامه ساز 6 نقطه به مناسبت روز جهانی عصای سفید در رسانه ملی رقم زد!.

سلام و درود بر اهالی محله نابینایان.
از ماجراها و برداشت هایی که در باره روز عصای سفید وجود داره خیلی سریع گذر می کنیم و میریم برای اصل مطلب که امروز یه پست پر از لینک در پیش داریم.
اما لازمه که قبل از هر حرف و سخنی صمیمانه عذرخواهی کنم به خاطر اینکه انتشار این پست چند روزی به تأخیر افتاد. علت این تأخیر هم به جز فراهم کردن تمام برنامه هایی که تقدیمتون می کنیم برمی گرده به شلوغی هایی که همه تیم برنامه ساز 6 نقطه درگیر و گرفتارش هستند.
روز عصای سفید به نظرم امسال خیلی پر بار بود و برنامه های زیادی از رسانه ملی به نابینایان اختصاص یافت که البته معتقدم همیشه وضع و اوضاع باید به همین شکل باشه و اتفاقا امسال برای اولین سال با تمرکز تیم برنامه ساز 6 نقطه بر روی همین موضوع موفق شدیم که قدم هایی رو برداریم که بعضی هاشو همینجا میگم و بعضی هاشو هم در فرصت های مناسبتر. اما مطمئن باشید که تمام قول ها و وعده هایی که داده شد رو با جدیت تا رسیدن به یه نتیجه مطلوب پیگیری خواهیم کرد.
حالا بریم سراغ تکتک برنامه هایی که در روز جهانی عصای سفید تیم ما کار کرد. در هر هدینگ نام برنامه و توضیحات مربوط به اون برنامه و لینک دانلودشو تقدیمتون می کنیم.

دانلود چهل و ششمین برنامه 6 نقطه / ویژه برنامه روز عصای سفید

اول از همه از برند خودمون یعنی 6 نقطه شروع می کنیم که قسمت 46 از این مجموعه با زمانی حدود دو برابر زمان همیشگی به شکل ویژه تقدیمتون شد.
در ابتدا موضوع محوری برای این ویژه برنامه مطرح کردیم:
آیا روز جهانی نابینایان رو باید تبریک گفت و چرا برخی نابینایان در مقابل تبریک این روز گارد می گیرند؟
در بخش نخست پیام رئیس سازمان بهزیستی کشور به مناسبت روز جهانی عصای سفید با صدای خود ایشون از برنامه پخش شد. اتفاقی که سعی می کنیم به یک روند در برنامه تبدیلش کنیم و هر سال پیام ویژه روز عصای سفید رو از رئیس سازمان بهزیستی از رسانه منعکس کنیم.
سپس در بخش دوم برنامه با شهروز و آقای علی اکبر جمالی مدیر انجمن نابینایان ایران در مورد موضوع برنامه صحبت کردیم.
در بخش سوم برنامه امیر سرمدی یه گفت و گوی جذاب در مورد کارکردهای شبکه تشکلهای نابینایان با آقای سهیل معینی انجام داد که بخش اولش در این برنامه و بخشهای بعدی در برنامه های دیگه 6 نقطه پخش خواهد شد.
در بخش چهارم برنامه با امیر سرمدی کارشناس خبری برنامه و حسین بلوردی گزارشگر برنامه در باره موضوع محوری برنامه صحبت کردیم.
بخش پنجم به گزارش حسین بلوردی اختصاص داشت که به سراغ نابینایان سالمند و پیشکسوت که روزگاری در صدر فعالیت های نابینایی بودند و امروزه جای خودشونو به ما جوان ترها دادند رفته بود.
و در نهایت در بخش ششم و پایانی تمامی مطالبی که در باره موضوع محوری برنامه مطرح شده بود رو با سرکار خانم هماوندی کارشناس برنامه مطرح کردیم تا به نتیجه گیری و جمعبندی برسیم.
اما بریم سراغ نظرسنجی:
هفته پیش پرسیده بودیم که آیا شما همراه داشتن افراد بینا را برای استفاده نابینایان از امکانات رفاهی منصفانه می دانید؟
کل تعداد شرکت کنندگان 13 نفر بودند که 11 نفر به گزینه 1 بله و 2 نفر هم به گزینه 2 خیر رأی داده بودند.
پرسش این هفته هم متناسب با موضوع برنامه انتخاب شده:
آیا شما با تبریک روز جهانی عصای سفید به نابینایان موافقید؟
گزینه 1: بله.
گزینه 2: خیر.
برای شرکت در این نظرسنجی از طریق کامنتهای همین پست و کانال اختصاصی برنامه در پیامرسان سروش اقدام فرمایید.

دانلود

دانلود نشنیده های 6 نقطه در روز جهانی عصای سفید

با وجود زمان 40 دقیقه ای که برای برنامه 6 نقطه در روز جهانی عصای سفید در اختیار داشتیم اما حجم مطالب و آیتم هایی که داشتیم به قدری زیاد بود که بعضیاشو گذاشتیم برای برنامه های بعدی و بعضی های دیگه که امکان آرشیو شدن نداشت رو در غالب یک برنامه جدا به همراه کمی هم از فضای پشت صحنه ضبط برنامه 6 نقطه گردآوری کردیم که در زمانی حدود 55 دقیقه تقدیمتون میشه.
در این برنامه به جز قسمت هایی از پشت صحنه ضبط برنامه بخش هایی از صحبت های شهروز و آقای جمالی و آقای بندپی که از برنامه اصلی حذف شد، گفت و گوی کامل امیر سرمدی با آقای سهیل معینی که به دلیل کمبود زمان فقط بخش هاییشو تو برنامه اصلی پخش کردیم و بخش های جا افتاده از صحبت های امیر و حسین بلوردی در باره موضوع برنامه، گفت و گو با سه میهمان حضوری، آقای حیدری از رانندگان سامانه حمل و نقل معلولان، آقای واحدی و خانم فخرایی از همدلان بینا که در امور مختلف همراهی نابینایان رو به عهده داشتند، و در نهایت بخش های جا مانده از صحبت های خانم هماوندی در باره موضوع برنامه رو خواهید شنید.

دانلود

دانلود برنامه ورزش بدون ویرایش از رادیو گفت و گو

برنامه ورزش بدون ویرایش هر بار یکی از موضوعات ورزشی رو برای نقد و چالش انتخاب می کنه.
این برنامه که با اجرای آقای شهرام نوروزی پخش میشه این هفته میزبان میهمانانی از ورزش نابینایان و معلولان بود.
میهمانان این هفته ورزش بدون ویرایش آقایان امیر سرمدی کارشناس و ورزشی نویس روزنامه ایران سپید، محمدرضا مظلومی رئیس فدراسیون ورزشهای نابینایان و کمبینایان، علی اصغر هادیزاده نائب رئیس فدراسیون ورزش های نابینایان و کمبینایان و کاظمزاده سرپرست دفتر پشتیبانی و نیروی انسانی سازمان بهزیستی کشور بودند.
در مورد آقای شهرام نوروزی هم این نکته رو بگم ایشون از مدیران سابق رادیو فصلی بودند که برنامه زندگی ادامه داره در زمان ایشون و با حمایت های ایشون به آنتن رادیو فصلی راه یافت.

دانلود

دانلود برنامه ی حالا خورشید از شبکه 3 سیما با حضور مجری و سردبیر و مسئول هماهنگی برنامه 6 نقطه اشکان آذرماسوله و الهه واحدی

یادمه قبلا گفته بودم که برای روز جهانی نابینایان امسال دو برنامه حالا خورشید و فرمول 1 رو هدف گرفتم که یکیش قسمتمون شد و دیگری قسمت یکی از رفقای عزیزمون.
مع الوصف صبح روز یکشنبه راهی لوکیشن پخش برنامه حالا خورشید شدیم و اتفاقا برای ما تجربه بسیار خوبی بود. پس از این برنامه هم به شدت مورد لطف و محبت مردم و به خصوص همصنفیهای عزیزمون واقع شدیم که از این بابت ممنون همگیتون هستیم.
سعی ما این بود که در این برنامه تا حد امکان به مشکلات نابینایان و انتظاراتشون از جامعه بپردازیم، البته طبیعی بود که تا حدی هم در دام کلیشه های معمول گرفتار بشیم اما تمام تلاشمونو کردیم که از همین کلیشه ها هم فرصت بسازیم برای زدن حرف هایی که شاید کمتر فرصت زدنش و شنیده شدنش فراهم بشه.
همینجا بگم که مهمترین اتفاق این برنامه قولی بود که از آقای رضا رشیدپور تهیه کننده و مجری حالا خورشید گرفتیم که در هفته یک روز و در یک آیتم حدود 10 تا 15 دقیقه ای در حالا خورشید به نابینایان پرداخته بشه که اگر این وعده محقق بشه انقلابی در برنامه سازی ویژه نابینایان به وقوع خواهد پیوست.
ما با شدت هر چه تمامتر در حال پیگیری این قول خواهیم بود و اگر همه چیز به گفته خود آقای رشیدپور به خوبی پیش بره احتمالا از دو یا سه هفته آینده این آیتم در برنامه حالا خورشید استارت خواهد خورد.
در حاشیه حضور ما در برنامه حالا خورشید پشت صحنه جالبی هم از استودیوی این برنامه تهیه کردیم و گفت و گوی اختصاصی هم از طرف برنامه 6 نقطه و محله نابینایان با آقای رضا رشیدپور انجام دادیم که توصیه می کنم حتما این فایل رو هم بشنوید.
خود برنامه رو هم براتون می ذاریم.

در اینجا از سایت شب روشن هم بابت انتشار این برنامه تشکر می کنیم.

دانلود برنامه ی حالا خورشید.

دانلود پشت صحنه ی برنامه ی حالا خورشید

*** خبر فوری***
جلسه هماهنگی برای آیتم ویژه نابینایان در برنامه حالا خورشید با پیگیری های خانم واحدی برای یکی از روزهای شنبه یا یکشنبه هفته پیش رو برنامه ریزی شد.

دانلود برنامه ی از رادیو تهران بپرسید با حضور اشکان آذرماسوله و دکتر حسین نحوینژاد معاون توانبخشی سازمان بهزیستی

یکی دیگر از برنامه هایی که برای روز جهانی عصای سفید از مدیران رادیو تهران گرفتیم برنامه از رادیو تهران بپرسید بود که طرح این برنامه به این صورته که هر بار یک کارشناس یا یک مسئول میهمان این برنامه می شوند و شنوندگان پرسش های خودشونو از این کارشناس یا مسئول می پرسند.
این برنامه عصر هر روز به مدت 30 دقیقه پخش می شود که بسته به تایم اذان مغرب زمان پخش این برنامه متغیر است. در حال حاضر این برنامه از ساعت 18 تا 18:30 پخش می شود.
در برنامه روز یکشنبه 23 مهر بنده به عنوان نماینده نابینایان پرسش هایی رو به همراه سرکار خانم سعیده هاشمی مجری برنامه از آقای دکتر حسین نحوینژاد معاون توانبخشی سازمان بهزیستی مطرح کردیم و ایشان هم پاسخگو بودند.
البته خبر خوب در باره این برنامه اینه که با صحبت هایی که با مدیران رادیو تهران انجام دادیم، قرار بر این شد که هر ماه بخشی از این برنامه به طرح پرسشهای نابینایان اختصاص پیدا کنه.
دانلود

در کنار این برنامه ها، بنده مصاحبه ای در باره مشکلات نابینایان در برنامه تهران در شب جمعه شب انجام داده بودم و همچنین برنامه مرورگر 1332 به تهیه کنندگی آقای هومن عرب شیرازی تهیه کننده برنامه 6 نقطه این هفته به مشکلات نابینایان و معلولان اختصاص داشت که تمام میهمانان این برنامه رو هم تیم برنامه ساز 6 نقطه برای مصاحبه دعوت کرده بود.
به هر حال در مجموع و با احتساب برنامه هایی که قسمت سایر رفقا و دوستان همصنفیمون شد، میشه نتیجه گرفت که روز جهانی عصای سفید امسال پر بارتر از هر سال بود اما امیدواریم که توجه به نابینایان فقط محدود به روز جهانی عصای سفید نشه و در باقی ایام سال هم به این قشر در رسانه توجه بیشتری بشه و ماجرا نشه مصداق اون شوخی که من با عوامل حالا خورشید انجام دادم که:
ما نابیناها درست مثل حاجی فیروزیم! سالی یه روزیم!… .
دوتا نکته در پایان این پست طولانی بگم و بریم با هم به سمت کامنت ها:
اول از شهروز خیلی خیلی خیلی ممنونم که زحمت لینکهای این پست رو کشید که تعدادشم زیادتر از همیشه بود.
و دوم از شما عابر محترم کوچه رادیو ممنونم که این پست طولانی و پر از لینک رو تا انتها خوندی و منتظرتون در کامنت ها هستیم.
بدرود.

درباره اشکان آذرماسوله

سلام. من اشکان آذرماسوله هستم متولد دوم تیرماه هزار و سیصد و شصت و هشت در تهران. من نابینای مطلق مادرزادی هستم. تحصیلاتم رو در مدرسه ی شهید محبی تا دیپلم ادامه دادم و پیشدانشگاهی رو تلفیقی خوندم. در دانشگاه در رشته ی فقه و حقوق اسلامی، مدرک کارشناسی رو از دانشگاه آزاد واحد شهر ری دریافت کردم. به عنوان تهیه کننده سردبیر مجری و نویسنده حدود 14 ساله که با شبکه های مختلف رادیویی همکاری دارم و در حال حاضر در مقام تهیه کننده و مجری برنامه رادیویی شش نقطه رو به عنوان تنها برنامه ویژه نابینایان در رسانه ملی روی آنتن رادیو تهران میبرم. اولین و تنها نابینایی هستم که به طور حرفه ای مسابقات ورزشی رو در تلویزیون اینترنتی آیو اسپورت تحلیل و گزارش میکنم. متعهل هستم و زندگی در کنار همسرم رو به شدت دوست دارم. پیروز باشید.
این نوشته در اجتماعی, اخبار, اطلاع رسانی, برنامه های رادیویی ویژه نابینایان, صوتی, طنز, گزارش ارسال و , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

24 Responses to دانلود چهل و ششمین برنامه 6 نقطه و همه آنچه که تیم برنامه ساز 6 نقطه به مناسبت روز جهانی عصای سفید در رسانه ملی رقم زد!.

 1. 1
  علی اصغر حسنپور says:

  سلام. بسیار عالی. دانلود و گوش میکنم. جواب نظرسنجی هم 1

  • 1.1

   سلام به علی اصغر حسنپور ممنون از حضورت. تو این چند وقت به قدری سرم شلوغ بوده که نرسیدم به گروه آیتم دانشآموزی و دانشجویی سر بزنم اما عجیب که اتفاق خاصی هم نیفتاده! یعنی اینکه من خیلی بیشتر از اینها منتظر اضافه شدن اعضای جدید به این گروه بودم و حتی دلم میخاست از اعضای فعلی هم فعالیت بیشتری ببینم اما تا این لحظه انتظارات من برآورده نشده هر چند از این به بعد سعیم این که به این گروه بیشتر سر بزنم تا اتفاقات خوبی که از این طریق میتونه بیفته رو هم از دست ندیم.
   بازم ممنون از حضورت موفق باشی.

 2. 2
  نازنین says:

  سلام و خدا قوت.
  در مورد نظرسنجی نظرم به گزینۀ دو نزدیکتره. البته معتقدم یادبود و گرامیداشت این روز به خاطر اتفاق و یا شایدم اتفاقات خوبی که افتاده لازمه ولی تبریک،!!!!! زیاد موافقش نیستم!
  برنامۀ حالا خورشید رو هم روز یکشنبه اتفاقی همراه با خانواده دیدیم و شنیدیم و اتفاقا با شنیدن صدای شما و همسر محترمتون خانم واحدی سورپرایز شدم! امیدوارم روزی برسه که اگر برنامه های ویژۀ نابینایان در صدا و سیما تعداد و زمانشون بیشتر میشه، به دور از کلیشه باشند. و هم برای خودمون و هم برای سایر اقشار جامعه مثمر ثمر باشه. با آرزوی توفیقات روز افزون برای شما و سایر همکارانتون در برنامۀ شش نقطه.

  • 2.1

   سلام به نازنین که دیگه کمتر مثل قدیمترا به کوچه رادیو سر میزنه اما امیدوارم که بیشتر از اینها شاهد حضور مثبتت در کوچه رادیو باشیم.
   ممنون از نظرات ارزشمندت چه در باره نظرسنجی و چه در باره برنامه حالا خورشید در مورد حالا خورشید و برنامه هایی از این دست یه تحلیل مهم دارم که اتفاقا امروز به امیر سرمدی داشتم میگفتم اینجا مینویسمش اگه فرصت کردی هم تو و هم باقی رفقا حتما بخونیدش.
   ببینید اصولا یکی از تبعات برنامه های کم و محدود در باره نابینایان در صدا و سیما این که مردم شناختشون از نحوه زندگی نابینایان تا سطح قابل توجهی کم میشه به طوری که شاید خیلی از مردم ندونند که یک نابینا ساده ترین کارهای یک زندگی معمولی رو چه طوری و به چه شکلی انجام میده.
   در این صورت هر گاه که فرصتهایی اینچنین فراهم میشه بیشتر عموم مخاطبان یک برنامه که اکثرا بینا هستند دوست دارند که همین خوراک مورد نیازشونو بتونن بدین شکل تأمین کنند. مثلا تو همین برنامه حالا خورشید تو صحنه ای که من داشتم با لوح و قلم کار میکردم موضوع برای مجری این برنامه آقای رضا رشیدپور جذاب و جالب بود که کنار من تقریبا دو زانو روی زمین نشستند تا بهتر بتونند ببینند که یه نابینا چه طوری داره مینویسه.
   از طرف دیگه یکی دیگر از تبعات کمبود چنین برنامه هایی این که خود نابیناها هم کمتر جایی و مجالی رو میتونن پیدا کنن که صداشون بی واسطه شنیده بشه و حرفاشون مطرح بشه.
   حالا اتفاقی که این وسط میافته این که هر کدام از دو طرف به دنبال تأمین خوراک مورد نیاز خودشون هستند: عموم مخاطبان بینا به یک شکل و جامعه نابینایان هم به شکلی دیگر.
   از همین جا به بعد که کسی که به عنوان یک نابینا وارد همچین فضاهایی میشه بیشتر بر سر یک دوراهی گیر میافته و دقیقا نمیدونه که باید انتظار کدام یک از این دو دسته رو برآورده کنه.
   من سعی کردم که حد وسط رو انتخاب کنم و به هر دو دسته پاسخ مناسب ارائه بدم به همین دلیل که بعضا با این نقد درست مواجه میشم که از این فرصت میتونستی استفاده بهتری بکنی!
   با این حال همچنان امیدواریم که قول و وعده آقای رضا رشیدپور عملی بشه که در این صورت این تناقض حتما برطرف خواهد شد.
   باز هم از حضورتون تشکر فراوان میکنم.

 3. 3
  حمیدرضا آب روشن says:

  سلام پس قول احسان علی خوانی چی شد؟ برای روز نابینایان

  • 3.1

   سلام به حمیدرضا آبروشن.
   اتفاقا ما پیگیر قول احسان علیخانی هم برای ساخت مستند هستیم اما چون یک طرف مهم این ماجرا مسئولین هستند کمی بیشتر از خیلی پیدا کردن اونها برای انجام چنین پروژه هایی سخت به نظر میاد!
   اما ما با این وجود همچنان به پیگیریهای خودمون ادامه خواهیم داد. ممنون تندرست باشی.

 4. 4

  سلام
  واقعا همگی خسته نباشید, خیلی همه ی شما پشتکار خوبی دارید
  ما به وجود شما جوانان خوب و زیرک افتخار میکنیم!
  خیلی تشکر.

 5. 5
  s313 says:

  سلام گزینه ۲ را انتخاب میکنم ولی خودم توی این دو گزینه شک دارم نمیدونم دوستان محله کدومشو میپسندید؟؟؟؟؟؟؟

 6. 6

  سلام و درود خدمت شما دوست خوبم،امید که همیشه پر تلاش باشید.

 7. 7
  مهدی 313 says:

  سلام اشکان جان
  صبح زود همش رو دانلود کردم و گوشیدم. وای که چقدر انرژی گرفتم
  در مورد برنامه شش نقطه: دستت درد نکنه. خیلی پربار و جالب بود. اما کاش مسوولین حرفهاشون در حد حرف باقی نمونه.
  خیلی از این فرهنگ سازی ها رو انجمن ها می توانند انجام دهند. اونهم با پی گیری ها و تلاشهای چند برابر.
  حرفهاتون در برنامه شبکه سه خیلی خوب بود. با اینکه فرصت کم بود اما تیتر وارد تونستی بعضی نکات رو بگی. و اینکه تونستید ده دقیقه یکربع از برنامه رو در شبکه سه اونهم در زمان شلوغی آن بگیرید خیییلی عالیه. طی این چند ماه چند بار از طریق کسانی که می شناختم سعی کردم کانالی برای تهیه یک برنامه کوتاه تلویزیونی در یکی از شبکه های سیما بزنم و افرادی قول میدادند ولی در عمل دیگر جواب تلفن نمی دادند. خواستم هر وقت اوکی شد باهات در میان بذارم و برنامه سازی شو شروع کنیم. ولی خعععیییلی خوشحال شدم که خودت تونستی با ذکاوتت این فرصت رو جور کنی و این فرصت رو بیشتر برای فرهنگسازی بذار که طی این برنامه سازی ها صدها مطلب در موردش داری.
  خوشحال میشم در زمینه تصویر سازی و تاثیرگذاری ای که دارد در این زمینه همکاری کنم و اگر مطالب تایپی یا صوتی دارید به دستم برسد تا روی تک تکشان فیلمنامه های کوتاه حتی در حد نیم صفحه که اصطلاحا صد ثانیه ای می گویند بنویسم که قطع یقین نتیجه این تاثیرگذاری بصری در سیمای ملی را در مردم خواهید دید.

  • 7.1

   سلام مهدی عزیز. ممنونم به خاطر لطفی که به ما داشتی و داری. خوشحالم که تا این حد به ما انرژی مثبت میدی و بهمون انگیزه و دلگرمی میدی.
   در مورد برنامه 6 نقطه با نقدت موافقم و اتفاقا به نظرم باید نیروی جوانی همراه با ایده های خلاقانه به انجمنها تزریق بشه در مورد همین انجمن نابینایان ایران یه اتفاق بی نظیر به تازگی افتاده که احتمالا به زودی امیر سرمدی همینجا ازش رونمایی خواهد کرد اما هر چه بیشتر بریم به سمت ایده های تازه و خلاقانه قطعا این دست از حرفها که همیشه هم زده میشه عینیت بیشتری به خودش میگیره.
   در مورد حالا خورشید و تلاشی که خودتم انجامش داده بودی یه کم باید بیشتر برات توضیح بدم:
   ببینید من از قبل آگاه بودم که در حال حاضر طرح و ایده برنامه مستقل ویژه نابینایان در سیما دشواریهای خاص خودشو داره به لحاظ اینکه این کار در نظر مدیران سیما به دلیل عدم آگاهیهای لازم بیشتر شبیه به یک هندوانه در بسته میمونه که معلوم نیست که داخلش چی هست! و از اون گذشته این پروژه قطعا به قدری در پیچ و خمهای بودجه ای و مشارکتی گیر خواهد افتاد که اصلا به زودی فراموش خواهد شد و خود ما رو برای ادامه پیگیری خسته میکنه و یا دادن پاسخ منفی از سوی مدیران و یا به اصطلاح خدای نکرده پیچونده شدن توسط این عزیزان رو خیلی محتملتر و ساده تر میکنه!
   بنابر این ما به این جمعبندی رسیدیم که از یک آیتم کوچولو در دل یه برنامه پر طرفدار و اجتماعی شروع کنیم حتما تمام این موانع بالا رو اینجا نخواهیم داشت که هیچ! بلکه میشه دید بسیاری از مدیران رو هم به طور عملی و مصداقی اصلاح کنیم.
   بنا بر این در صورت موفقیت در ساخت چنین آیتمهایی دیگه نیاز نیست که ما بریم پشت در اتاقهای مدیران سیما و منتظر باشیم تا ما رو بپذیرند! بلکه خودشون به سراغ ما خواهند آمد و طرح یه برنامه مستقل ویژه نابینایان یا معلولان رو کلید خواهند زد! و خدا بیاره اون روزو که این ماجرا در بین مدیران سیما سر و شکل رقابتی به خودش بگیره که دیگه در این صورت اوج خوشحالی ما خواهد بود.
   اما فعلا برداشتن این قدمهای اولیه یه کم سخت که امیدوارم به لطف و دعای شما بتونیم از پسش بر بیایم.
   حتما هر جا که لازم باشه از توانایی بالای شما هم با افتخار استفاده خواهیم کرد در واقع ما به داشتن دوستان هنرمندی مثل شما افتخار میکنیم.
   باز هم از حضورتون تشکر میکنم.

 8. 8

  سلام به اشكان عزیز و تیم تهیه كننده برنامه شش نقطه.
  من فعلا پشت صحنه شما از برنامه حالا خورشید رو شنیدم و به زودی قطعا مابقی رو هم خواهم شنید.
  به نظرم خیلی قدم مثبتی برداشته شد و از همه مهم تر قولی هست كه مجری محبوب و دوست داشتنی تلویزیون یعنی آقای رشیدپور به نابینایان دادند.
  امیدوارم كه بهترین استفاده از این فرصت بشه و قدم های مثبت تری جهت برطرف شدن مشكلات جامعه نابینایان برداشته شود.
  این موفقیت خوبی هست كه با زحمات شما به دست اومد و به نظر من قابل تقدیر هست.
  دمتون گرم و همیشه شاد و موفق باشید.

