صحبتی از جنس خودِمونی در آستانه 8 سالگی محله نابینایان

سلام و عرض ادب به شما دوستان عزیزم در پایگاه اینترنتی محله نابینایان.

امیدوارم که حسابی حالتون خوب باشه.

 

یِکَم بیشتر از 1 ماه دیگه که بگذره محله نابینایان 8 ساله میشه.

عده ای از همون اوایل با گوش کن آشنا شدند و هنوز که هنوزه پا به پاش میان جلو.

عده دیگه ای هم آهسته آهسته در مسیر رشد گوش کن باهاش آشنا شدن و همراهش بودن تا به همین لحظه.

بعضی ها در همون مسیر اولیه از گوش کن جدا شدند و بعضی ها هم در همین چند وقت اخیر.

خیلی ها با گوش کن مسیر زندگیشون تغییر کرد.

خیلی ها اینجا رو خونه خودشون میدونستند و میدونند.

خیلی از شما حتی بیشتر از من و دقیق تر از من اتفاقات مثبت و منفی اینجا رو یادتون هست و این اتفاقات بخش بزرگی از خاطرات زندگی رو براتون ساخته که به جرات میتونم بگم فراموش نشدنی و غیر قابل انکاره.

 

من قطعا نمیتونم حق مطلب رو هم در خصوص احساس خودم به اینجا و هم در خصوص لطف و حمایت شما از محله نابینایان به خوبی ادا کنم.

به هیچ وجه هم قصد ندارم وضعیت رو گل و بلبل نشون بدم و بگم که هیچ چیز عوض نشده و همه چی سرجاش هست و از این حرفا.

نه؛ هرگز.

ولی بهتره یه چیزایی رو با هم مرور کنیم.

 

خیلی بر نمیگردم به عقب. یه چیزی در حدود 10 ماه پیش.

از همون روزایی که دیگه تقریبا مدیریت محله به صورت غیر رسمی و بعدش رسمی به من واگذار شد.

من کاملا آگاهانه و با شناخت کامل از وضعیت موجود مسئولیت قبول کردم و میدونستم تنها راه زنده موندن اینجا انسجام کادر محله خواهد بود.

چه کادر مدیریتی و چه کادر تولید محتوا.

چیزی که من توی حدود یک سال و نیم فعالیتم به عنوان ویرایشگر در کادر سابق خیلی خیلی کمتر دیدم؛ به خصوص در مورد تولید محتوا.

 

در مهر ماه 96 یک اتفاق خیلی خیلی بزرگ برای محله افتاد و اونم راه اندازی تیم تاک بود.

تیم تاکی که به گفته مجتبی خادمی برای راه اندازیش چند سالی زمان صرف شد تا با یک مدیریت خوب شروع به فعالیت کنه.

قشنگ یادمه توی مصاحبه ای که در شروع فعالیت برنامه هات گوش کن با مجتبی داشتم این جمله رو گفت که محله نابینایان اگه منسجم می‌بود و منابع مالی خوبی داشت میتونست یه سِروِر برای برگزاری کنفرانسهایی که تخته شده راه‌اندازی کنه تا در یک فضای کاملا مدیریت شده به برنامه هایی که واقعا جاشون توی محله خالیه بپردازه.

خب تیم تاک راه اندازی شد.

با کلی برنامه که اکثرا در عین بی برنامگی شروع شد و خب طبیعتا محکوم به شکست بود.

 

ولی این ها هیچ کدوم نمیتونست عاملی باشه تا اتفاقات مثبتی که در حال شکل‌گیری بود رو از نگاه بقیه دور کنه.

اتحادی که داشت شکل میگرفت؛ دوستی هایی که داشت محکم میشد، شباهت ها و تفاوتهایی که دیدنش برای هر فردی میتونه جالب باشه؛ مرور اتفاقات مثبت و منفی در محله؛ رفع کدورت هایی که اکثرا به شدت بی دلیل ایجاد شده بود؛ تبادل اطلاعات و فایلها؛ رفع اشکالات و پاسخگویی به سوالات در زمینه های مختلف با کمک و راهنمایی خود بچه ها؛ دورهمی های زیاد؛ تحلیل فعالیت های مرتبط با نابینایی و خیلی خیلی از اتفاقات و دستاوردهایی که تیم تاک برای اعضای محله نابینایان داشت و کماکان هم با قدرت ادامه داره و در حال پیشرفته.

البته همین بی برنامه بودن بعضی از جلسات و برنامه ها نقطه ضعف و ضربه بزرگی در تیم تاک به شمار میرفت  که باید و باید برای هدفمندتر شدنش و همچنین ترمیمش تلاش میشد و ما تا حدی تونستیم این کار رو انجام بدیم.

درسته هنوز راه زیادی تا به نتیجه رسیدن پیش رو هست ولی از نظر من دیگه آزمون و خطاها انجام شده و وقت کارهای بزرگ رسیده.

بهتره به عنوان مثال چند نمونه ای رو با هم مرور کنیم:

کارهای گروهی خیلی خیلی بزرگی در تیم تاک محله نابینایان انجام شده که میشه به دو قسمت آخر هات گوش کن اشاره کرد.

شاید در یک فرصت مناسب و به صورت یک مستند اتفاقات زیبایی که تیم برنامه ساز هات گوش کن در طول پروسه ساخت این دو قسمت تجربه کرد رو بسازم.

خیلی حرفها برای گفتن هست که اصلا دلم نمیخواد به راحتی از کنارش بگذرم.

هم افرادی که در مراحل ساخت این دو برنامه با من همراه بودند و هم شنوندگان تیم تاکی ما به خوبی میتونند فضایی که من ازش صحبت میکنم رو بهتر توصیف کنند.

اگه خودم بخوام در یک جمله بهترین توصیف رو از این فضا داشته باشم میتونم بگم:

هر کسی و با هر مسئولیتی تلاش میکرد بهترین باشه چون هم خودش و هم شنونده رو لایق بهترین ها میدونست.

 

نمونه دیگه ای که میتونم بهش اشاره کنم برگزاری کنفرانس های مختلف به خصوص در بخش روانشناسی هست که شنونده و خواننده مطالبش بودید.

قالبی که کادر تولید محتوا برای پوشش این کنفرانس ها در نظر گرفته قطعا کامل نیست ولی نشون دهنده اینه که ما متوجه نیاز به تغییرات هستیم و در حد توان خودمون تلاش میکنیم.

گزارش این کنفرانس ها به همراه فایل صوتی میتونه تبدیل به یک آرشیو خیلی قوی و قابل استناد بشه که در انتشار دو کنفرانس قبلی با موضوع پذیرش نابینایی توسط فرد نابینا، و در مرحله بعد پذیرش والدین فرد نابینا در محله شاهدش بودید.

تیم تاک و بحث آموزشی رو هم نباید نادیده گرفت.

طرح نویسندگی رو یکی از کارهای آموزشی خیلی خوب میدونم که در پستی که خانم پریسا جهانشاهی با عنوان یک فرصت طلایی برای اون هایی که می خوان بهتر و بهتر بنویسن!منتشر کردند، اطلاعاتش رو خوندید.

در این طرح 14 نفر شرکت کردند که از بین این افراد 6 نفر با معیارهای استاد جمال مبارکی برای شروع در مرحله اول انتخاب شدند که به صورت رسمی از همین هفته کار خودشون رو آغاز خواهند کرد.

قطعا در مراحل بعدی 8 نفر دیگه هم مورد تعلیم قرار خواهند گرفت.

در بحث آموزشی برنامه های دیگه هم در دستور کار کادر محله نابینایان هست که رایزنی های خیلی خوبی هم انجام شده و قطعا در زمان مناسب، حتما و به تفصیل در خصوصش اطلاع رسانی خواهد شد.

همچنین فعالیتهای دیگه ای که در تیم تاک صورت گرفته رو تا جایی که برگزار کنندگانشون در توان داشتند در سایت منعکس کردند و خروجی رو با دیگر اعضای سایت به اشتراک گذاشتند.

هر چند نقطه ضعف هایی در این زمینه هم دیده میشه ولی باز میتونم بگم با توجه به شرایط، خروجی نسبتا قابل قبولی از این دست برنامه ها بر روی سایت داشتیم.

از اتحاد توی تیم تاک صحبت کردم. خیلی زیاد میتونم نمونه های بزرگی رو بیارم ولی بهتره اکتفا کنم به یک مورد.

موردی که بازخوردش توی سایت به نظرم خیلی بزرگ بود و همه شاهدش بودند.

بروز نگه داشتن آرشیو کتابخانه دانش آموزی که خب خبرهای خوب این بخش رو با پست های خانم سمانه کریم زاده در جریانش قرار میگرفتید.

جمع آوری کتابهایی که در سراسر کشور ضبط شده بود و اضافه کردنش به آرشیو کتابخانه، ضبط برخی از کتاب های درسی توسط برخی از افراد داوطلب نابینا و هدیه بزرگ محله نابینایان به دانش آموزان کنکوری؛ برگزاری دو آزمون آنلاین کتاب‌خوانی و غیره از فعالیت های کتابخانه دانش آموزی محله نابینایان به شمار می‌رن

بستری که تحت عنوان تیم تاک در اختیار محله نابینایان هست قطعا فراتر از چیزی که خیلی از ما بهش نگاه میکنیم میتونه کارآمد باشه؛ به شرطی که دیدگاه و طرز فکرمون رو به خیلی از مسائل تغییر بدیم.

کادر مدیریتی در چارچوب قوانین همیشه حامی طرح ها و برنامه های کاربرانش بوده و هرگز سعی بر سنگ اندازی یا ممانعت از اجرایی شدن هیچ طرحی رو نداشته.

هم تیم تاک و هم رادیو کاملا در اختیار افرادی هست که برنامه ای رو در دستور کارِشون دارن و مطمئنا تمام و کمال و تا جایی که نیاز به همراهی باشه، حضور ما رو کنار خودشون خواهند داشت.

 

از کارهایی که انجام شده یا در حال انجام هست خیلی میشه صحبت کرد؛ خیلی زیاد ولی نمیخوام در این پست صرفا به این موارد اشاره کنم.

کادر مدیریتی محله نابینایان قطعا در این مدت 10 ماهه بی عیب نبوده و اشکالات زیادی هم از خودش نشون داده.

به عنوان مثال میتونم به ناکارآمدی تیم زبان و تولید محتوای قوی برای رادیو اینترنتی اشاره کنم.

هر دو میتونستند در جایگاه خودشون به شدت مؤثر عمل کنند و کارهای خیلی خوبی رو با توجه به پتانسیلی که وجود داره برای محله اجرایی کنند که خب طبیعتا مسئولیت عدم موفقیت تا این لحظه رو به عهده میگیرم و امیدوارم که با توجه به برنامه ای که برای بهتر بودنشون در نظر دارم در این دو زمینه هم به زودی خبرهای خوبی رو بشنوید.

 

و اما صحبتم با شما هم محله ای ها:

خیلی از شما درست یا غلط دلیل عدم فعالیتتون توی محله رو کم بودن کامنت و بازخورد عنوان میکنید.

این خیلی طبیعیه که هر کدوم از ما اگه پستی میزنیم انتظار گرفتن بازخورد رو داشته باشیم ولی اعتقاد شخصی من کمی متفاوت و شاید فراتر از این موضوعه.

من میگم کافیه یه کم توی هدفمون تغییرات ایجاد کنیم. سطح توقعمون رو بیاریم پایین و از بازخوردهایی که میخوایم صرفا در کامنت‌دونی بگیریم، دور بشیم.

با هر دیدگاهی و هر طرز تفکری که به این قضیه توجه بشه اولویت با تولید محتوا و رسوندنش به دست افرادی هست که نیازمند اون مطلب هستند.

اگه هر کدوم از ما توانمون رو به منظور ارائه محتوایی که میدونیم ممکنه برای یک نفر کارساز و مفید باشه، بدون در نظر گرفتن نوع بازخورد و تعداد کامنت و صرفا برای کمک به جامعه ای که توش نفس میکشیم به کار بگیریم، برد کردیم.

من خودم جلوتر از همه شما با صدای بلند میگم که کامنت زیاد و تعریف و تمجید رو دوست دارم و از کامنتهایی که جنبه نقد داشته باشن و به پربار تر شدن بحث کمک کنن حمایت هم میکنم، ولی اینطور نیست و نخواهد بود که توانم رو برای برگردوندن فضای گذشته سایت بذارم.

در آخر دوست دارم از تک تک شما بخوام که باشید و محله و هم محله ای ها رو تنها نذارید.

قطعا من به تنهایی نمیتونستم در راهی که قدم گذاشتم بدون حمایت تک تک شما پیش برم ولی توی همین راه بعضی از دوستان هم بودن که قولهایی دادن، و عقب نشینی کردن، اونهایی که میتونستند تولید محتوا کنند و به هر دلیلی کنار کشیدن و درواقع دوستانشون و در درجه اول خودشون رو از این لذت محروم کردن.

میدونید خیلی وقتا متوجه نیستیم و اینقدر دغدغه های زیادی توی زندگی پیش میاد که جز فراموشی چاره ای نیست ولی از من کمترین به شما عزیزان نصیحت:

محله نابینایان رو نذارید که جزئ اون فراموش شده ها باشه.

درباره محسن صالحی

محسن صالحی هستم, متولد 11 آبان 1369 و ساکن شهرستان سمیرم. به علت بیماری RP از سال 93 تا 94 با افت شَدید بینایی رو‌به‌رو شدم و در حال حاضر فقط تشخیص نور دارم. جهت ارتباط و ارسال پیشنهادات و همکاری با برنامه هات گوش کن, با آیدی تلگرام @HotGooshkon1 و ایمیل HotGooshkon@Gmail.Com در تماس باشید.
این نوشته در صحبت های خودمونی ارسال و , , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

60 Responses to صحبتی از جنس خودِمونی در آستانه 8 سالگی محله نابینایان

 1. 1
  Avatar photo رعد بارانی says:

  دست مریزاد.
  خدا قوت. پاینده باشی.‌
  ی گله ی ناچیزی داشتم که چندان مهم نیست. شاید اگه ی روز توی اردویی مُردویی دیدمتون بگم.
  امیدوارم روز به روز موفقتر و شادتر ببینمتون

 2. 2
  شهاب الدین فروزش says:

  سلام گفتنیها رو گفتی منم میگم خسته نباشید محشر بوده واقعا میگم این دوستیهای اخیر و زحمات همه ی دوستان بی نظیر بوده .
  موفق و پیروز باشی محسن جان

 3. 3
  شیده says:

  سلام. عصر به خیر و خسته نباشید. واقعا وقت میگذارید و زحمت میکشید برای همنوعانتون من از همون اوایل که تو سایت ثبتنام نکرده بودم میخواندم پست هاتون را با سیستم نمیرفتم تو اینترنت با موبایل هم بلد نبودم استفاده کنم فقط تو گوگل سرچ میکردم و این سایت را هم اتفاقی دیدم. یعنی من راجع به خودمون سرچ کرده بودم اینجا هم یه پستی دیدم یادم نیست اسمش چی بود. ی چندتا کامنت گذاشته بودن بچه ها به هر حال بعد از این که با رایانه مجازی شدم کلی نرم افزار و آموزش گرفتم از سایت کلی هم استفاده کردم تا این که به پیشنهاد یکی از دوستان اصفهانی تو سایت ثبتنام کردم. راستش فکر نمیکردم کامنت بذاره کسی تو پستهایی که گذاشتم چون من غیر از دوستم هیچ کدوم از بچه های محل را نمیشناختم فکر میکردم از روی شناختی که نسبت به شخص داشته باشن برای پستش کامنت میذارن. ولی با اولین پستی که گذاشتم متوجه شدم که این طوری نیست هم نوعهای خودمون مثل افراد عادی نیستن که به خاطر شناخت کامنت بذارن یا سرسری از یه موضوعی رد بشن. خلاصه نسبت به همه ی پل های ارتباطی که با نابینایان داشتم این سایت را بیشتر میپسندم اعضای سایت را متفاوتتر از فضاهای دیگه میبینم حتی نسبت به فضای حقیقی. قبل از تیم مدیریتی جدید سایت گوشکن بیشتر از تیمتاک فعالیت داشت پست ها زیاد بود کامنت ها هم زیاد بود خصوصا پست های مدیریتی. ولی الآن اگر پست ها و کامنت ها کمه چون به نظرم دور همی های سایتی کمتر شده عوضش یادگیری ها اون هم تو تیمتاک بیشتر شده. راستش من قبلا چیز زیادی از تیمتاک یاد نمیگرفتم بیشتر بچه ها را میدیدم که تو کانل های بازی فعال بودن و من هم که سر در نمیآوردم. به نظرم در حال حاضر سایت یه مقدار جمع و جورتر و رسمیتر شده برخورد ها و فعالیتها. به هر حال این سایت هم شبیه به ی انقلاب میمونه یکی تاسیسش کرد دومی داره اداره اش میکنه جا داره همه ی اونایی که عضو هستن و اونایی که عضو نیستن ولی از مطالب سایت استفاده میکنن به هر دو تیم مدیریتی دست مریضادی بگن و خیلی ممنون هم باشیم چون ممکنه کسی نخواد وقتش را در اختیار دیگری بذاره حتی اگه همنوع هم باشه.

  • 3.1

   سلام به خانم شیده.
   منم تقریبا آشناییم با گوش کن به همین شکل بود.
   چه بخوایم و چه نخوایم در حال حاضر جو دوستانه و شلوغ کامنت دونی در دو سال اخیر به تیم تاک منتقل شد و اینجا به قول شما کمی رسمی تر به کار خودش ادامه داد.
   به شدت از لطف و حضورتون ممنونم و منتظر ادامه پستی که گفتید خواهید نوشت هم هستیم.
   دلتون شاد.

 4. 4
  manchester says:

  با سلام،
  بزرگترین ضعف این پایگاه بزرگ و ارزشمند از نظر من سرکوب آزادی در تولید محتوا می باشد.
  نقطه ضعف بعدی سلیقه ای عمل کردن در انتشار مطالب تولید شده می باشد.
  سومین و ضربه زننده ترین نقطه ضعف این پایگاه عدم تعهد کسانی است که خود را سردبیر فلان بخش معرفی می کنند.
  برای جلوگیری از حاشیه حتی مثال هم نمی زنم.
  و اما راهکارها برای بهبود وضعیت این پایگاه:
  ایجاد انگیزه به وسیله ی پاداشهای معنوی و مادی،
  آسیب شناسی عدم اشتراک تواناییهای یک فرد نابینا با قشر خویش،
  رفع این ویژگی بسیار آزار دهنده،
  شجاعت بیشتر مدیر در انتشار مطالبی که انعکاس دهنده ی واقعیات هستند،
  سلیقه ای عمل نکردن و نگاه یکسان به همه ی کاربرانی که فعالیت در این سایت دارند را داشتن،
  و ……….
  قبلاً هم به مدیر گفتم می گویم و خواهم گفت که اتحاد واقعی در میان نابینایان ایران بسیار دور از ذهن است.
  امیدوارم شمای مدیر توانا بتوانید روزی این رؤیا را به معنای واقعی به واقعیت تبدیل کنید.
  با آرزوی بهترینها برای ایران و ایرانی

  • 4.1

   سلام به داوود عزیز. ممنون از حضورت و نکاتی که گفتی.
   سلیقه ای عمل کردن در انتشار یا سرکوب آزادی که ازش صحبت کردی من به شخصه قبولش ندارم.
   هر فرد یا مجموعه ای قوائد اخلاقی ای برای خودش داره که بهش پایبنده.
   وقتی نوشته ای صرفا نوشته شده برای تخریب و هیچ هدف مشخصی رو دنبال نمیکنه طبیعتا کادر مدیریتی منتشر نخواهد کرد.
   اگه قرار هست بحثی یا موضوعی از تریبون محله نابینایان گفته بشه، نویسنده باید پایبند به مسائل اخلاقی باشه و هرچی که از دیدگاه خودش درست میرسه رو انتظار نداشته باشه که اینجا منتشر بشه.
   اگه انتشار هر مطلبی با هر نوع بیانی از نظر تو آزادی هست، از نظر من نیست.
   در خصوص تعهد سر دبیر ها به شدت باهات موافقم و جای هیچ گونه بحثی نمیمونه.
   پیشنهاداتت رو هم قطعا و قطعا بررسی میکنم و خودت میدونی که قلبا ارادت خاصی بهت دارم و احترام زیادی هم برات قائلم.
   دمت گرم که هستی.

   • 4.1.1
    manchester says:

    پس به همون نتیجه ای دوباره می رسم که زمانی بحثش را در دانشگاه با یک استاد بسیار متشخص در حوزه ی اصول و روش تحقیق کرده بودم. اینکه هر واژه در ایران به تعداد افرادی که در آن کشور یعنی ایران زندگی می کنند می تواند یک تعریف خاص داشته باشد.
    در مورد سرکوب و عدم آزادی همین جمله بس که:
    “وقتی حقیقت آزاد نیست، آزادی حقیقت ندارد.”
    من هم احترام خاصی برای شما قائل هستم و قطعاً خودت به این موضوع اذعان داری.
    فقط احترامات مانع انتقادات نیستند دوست من.
    به امید روزی که در قالب یک اتحاد بزرگ، برداشتهای ما از یک موضوع سر و شکل درست خود را بگیرد.
    به امید آن روز

 5. 5
  گوشه نشین says:

  با سلام و آرزوی موفقیت بیشتر برای جناب عالی و همکارانی که برای بالا رفتن سطح فرهنگی دوستان زحمت میکشید اگر قرار باشد که یک انتقاد بکنم اینست که این سایت کم کم داره تبدیل میشه به یک پایگاه تبلیغاتی برای بعضی از گروه ها و تشکلات به بهانه های مختلف به هر حال این سایت بل قوه میتواند یک سایت بسیار قوی و فراگیر باشد که امید وارم چنین بشود

 6. 6
  حسینی says:

  من متاسفم برای موسس محله که تاسیس کرد اما ول کرد و رفت. متاسفم که نبست و رفت. شما هم آش خوبی نپختید برای اینجا جناب. از ظاهر کار هم کاملا معلومه. از انگیزه نداشتن افراد برای پست نزدن شما باید فکر کنید. ببینید چه کردید که ماها دیگه میل نداریم اینجا فعالیت کنیم. البته اگر برایتان اعمیت داره. اما آقای خادمی اگه کار خوبی نکردی برادر با تحویل دادنت. بنده جایی که مدیر ارشدش به من احترام نذاره نمیمونم من اینم حال خوب یا بد مهم نیست.

  • 6.1

   من؟ چه کردم با شما جناب محمدرضا حسینی؟
   مطمئنی اشتباه نگرفتی؟
   اینکه کسی بخواد اینجا فعالیت کنه یا نکنه از نظر من تصمیم شخصیه و حتما دلیلی قانع کننده وجود داره براش.
   من به شخصه از کارم و برنامه هایی که توی این چند ماه اخیر عملیاتی کردم راضیم و ازش دفاع میکنم.
   هر کسی بر اساس داشته هاش و آورده هاش باید قضاوت بشه، نه حرفهاش.
   ولی خب چه میشه کرد.
   عده ای دوست دارن از روی حرفها و نطقهاشون قضاوت بشن و اون هم باز دست من نیست.

  • 6.2

   شما دیگه خیلی اینید آقای حسینی! از زمانی که من یادمه شما روی مدیر های این سایت گارد بودید! از زمان پاک کردن محتوای قفستون تا به امروز و همین پست. فکر نمیکنید که شاید مشکل از نگرش خود شما باشه؟ به هر حال دیدگاه من اینه که آدم زمانی باید نقد کنه، که پیشنهاد یا راه کاری برای اصلاح ایراد طرح شده توسط خودش داشته باشه. من به شخصه به شدت مخالف رویه ای که رادیو گوش کن در پیش گرفته هستم. اما چون که فعلا به دلیل مشغله ها و دغدغه های روزمره نمیتونم کاری برای بهتر شدنش انجام بدم. پس سکوت میکنم و این مدلی به گروهی که کاملا دلی داره کار میکنه نمی تازم و انرژی این گروه رو نمیگیرم.

   کامنت من میتونه پاک بشه.

 7. 7
  ابراهیم says:

  سلام محسن جان خسته نباشی و نباشید همه گی
  میدونی هم خودت هم محله کلی برام عزیز هستید.
  فقط یه ایراد کوچولو بعضی پستها میان که جنبه ی اطلاع رسانی دارن و خوب منتشر نمیشن ولی همین پست ها شاید بکار چند نفر بیاد و حیفه که منتشر نشه. بنظرم پستهایی که برای اطلاعرسانی برای نابیناها میان برای باز بینی منتشر بشن. برای مثال بعضی وقتها معرفی گوینده میزارن خوب اشکالش چیه منتشر بشه. درسته تازگی یه قسمت برای این کار راه اندازی شده ولی خوب شاید کسی با گوینده های اون بخش به توافق نرسن و بخوان با گوینده ی دیگه ای آشنا بشن. بنظرم این حق بچه هاست و محله هم باید این موقعیت رو برای نابیناها چه کاربر چه غیر کاربر فراهم کنه.
  راستی نتایج طرح نویسنده گی کی و کجا منتشر میشه آیا؟؟؟؟
  همین دیگه
  دلت شاد و موفقتر از همیشه باشی

  • 7.1

   سلام به ابراهیم عزیز و دوست داشتنی. ارادتمندیم. در خصوص معرفی گوینده مدتهاست این اتفاق نیفتاده ولی متاسفانه به دلیل اینکه این دوستان مجبور هستند راه ارتباطی بذارن و در ادامه مشکلاتی براشون پیش میاد، درخواست حذف پستهاشون و یا پاک شدن راه ارتباطی ای که گذاشتن رو از ما دارن.
   به همین دلیل ما در حال حاضر از انتشار این دست اطلاعیه ها جلوگیری میکنیم تا بتونیم طرحی که در ذهن داریم رو با شکلی مطلوب به سر‌انجام برسونیم.
   اما در مورد طرح نویسندگی. رتبه بندی ای توسط آقای جمال مبارکی انجام شده که با یک زمانبندی قصد آموزش به هر 14 نفر رو دارن و همونطور که توی پست نوشتم در حال حاضر آموزش به 6 نفر از شرکت کنندگان آغاز شده و در مراحل بعدی نوبت به سایر دوستان خواهد رسید.
   حتما به زودی و طی صحبتم با آقای مبارکی نتیجه رو بهتون اعلام خواهم کرد.

 8. 8
  هادی عشقی says:

  سلام محسن جان خیلی ها توی محله زندگیشونو ساختند و رفتند ولی یادت باشه خیلیا قراره بعد از این زندگی شونا با محله بسازم پس فکر اونا باش خدا قوت پایدار و پیروز باشی

 9. 9
  میلاد پَرکوک says:

  سلام آقای صالحی بزرگوار واقعا جای تشکر داره وقت گذاشتنتان برای این محله ی ارزشمند و مفید. من به نوبه ی خودم از شما و کادر زحمتکش این پایگاه بسیار سپاسگزارم. من از اینجا مطالب بسیار زیادی یاد گرفتم و یاد خواهم گرفت. به نظر من بهترین و مفیدترین سایت برای نابینایان هست. و انشا الله که بهتر هم بشه.

 10. 10

  موفق بااشیییی دوست خووووبم.
  هستیم تا آخرش

 11. 11
  میلاد نصرتی says:

  سلام.
  مهمترین نشانه و بارز ترین نمود تحولاتی که اتفاق افتاده همین تعاملی هست که ایجاد شده و به نظر من بسیار اتفاق بزرگی هست.
  خط مشی و سیاستهای محسن و کادر جدید سبب شد که خیلی اتفاقات ناخوشایند قبلی فراموش بشه و حاصل بشه اتحاد بچه های گوش کن و شب روشن ‌‌ هر چند شاید عده ای نتونند یا نخواند این اتحاد رو ببینند.
  به عنوان کسی که نوعی از مدیریت رو در فضای حقیقی تجربه کرده بر این باور هستم که قسمتی از انتقادات حل نخواهد شد مگر به همت خود کاربران و منتقدان.
  همیشه انتقاد کردن راحت هست اما هنر اصلی زمانی نمایان خواهد شد و همین انتقاد وقتی سودمند خواهد بود که راهکارهای پیشنهادی هم ارائه بشه.
  در پایان تشکر از محسن عزیز که شاید حسن رفتار محسن اولین دلیل حضور من در اینجاست

 12. 12
  Eagle says:

  سلام بر تو محسن عزیز.
  شما که همیشه کارت درست بوده، رکود نسبی امروز محله از زمان مجتبی کلید خورده بود و از نظر من تقصیر تو نیست. حتی تقصیر مجتبی هم نبوده. من یه زمانی به مجتبی هم گفته بودم که وقتی اصولی واسه محله تعیین کردی باید پاش وایسی، حتی اگه من مرتضی خوشم نیاد. این محله متأسفانه در برخی اصولش ثابت‌قدم نبوده، به عنوان نمونه، در بدو امر، این محله جهت خدمات‌رسانی به جامعه نابینایان به وجود اومد و مأکدا می‌خواست که از مطالب مذهبی و سیاسی دور باشه. ولی بعدش در مورد مطالب مذهبی این دیسیپلین رعایت نشد، من همون موقع هم به مجتبی گفتم: اگه محله نتونه سر مواضعش وایسه مسلما نخواهد تونست در دیگر موارد هم ثبات داشته باشه. مجتبی گفت: تقصیر من نبود، یه عده ای فشار آوردن که مطالب مذهبی هم باشه. بعدشم که دیگه همین ماه رمضونی یه مواقعی من محله رو با مسجد اشتباه می گرفتم. ختم قرآن و این جور چیزها. البته این فقط یک نمونه بود. از قصور نویسندگانی همچون خود من هم نباید چشم‌پوشی کرد که بخشی از این رکود تقصیر ما بوده و هست که امید که درست بشه. البته من خودمو میگم. به امید بهروزی. خلاصه ایراد از ماست. محسن کارش درسته. بقیشم درست میشه. یه نمه فراز و نشیب واسه هر جایی طبیعی به نظر می رسه. تا های.

  • 12.1

   سلام جناب مصدق. گفتنی ها رو گفتید.
   تموم تلاشم بر این هست که سیاست های محله رو تا جایی که در توانمون هست بر اساس نظم و قائده اجرایی کنیم.
   امیدوارم که دوستانی با درک و معرفت شما برگردن به محله و بیشتر از هر زمانی به فعالیتهای خودشون ادامه بِدَن.
   خیلی خیلی ارادتمندیم.

 13. 13
  Avatar photo مهدی عابدی says:

  سلام.
  نمیدونم چی بگم, فقط میتونم از زحمات کادر مدیریت و محسن صالحی تشکر کنم, سعی میکنم فعال باشم! 😀 اما خب از اونجایی که تابستونا هرچی بازیه از کار میفته نمیشه دیگه: خخخ: اما خب امسال یه برنامه هایی دارم

 14. 14
  محمدی says:

  سلام
  آقای صالحی ضمن تشکر و قدردانی از شما برای همه ی تلاشهایی که در جهت رشد و پویایی این محله میکنید، امیدوارم هرگز از موانع و مشکلاتی که قطعا در مسیر فعالیتتون با آن مواجه هستید خسته و نا امید نشید و همواره پر قدرت و محکم به راهتون ادامه بدید.

  یه چیزی هم میخوام بگم که راستش نمیدونم گفتنش چه قدر صحیح هست و قبل از نوشتنش خیلی سبک سنگین کردم و در نهایت به این نتیجه رسیدم که بنویسم.

  اینجا روی صحبتم با سایر عزیزانی هست که چالشهایی رو مطرح میکنند.
  قطعا کسی که کاری انجام میده ضعفها و کاستیهایی هم در کارش مشاهده میشه و من کلا معتقدم که کسی مرتکب خطا یا اشتباه نمیشه که اصلا کاری انجام نده و کسی که فعالیتهای اجتماعی و فرهنگی اونم در این سطح گسترده انجام میده مطمئنا میتونه اشتباه هم بکنه.
  بنابر این من و دوستانی که به شما و سایر اعضای کادر مدیریت سایت مستقیما کمکی نکردیم میتونیم نقد کنیم اما به شرطی که نقدمون سازنده باشه.
  و به دور از انصاف هست که فقط نقد کنیم و اتفاقهای خوبی که افتاده رو نبینیم.
  در یک کلام، دوستان یکم بیشتر منصف باشیم.
  با تشکر

 15. 15

  درود به تمامی اعضا و بالاخص کادر مدیریت سایت گوش کن. خسته نباشید و اوقاتتون نیک.
  آقا محسن گل، خواستم مجددا درخواستی که چند وقت قبل تو تلگرام مطرح کرده بودم رو این جا هم بنویسم. چون تصمیمم جدیه. خواهش می کنم کلیه پست ها و کامنت های من رو به همراه نام کاربریم حذف کن.
  چون فعالیت های گذشته ی من تو این سایت متأسفانه تبعات خوبی رو برام به همراه نداشته و یکیشون هک شدن ایمیلم بوده.
  شاید بگی که این چه ربطی داره به سایت گوش کن ولی شوربختانه اکثر رمز های ورودم شبیه همه و… چند پست هم که در خصوص آهنگ های بی کلام زدم باعث اعتراض شدید شخصی که از وبلاگش آهنگ ها رو دانلود می کردم به من شد.
  متأسفانه متوجه شدم یه سری از دوستان اقدام به فروش آهنگ های بی کلام کردند که به هیچ عنوان کار اخلاقی نبود.
  هدف من از انتشار اون پست ها و معرفی اون وبلاگ، کمک به دوستان علاقه مند به خوانندگی بود اما ثوابی بود که کباب شد.
  من نه با شما، نه آقای درفشیان و نه هیچ کس دیگه تو این سایت خصومت و خرده برده ای ندارم اما دیگه دوست ندارم اسمی از من تو این سایت و دیگر سایت هایی که توسط همنوعان اداره میشه باشه.
  علاوه بر مشکلاتی که در بالا ذکر شد، احساس می کنم دیگه حرفی به اون صورت برای گفتن و کاری برای ارائه ندارم.
  زمونه عوض شده و خیلی هامون دیگه حال و حوصله ی گذشته رو نداریم.
  ربطی به مدیر اسبق و فعلی سایت نداره.
  همه درگیر روزمرگی ها و مشغله های ذهنی خودمونیم، البته که تیمتاک یا دسترس پذیری تلگرام برامون سهم عمده ای از کم رنگ شدنمون رو به خودش اختصاص میده و قابل کتمان نیست.
  به هر حال، اگر این جا و علنا چنین درخواستی رو مطرح کردم به هیچ وجه قصدم خودنمایی یا ناز و عشوه نیست، فقط این جا ازت درخواست کردم چون می دونم کامنت ها رو می خونی و شاید به اون صورت وقت چک کردن پیام ها رو تو تلگرام، با توجه به مشغله ی فراوان نداشته باشی.
  بهترین آرزو ها رو برات دارم آقا محسن.
  این کامنت رو هم می تونی بدون پاسخ دادن پاک کنی، چون ننوشتم که جواب بگیرم.
  ممنون میشم اگه درخواستم رو عملی کنی.
  شاد و پیروز باشی

  • 15.1

   سلام پوریا. در خصوص حذف کاربریت و پست هات فکر کنم قبلا جواب دادم و واقعا برای ما امکان حذف پست های کاربران نیست.
   از این بابت شرمنده.
   خیلی سخت نگیر این مسائل رو.
   توی تلگرام هم هر وقت کاری باشه من در خدمتم و حتما جوابگو خواهم بود.
   شاد باشی دوست خوبم.

 16. 16
  امین مسافرتی says:

  سلام به آقا محسن عزیز.
  اولا که بابت همه ی زحماتی که در این مدت کشیدی من هم به نوبه ی خودم ازت تشکر میکنم. اتفاقات خوبی که رقم خورده بر هیچکس پوشیده نیست.
  کمکهایی که من از اعضای این محله چه به صورت مستقیم و چه غیر مستقیم گرفتم و مطالبی که اینجا یاد گرفتم خیلی زیاد بود و تاثیرشون روی من و سایر نابیناها انکار ناپذیره.
  در خصوص کم شدن فعالیتهای اعضای اینجا فقط در مورد خودم میتونم قضاوت کنم که چیز خاصی برای عرضه ندارم. وگرنه که به قول خودت کسی بدش نمیاد که پست بذاره و کامنت هم براش بذارن.
  امیدوارم در این مسیری که پیش گرفتی موفقتر از همیشه باشی.
  راستی. برای نمایشهای رادیویی که تولید میکنید. من هم خیلی دوست دارم که یه سهمی در اینجور برنامه ها داشته باشم. چون احساس میکنم یه نیمچه استعدادی دارم و اینجوری خودم رو هم یه مهکی میزنم.
  خوشحال میشم اگه برنامه ای بود باهاتون همکاری داشته باشم.

 17. 17
  سید مجتبی مرتضوی says:

  سلام. من از روزی که اومدم تیمتاک خیلی چیزها یاد گرفتم از اینجا. من معتقدم مجتبی در انتخاب مدیر خوش سلیقگی کرده که محسن رو انتخاب کرده. من از وقتی اومدم اینجا فقط نقطه قوت دیدم و با این جمله از محسن که گفته کادر مدیریتی نقطه ضعف داشته مخالفم. همین اتحادی که بین کادر گوش کن و شب روشن اتفاق افتاده یه نمونه از نقطه قوت تیمتاکی بوده که مجتبی عزیز راه انداخت و محسن هم حفظش کرد و این اتحاد رو قویتر کرد.
  من به شخص خودم از محسن عزیز و کادرش تشکر خیلی خیلی زیاد دارم. خوشحال میشم اگه بتونم کاری بس کوچک برای همنوعانم انجام بدم

  • 17.1
   manchester says:

   سؤالی که برای خود من پیش اومده این هست که مگه دیگه شب روشنی هم هست که هی از اتحادش با گوش کن سخن می گویید؟ یه نگاهی به سایت شب روشن در سال 98 و 3 ماه قبلترش بیندازید. کاملاً متوجهش می شوید چه می گویم.

   • 17.1.1

    داوود کسی که از اتحاد صحبت میکنه به نظرم حداقل انتظاری که ازش میره اینه که حرفاش ذره ای از این شعار رو به مخاطب منتقل کنه. به شخصه جز حرف زدن از خیلی از اونایی که دچار شعار زدگی شدن چیزی ندیدم و امیدوارم به جای این حرفها اگه کاری میتونیم برای همنوع خودمون انجام بدیم و پایبند به قول و قرارمون باشیم.
    اگه با حرف زدن کاری از پیش میرفت تا حالا خیلی کارا انجام شده بود.
    آرشیو این سایت پر هست از حرفهای قشنگ و شیک.
    به نظرم دیگه گوش ها پر شده از این دست حرفها و شعارها.
    هر مجموعه ای سیاستهای خودش رو داره و دلیلی نداره تا کسی نظرش رو میگه در خصوص اتحاد بین دوتا سایت سریع پتک رو برداریم و بکوبیم سر رفیقمون.
    لطفا سعی نکنید حرفی که من توی پستم زدم رو با حرفاتون به بیراهه ببرید.
    من دقیقا حرفم با امثال تو بود.
    آدمایی که میتونند کاری برای همنوعانشون بکنند و به هر دلیلی کنار کشیدند.
    من خیلی دوستانه از شما هم محله ای هاخواستم که کنار هم باشیم برای ساختن روزهای بهتر و اگه قبول نمیکنید، حداقل انتظاری که دارم اینه که با بحثهای حاشیه ای نه وقت من رو بگیرید و نه وقت کسانی که به اینجا سر میزنند.

    • manchester says:

     من بر اساس واقعیات و بدیهیاتی که شاهدش بودم یک سؤال پرسیدم. نمی دانستم این باعث رنجش خاطر یک عده می شود.
     از این بابت عذرخواهم.
     اگر گفتن واقعیات خاطر عزیزان نابینا را مکدر می کنند، از این پس سعی می کنم از همون حرفهای شیک که محسن بهش اشاره کرد بزنم.
     نمی دونم چرا وقتی حقیقتی تلخ گفته می شه، به جای اینکه جامعه ی نابینا آن را زنگ خطری تلقی کند و به فکر چاره بیفتد، امثال داوود چوبینی را محکوم به حاشیه سازی می کنند.
     نمی تونم قول بدم از این به بعد حرفهایی بزنم که جامعه ی نابینا ازش خوشش بیاد، ولی قول می دم سعی کنم کمتر از واقعیات بگم که نکنه به قول مصطفی دلی از دلهای شفاف نابینایان بشکند.
     به هر حال: “دوست گفت گفتم.
     دشمن گفت می خواستم بگم.”
     خدا میدونه همیشه صحبتهایی که کردم از روی دلسوزی بوده و بس.
     به اندازه ی خودم و خیلی بیشتر از خیلی از همین کاربرها به هم نوعانم خدمت کرده ام، می کنم و خواهم کرد.
     این فقط یه وظیفه است و هیچ منتی هم بر سر کسی ندارم.
     یه بار دیگه اول از همه ی کاربران و بعد از مدیریت توانای اینجا عذرخواهی می کنم.
     سعی می کنم پستهایی رو که من رو مجبور می کنه یه سری واقعیات رو بگم رو نخونم که بعد دست به نوشتن ببرم و عده ای را آزرده خاطر کنم.
     فقط امیدوارم زمان صحبتهای دلسوزانه ی من رو روزی به شما مدیر توانا و همه ی کاربران به عینه نشان دهد.
     فقط امیدوارم آن روز خیلی هم دیر نباشد.
     موفق باشیدندارم.

  • 17.2

   سلام سید. ممنون از تو و اینکه برات بهترین ها رو آرزو میکنم.

 18. 18

  سلام به همه و به ویژه محسن عزیز
  واقعا محله برای من هنوز ی جایگاه خاص داره. هر وقت نرم افزار یا مطلبی که به نابینایان ربط داشته باشه رو می خوام اول میام اینجا. از این که نتونستم برای محله مفید باشم خیلی متأسفم. من شخصا از محسن یا هر کس دیگری که برای تداوم اینجا زحمت می کشه متشکرم.
  راستی محسن جان، در زمینه آموزش زبان می خواستم بگم اگه گروهی تشکیل بشه و یک طرح منسجم آموزشی بده تا یک مجموعه آموزشی مفید به وجود بیاد خیلی خوبه

 19. 19
  مهدی مرادپور says:

  سلام آقای صالحی !خسته نباشید!از زحمات تون کمال تشکر رو دارم و اینو از صمیم قلب میگم که اینجا واسه من کلی چیز داره که همگی به کارم میاد و هر روز دو سه ساعت توی سایت پرسه میزنم .فقط یه انتقاد :اخیرا با:پستی که آقای درفشیان جهت ثبت نام زده بودن ،من فرم ثبت نام رو پر کردم و با وسواس تمام اطلاعات خواسته شده رو پر کردم تا مبادا نشه که ثبت نامم نکنن ولی هیچ پیامی برای من در ایمیل نیومد و نفهمیدم که چطور شد ثبت نامم نکردین !!!!من کلی ایده دارم که میتونم توی محله کار انجام بدم اما واقعا دلم شکست .منی که انقدر شفاف اطلاعاتمو دادم ،اینجوری شد و معلومه که همه رو با یه چشم دیدین وگرنه من که هیچ سابقه ای نه توی این جا و نه هیج گروه نابینایی نداشتم و به هیچ وجه نمیتونم قبول کنم که فرم من رد بشه …بعدشم میگین که کسی نمیاد کامنت و پست و از اینجور چیزا بزاره ….میرزا مهدی خان هستم همون مهدی مرادپور

  • 19.1

   جناب مرادپور سلام.
   تشکر از محبتتون.
   ببینید قطعا یکی از مواردی که خواسته شده رو کامل تکمیل نکردید. یه ایمیل بزنید و بخواید که بررسی بشه. منم پیگیری میکنم حتما.
   نگرانش نباشید. اینجا جلوی پای کسی سنگ اندازی نمیشه قطعا.
   خیلی خیلی ارادتمندیم.

 20. 20
  محمد says:

  سلام آقا محسن. من فقط خواستم تشکر کنم از زحمات بی دریق شما. یک دستاوردهای بزرگ که حضور شما در رأس این سایت داشته اینه که تعامل خوبی بین بچه ها با گرایشها و سلایق مختلف ایجاد شده و این ستودنیه.

 21. 21
  ریحان says:

  سلام بر شما. و همه ی هم محله ای ها.
  لازمه از کار هایی که در این مدت مدیریت انجام دادید تشکر کنم.
  باز گردوندن سایت به گذشته ای که خیلی ها ازش صحبت میکنن به نظرم چندان ضرورتی هم نداره. با گذشت زمان متاسفانه و یا شاید هم خوشبختانه هم آدم ها تغییراتی میکنند و هم مقتضیات روز متفاوت میشه. حسرت خوردن برای گذشته رو بشخصه عبث میدونم. امروز رو باید بقولی دریافت.
  ولی ولی . فکر میکنم. برای بهبود سطح کیفی پست های منتشر شده در سایت باید تلاش بیشتری بشه. و کادر مدیریتی برنامه ی جامعتری رو ارائه کنند. و افرادی که واقعا کار بلد هستند جذب بشن. تا بشه. از دانششون استفاده کرد.
  شاید خودم طرحی رو درنظر نداشته باشم و یا نتونم کمک موثری در این امر باشم. اما چون این سایت رو یکی از بهترین فضا هایی میدونم که میتونه هم برای خودم و هم برای دیگر هم نوعان مفید و کاربردی باشه. خیلی دوست دارم و مشتاقم. این سایت مطالبش پربارتر باشه.
  مطمئنا شما و هم کارانتون برنامه هایی رو در نظر دارید. آرزوی موفقیت و پیروزی دارم.

 22. 22
  m.aliwerdi says:

  دوستان! من فقط میخوام یه بیت شعر کوچولو بنویسم! همه هم بلدیم انصافا! دل شکستن هنر نمیباشد، تا توانی دلی به دست آور! نکنه مطالبی که مینویسیم باعث شکستن دل بعضیها بشه؟ این زبان دست نداره، ولی بعضی اوقات جوری میتونه با بغضی که تو گلوی یه شخص ایجاد میکنه خفه اش کنه که از صد تا دست بدتره! همین زبان پا نداره ولی بعضی اوقات جوری میتونه احساس آدمها رو لگدکوب کنه که طرف دور همه چیز خط میکشه و خداحافظ! این زبان گاهی جوری میتونه امید آدمها رو، برای برگشتن، برای بهتر شدن، برای به فعلیت رساندن آنچه در ذهن دارند، از استعدادها و خلاقیتها گرفته تا خیلی چیزهایی که خودتون بهتر میدونید، نا امید کنه که دیگه شاید برگشتی توش نباشه هاااااا! جان سخنم اینکه کاری نکنیم که به هر جهت 4تا؟ نه، 10تا؟ نه، 40 تا؟ نه، خلاصه اونهایی که دارند واقعا برای این وبگاه زحمت میکشند، چه جلوی صحنه و چه پشت صحنه از کارشون پشیمان بشند؟ پشیمااااااااااان! جوری پشیمان بشن که دیگه عمرا هوس برگشت به سرشون نزنه! دیگه خود دانید دوستان! من دیروز اومدم یه کامنت دادم که به لطف دوستان حذف شد خخخخخ! ولی وجدانا روحیه ای که دیروز داشتم با اینی که الآن دارم مینویسم کلی فرق میکنه! البته بگم در اون کامنت هیچ چیز خاصی نبودهااااااا فقط تشکر خشک و خالی! و دوستان کاملا حق داشتند پاکش کنند! چون با نام کاربری خودم نبود و احتمالا به خاطر مسائل امنیتی پاک شده! به هر حال خدمت همگی شما ارااااااااادت داریم!

 23. 23
  رهگذر says:

  این تولد گوشکنم تند تند میرسه مث ما رمضون. تا چشمتو هم میذاری میگن تولد گوشکنه. خخخخخخخخخ
  خسته نباشی آق محسن صالحی که من تو تیم تاکتونم نیسم خیلی ولی میدونم چقدر مفید و مؤثره برای بچه ها و گاهی که شده یه سرکی کشیدم دیدم که بحثای خیلی مفیدی در جریانه. ردیو مادیوتونم نمیدونم چی به چیه فقط میدونم باید اف پنج رو بگیری تا ساکت شه. خخخخخخخخخ. ولی خب در جریان دغدغه ها و تلاشهای خودت تا حدی بودم و میدونم چقدر مسئولانه به کارهای محله رسیدگی میکنی یه جوری که آدم خجالت میکشه وقتی کمکی میخوای روتو زمین بندازه. خخخخخخ. انشالله تو و کادرت زنده باشید حالا حالاها و خسته نشید از نابیناهای عجیب و غریب و بیناهای اجق وجق سایت.
  اسم تولد گوشکن که میاد ناخودآگاه یاد مادرِ سایت، خادمی می افتم. خدا بیامرزتش مادر مشنگی بود. خخخخخخخخخ. خادمی میدونم مث پلنگ همه کامنتا را میخونی. سلام کن به خاله. سلااااااااام.

  • 23.1

   سلام به شما.
   حسابی خجالت زده مون کردید.
   ایشاالله خسته نخواهیم شد و تموم تلاشمون رو به کار میگیریم.
   آره جدی جدی خیلی زود به زود میاد تولد گوش کن. خخخخخخ.
   دم مجتبی هم گرم بابت همه زحمت هاش و تلاشهایی که برای اینجا کرد.
   یکی از بزرگترین معلم های زندگی من مجتبی بوده و همه جا هم گفتم، تا ابد مدیونش هستم و بهترین ها رو همیشه براش خواستم.
   بازم ممنون.

 24. 24

  با عرض سلام به مدیر و کارمندان محله گوش کُن.
  با اینکه من گاه گاهی از محله با صفای گوش کُن عبور میکنم ولی تقریبا در این یک سال شاهد تحولات جدید و در عین حال مفید این درگاه الکترونیکی بوده ام به سهم خودم از تلاش ارزنده آقای صالحی و دوستانشان تشکر میکنم امیدوارم در این راه گام هایتان استوار و موفقیت هایتان روز افزون باشد.

 25. 25
  Avatar photo رضا نظری says:

  سلام
  لطفا جمع کنید این سایت و شعار ها و این …… خخخخخخخخ محسن عشقی عشق
  فقط خواستم یک صدم ثانیه بهت شوک بدم خخخخ

 26. 26
  حمیدرضا آب روشن says:

  سلام
  اول میخوام تشکر کنم از این همه زحماتی که میکشی تو و کادرت برای محله.
  البته به نظرم اگه بیاید از پشت صحنه و کارهایی که انجام میشه بنویسید و مخصوصا اگه با جزئیات باشه مثلا همین درگاه بانکی یا کارهای فنی که پشت صحنه انجام میشه یا مثلا همین کارهای افکت و اینها که روی فایلهای صوتی میزاری و کلی چیزهای دیگه که من و کاربرهای عادی دیگه ممکنه ندونیم
  اینها هم تولید محتواست و هم به بچه هایی که میان اینجا رو میبینن کلی انگیزه میده که کلی آدم اون پشت دارن چه کارهایی میکنن تا اینجا به روز باشه و از دسترس خارج نشه و کلی اتفاقات خوب بی افته
  به نظرم دلیل پستها و کامنتهای بچه ها خیلی عوامل مختلفی میتونه داشته باشه ولی شاید یکیش اینه که تو به خاطر این که بیشتر به برنامه سازی و کارهای اجرایی از این دست علاقه داری تمرکز سایت روی تیم تاکه و البته نمیشه گفت بد هست
  ولی اگه یه تیم تولید محتوای خوب درست بشه این مشکل میتونه تا حدی حل بشه
  که خب برای این کار به نظرم یا انگیزه نیازه یا پول
  و باز هم به نظرم از خرج و مخارج اگه دوست داری برامون بنویس که انگیزه ی بیشتری برای کمک به اینجا به وجود بیاد مثلا همین دکتر سهرابی نمیدونم که رایگان اومده یا نه یا هزینه های فنی و کلی چیزهایی که من و کاربرهای عادی سایت ازشون خبر نداریم اینها میتونه یه اعتماد سازی محکم رو شکل بده همراه با شفافیت و من خودم به یه کاربر عادی حق میدم که وقتی از این مصائل پشت صحنه خبر نداره و فقط ببینه هفته ای 1 پست تو این سایت میاد و ممکنه به دردش بخوره یا نه کمتر بیاد .
  من خودم حد اقل روزی 2 3 بار اینجا رو چک میکنم!
  شاید عجیب باشه ولی به اینجا معتاد شدم به اون وقتهایی که اگه یه نصف روز سر نمیزدم باید تا نصف شب مطالب جدید رو میخوندم و فایل دانلود میکردم عادت کردم!
  اگه به نظرت کاری از دستم بر میاد من هستم چه فنی چه تولید محتوا.

  • 26.1

   سلام حمیدرضا. ممنون از تو و لطفت.
   پیشنهاداتت رو خوندم.
   ممنون که انقدر سعی کردی با دقت به مسائل نگاه کنی.
   پیشرفت توی اینجا شامل همه چی میشه. از جمله رفتارها و فعالیتهای مدیران محله.
   من به این قضیه کاملا معتقدم و تموم تلاشم رو خواهم کرد.
   مرسی که هستی.
   حسابی دمت گرم.

 27. 27
  سمانه says:

  سلام بر مدیر محله خودمون. خدا قوت. بابت تمام اتفاقات خوبی که تو این محله افتاده و داره میفته ازتون تشکر میکنم. من به شدت شاهد تلاشهاتون برای بهتر شدن این محله بودم و دیدم چجوری همه جوره حامی همه کاربران این محله هستید. حتی در خصوص بخش کتابخانه دانش آموزی، من شخصا بدون حمایت شما نمیتونستم کاری از پیش ببرم و باید از این فرصت استفاده کنم و ازتون بابت همراهی همه جانبه که با من در این راه داشتید تشکر کنم. ما اگر این محله رو محله خودمون، محله نابینایان و سایت رو متعلق به خودمون بدونیم، قطعا باید برای پایداریش تلاش کنیم و به شدت ازش حمایت کنیم. حمایت ما میتونه با انتشار یه پست باشه یا نوشتن یه کامنت کوچیک و تشکر از منتشر کننده اون پست و یا حتی حمایتهای مالی. من اگر خودمو کاربر این سایت میدونم، پس نباید منتظر بشینم که فقط دیگران تلاش کنند برای بقای اینجا، اگر این سایت رو مفید و کاربردیترین سایت جامعه برای نابینایان میدونم پس برای ارتقاش منی که عضو کوچکی از اینجا هستم، باید تلاش کنم. اگر از پستی خوشم اومده و ازش استفاده کردم، برای حمایت از کار اون نویسنده باید کامنت بنویسم و تشکر کنم تا براش دلگرمی بشه، نباید فقط از سایرین انتظار داشته باشم. به قول قدیمیها قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود، پس هر کدوم از ما به عنوان یه قطره خودمون باید دست به کار بشیم تا اینجا رو به کمک هم تبدیل به یه دریا کنیم. باید از فرصتی که در اختیارمون قرار گرفته، از این فضای خوبی که ایجاد شده و وجود داره به بهترین شکل ممکن بهره ببریم و قطعا هیچ کسی به تنهایی نمیتونه کاری رو به خوبی پیش ببره و نیاز به حمایت دیگران هم داره، پس از همه دوستان خواهش میکنم که بیایید در کنار هم و به کمک هم برای بهتر شدن محله خودمون تلاش کنیم.

  • 27.1

   سلام به شما خانم کریم زاده.
   خیلی خیلی ممنون از حضورتون و لطفی که به محله دارید.
   گفتنی ها رو گفتید.
   تلاشهای کسانی که توی تیم مدیریتی و تولید محتوا هستند، باعث ایجاد انگیزه و اتحاد خوبی شده که من به شخصه وظیفه خودم میدونم قدردان باشم و اینجا از تک تک عزیزانی که کنار من هستند تشکر میکنم.
   کسانی که اینجا رو دنبال میکنند لایق بهترین اتفاقها هستند و امیدوارم به شخصه شرمنده هیچ کدوم از هم محله ای ها نشم.
   همیشه شاد باشید.

 28. 28

  درود
  جناب مرادپور و سایر کاربرانی که در مورد ثبت نام مشکلی دارید، نکته اول این که راهش اینجا کامنت دادن نیست و باید طبق همون موافقتنامه ای که بالای فرم ثبت نام هست و شما تأیید کردید که خوندید و امضاش کردید عمل کنید.
  نکته دوم: توی همون فرم و توی پست ثبت نام عرض کردم که ثبت نام شما مکانیزه نیست و دستی انجام میشه. برای همینم همون جا گفتیم که ممکنه تا سه روز کاری، دقت کنید کاری، مشخصاتتون تأیید نشه.
  نکته سوم: شما همون روز سی خرداد که کامنتتون رو فرستادید تازه فرم رو فرستاده بودید و بنا بر اون چه عرض شد، اگه تا امروز یعنی دوشنبه خبری از تأیید مشخصاتتون نمیشد نه با کامنت که میتونستید از طریق ایمیل جویای وضعیتتون بشید.
  نکته آخر این که به هر حال طبق روال تعیین شده شما در تاریخ اول تیرماه ثبت نام شدید و الان حساب کاربریتون فعال هست.

دیدگاهتان را بنویسید