خانه

مایکروسافت برای کودکان نابینا طرحی ویژه دارد.

شرکت
مایکروسافت

اعلام کرده که برای کودکان نابینا طرحی ویژه دارد تا بتوانند با کمک ابزارهای فیزیکی اقدام به
برنامه نویسی
کنند. این طرح با هدف حمایت از کودکانی اجرایی می شود که به برنامه نویسی علاقه دارند اما به علت نابینا بودن از انجام این کار محروم هستند.

به گزارش سرویس آی تی  و فناوری انتخاب، این طرح که با نام«Code Jumper» شناخته می شود کمک می کند بسیاری از کودکان به آرزوی خود برسند.

این دستگاه سخت افزاری طراحی شده است تا کودکان نابینا یا کودکانی با اختلالات بینایی شدید را به آرزوهایشان برساند. این دستگاه کمک می کند کودکان نابینا نه تنها عزت نفس از دست رفته خود را بازیابی کنند بلکه استعدادیابی تخصصی نیز در مورد این کودکان انجام شود.

این دستگاه ادامه ای است از پروژه پیشین مایکروسافت، یعنی پروژه تورینو، که این شرکت اوایل سال 2017 معرفی کرد. در آن زمان آزمایشگاه مایکروسافت یک زبان برنامه نویسی فیزیکی را طراحی کرد که با هدف اتصال برنامه ها به یکدیگر به شکل فیزیکی طراحی شده بود.

مایکروسافت برای کودکان نابینا طرحی ویژه دارد / امکان برنامه نویسی فیزیکی با کمک ابزارهای هوشمند

این پروژه در هنگام معرفی به سرعت محبوب شد و جایگاه خود را بین کودکان به دست آورد بنابراین مایکروسافت سعی کرد دو تیم تحقیقاتی را در بریتانیا و ایالات متحده روی این پروژه متمرکز کند. مایکروسافت قصد دارد این محصول را  در سال های آتی به استرالیا، کانادا و هند نیز ارسال کند.

۶ دیدگاه دربارهٔ «مایکروسافت برای کودکان نابینا طرحی ویژه دارد.»

دیدگاهتان را بنویسید

فراموشی رمز عبور

تنظیم دوباره رمز عبور فراموش شده