  • 8.1

   سلام محسن عزیز ممنون که به کوچه رادیو سر زدی.
   دقیقا به نکته درستی اشاره کردی تو دیگه خودت این کاره ای و این موارد رو شاید خیلی بهتر از من بلد باشی.
   ما با جدیت تمام پیگیر قول آقای رشیدپور هستیم باقی برنامه ها رو هم گوش کن ایشالا که بپسندی.
   راستی ما همچنان منتظر هات گوشکنت هستیم!
   موفق باشی و تندرست.

 9. 9

  سلام
  این که روزِ عصای سفید به نابیناها تبریک گفته بشه خوب هست
  منتها به شرطِ این که
  در چنین روزهایی به دقدقه و مشکلاتِ معلولین رسیدگی بشه
  و برای رفعِ مشکلاتِ معلولین تلاش بشه
  بنابرین هم گزینه ی یک میتونه درست باشه
  و هم گزینه ی دو
  و اما یه درخواستی از شما دارم اشکانجان
  شما گفتید که
  من حالا خورشید و فرمولِ 1 را نشون کردم
  که حالا خورشید قسمتتون شد
  اگر رفیقِ نابیناتون در فرمولِ 1 حضور داشتند
  خوشحال میشیم که در صورتِ امکان
  لینکِ دانلودِ برنامه ی فرمولِ 1 را در همین کامنت دونی
  و در کانالِ شش نقطه در پیامرسانِ سروش داشته باشیم

  • 9.1

   سلام جناب ندیمی.
   تمام گفته هاتونو به شدت لایک میکنم واقعا اشاره درست و صحیحی داشتید امیدوارم با تعامل بیشتر با صدا و سیما تمام این حرفها دور از دسترس نیست و میشه بهش رسید و اتفاقا تمام تلاش ما هم بر همین!
   در مورد فورمول 1 هم باید بگم که دوست و رفیق خوبم امید هاشمی به این برنامه دعوت شد که البته من این برنامه رو ندارم که اگر داشتم شک نکنید که اینجا قرارش میدادم.
   با این حال همین حالا از امید هاشمی در یک پیام واتساپی خواستم که پست مربوط به برنامه خودشو هم اینجا قرار بده و مطمئن باش که اگر این کار رو انجام بده تو کانال 6 نقطه هم خواهم گذاشت.
   ممنون از حضورت.

 10. 10
  محمدرضا راشاد says:

  سلام اشکان جان، خانم واحدی و تیم پرتلاش شش‌نقطه. اینجا هم خوش‌حالی خودمو ابراز و اعلام میکنم. امیدوارم هرچه زودتر شاهد برنامه‌های شما برای نابینایان از حالا خورشید باشیم. به امید به دست آوردن یک برنامه‌ی مستقل در سیما.

  • 10.1

   سلام بر جناب راشاد عزیز که همیشه یکی از افتخارات مهم ما این بوده که همواره مورد حمایت و لطف شما استاد عزیز بوده و هستیم و انشالا همچنان هم باشیم.
   ممنون از آرزوهای خوبتون بله درست دقایقی بعد از برنامه حالا خورشید پیام پر از مهر و محبتتونو تو پایگاه خبری و بعدشم تو پیوی شنیدم و کلی خوشحال شدم و انرژی گرفتم!
   امیدوارم همین آیتم بتونه سکوی پرتاب ما بشه برای مطرح کردن توان نابینایان در سیما.
   ممنون از حضورتون.

