گزارش برگزاری مجامع عمومی فوق‌العاده و عادی انجمن موج نور اصفهان

به نام آفریدگار آگاهی

مجمع عمومی فوق‌العاده انجمن علمی-فرهنگی موج نور اصفهان در تاریخ پنج‌شنبه ۱۳ آذر ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۵ در سرور تیم‌تاکی محله نابینایان (گوش‌کن) با قرائت قرآن توسط آقای دکتر مهدی محمدقاسمی و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

سپس آقای اسماعیل رفاهی رئیس هیأت مدیره انجمن، با عرض خیر مقدم، رسمیت جلسه را اعلام کردند و با تصویب مجمع، هیأت رئیسه انتخاب شدند.

در این جلسه 55 نفر از اعضای انجمن حضور داشتند.

در ادامه آقای دکتر علی رجالی مفاد آیین نامه را قرائت کردند و از اعضاء حاضر در جلسه خواستند اگر نظری در کلیت یا موارد آیین‌نامه دارند اعلام‌کنند.

پس از بحث و اصلاح، آیین‌نامه با پیشنهاد و تصویب اعضاء آماده شد.

سوال شد که چرا باید معرفی هیأت مدیره و انتخابات مثل سابق و  سنتی  نباشد؟ پاسخ این بود که روش قبلی، قدیمی است و هر فردی فرد دیگری را معرفی می­کرد و طرف مقابل هم شرم حضور داشت و قبول می­کرد ولی الان فرصت کافی برای تحقیق در مورد افراد با صلاحیت وجود دارد، در واقع اساس کار فرصتی کافی برای اعضاء فراهم می‌آورد که با دید بهتر و آگاهی بیشتری انتخاب کنند و روش­های قدیمی انتخابات را تغییر دهیم.

سپس رأی گیری برای تایید آئین‌نامه نهایی انتخابات انجام شد.

این رأی­گیری از طریق فرم گوگل انجام شد و افراد پس از وارد کردن کد ملی، به سوال برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی رأی موافق یا مخالف دادند.

همزمان با انجام رأی گیری مسابقه­ای نیز توسط آقای سعید درفشیان و همکاری خانم سمانه کریم‌زاده برای شرکت­کنندگان به مرحله اجرا درآمد.

از 55 نفر شرکت کننده، 47 نفر کل آراء بود، 5 تکرار و 3 عدم پاسخ‌گویی از این آراء حذف شد و جمعاً 39 رأی اعلام شده بود که همه آئین نامه را تایید کردند.

پس از تصویب آئین نامه جلسه مجمع عمومی فوق العاده انجمن موج نور اصفهان در ساعت ۱۶ خاتمه یافت.

 

با پایان یافتن مجمع فوق‌العاده مجمع عادی ساعت ۱۶ با قرائت قرآن توسط دکتر مهدی محمدقاسمی و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران در سرور تیم‌تاکی محله نابینایان آغاز شد.

سپس آقای اسماعیل رفاهی رئیس هیأت مدیره انجمن ، با عرض خیر مقدم، رسمیت جلسه را اعلام کردند و با تصویب مجمع، هیأت رئیسه انتخاب شدند.

در این جلسه 55 نفر از اعضای انجمن حضور داشتند.

در ادامه آقای مهندس نصرالله رضایی (مدیر عامل فعلی) گزارشی از برنامه­های انجمن قبل و بعد از شیوع کرونا ارائه دادند.

به دنبال آن  سرکار خانم مژگان هوایی گزارش مالی انجمن از ابتدای مهرماه سال 98 تا 12 آذرماه  سال 99 را ارائه دادند که توسط آقای علیرضا شریفی (بازرس فعلی انجمن) مورد تأیید قرار گرفت.

به اعضاء زمان داده شد که کاندیدای مورد نظرشان را برای  انتخابات اعضای کمیته انتخابات  معرفی کنند .

در نهایت پس از  سوال از کاندیداهای معرفی شده  جهت تأیید و امکان حضورشان در کمیته انتخابات، 11 نفر نظر مثبت اعلام کردند و سپس از بین این افراد پس از رأی­گیری 5 نفر با رأی بالاتر انتخاب شدند.

این رأی­گیری با فرم گوگل انجام شد و افراد پس از وارد کردن کد ملی، حق انتخاب حداکثر 5 نفر ازبین 11 نفر افراد فوق‌الذکر را داشتند.

