معرفی مقاله فن‌آوری‌های کمکی برای دانشجویان نابینای سال دوم آمار

به نام خدا

در این مطلب مقاله‌ ای را راجع به استفاده از فن‌آوری‌ های کمکی در تدریس آمار سال دوم به دانشجویان نابینا به شما معرفی‌ می‌ کنیم. در ادامه می‌ توانید ترجمه فارسی چکیده این مقاله را مطالعه‌ کنید و اصل مقاله را به زبان انگلیسی و در قالب pdf دریافت‌ کنید.

فن‌آوری‌های کمکی برای دانشجویان نابینای سال دوم آمار

چکیده

در دانشگاه Wake Forest، یک دانشجوی نابینا در دوره آمار سال دوم ثبت‌نام‌ کرده‌ است. این دوره رگرسیون ساده و چندگانه، شناسایی مدل، انتخاب مدل، تجسم داده و رگرسیون منطقی پایه را پوشش‌ می‌ داد. در این مباحث لازم است که دانشجو سه نوع مطلب را هم تفسیر و هم تولید کند: نوشتار ریاضی، برنامه‌ نویسی رایانه و نمایش دیداری داده. هرچند ما منابع پراکنده‌ ای را برای دانشجویان نابینایی که مشغول تحصیل در دوره‌ های ریاضیات یا آمار مقدماتی هستند پیدا کردیم، ولی شرح کاملی از آموزش مدل‌ سازی آماری به دانشجویان نابینا نیافتیم. ما همچنین چالش‌ هایی را در کنار هم قرار دادن چند راه حل ناقص کشف‌ کردیم. این مقاله خلاصه‌ ای است از روش خاصی که ما دنبال‌ کردیم. ما بسیار روی ترکیب کاربرد چندین فن‌آوری موجود تکیه‌ کرده ایم. به خصوص، این مقاله استفاده گسترده از صفحه‌ خوان‌ ها، LaTex، استفاده تغییر یافته از R و بسته BrailleR، یک چاپگر بریل رو میزی و روش تدریسی تغییر یافته را به تفصیل بررسی‌ می‌ کند.

می‌ توانید این مقاله را از اینجا دریافت‌ کنید.

درباره انجمن موج نور

به نام آفریدگار قلم معرفی انجمن علمی-فرهنگی موج نور اصفهان انجمن علمي-فرهنگي موج نور اصفهان با حمايت علمي خانه رياضيات اصفهان و پشتيباني سازمان بهزيستي استان اصفهان و شهرداري اصفهان، به همت جمعی از اساتید دانشگاه و تعدادی از نابینایان و کم‌بینایان تأسیس و فعاليت¬هاي خود را از سال 1384 هجری شمسی (2005 میلادی) آغاز نموده است. هدف اصلی انجمن آموزش رايانه معمولی به نابينايان و کم¬بينايان فارسی زبان برای کارآفرينی و رفع نيازهای روزمره آنهاست. مهم‌ترین فعالیت انجمن، تولید کتب خودآموز در زمینه‌ی رایانه و تلفن همراه است؛ بر این اساس تا کنون حدود ۷۰ عنوان کتاب خودآموز به صورت صوتی، همراه با کار عملی و بر روی لوح فشرده (CD DVD) در انجمن تولید و به گروه هدف ارائه شده است. فعالیت‌های دیگر انجمن عبارت‌اند از: • تولید کتب صوتی در زمینه‌های مختلف فناوری اطلاعات (فاوا)، جهت‌یابی، تلفن همراه و آمار و ریاضی. برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی مانند کلاس های آموزش استفاده از رایانه عادی ومهارتهای زندگی به نابینایان،آموزش آمار و ریاضی. • تهیه نرم‌افزارهای کاربردی؛ مثل قرآن و نهج البلاغه. • پاسخ‌گویی تلفنی به سؤالات و ارتباطات موثر با فارسی زبانان داخل وخارج کشور. • شرکت در سمینار‌های برگزار‌شده در داخل و خارج کشور و ارائه مقالات. • اطلاع‌رسانی از طریق سایت و سامانه تلفن گویا. • پیگیری مناسب‌سازی سایت‌ها و برنامه‌ها و تهیه‌ی استانداردهای طراحی برنامه و سایت. • مناسب‌سازی مبلمان شهری از جمله مناسب کردن پیاده‌رو‌ها. • گویاسازی چراغ‌های راهنما و اتوبوس‌های شهری. • برگزاری جلسات برنامه ریزی برای اشتغال نابینایان و کمبینایان و تلاش برای کارآفرینی برای آنان . • تولید فیلمهای مختلف برای شناساندن توانمندیهای نابینایان به مردم وکارفرمایان و خانواده های نابینایان • همکاری با سازمان‌ها، شرکت‌ها، انجمن‌ها و دانشگاه‌ها. راه‌های ارتباط با انجمن علمی-فرهنگی موج نور اصفهان به شرح زیر است: تلفن تماس و پاسخ‌گویی به سؤالات: 03136687033 روزهای یک‌شنبه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ و روزهای سه‌شنبه و پنج‌شنبه از ساعت ۱۲ تا ۱۴ به جزء روزهای تعطیل. تلفن سیستم اطلاع‌رسانی: 03136688000 در تمام ساعات شبانه‌روز. پست الکترونیکی: mojenoor84@gmail.com نشانی سایت اینترنتی: www.mnsi.ir نشانی پستی: اصفهان، خیابان سعادت‌آباد، رو به روی مقبره‌ی بانو امین، جنب ورزشگاه امین، خانه‌ی ریاضیات اصفهان، بخش نابینایان. فاکس: 03136692014. کانال انجمن در پیام‌رسان تلگرام: @mojenoor به امید روزهای روشن‌تر.
این نوشته در English stuff, آموزش, مقاله ها ارسال و , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

One Response to معرفی مقاله فن‌آوری‌های کمکی برای دانشجویان نابینای سال دوم آمار

  1. 1

    ضمن عرض سلام و خدا قوت فراوان خدمت شما
    لطفاً در صورت امکان ترجمه فارسی اصل این مقاله ارزشمند و پر فایده را هم جداگانه آپلود و منتشر نمایید.
    به امید روزها و شبهای روشنتر برای جامعه نابینایان ایران زمین

دیدگاهتان را بنویسید