دسته‌ها
اطلاع رسانی داستان و حکایت صحبت های خودمونی صوتی طنز کتاب کتاب صوتی

لطفا تا آخر پست رو بخونیییید هااااا/ دانلود کتاب قلعه حیوانات نوشته جرج اورول

عرض سلام دارم خدمت همه هم محلی های عزیز و بزرگوار گوشکنی و غیر گوش کنی خودم
امیدوارم که حالتون خوب و ایام به کامتون باشه
در پست حاضر قصد دارم کتاب قلعه حیوانات نوشته جرج اورول را تقدیم حضورتان نمایم, امیدوارم که از خوندن این کتاب جذاب لذت کافی و وافی را ببرید.

* شرحی کوتاه بر داستان قلعه حیوانات:
داستان کتاب در خصوص گروهی از حیوانات اهلی است، که از بهره کشی بیش از حد مالک مزرعه خسته شده اند و در اقدامی گروهی علیه او دست به شورش زده و کنترل مزرعه را در دست می گیرند.
پس از این انقلاب، خوک ها که هوش بیشتری نسبت به بقیه حیوانات دارند، رهبری را عهده می گیرند.
پس از آن، حیوانات با توجه به توانایی هایشان، مسئولیت ها و پست ها را میان خود تقسیم می کنند و برای خود قوانین جدیدی وضع می نمایند، که مهمترین آنها عبارتند از:
1. همه حیوانات با هم برابرند.
2. هیچ حیوانی دیگری را نمی کشد.
3. چهار پا خوب است و دو پا بد.
اما پس از گذشت مدتی، میان خوک ها اختلاف ایجاد می شود، و یکی از دو خوک پرنفوذ مزرعه، با استفاده از سگ های وحشی که آنها را به صورت مخفیانه تربیت کرده است, خوک پرنفوذ دیگر را فراری می دهد و به تنهایی تمام قدرت را در دست می گیرد.
پس از آن، دستور می دهد تا عده ای از حیوانات مزرعه به جرم همکاری با خوک فراری اعدام شوند و بقیه حیوانات را مجبور به کار کردن بیش از حد و دریافت غذای روزانه بسیار کم می کند.
او پس از مدتی برای خود ثروت و امکانات رفاهی بیشتری فراهم می کند و یاد می گیرد که چطور مانند انسان ها بر روی دو پا راه رود و با آنها معامله کند.
قوانین وضع شده میان حیوانات نیز به تدریج تحریف می شود و بدین صورت تغییر می کنند:
1. همه حیوانات با هم برابرند، اما بعضی برابرترند.
2. هیچ حیوانی بی دلیل دیگری را نمی کشد.
3. چهار پا خوب و دو پا بهتر.
داستان قلعه حیوانات که به طور غیر مستقیم اشاره به شرایط حاکم بر شوروی سابق داشت، به علت روابط حسنه انگلیس و شوروی در آن زمان، به مدت یک سال موفق به دریافت مجوز نشد. اما پس از انتشار، اورول توانست در امریکا و انگلیس به شهرت دست یابد و دیگر آثارش نیز مورد توجه عموم واقع شود.

*شما می توانید این کتاب را با حجمی حدود 45 مگابایت از

اینجا

دانلود کنید.

پینوشت:
شکلک وااااای چقدر رسمی نوشتن سخت می باشد هااااااش خخخخخخخخ وااااااای آیییی هووووووووی……..
با خودم گفتم بذار یه مدلی پست بنویسم که کسی نتونه از نیم میلیمتری هم بدون خوندن اسم نویسنده محترم این پست تشخیص بده نگارنده بزرگوار و گل گلابتونش کی هست آیا خخخخخخخ ولی واقعیتش دیدم نه این طوری پستم قابل انتشار نیست اصلا نمی شهههههه! تازه اگه هم که با عنایت به این که فرض مهال مهال نیست و به همون فرض مهال بشه که بشه بعدی چطوری جواب دکمه انتشار و سایر پست ها و کامنت های منتشره خودم رو بدم آخخخهههه آیاااا؟!؟
دیگه این شد که اومدم خدمتتون عرض که نه ما فقط می فرماییم خخخخ چیزه داشتم می فرمودم کتاب رو بخونید و اگه دوست داشتید در امر خیر شرکت کنید یه شش هفتا سوال هست که به عنوان شعر حسن ختام پستم خدمتتون تقدیم می کنم برای رضای خدا و البته بالا بردن سرانه کتاب خوانی کشور عزیزمون ایران و همچنین سنجیدن خودتون که اصلا آیا این کتاب رو خوندید چی ازش آموختید و اینا جواب هاش رو تا فردا عصر بفرستید تا شما رستگار شوید و من جایزه بگیرم خخخخخخخ
چیزه البته اگه خمینی شهری هستید دیگه چون مجبووورم می دونید هععععی اگه تا همون فردا عصر پاسخ هاش رو بفرستید و بعدشم بتونید در قرعه کشی و اینا برنده بشید خودتون هم رستگار می شید هم جایزه می گیرید که نوش جونتون.

**********
به نام خدا
سوالات مسابقه کتاب خوانی ویژه روز جهانی معلولان.
سوالات از کتاب قلعه حیوانات نوشته جورج اورول می باشد.
این مسابقه: با همکاری سازمان بهزیستی شهرستان خمینی شهر و کانون راه روشن نابینایان برگزار گردیده است.
1. ویژگیهای بشر که میجیر پیر در سخن رانی خود گفت نباید توسط حیوانات تکرار شوند, چه بود؟
2. هفت فرمان انقلاب چه بود و هر کدام به مرور چه تغییراتی کردند؟
3. توجیه خوک ها برای دریافت غذای بیشتر و بهتر (شیر و سیب) چه بود؟
4. چه موضوعی مورد اختلاف نظر سنوبال و ناپلئون بود و نتیجه آن چه شد؟
5. نقش سکوئیلر در تغییر ماهیت انقلاب چه بود؟
6. به نظر شما چرا پس از فرار سنوبال, تمامی کم بود های مزرعه و اتفاقات بد به او نسبت داده میشد؟
7. به نظر شما کدام ویژگیهای حیوانات موجب شد که ناپلئون بتواند بیشتر مقاصد خود را پیش ببرد؟

از بانو.

سلام بانو هستم, نخودی قدیم قدیما...
حقوق خوندم و الآن هم مشغول روانشناسی...
اهل نصف جهان و یک بهمنی اصیل بینظیر|!...

28 دیدگاه دربارهٔ «لطفا تا آخر پست رو بخونیییید هااااا/ دانلود کتاب قلعه حیوانات نوشته جرج اورول»

سلام بر آقا ابراهیم اصل بهمنی نویسنده
حقیقتش تا قبل از این مسابقه هیچ وقت حس خوندن این کتاب رو نداشتم ولی دیروز که خوندم …….. جدا مهشره این کتاب……. و البته خیلی حرف ها داره برای گفتن…..

سلاااااااااااااام بر باانو ی محله مرسییییی ازین کتاب جااااااالب در اولین فرصت دانلود میکنم . راااااستی روی اولین کامنت شما اسپیکم هنگ کرد فکر کنم اسپیک من با شماااا مشکل داره

موفق و پایدار باشید

سلام
1 حالا اومدیمو به فرض محال این کتابو خوندم. جواب مسابقه رو به کوجا برفسم اونوقت؟
2 ینی میگی فقط واس خمینی شهریاس پس ما اینجا بوقیم اونوقت؟
3 خب لینک پست رو درست کردم خب میگم که ریا بشه خخخخ. خب چیه اصن بیا پارتی بازی کن. یکی از جایزه هاشو بهم بده. به جای مدال.
4 اصن جایزه هاش چیچیه. اگه سکه و طلا و ایناس خودمو به آبو آتیش بزنم.
5 فعلا اینا رو بجواب تا با بمب سؤالای بعدی مراحم بشم.

سلام بر نازنین خانمی نازنین خودم
1. به هوووووووم کامنت دونی همین پست بفرست خب خخخخ باشد که همگی رستگار شوند, البته خمینی شهری ها باید جواب سوالتشون رو امروز از ساعت نه تا یازده به دفتر انجمن تحویل بدند یا توی تلگرام برای من بفرستند من می فرستم برای آقای شیروی مددکار بهزیستی و مسوول اصلی مسابقه.
2. شما سروری ولی خب فقط واسه خمینی شهری هاست این مسابقه شکلک دست من نبود وگرن می گفتم برای کل جهانیان باشه این مسابقه.
3. بازم جایزه ها دست من نیست وگرنه همه جایزه ها مال شوما باشه و مرررررسی اصلا از اولش هم می خواستم به خودت زنگ بزنم ولی گفتم صبح زود هست زیادی مراحم میشم اگه زنگ بزنم خخخخ.
4. نمی دونم چیچیه ولی شما آب و آتیش رو نزن خودت رو بهش بهترس…..
5. دیدی جوابیدم خخخخخخ شکلک دیروز خودمم کتاب رو خوندم سوالات هفتگانه رو هم جواب دادم “فردا جواب های خودم رو می ذارم توی کامنت دونی”

سلام بر آقا مسعود گرامی
ممنون از یاد آوری تون, طبق بررسی های نازنین مینا خانم اون پست رو گذاشتند و گویا لینکهاش از سایت آدیو لیب هست و باز من هم یاد آوری می کنم از نظر من ذره ای مشکل وجود نداره که این پست حذف بشه و دوستان از پست مینا جان کتاب رو دانلود کنند.
ممنون از حضورتون و پاینده باشید.

درود، ممنون از گذاشتن این کتاب زیبا.
من نسخه متنی این کتاب رو خیلی وقت پیش خوندم.
خیلی عالی بود و به نظرم به جز شوروی داستان معاصر کشور خودمون هم هست.
من داستان ۱۹۸۴ این نویسنده رو هم پیشنهاد می‌کنم که داستان جامعه‌ای هست که باز تشابه زیادی به جامعه داغون خودمون داره.
کلا رمان‌های اینطوری برای درک مسائل سیاسی خیلی مفیدن. مثلا خود این رمان انتقادی هست از حکومت کمونیستی و با خوندنش متوجه چیزایی می‌شیم که شاید با خوندن کتاب‌های خشک و کسالت‌آور سیاسی نتونیم.
شاد باشید.

سلام بر همه دوستان عزیز
بسیار بسیار سپاس گزارم از دیدگاه های تک تک تون
و نازنین خانمی عزیزم از شما هم بسیااار ممنونم, همیشه زحمت های من برای شماست*
و آقا مسعود من تیتر تمام نوشته های آقای چشمک رو چک کردم از هیچ کدوم اونا متوجه آپلود کتاب قلعه حیوانات نشدم و با سرچ “قلعه حیوانات” در محله هم به این نتیجه نرسیدم ولی حس می کنم خودم هم در خاطر دارم که قبلا آقای خادمی در مورد کتاب قلعه حیوانات صحبتی یا پستی داشتند و از همه مدیران و ویرایشگران محله درخواست می کنم که این مطلب رو بررسی و در صورت وجود این کتاب در محله این پست رو حذف کنند.
باز هم از همگی ممنونم و براتون بهترینها را آرزومدم.

سلام بانو جان.
ظهر تو محله گشتم و پست مزبور رو یافتم. اون پست رو مینا خانمی زحمتشو کشیدند و لینکها هم از سایت آدیو لیب در اون پست قرار دارند. فکر نمیکنم مشکلی باشه که پست شما هم باشه. چون هم سؤالات مسابقه رو قرار دادید، و هم فایل کتاب رو در یک پارت در سرور سایت آپلود کردید. بازم تشکر و موفق باشید.

سلام بر شما. امیدوارم خوب و خوش باشید.
یه پیشنهاد داشتمَ؛ بیاید یه روز تو کتابخونه ی تیمتاک راجع به قلعه ی حیوانات حرف بزنیم. میتونه یه فتح بابی باشه برای شروع کارهای کتابخوانی محله.
تا نظر سایر دوستان چی باشه.

سلام و من که موافقم و پیشنهاد بسیاااار عالیی هست…..
من دقیقا نمی دونم چطور میشه چنین جلساتی رو برنامه ریزی کرد و مسوولیت کانال کتاب خانه با چه کسی هست ولی حتما بررسی و پیگیری می کنم و ممنون از حضورتون, پاینده باشید

سلام و عرض ادب بر بانوی محله
این کتاب رو سالها پیش که بهتر میدیدم خوندم و بسی بسیار لذت بردم. خوشحالم اینجا می بینمش و اکنون با چشم گوش می شنومش. رستشو بخواین فرصت نمی کنم تا شنبه عصر گوشش بدم و جواب سئوالات رو بدم. یک چیزهایی دو ذهنم هست ولی از زاویه دید خودم جواب سئوالات رو میدم
نه. منصرف شدم. اگه جواب سئوالها رو از زاویه دید خودم بدم میترسم حکم اعدامم صادر شود. اونوخ شما میاین وکیل من بشین؟ خخخ
موفق و شاد باشید

سلام بر آقا مهدی 313 بزرگوار
جدا خوندن کتاب چیز دیگه ای هست از روی نسخه متنیش ولی در مورد این نسخه گویا خوب گویا شده و حتما فرصت کردید با گوش دلتون هم بخونیدش…..
مرسی از حضورتون و پاسخ هایی که نداید خخخخ

سلام. مرسی از این کتاب خوب. دبیرستانی بودم که با پارسآوای یک و با چه مصیبتی این کتاب رو به صورت متنی خوندم. یادتونه که پارساوا وسط متن ارور میداد؟ نزدیک شش ساعت طول کشید تا بخونمش. سه روز تو حال خودم نبودم. چقدر خوب یک جامعه رو تصویر کرده بود این آقای جرج اورول. همون طور که آقای امینی اشاره کردن کتاب ۱۹۸۴ هم ادامه همین کتاب و در همین راستا است. حتماً بخونیدش. موفق باشید.

سلام بر آقای جوادی بزرگوار
پس حتما یک بار دیگه از روی نسخه صوتی کتاب هم بخونید
به نظر من این کتاب در شرایط مختلف و برای افراد در جایگاه های مختلف برداشت های متفاوتی ایجاد می کنه…..
باز هم ممنون ازحضورتون و پایدار باشید

درود. پدرم دو سال قبل بهم گفته بود که این کتاب رو حتما بخونم. همین تابستون یه جایی پیداش کردم و برای زن داداشم خریدمش که ازم یادگاری داشته باشه. متشکرم که کتاب رو اینجا گذاشتی بانوی عزیز. دانلود می کنم و تو اولین فرصت می خونمش.

سلام فروغ جان
حقیقتا پدر فرهیخته ای دارید شما خدا سایه شون رو براتون حفظ کنه و حتما مطالعه این کتاب رو در برنامه ت قرار بده, راستی چه قدر زیباست که ما به هم دیگه کتاب هدیه بدیم*******
شاد باشی تا همیشه

سلام و درود بر بانو وکیلیان مدیریان گروه صرفاً
خوبید یا بهترید آیییییییااااا
خب من فعلاً تازه پست رو خوندم
تا کی ببینم دانلود میکنم یا نه ولی فک نکنم تا فردا عصر شما که میشه احتمالاً امروز برسم بخونم پس من نمیتونم کمک کنم در جواب به سؤالات گرام شما
خب بازم مرسی بابت این کتاب و پست من برم ببینم توی این یک ماه و خوردهی کی بوده کی نبوده چی شده چی نشده کی رفته کی اومده و از این قبیل امور دیگه
ماااا رفتیم اموری نبوووود که انجام بدیم ظرفی لباسی چیزی نبوووود که بشووووووریم
خب فعلاً ایامتون مث نارنجکی شیرین و وقت خوش

سلام بر جناب عبد الله پور حقوقیان فعال همه جانبه صرفا و محله و کلا دروود بر شما
مرسی من خودم جهت رستگاری خودم کتاب رو خوندم و سوالات رو هم جواب دادم ولی شما فرصت کردید حتما در برنامه تون مطالعه این کتاب رو هم بذارید….
موفق باشید و همیشه سربلند

دیدگاهتان را بنویسید