از میان 55 نفر ثبت­نام‌کننده جهت شرکت در این جلسه، آراء اخذ شده پس از حذف موارد تکرار و غیرمجاز بر اساس بیشترین آراء به شرح زیر اعلام گردید:

آقای سعید درفشیان با 25 رأی، آقای دکتر مهدی محمد قاسمی با 22 رأی، خانم سمانه کریم زاده با 23 رأی ، خانم آرزو صفائی با 15 رأی و خانم الهام زمان­وزیری با 14 رأی  به عنوان کمیته انتخابات برگزیده شدند.

از این پس این کمیته تشکیل و طبق آیین نامه انتخابات، نظارت بر انتخابات و سایر امور مربوط به آن را بر عهده خواهندداشت.

در این مجمع صحبت خانم رادمنش پیرامون  “شبکه­های اجتماعی و فضای مجازی”  نیز برای شرکت کنندگان پخش و نتیجه مسابقه مجمع عمومی فوق‌العاده هم اعلام شد.

لازم به ذکر است صدابرداری این مجامع برعهده آقای عباس زمانی بود.

جلسه در ساعت 18:00 به پایان رسید.

به امید روزهای روشن‌تر.​

 

درباره انجمن موج نور

به نام آفریدگار قلم معرفی انجمن علمی-فرهنگی موج نور اصفهان انجمن علمي-فرهنگي موج نور اصفهان با حمايت علمي خانه رياضيات اصفهان و پشتيباني سازمان بهزيستي استان اصفهان و شهرداري اصفهان، به همت جمعی از اساتید دانشگاه و تعدادی از نابینایان و کم‌بینایان تأسیس و فعاليت¬هاي خود را از سال 1384 هجری شمسی (2005 میلادی) آغاز نموده است. هدف اصلی انجمن آموزش رايانه معمولی به نابينايان و کم¬بينايان فارسی زبان برای کارآفرينی و رفع نيازهای روزمره آنهاست. مهم‌ترین فعالیت انجمن، تولید کتب خودآموز در زمینه‌ی رایانه و تلفن همراه است؛ بر این اساس تا کنون حدود ۷۰ عنوان کتاب خودآموز به صورت صوتی، همراه با کار عملی و بر روی لوح فشرده (CD DVD) در انجمن تولید و به گروه هدف ارائه شده است. فعالیت‌های دیگر انجمن عبارت‌اند از: • تولید کتب صوتی در زمینه‌های مختلف فناوری اطلاعات (فاوا)، جهت‌یابی، تلفن همراه و آمار و ریاضی. برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی مانند کلاس های آموزش استفاده از رایانه عادی ومهارتهای زندگی به نابینایان،آموزش آمار و ریاضی. • تهیه نرم‌افزارهای کاربردی؛ مثل قرآن و نهج البلاغه. • پاسخ‌گویی تلفنی به سؤالات و ارتباطات موثر با فارسی زبانان داخل وخارج کشور. • شرکت در سمینار‌های برگزار‌شده در داخل و خارج کشور و ارائه مقالات. • اطلاع‌رسانی از طریق سایت و سامانه تلفن گویا. • پیگیری مناسب‌سازی سایت‌ها و برنامه‌ها و تهیه‌ی استانداردهای طراحی برنامه و سایت. • مناسب‌سازی مبلمان شهری از جمله مناسب کردن پیاده‌رو‌ها. • گویاسازی چراغ‌های راهنما و اتوبوس‌های شهری. • برگزاری جلسات برنامه ریزی برای اشتغال نابینایان و کمبینایان و تلاش برای کارآفرینی برای آنان . • تولید فیلمهای مختلف برای شناساندن توانمندیهای نابینایان به مردم وکارفرمایان و خانواده های نابینایان • همکاری با سازمان‌ها، شرکت‌ها، انجمن‌ها و دانشگاه‌ها. راه‌های ارتباط با انجمن علمی-فرهنگی موج نور اصفهان به شرح زیر است: تلفن تماس و پاسخ‌گویی به سؤالات: 03136687033 روزهای یک‌شنبه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ و روزهای سه‌شنبه و پنج‌شنبه از ساعت ۱۲ تا ۱۴ به جزء روزهای تعطیل. تلفن سیستم اطلاع‌رسانی: 03136688000 در تمام ساعات شبانه‌روز. پست الکترونیکی: mojenoor84@gmail.com نشانی سایت اینترنتی: www.mnsi.ir نشانی پستی: اصفهان، خیابان سعادت‌آباد، رو به روی مقبره‌ی بانو امین، جنب ورزشگاه امین، خانه‌ی ریاضیات اصفهان، بخش نابینایان. فاکس: 03136692014. کانال انجمن در پیام‌رسان تلگرام: @mojenoor به امید روزهای روشن‌تر.
این نوشته در اجتماعی, اخبار, اطلاع رسانی, گزارش ارسال و , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید