کنفرانس نابینا و ارتباط با جنس مخالف، شنبه 22 تیرماه، ساعت 21:30 با حضور دکتر پویان سهرابی

سلام به شما عزیزان گوش کنی.

من که حسابی پر انرژی ام، امیدوارم حال شما هم عالی باشه.

همونطور که حتما همتون میدونید، چندین عامل، در زندگی هر کسی وجود داره که وجود همگی یا بخشی‌شون در کنار هم باعث خوشبختی و یک زندگی پر نشاط و موفق، که هدف اصلی ماست میشه. یکی از اون عوامل “ازدواج” هست که خیلی نقش مهمی رو در یک زندگی خوب و شاد ایفا میکنه.

اینطوری بگم که اگر ازدواج نباشه، تنها یکی از اون عوامل موفقیت وجود ندارن و ما کمبودش رو زیاد و کم احساس میکنیم. اما اگر فردی تصمیم بگیره ازدواج کنه، اگر انتخاب درستی رو انجام بده، چند عامل دیگه برای رسیدن به هدفش، در کنار فردی که دوسش داره آسونتر میشه؛ اما وای از انتخاب نا درست که نه تنها خود ازدواج، بلکه سایر فاکتورها رو هم برای رسیدن به زیستنِ پر نشاط، تحت تأثیر قرار میده.

خب برای داشتن یک ازدواج درست، در مرحله ی اول باید انتخاب درستی صورت بگیره و لازمه ی اون، شناخت پیش از ازدواج و شکل‌گیری روابط قبل از ازدواج، در چارچوب عقاید شخصی، فرهنگ، جامعه، و خانواده هر فرده.

خب این همه نوشتم، برای این بود تا به اینجا برسم که همین شنبه ای که میاد، یعنی 22 تیر، ساعت نُه و نیم شب یا همون 21.30، کنفرانسی با موضوع “نابینا و جنس مخالف” با حضور آقای سهرابی برگزار میشه.

این بار میخوایم درمورد موضوعات زیر با ایشون صحبت کنیم:

 

  1. نحوه برقراری ارتباط نابینا با جنس مخالف؛ بینا و نابینا.
  2. حفظ اعتماد به نفس و برخورد درست با طرف مقابل بعد از شنیدن جواب منفی از او برای شکل‌دهی یک ارتباط، و همچنین برخورد درست نابینا، خصوصا دختران در برابر پیشنهاد جنس مخالف برای شکل‌دِهی یک ارتباط توافقی، برای آشنایی بیشتر.
  3. مشکلات و پیامدهای عدم آگاهی نابینا، از نحوه برقراری این ارتباط.
  4. برقراری ارتباط دو نابینا در دو شهر متفاوت، احتیاطها و پیامدهای آن.
  5. آگاهی دو فرد نابینا، از مسئله ازدواج و عجله نکردن و حساب نکردن روی آن در یک ارتباط.
  6. نحوه برخورد درست آنها با یکدیگر، به خصوص مسائل خصوصی هم، بعد از تمام شدن یک رابطه.
  7. اهمیت استقلال فکری، مالی و همچنین، استقلال در رفت و آمد و انجام حداقل کارهای شخصی، در هر دو طرف، برای شناخت طرف مقابل، و شکلگیری یک انتخاب درست و عاقلانه.

 

دوستان عزیزم، شنبه شب، ساعت 21:30 در لابی اصلی تیم تاک محله نابینایان، مثل همیشه منتظر حضور گرم و همراهی صمیمانه شما  هستم.

درباره محسن صالحی

محسن صالحی هستم, متولد 11 آبان 1369 و ساکن شهرستان سمیرم. به علت بیماری RP از سال 93 تا 94 با افت شَدید بینایی رو‌به‌رو شدم و در حال حاضر فقط تشخیص نور دارم. جهت ارتباط و ارسال پیشنهادات و همکاری با برنامه هات گوش کن, با آیدی تلگرام @HotGooshkon1 و ایمیل HotGooshkon@Gmail.Com در تماس باشید.
این نوشته در اجتماعی, اطلاع رسانی, روانشناسی ارسال و , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاه‌ها غیرفعال هستند.