گزارش برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه انجمن علمی-فرهنگی موج نور اصفهان

روز پنج‌شنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ از ساعت ۱۲ انجمن موج نور پذیرای نابینایان و کم‌بینایانی بود که به منظور شرکت در مجمع عمومی عادی سالیانه برای انتخاب بازرسین انجمن در خانه ریاضیات اصفهان حضور یافته‌بودند.

اگرچه مجمع به صورت رسمی ساعت ۱۴:۳۰ آغاز می‌شد اما خدماتی از قبیل تعمیر و نصب نوار شب‌رنگ روی عصای سفید توسط آقای مهدی جیحانی‌نژاد، تعمیر نرم‌افزاری تلفن همراه و رایانه و نصب برنامه روی آنها توسط اسماعیل رفاهی و سعید درفشیان، ارائه محصولات انجمن با تخفیف ویژه توسط علی‌رضا شریفی و تبادل تجارب و صحبت‌های خودمانی بین دوستان نابینا و کم‌بینا باعث شده‌بود که تعدادی از بچه‌ها از ساعت ۱۲ در محل حاضر شوند.

مراسم رسماً از ساعت ۱۴:۳۰ با قرائت قرآن توسط آقای درفشیان و پخش سرود ملی با اجرای مجری توانمند نابینا خانم منیره سادات حسینی آغاز شد.

در ادامه آقای نصرالله رضایی )مدیرعامل انجمن( گزارشی از فعالیت‌های یک سال گذشته انجمن ارائه کردند؛ در این گزارش ایشان ضمن معرفی محصولات خودآموز تولیدی انجمن، به موضوع عدم موازی‌کاری انجمن با دیگر تشکل‌های شهر اصفهان اشاره کردند و افزودند باتوجه به اینکه انجمن موج نور کار تخصصی در حوزه تولید کتب خودآموز رایانه و تلفن همراه انجام می‌دهد و در کنار آن به موضوعات عمومی نابینایان نیز ورود می‌کند و در کنار دیگر تشکل‌ها این امور را پیگیری می‌نماید؛ هر کجا که نیاز باشد پیگیری این امور را کنار می‌گذارد و آن را به تشکل‌های دیگر واگذار می‌کند.

پس از آقای رضایی سرکار خانم هوایی گزارش مالی یک سال گذشته انجمن را ارائه کردن که مورد تأیید آقای علی‌رضا شریفی یکی از بازرسین انجمن قرار گرفت؛ ضمناً آقای شریفی در صحبت‌هایش به برخی شبهات نیز پاسخ داد و اعلام کرد که تقریباً در تمامی جلسات هیأت مدیره شرکت کرده و بر کار هیأت مدیره نظارت داشته‌ است.

بخش اصلی مجمع یعنی انتخابات بازرسین انجمن در ادامه انجام شد و آقایان علی‌رضا شریفی و مرتضی هادیان به عنوان بازرسین اصلی و آقای امیر احمدی به عنوان بازرس علی‌البدل انتخاب شدند.

در حین برگزاری انتخابات مسابقه بین اعضای حاضر که مایل بودند در آن شرکت کنند برگزار و به برندگان هدایایی به رسم یادبود اهدا شد.

در پایان اعضای هیأت مدیره صحبت‌ها، پیشنهادات و انتقادات اعضاء را شنیده و پاسخ‌های لازم را ارائه‌کردند.

این برنامه طبق برنامه‌ریزی، رأس ساعت ۱۶:۳۰ به پایان رسید و شرکت‌کنندگان با سرویس‌های در نظر گرفته‌شده برای مسیرهای اصلی، مراسم را ترک‌کردند.

شایان ذکر است در سرتاسر مراسم و در بین صحبت‌های همه‌ی افراد یاد و خاطره دوست عزیز و دوست‌داشتنی، زنده‌یاد، جواد ایزدی موج می‌زد و گرامی‌داشته می‌شد.

به امید روزهای روشن‌تر.

درباره انجمن موج نور

به نام آفریدگار قلم معرفی انجمن علمی-فرهنگی موج نور اصفهان انجمن علمي-فرهنگي موج نور اصفهان با حمايت علمي خانه رياضيات اصفهان و پشتيباني سازمان بهزيستي استان اصفهان و شهرداري اصفهان، به همت جمعی از اساتید دانشگاه و تعدادی از نابینایان و کم‌بینایان تأسیس و فعاليت¬هاي خود را از سال 1384 هجری شمسی (2005 میلادی) آغاز نموده است. هدف اصلی انجمن آموزش رايانه معمولی به نابينايان و کم¬بينايان فارسی زبان برای کارآفرينی و رفع نيازهای روزمره آنهاست. مهم‌ترین فعالیت انجمن، تولید کتب خودآموز در زمینه‌ی رایانه و تلفن همراه است؛ بر این اساس تا کنون حدود ۷۰ عنوان کتاب خودآموز به صورت صوتی، همراه با کار عملی و بر روی لوح فشرده (CD DVD) در انجمن تولید و به گروه هدف ارائه شده است. فعالیت‌های دیگر انجمن عبارت‌اند از: • تولید کتب صوتی در زمینه‌های مختلف فناوری اطلاعات (فاوا)، جهت‌یابی، تلفن همراه و آمار و ریاضی. برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی مانند کلاس های آموزش استفاده از رایانه عادی ومهارتهای زندگی به نابینایان،آموزش آمار و ریاضی. • تهیه نرم‌افزارهای کاربردی؛ مثل قرآن و نهج البلاغه. • پاسخ‌گویی تلفنی به سؤالات و ارتباطات موثر با فارسی زبانان داخل وخارج کشور. • شرکت در سمینار‌های برگزار‌شده در داخل و خارج کشور و ارائه مقالات. • اطلاع‌رسانی از طریق سایت و سامانه تلفن گویا. • پیگیری مناسب‌سازی سایت‌ها و برنامه‌ها و تهیه‌ی استانداردهای طراحی برنامه و سایت. • مناسب‌سازی مبلمان شهری از جمله مناسب کردن پیاده‌رو‌ها. • گویاسازی چراغ‌های راهنما و اتوبوس‌های شهری. • برگزاری جلسات برنامه ریزی برای اشتغال نابینایان و کمبینایان و تلاش برای کارآفرینی برای آنان . • تولید فیلمهای مختلف برای شناساندن توانمندیهای نابینایان به مردم وکارفرمایان و خانواده های نابینایان • همکاری با سازمان‌ها، شرکت‌ها، انجمن‌ها و دانشگاه‌ها. راه‌های ارتباط با انجمن علمی-فرهنگی موج نور اصفهان به شرح زیر است: تلفن تماس و پاسخ‌گویی به سؤالات: 03136687033 روزهای یک‌شنبه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ و روزهای سه‌شنبه و پنج‌شنبه از ساعت ۱۲ تا ۱۴ به جزء روزهای تعطیل. تلفن سیستم اطلاع‌رسانی: 03136688000 در تمام ساعات شبانه‌روز. پست الکترونیکی: mojenoor84@gmail.com نشانی سایت اینترنتی: www.mnsi.ir نشانی پستی: اصفهان، خیابان سعادت‌آباد، رو به روی مقبره‌ی بانو امین، جنب ورزشگاه امین، خانه‌ی ریاضیات اصفهان، بخش نابینایان. فاکس: 03136692014. کانال انجمن در پیام‌رسان تلگرام: @mojenoor به امید روزهای روشن‌تر.
این نوشته در اجتماعی, اطلاع رسانی, صحبت های خودمونی, گزارش ارسال و , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید