خانه
جستجو
Close this search box.
جستجو

گزارش من از اسپیکرهای هوشمند

درود به دوستان گرامی در

محله ی نابینایان.

امیدوارم همگی عالی باشید.
حقیقتش چند وقت پیش، به گزارشی برخورد کردم که به نظرم خیلی جالب و شنیدنی اومد. خیلی دوست داشتم با شما عزیزان هم به اشتراک بذارمش اما از اونجایی که اون فایل به زبان انگلیسی بود، به فکرم رسید، خودم هم یه گزارش جداگانه ازش درست کنم تا برای بقیه هم قابل استفاده باشه.
موضوع فایل درباره اسپیکرهای هوشمند شرکت های گوگل، آمازون و اپل هست که چند سال از عرضه ی اونها می‌گذره و حالا نابینایان هم میتونن برای بهبود کیفیت زندگی خودشون در حوزه های مختلف از اونها بهره مند بشن.
خب حرفم رو کوتاه میکنم و شما رو به شنیدن

این گزارش

با حجم تقریبی 6 مگ و زمان تقریبی 3 دقیقه دعوت میکنم.
در بین صداها، کار گویندگیش رو من انجام دادم و امیدوارم مورد پسندتون باشه و ایراداتش رو ببخشید.
از تمام افرادی که خاضعانه وقت گذاشتن و به من در تهیه ی این فایل کمک کردن، صمیمانه ممنونم.
شاد باشید تا همیشه!

۴۸ دیدگاه دربارهٔ «گزارش من از اسپیکرهای هوشمند»

سلام. چه گزارشی! چه قدر حرفه ای و تر و تمیز! بسیار عالی!
وقتی این چیزا رو در ارتباط با امکانات و وضعیت نابینایان کشور های پیشرفته می شنوم و با برخی نابینایان کشورمون که فقط منتظر ظهور و ملتمس دعا هستند مقایسه می کنم، وقتی این امکانات رو می ذارم رو یه کفه ی ترازو و تلگرام فیلتر شده یا در حال فیلتر ۱۰ هزار تومانی نابینایان ایرانی رو می ذارم رو کفه ی دیگه ی ترازو، تنها چیزی که می تونه آرومم کنه اینه که خدا رو شُکر که لا اقل بین این همه چیز هوشمند لا اقل گوشیشو داریم! حالا هر کسی بسته به میزان دارایی و توانش.
خیلی عقبیم واقعا از دنیا، هر چی بگم کم گفتم!
وقتی یکی از آرزو های یک ملت این باشه که فیلتر شکن ها از کار نیفتن، فکر کردن به دستیابی به این امکاناتی که در این گزارش بهشون اشاره شد هم کار عبثیه.
سپاس بابت وقتی که صرف این کار با کیفیت کردید. پیروز باشید

سلام.
خب راستش از این حرفا اینقدر گفته شده که گفتن من هم شاید یک بار دیگه فقط مسائلی رو که صرفا تکرار میشن و کسی به اونها توجه نداره رو مطرح کنه.
اگر جامعه ای بخواد پیشرفت کنه، اول باید ملتش خودشون بخوان و منتظر کسی نباشن. برای این کار هم باید فکر کنن و با مطالعه کردن از اندیشه ی دیگران بهره مند بشن تا افکار قدیمیشون تغییر کنه ولی با این حال، فکر و اعتقاد هر کس محترمه و تغییر عمیق فرهنگی هم فقط با همکاری خودمون ممکن میشه.
من هم از زمانی که برای گوش کردنش گذاشتین و از لطفتون ممنونم.

سلام تینا خانم، بسیار بسیار کار مفیدی بود، شخصا چون هم تکنوباز هستم و هم زبان بلدم، پادکست معرفی تمام این اسپیکرها رو گوش دادم. صرف نظر از کارایی و امکانات هر کدوم، از نظر صدا و کیفیتش، هیچ چیز به گرد اپل هم نمیرسه! البته این نظر شخصی من هست. Best regards

سلام. خب طبیعتا حق با شماست. کیفیت پخش و صدای اسپیکر اپل، بالا‌تر از سایر اسپیکرهاست. اما در مقابل، امکاناتی که اسپیکرهای گوگل و آمازون عرضه می‌کنن خیلی بیشتره. دلیلش هم چیزی نیست جز قدرت و امکانات بیشتر Google Assistant و Alexa در قیاس با Siri.
از حضور و کامنتتون ممنون

سلام.
از نظر من شما و امیر سرمدی از بهترین افراد نابینایی هستید که در زمینه تهیه گزارش و گویندگی فعالیت دارند.
فقط نمیدونم آیا قصد دارید این حرفه رو به صورت جدی دنبال کنید؟
عالی بود. کاش بیشتر قسمت کار با اسپیکر رو میذاشتید

سلام. درمورد آقای سرمدی، بی تردید همینطوری هست که میگین، اما به من لطف دارین. به این کار علاقه مند هستم اما هنوز برای حرفه ای کار کردن در این زمینه تصمیمی ندارم. به هر حال، از زمانی که برای گوش کردن به این فایل گذاشتین ممنونم ضمن اینکه بخش اول که کار با اسپیکرها هست، از یه ویدیو گرفته شده که در صورت تمایل، میتونید کاملش رو از این لینک گوش بدین:
https://www.youtube.com/watch?v=LkH7U5KcJ_c
موفق باشید.

سلام خانوم تقویان وقت خوش. باید اعتراف کنم که بیش از گزارش از شیوه گویندگی شما بهره و البته لذت بردم برای شما دوست گرامی آرزوی موفقیت روز افزون را از خداوند طلب میکنم. این را هم یاداور باشم که نام شما برای من یاداور یک دوست بسیار عزیز و نازنین میباشد. در پناه حق باشید

درود بر بانو زارع، استاد گرانقدر خودمان. زمانتان به نیکی. حقیقت این است که شما به بنده بسیار عنایت دارید و این گوشهای شماست که زیبا میشنود. راستش را اگر بخواهید، نام شما من را به یاد یکی از بهترین دوستانمان انداخت که قرار بود با تنی چند از دوستان، به خانه شان سر بزنیم!
ما را با حضور عزیز “ِ نه پوزش میخواهیم” گرامی خود بسیار بسیار خشنود کردید.
پیروز و برقرار باشید.

سلام.
گزارش جالبی بود. کاش یه ذره هم ما به فکر پیشرفت بودیم و دست ما هم به این تکنولوژی ها می رسید.
کاش یه ذره به فکر تغییر فرهنگ توی خیلی از زمینه ها و مخصوصا تکنولوژی باشیم .
ممنون از وقتی که برای این گزارش گذاشتید.
پیروز باشید.

سلام سلام. خب من تلاشت رو برای دانلود کردن گزارش، گوش کردنش و کامنت دادن واقعا میستایم. تو هم همینطوری پیش بری قطعا سال دیگه یه ورزشکار حسابی میشی آهان ِ نه!
سلام مینای عزیز! تو واقعا به من لطف داری. زیبا شنیدی و خوشحالم که دوستش داشتی و ممنون که اومدی فقط همینجاها بیا دیگه خونمون نیا. ای بابا بازم آخرش خراب شد.

سلااااااااام دختر دایی عزیز! واقعا از تسلطت و از بیان بی نظیرت لذت بردم! نمیدونم کار میکس رو هم خودت انجام دادی یا نه ولی اون هم عالی بود! از سوژه ای که انتخاب کرده بودی هم که دیگه نگم برات!!!… . همه چیز عالی بود و به شدت توصیه میکنم به طور حرفه ای بری دنبال ماجرای گویندگی! خودمم کمکت میکنم و حمایت لازم رو ازت میکنم!
میخوام از این دست آیتمهای گزارشی برای برنامه ۶ نقطه هم بسازی حالا جزئیاتشو حتما با هم مرور میکنیم.
به همه سلام برسون و به شدت مشتاقم که با تو همکاری کنیم.

اوااااااا تینایییی چرا من خبر نداشتم؟؟؟؟؟؟ خیلی عالی بود دوستم. ترجمه ها عالی و کار دوبلور ها هم محشر. گویندگی خودتم که عالی بود. امیدوارم کارای بیشتری ازت بشنویم و موفقیتای روز افزونتم ببینیم و بعدش به مناسبت موفقیتت همگی با هم بریم خونه همون دوستمون که بیصبرانه منتظر دیدن ماست.

سلام عزیزم. تو عالی شنیدی ممنونم از لطف و مهربونیت. صدا و گویندگی من قطعا هیچوقت به پای صدای بی نظیر و مهارت عالی تو در این زمینه ها نمیرسه، اما با خونه دوست مهمان نوازمون کاملا موافقم خصوصا با اون قلقلکی که چند روز پیش داد.
با تمام وجود ممنونم از حضور با ارزشت

دیدگاهتان را بنویسید