 11. 11
  علاء الدین says:

  سلام!
  اول که مثل همیشه از شما و الهه خانم زوج برنامه‌ساز و نیز از همه عوامل ۶نقطه و دیگر دوستانی که در زمینه انعکاس توانمندی‌ها و مشکلات جامعه نابینایان به مردم از طریق رسانه ملی تلاش می‌کنند تشکر می‌کنم.
  دوم، برنامه این هفته خیلی خوب و جوندار بود. گزارش حسین بلوردی نقطه قوتی بود که امیدوارم حداقل یک‌برنامه‌درمیان ادامه پیدا کنه. حضور مجری در خلال صحبت‌های خانم هماوندی هم تنوع خوبی در بحث ایجاد می‌کرد. در مجموع از نظر من کم‌سواد برنامه‌ای متفاوت با برنامه‌های پیشین بود.
  سوم، به امید روزی که به زودی خبر عملی شدن قول رضا رشیدپور رو بشنویم. و البته همچنان افزایش تولید و پخش چنین برنامه‌هایی رو شاهد باشیم.
  چهارم، ای کاش حضور دیگر هم‌نوعان رو هم در محله به اشتراک می‌گذاشتنند تا ازشون بهره‌مند بشیم. منظورم این نبود که شما این کار رو بکنید، بلکه خودشون یا دوستانشون این کار رو بکنند، مثل امیر سرمدی و شما.
  پنجم، درباره نظرسنجی هم که هرچند با تبریک روز نابینایان موافقم، اما تبریک صرف رو نمی‌پسندم. بدون اجازه یه نقدم دارم. علاءالدین که بدون نقد نمیشه. خخخ! چرا اصرار دارید جواب اکثر نظرسنجی‌هاتون بله یا خیر باشه. بد نیست از گزینه‌های کیفی متفاوتی استفاده کنید.
  ششم، همچنان در پی یک راه ارتباطی با شما غیر از پیام‌رسان محله هستم. تا اون روز، موفق باشید!
  هفتم هم که از طولانی شدن حرف‌هام پوزش می‌خوام.

  • 11.1

   سلام به علاءالدین.
   ممنون از ابراز لطفت به من و خانم واحدی امیدوارم بتونیم همچنان پر نشاط به این راه ادامه بدیم و نتیجه ای بگیریم که باعث خوشحالی همه همصنفیهای عزیزمون بشه.
   برنامه این هفته 6 نقطه خب به هر حال ویژه بود و چون زمانش بیشتر بود دست ما هم بازتر بود برای پرداختن به آیتمهای متنوعتر تازه دیدید که با این حال کلی آیتم نشنیده زیاد آوردیم که بخشیشو در غالب نشنیده های 6 نقطه منتشر کردیم و بخشهای دیگه رو که میشه تو برنامه های بعدی استفاده کرد گذاشتیم برای برنامه های بعدی.
   ما همونطور که قولشو دادم پیگیر قول آقای رشیدپور هستیم تا به بهترین نتیجه ممکن برسیم.
   در مورد باقی برنامه های دوستان هم باید بگم که من دیگه فایلی جز همینهاکه اینجا گذاشتم به دستم نرسید چه اگر میرسید خودم اقدام میکردم با این حال یکی دو موردی رو که میشناختم ازشون خواستم که برنامه هاشونو اینجا قرار بدن امیدوارم که اتفاق خوبی بیفته.
   در مورد نظرسنجی هم لزوما اینطور نبوده که ما فقط و صرفا به دنبال بله و خیر باشیم موارد دیگری هم بوده اما نوع سوالات این چند برنامه اخیر طوری بوده که چاره دیگه ای نداشتیم. با این حال حتما تو برنامه بعدی نظرسنجیمون از بله و خیر صرف فاصله خواهد گرفت.
   در مورد راه ارتباطی هم خب من ایمیل ندارم و چندان فرصت و علاقه لازم رو هم برای داشتن ایمیل ندارم اما شماره تلفنم رو برات میذارم تو واتساپ یا حتی از طریق تماس اگر امکانش باشه در خدمتم.
   09354295805.
   باز هم از حضورت تشکر فراوان دارم.

 12. 12
  مهدی ترخانه says:

  سلام اشکان
  خوشحالم که از همیشه پرکار تر هستی .
  اولین دانلود از سرویس نت ام رو با برنامه های خوب تو شروع میکنم و خوشحالم .
  همیشه پایدار و موفق باشی و سلامت .

  • 12.1

   سلام عمو مهدی! دلم براتون خیلی تنگ شده بود از طرف من حتما روی ماه دختر گلتو ببوس!
   ممنون از حضورت و انرژی مثبتی که بهم دادی منم برای شما بهترینها رو آرزو میکنم امیدوارم قدمم برای حجم نتتون سبک باشه و حجمتون حالا حالاها تموم نشه!خخخخخخخخ!
   سپاس از حضورتون.

دیدگاهتان را بنویسید