شکسته بال

ماشین سر چهار راه خاموش است. از ماشین پیاده می شوم. دست های بی حرکتم را روی گوش هایم می گذارم. فقط صدای بوق است و بوق و بوق و من هیچ نمی شنوم. چشم های پف کرده ام توان دیدن ندارند. فقط نگاه می کنم.
پلیس نزدیک می آید و می گوید: چه اتفاقی افتاده است؟ چرا حرکت نمی کنید؟
جناب به این ماشینها بگویید اینقدر بوق نزنند. من عجله دارم. بگذارید بروم.
پلیس با نگاهی عاقل اندر سفیه به من رو می کند و می گوید: صبح روز اول هفته مردم را با این حرف های بیهوده تان خراب نکنید. همه اینجا عجله دارند.
می دانم؛ اما اگر امروز هم نتوانم به موقع برسم معلوم نیست باز تا کی از رفتن جا بمانم.
پلیس به ردیف ماشین هایی که پایانی ندارند اشاره می کند و می گوید: بگذارید این آقا برود؛ ایشان عجله دارند.
نگاه و خنده های فروشنده مغازه هایی که در مغازه شان را باز می کنند و صدای بوق و حرفهایی که احترام را در خود حل می کنند مانع رفتنم می شوند.
پلیس با اخطاری جدی برگه جریمه ای سنگین بخاطر توقف نابجا به علاوه آلایندگی و از رده خارج بودن ماشین به دستم می دهد.
با تاسف سری تکان می دهم و می گویم: من می روم اما مطمئن باشید که با رفتن من هم, این ماشینها نمی توانند به حرکت درآیند. سوار ماشین می شوم. از چهار راه که می گذرم صدای خالی شدن باد لاستیک ها گوشم را کر می کند. اما می بینم که تنها آن دو سانروف فِراری بی مهابا از من سبقت می گیرند و به بزرگراه اصلی می رسند. و باز چراغ قرمز می شود.

درباره نیره

دلم امروز گواه است کسی می آید حتم دارم خبری هست گمانم باید فال حافظ هم هربار که می گیرم باز مژده ای دل که مسیحا نفسی می آید باید از جاده بپرسم که چرا می رقصد مست موسیقی گامی شده باشد شاید ماه در دست به دنبال که اینگونه زمین مست می چرخد و یک لحظه نمی آساید گله کم نیست ولی لب ز سخن خواهم بست اگر آن چهره به لبخند لبی بگشاید سلام نیره هستم متولد ده دی ماه 64 کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی این روزها دوست جدیدی یافته ام بنام قلم و با او راه می پیمایم در شعر و ادب و داستان، تا که روزگارم را از سر بنویسم
این نوشته در اجتماعی, داستان و حکایت ارسال و , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

17 Responses to شکسته بال

 1. 1

  درود. مرسی از پست.
  هر وقت ما عجله داریم, نفر جلویی ما اصلاً عجله نداره خَخ.

 2. 2
  لِنا says:

  سلام مهربان جان.چه شعر زیبایی نوشتی تو قسمت بیو.لااااایک ی عالمه تااااا.تازشم فقط اسمت با من فرق داره همشو مثل منی ک خخخ دی ماهی دهه شصتی مترجمی به به معلومه چه دختر گل گلی می باشی تازشم مثبت و باحال باحالی ک هوم هوم دوستت قلمو از طرف بوس کن .دوست منم شده کتاب مخصوصا رمان. دو هفته هست دوستم لاری هستش ک خیلی دوسش دارم.باید ببینیش حرفاشو دوس دارم.خب زدم جاده خاکی که !!!! اوه اوه. نوشته هاتم خیلی قشنگن.قدر دوستتو بدون هااااااا عااااااشقتم دختر ناز و مهربون نیره.شاااااد باشیی

 3. 3
  Avatar photo رعد بارانی says:

  سلام
  داستان مبهم بود برام.
  لنایی هم بهتره کمتر رمان بخونه خخخ

 4. 4
  حسینی says:

  سلام خانم نویسنده. اون دفعه هم گفتم. قوه ی تخیل و درون مایه و استعداد نوشتن دارید. پس تقویتش کنید. با کلاس رفتن استاد دیدن مطالعه نوشتن و نوشتن و نوشتن. وقتی قلم را دوست دارید، پس بنویسید. تو بچگی هام، انشاهای بی نظیری مینوشتم. چون الان نمینویسم، پس میتونم از خودم تعریف کنم. قوه ی تخیل بازی با کلمات و نثرم عالی بود. اما روزگار بیرحمتر از آن بود که این تخیل پرورش یابد. تو سی سالگی، اینقدر مشغله هست که نمیشه ضره ای به این حس فکر کرد. اما شاید روزی بنویسم اگر عمر باشد. اما اونقدر اطمینان به خودم دارم که اگر روزی بنویسم، محشر خواهم نوشت. مادرم تو این سن و سال هم همان حرفی را بمن میزند که تو 9 سالگی ام میزد. تو باید نویسنده شوی و الان بعد بیست سال همین را میگوید. ای کاش مینوشتی و گاهی ملامتم میکند از روی عشق و محبت. مهم میزان نوشتهتان نیست. مهم کیفیتش نیست فقط بنویسید. یک کانالی بزنید تو تلگرام یا گروهی نوشته هاتون را بذارید. یا اگر نه تو سیستم ضخیره کنید و یاد بگیرید از نوشته هایتان. یک کتاب بی همتا، از میان هزاران هزار تخیل صحیح و خطا و نوشته خلق میشه.

 5. 5
  حمیدرضا آب روشن says:

  سلام شعر توی شناسنامتون واقعا زیبا بود.

 6. 6
  ابراهیم says:

  سلام عالی بود. ولی یه داستان چند قسمتی بپاشید اینجا کیف کنیم.
  شاد باشید

 7. 7
  Avatar photo بیسایه says:

  سلام داستانتان خیلی عالی و موضوعش تازه و بکر بود و بسیار با مسایل روز همخوانی دارد به امید موفقیتتان
  با تشکر

 8. 8
  نیره says:

  درود
  من هم از شما متشکرم
  برقرار باشید

 9. 9
  گوشه نشین says:

  با سلام خوب بود بنظر من که نویسنده هم نیستم اگر اگر به نوشتن ادامه بدهید عالی خواهد شد موفق باشید

 10. 10
  بانو. says:

  سلام بر نیره بانوی عزیزم
  میگما ایییین همه پست نوشتی من نمی دونستم…..
  الآن همه رو می خونم

 11. 11
  بانو. says:

  این داستانت رو قبلا هم نخونده بودم…. کلا یه جور قشنگی پیچ در پیچ می نویسی که دوست داری بخونی خودتو محک بزنی ببینی چقدرشو فهمیدی آیا؟
  رفتن هزارتا معنی داره و رسیدن هم که دیگه خیییلی…..
  امیدوارم یه روز ما هم بیفتیم توی بزرگراه زندگیمون و بتااازونیم….. حتی با خوب حتی یه پیکان دهه پنجاه که نداریم یا یه موتور گازی با همین خط یازده خودمون خخخخخ

  فقط من زیاد عنوان پست و خود متن رو با هم نتونستم تو ذهنم تطابق بدم که شکلک از دست این ذهن مااا….

  راستی دقت کردی همه تو کامنت ها بهت می گند خیییلی خوب می نویسی ….
  امیدارم یه نویسنده عااالی بشی

دیدگاهتان را بنویسید