انجمن روشن‌بین، زبان گویای نابینایان در برنامه زنده اینستاگرام

اطلاعیه شماره 60. انجمن روشن‌بین اصفهان. برنامه زنده ،بررسی اماکن مربوط به نابینایان در شهر اصفهان و تغییر کاربری توسط سازمان های ذی ربط و مشارکت برخی همنوعان سودجو در آن.
تاریخ انتشار: 1399/07/20.
به نام آنکه ما را فکرت آموخت.

آموزشگاه های فعال در حوزه نابینایان که از حدود صد سال پیش خدمات مختلفی را به نابینایان و کم بینایان ارائه می نموده اند در سالهای اخیر با چالش های مختلفی روبرو شده اند. مرکز شهدای ۷ تیر و مرکز فاطمه زهرا( س) از جمله مهمترین این مراکز هستند که امروزه تعطیل یا نیمه تعطیل شده اند. اینکه چرا این مراکز که دوران پرشکوهی را داشته اند امروزه در چنین شرایطی قرار گرفته‌اند، به سه عامل برمیگردد:

اول اینکه برخی سازمان های ذی ربط در امور معلولین به جای حمایت و پشتیبانی و انجام فعالیتهای کارشناسی شده به جهت حفظ منافع مددجویان تحت نظارت خود به تغییر کاربری این مراکز دست زده و توانبخشی را امری مهم نمی پندارند.

دوم اینکه برخی همنوعان به ظاهر دوست اما در باطن دشمن بر حسب منافع خود به تحریک مسئولین پرداخته تا بودجه های توانبخشی را از مسیر خود خارج و به مؤسساتی که نفع خودشان در آن است، اختصاص دهند. این افراد معتقدند نیازی به مراکز آموزشی نیست و مانع تلاش دیگر افراد برای احقاق حقوق نابینایان می شوند.

سومین عامل جامعه نابینایان است که نسبت به این امر مهم بی تفاوت مانده اند. ما نیازمند آنیم که مرکزی تخصصی برای آموزش داشته باشیم. مرکزی که در آن علاوه بر آموزش های مختلف، به خدمات به روز دسترسی داشته و در آن شغل و حرفه ای کسب کنیم. تفریح و سرگرمی از جمله مواردی است که می تواند در کنار سایر فعالیتهای این مراکز قرار گیرد.
با توجه به مطالب بالا، انجمن روشنبین اصفهان تمامی سعی و تلاش خود را می نماید تا از منافع شما حمایت کند تا این مراکز دوباره به اوج برگردند و به تمامی کشور عزیزمان خدمت رسانی کنند. به همین منظور و در گامی دیگر از فعالیتهای خود، برنامه زنده ای را با کمک کمپین حمایت از حقوق معلولین تدارک دیده که در روز یکشنبه 20 مهر ماه رأس ساعت 21 در صفحه اینستاگرام کمپین معلولین، برگزار می گردد. در این اجرای زنده؛ محمد جواد خادمی: رئیس هیئت مدیره و رمضان ژیانی: نائب رئیس انجمن روشنبین و دبیر جامعه اسلامی نابینایان شهر اصفهان، حضور خواهند یافت. شرکت شما مخاطبان گرامی در این برنامه و ارائه نقطه نظرات ارزشمندتان قطع به یقین بر پیشبرد این فعالیت اثرگذار خواهد بود.
علی فارسی مدان مدیر عامل انجمن روشن بین اصفهان
09351271144
جهت مشاهده برنامه مذکور لطفا به

این لینک مراجعه بفرمایید.

 

 

درباره انجمن روشنبین اصفهان

انجمن روشنبین اصفهان با استعانت از درگاه ایزد یکتا، و با تمسک به قوانین جمهوری اسلامی ایران، و به کارگیری جوانان روشن زمیر این مرز و بوم، در راستای احقاق حقوق معلولین به خصوص نابینایان تلاش می نماید. این انجمن دارای مجوز رسمی از وزارت کشور (فرمانداری اصفهان) بوده و به مدت دو سال با اعضای هیئت مدیره به کار خود ادامه خواهد داد. لیست اعضای هیئت مدیره به شرح زیل است: محمد جواد خادمی، رئیس هیئت مدیره علی فارسی مدان مدیر عامل رمضان ژیانی نایب رئیس زهرا میرزایی خیرآبادی، هاجر وطنی و فاطمه وطنی. کمیته های فعال: کمیته علمی، ورزشی، اشتغال و مناسب سازی، و فرهنگی تفریحی
این نوشته در اجتماعی, اخبار, اطلاع رسانی ارسال و , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاه‌ها غیرفعال هستند.