اهدای دو کتاب به دوستان گرامی.

سلام خدمت تمام شما گرامیان. در این پست دو کتاب که به سفارش و هزینه سرکار خانم حجتی گویا شده اند را بنا به تقاضای ایشان در اختیارتان قرار می دهیم. البته قبل از این که به سراغ تقدیم کتاب ها برویم،
فرصت را قنیمت می شمارم و از سرکار خانم حجتی بابت تهیه کنندگی تولید این دو کتاب ارزشمند سپاسگزاری می نمایم. همچنین از جناب آقای سعید صادقانی بابت تمام زحماتی که برای کتابخانه عمومی نابینایان اصفهان کشیده اند قدردانی می کنم. آقای صادقانی نه تنها ادیتور قابل، متعهد، مورد اطمینان و صبوری هستند، بلکه ما را در موارد دیگری مانند گروه تلگرامی باشگاه کتاب و معرفی کتب تولید شده به دوستان و بسیاری از امور فرهنگی دیگر یاری می دهند. از ایشان کمال قدردانی و
امتنان را دارم.

 

درسنامه تاریخ عصر غیبت

 

شناسنامه کتاب:

نام کتاب: درسنامه تاریخ عصر غیبت.
مولفان: آقایان پور سید آقایی، جباری، آشوری، حکیم.
تدوین و نشر: دفتر تحقیقات و تدوین کتب درسی مرکز جهانی علوم اسلامی.
ویرایش دوم ۱۳۷۹ ۲۸۵ صفحه.
امور رایانه و تدوین: آقایان مهدی رئیسی و رسول رضایی.
گوینده خانم آقانوری.
ادیتور: سعید صادقانی.
تولید شده در کتابخانه عمومی اصفهان تیرماه ۱۳۹۸.
ضبط شده به سفارش خانم حجتی.

درباره کتاب درسنامه تاریخ عصر غیبت:
رویداد غیبت امام دوازدهم (عجل الله تعالی فرجه الشریف) که بدون تردید از مهم ترین حوادث تاریخ تشیع است، از دو دیدگاه اعتقادی و تاریخی قابل بررسی می باشد. نوشته حاضر نگاهی است از منظر تاریخی، تلاشی است در جهت بررسی تاریخ غیبت صغری و غیبت کبرای امام دوازدهم (عجل الله تعالی فرجه الشریف). در بررسی غیبت صغری (260-329 ه) ابتدا مروری خواهیم
داشت به بررسی منابع و شناخت وضعیت سیاسی اجتماعی و فکری عصر امام (عجل الله تعالی فرجه الشریف) در آستانه غیبت و آشنایی با زمینه های تاریخی و تمهیدات ائمه،
به ویژه عسکریین علیه السلام برای ورود شیعه به این عصر، بررسی سازمان مخفی وکالت، و تکوین و فرآیند تکاملی آن و نقش آن، در زمان غیبت صغری عجل الله تعالی فرجه
و سپس کیفیت آغاز غیبت، دلائل آن، شرح حال نواب اربعه و وظائف و نقش آنان در این عصر. در بررسی غیبت کبری (329 ه) نیز اشاره ای خواهیم داشت به تاریخ شیعه، نهضت
ها و دولت های آن همراه حرکت های علمی و مبارزات علما و دوران های مرجعیت فقها و مدارس آنان، و در نهایت بررسی کوتاهی پیرامون آثار و سیرت امام مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف).
آنچه در این کتاب می خوانیم:
• پیشگفتار
• فصل 1 : معرفی و بررسی منابع تاریخ عصر غیبت
• فصل 2 : نگاهی کوتاه به زندگانی امام دوازدهم (عجل الله تعالی فرجه الشریف)
• فصل 3 : وضعیت سیاسی، اجتماعی و فکری عصر عباسیان در آستانه غیبت صغری
• فصل 4 : وضعیت فکری، سیاسی و اجتماعی شیعه در آستانه غیبت صغری
• فصل 5 : زمینهسازی معصومین علیه السلام برای ورود شیعه به عصر غیبت
• فصل 6 : پیشینه سازمان وکالت و جایگاه آن در عصر غیبت صغری
• فصل هفتم: عصر غیبت صغری (260- 329 ه.)
• فصل 8 : مروری بر برخی از مهمترین مسائل عصر غیبت کبری.

 

روش های توان افزایی در سختی ها

 

شناسنامه کتاب:

نام کتاب: روش های توان افزایی در سختی ها.
نویسنده: محسن عطاءالله.
زیر نظر: دکتر عباس پسندیده.
ناشر: سازمان چاپ و نشر دارالحدیث.
سال نشر ۱۳۹۳ .
368 صفحه.
گوینده سارا حفیظی.
ادیتور: سعید صادقانی.
تدوین و امور رایانه: مهدی رئیسی و رسول رضایی.
تهیه شده در کتابخانه ولیعصر اصفهان خرداد ۱۳۹۸.

درباره کتاب روش های توان افزایی در سختی ها:
کتاب «روش‌های توان‌افزایی
در سختی‌ها» از دو بخش اصلی روش‌های خودتقویتی و خداتقویتی تشکیل شده است و این اثر می‌تواند به غنای علم در حوزه بهداشت و سلامت روان کمک کند. در این نوشتار با نگاهی علمی و کاربردی به مفهوم صبر و با بهره‌گیری از آیات نورانی قرآن به دنبال پاسخ به پرسش‌ها موجود در این زمینه هستیم که در قرآن جریان‌ها و موقعیت‌های ناخوشایندی که برای انبیای الهی و پیروانشان و در راس آنها پیامبر اکرم(ص) اتفاق افتاده گزارش شده است. برای مقابله با این ناخوشایندی‌ها راهکارهایی ارائه شده است، این راهکارها که در جریانات خاص وارد شده‌اند، بر قوانین علمی استوار هستند و باید شناسایی و کشف شوند، از این رو می‌توان با دقت در آیات بیانگر انواع واکنش‌های افراد و تامل در آموزه‌هایی که در این مواقع سخت به آنها ارائه شده است، روش‌های کلی «توان افزایی در سختی‌ها» را شناسایی و کشف کرد و آنها را در
موقعیت‌های مشابه به کار برد. کشف و استخراج 32 روش قرآنی، مهم‌ترین یافته این پژوهش است که به کارگیری آنها در هنگامه‌های دشوار سبب افزایش قدرت صبر و تحمل انسان می‌شود. این روش‌های تقویتی در دو بخش کلی به افزایش نیروی بردباری کمک می‌کند، در بخش اول از راهبرد «تقویت با تکیه بر توانایی‌ها و رفتارهای خود فرد» استفاده می‌شود که به عنوان روش‌های خود تقویتی نامگذاری شده‌اند ولی بخش دوم که در آن از راهبرد «تقویت با توجه دادن به صفات الهی» استفاده شده، از آنها با عنوان روش‌های خدا تقویتی یاد می‌شود.

به امید روزگاری درخشان برای تک تک شما گرامیان.

درباره رسول رضایی

به نام ایزد یکتا. من متولد 61 هستم. کم کم در سن 14 سالگی با مشکل بینایی روبرو شدم و یک سال نیز جهت آموزش خط بریل در مدرسه ابابصیر تحصیل کردم. در سن 16 سالگی دیگر قادر به تحصیل با خط معمولی نبوده و به خط بریل رو آوردم و از علوم تجربی به علوم انسانی تغییر رشته دادم. در سال 85 نیز از دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد اصفهان در رشته ی زبان و ادبیات فارسی مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شدم. از سال 86 در کتابخانه عمومی نابینایان اصفهان مشغول به کار هستم و در خدمت تمامی علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی. علاقه شخصی خودم به کتاب های تاریخ معاصر، علمی و به خصوص ادبیات داستانی اروپای غربی و آمریکایی هستش و باز خصوصا ادبیات داستانی گمانه زن یا همان فانتزی. تفریحاتم موسیقی، گردش با دوستان یا خانواده، مسافرت و مهمتر از همه کتاب.
این نوشته در صوتی, کتاب, کتاب صوتی, مذهبی ارسال و , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

20 Responses to اهدای دو کتاب به دوستان گرامی.

 1. 1
  manchester says:

  درود، من جداً متشکر از کسانی هستم که به نحوی در راه ترویج مطالعه قدمی برمی دارند. طول قدم مهم نیست. مهم این است که با این کار کمتر انسانها به سمت جهل می روند و با خواندن کتاب دیدشان به خیلی چیزها تغییر می کند. به خصوص که این قدم برای اشخاصی باشد که دسترسی به منابع مثل گرفتن ویزای آمریکا می مونه. تازه از نظر من می تونه به مراتب سختتر باشه.

 2. 2
  دریا says:

  با سلام خدمت شما میخواستم بدانم شما کتابی را ایمیل هم میکنید تشکر

 3. 3
  محمد جواد عسکری بشکانی says:

  سلام. آیا شما کانالی در شبکه های اجتماعی ندارید که کتابهای ضبط شده را همراه با نمونه صدای گوینده معرفی کنید؟

 4. 4

  پیشاپیش بابت رنجش احتمالی هر کودوم از شما مخاطبان فهیم عذرخواهیم رو پذیرا باشید.
  دقت کنید که توی این کامنتم مخاطب من رسول رضایی نیست که البته خودم با رسول دوستم و پست‌هایی نظیر آموزش حکمش رو لایک می‌زنم از نوعِ بیگلایک.
  به هر حال صرفا نظرِ شخصیمه ولی خب پس اگه اینطوریه که سرکار حجتی خواستند کتاب‌هایی رو هدیه بدهند یک پست زده شده و هر کسی بخواد کتاب‌هایی که داره رو هدیه بده باید پست بزنه، تمامِ کتاب‌های صوتی رو دونه دونه ما ملتِ ببین و نبینِ در صحنه بیاییم پست بزنیم و معرفی کنیم توی این سایت.
  میدونید تعداد پست‌های این سایت اگه حتی دویست نفرمون با هم در زمینه انتشار کتاب‌های گویا‌شده همکاری کنیم میتونه در عرض یک فصل هجده هزار تا افزایش داشته باشه؟
  حساب کردم اگه دویست نفر از بچه محل‌ها بیاییم وسط، و هر نفر روزی فقط یه کتابِ گویا شده رو توی گوش‌کن پست بزنیم، میشه نود روز ضربدر دویست نفر، که مساویست با…
  فاجعه میشه. فاجعه!

 5. 5
  شنونده says:

  سلامی پر آفرین بر شما بزرگواران.
  همگی خسته نباشید.
  از تک تک شما عزیزان صمیمانه تشکر و قدردانی نموده، برایتان آرزوی سلامتی و سعادت و شادکامی می‌کنم.
  _با کتاب است که می‌توان به دانش و نیکی‌ها دست یافت.
  ***
  _ای حسن خط از دفتر اخلاق تو بابی
  شیرینی از اوصاف تو حرفی ز کتابی
  ✦✦
  _از دست قاصدی که کتابی به من رسد
  در پای قاصد افتم و بر سر نهم کتیب
  ✦✦
  _هر باب از این کتاب نگارین که برکنی
  همچون بهشت گویی از آن باب خوشترست

  سعدی
  ***

  شادی دنیا به کامتان
  چون گل همیشه خندان باشید.
  اهدافتان پایدار و گامهایتان استوار باد.

 6. 6
 7. 7
  رسول رضایی says:

  با سلام خدمت تک تک شما دوستان. از احساسات پاک شما بسیار سپاس گزارم.
  همواره در خدمتتان هستم.
  در مورد کانال در فضای مجازی، خیر . شما تنها می توانید از طریق تمامی کتابخانه های نابینایی سراسر کشور و همچنین سایت دانشگاه تهران و کتابخانه برلین به کتب تولید شده ی ما دسترسی داشته باشید.
  این تنها دو نمونه از سالانه 1300 ساعت کتب تولید شده در کتابخانه عمومی نابینایان اصفهان است، که شما به وسیله ی تماس با شماره زیر می توانید از دیگر خدمات کتابخانه اطلاع یافته و بهره مند شوید.
  031 32 26 10 90
  موفق و سربلند باشید.

 8. 8

  درود خدمت مخاطبان گرامی. خب ظاهرا جناب رضایی به جز تبلیغ برای مجموعه ای که توش کار می کنن، کامنت دیگری رو درخور پاسخ ندونستند، و شاید هم به دلیل مشغله فعلا وقت پاسخ نداشتند. شخصا امیدوارم مورد دوم صحیح باشه یا اگه هر موردی هست، اولی نباشه.
  اما به نظر من، جای چنین پست هایی به این شکل توی محله نیست. اولا این کار باعث میشه سرور محله که باید به مطالب آموزشی و تفریحی برای نابینایان اختصاص داده بشه، تا حدی توسط محتوایی اشغال بشه که جاش توی سرورهای دیگه مثل گویاکتاب یا برلین هست. حالا فرض کنید محله بخواد کارهای دیگه ای انجام بده که مستلزم تخصیص حجم زیادی از سرور باشه. مسلما با توجه به وجود چندین سرور دیگه که در زمینه کتاب و کتاب خوانی فعالیت دارند، همین کتاب هایی که اینجا قرار گرفتند اولین قربانیان چنین تصمیمی خواهند بود. به نظر من، بهترین راه حل برای انتشار این قبیل پست ها توی محله اینه که کتاب معرفی بشه و لینک از سرورهای دیگه ای مثل گویاکتاب یا برلین داده بشه و یا صرفا به گفتن اینکه از فلان جا دریافت کنید بسنده بشه. اگر هم لینکی از بیرون داده میشه، در ابتدای پست قید بشه که لینک مربوطه در زمان انتشار پست معتبر بوده و محله نابینایان مسئولیتی در قبال عدم تغییر یا حذف لینک در آینده از سوی سایت مرجع نخواهد داشت. مجموعا با نظرات مجتبی موافقم و دلایلم رو که اینجا هم نوشتم، با چندتا از دوستان و از جمله جناب صالحی، مدیر محله هم در میون گذاشتم تا شاید استدلال متقنی در اثبات نادرستیشون بشنوم که البته تا امروز نشنیدم. اگر کسی احساس می کنه دلایلی که مطرح کردم نادرست هستند، خوشحال میشم بحث رو ذیل همین کامنت پی بگیریم. ممنون از همگی.

  • 8.1
   رسول رضایی says:

   سلام. من کاملا با نظر شما و درگیر نشدن سایت موافقم. خود من یکی از کسانی هستم که از این سایت بسیار بهره مند شدم. حرف هایتان کاملا درسته. حرف حساب هم که جواب نداره. از این که دیر پاسخ دادم هم عذر خواهم، فرصت پیدا نکردم. پاسخی که در جواب مجتبی دادم را این جا تکرار نمی کنم و سرتان را درد نمی آورم.
   تنها یک نکته این که، اگر تبلیغ شد در جهت اطلاع رسانی به هم نوعان و دوستان عزیزتر از جان بود نه مثلا خود نمایی، چرا که هر کس که دنبال کتاب باشه کتابخانه اش را هم پیدا می کنه.
   ممنون از نظرت. سربلند باشی.

 9. 9
  رسول رضایی says:

  سلام. بابت دیر جواب دادن ها عذر خواهم. بله اگر به صورت محدود و فوری فوتی باشد می توانیم از سرور هایی مانند سرور دانشگاه اصفهان کمک بگیریم و لینکش را برایتان ایمیل کنیم.

 10. 10
  Avatar photo رعد بارانی says:

  سلام
  به جرات می تونم بگم شما جزو معدود افرادی بودید که در این چند سال توی این محله دیدم.
  احسنت به شعور و بردباری و شخصیت والاتون.
  آفرین
  آفرین

دیدگاهتان را بنویسید