اطلاع‌رساني درمورد وضعيت پاسخ‌گويي تلفني انجمن موج نور در ایام نوروز، برگزاری دوره‌های Excel پیشرفته و Word مقدماتی به صورت مجازی و انتشار کتابچه خودآموز اینستاگرام برای نابینایان

سلامی به خنکای نسیم بهاری و زیبایی وصف ناشدنی نوروز

قبل از اینکه سر وقت مطالب این پست برویم؛ فرا رسیدن نوروز باستانی و حلول سال ۱۴۰۰ را به شما دوستان ارجمند تبریک و تهنیت عرض می‌کنیم.

اطلاع‌رساني درمورد وضعيت پاسخ‌گويي تلفني انجمن موج نور در ایام نوروز

انجمن علمي-فرهنگي موج نور اصفهان به اطلاع مي‌رساند؛ اين انجمن از تاريخ پنج‌شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۹ تا شنبه ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ پاسخ‌گويي تلفني نخواهد داشت.

اگر كساني نياز به تماس ضروري با انجمن دارند؛ مي‌توانند؛ از طريق پست الكترونيكي انجمن به نشاني

Mojenoor84@gmail.com

با انجمن در ارتباط باشند. در صورت نياز به تماس تلفني شماره تلفن و نام و نام خانوادگي خود را در رايانامه ارسالي اعلام فرماييد.

برگزاری دوره‌های Excel پیشرفته و Word مقدماتی به صورت مجازی

انجمن علمی-فرهنگی موج نور اصفهان به اطلاع می‌رساند؛ در پی اتمام دوره Excel مقدماتی، این انجمن دوره Excel پیشرفته را برگزار می‌کند؛

این دوره روزهای سه‌شنبه هر هفته ساعت ۱۷ و اولین جلسه آن سه‌شنبه ۱۷ فروردین برگزار خواهد شد؛

همچنین انجمن در نظر دارد دوره Word مقدماتی را نیز برگزار کند؛

زمان برگزاری این دوره با هماهنگی انجمن، مدرس دوره و ثبت‌نام‌کنندگان تعیین خواهد شد؛

محل برگزاری هر دو دوره در سرور تیم‌تاکی محله نابینایان (گوش‌کن) خواهد بود.

علاقه‌مندان به ثبت‌نام در این دوره‌ها باید نام، نام خانوادگی، کد ملی، تلفن تماس و پست الکترونیکی خود را در قالب یک رایانامه برای انجمن ارسال کنند؛

نشانی پست الکترونیکی انجمن موج نور:

Mojenoor84@gmail.com

می‌باشد.

در ضمن می‌توانید اطلاعات خواسته‌شده را پس از از سرگیری پاسخ‌گویی تلفنی بعد از ایام نوروز، از طریق تماس با تلفن ۰۳۱۳۶۶۸۷۰۳۳ یک‌شنبه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۱۸ و سه‌شنبه و پنج‌شنبه‌ها از ساعت ۱۲ تا ۱۴ برای ثبت‌نام در اختیار انجمن بگذارید.

انتشار کتابچه خودآموز اینستاگرام برای نابینایان

انجمن علمی-فرهنگی موج نور اصفهان باتوجه به درخواست‌های مکرر و نیاز دوستان نابینا، کتابچه خودآموز اینستاگرام برای نابینایان را به صورت متنی آماده توزیع کرده‌است.

برای آشنایی بیشتر شما، مقدمه و فهرست کتابچه در ادامه می‌آید.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر و تهیه این کتابچه می‌توانید با تلفن ۰۳۱۳۶۶۸۷۰۳۳ از ساعت ۱۶ تا ۱۸ یک‌شنبه‌ها و ساعت ۱۲ تا ۱۴ روزهای سه‌شنبه و پنج‌شنبه به جز روزهای تعطیل تماس بگیرید؛ البته در نظر داشته‌باشید که انجمن در ۱۳ روز نوروز پاسخ‌گویی تلفنی ندارد.

مراجعه به بخش فروشگاه انجمن و ارسال درخواست تهیه کتابچه به پست الکترونیکی انجمن نیز می‌تواند راه‌هایی برای سفارش این کتابچه باشد.

نشانی فروشگاه انجمن:

http://shop.mnsi.ir

نشانی پست الکترونیکی انجمن:

Mojenoor84@gmail.com

به امید روزهای روشن‌تر.

فهرست مطالب كتابچه خودآموز Instagram برای نابینایان

مقدمه

بخش اول: نسخه اندروید

فصل1. پیش‌نیازهای کار با Instagram

1-1. معرفی Instagram

1-2. نصب Instagram

1-3. ثبت‌نام در Instagram

1-4. ورود به Instagram

1-5. نگاهی به محیط برنامه

1-6. تکمیل یا تغییر اطلاعات پروفایل

1-7. دنبال‌کردن دیگران

فصل2. کار با Instagram (قسمت اول)

2-1. مشاهده استوری‌های منتشر‌شده حساب‌هایی که آنها را دنبال‌می‌کنیم

2-2. مشاهده آخرین پست‌های حساب‌هایی که دنبال‌می‌کنیم

2-3. مشاهده دیدگاه‌های یک پست

2-4. به‌اشتراک‌گذاشتن یک پست

2-5. ذخیره یک پست

2-6. انتشار پست

2-7. انتشار استوری

2-8. ارسال پیام خصوصی

فصل3. کار با Instagram (قسمت دوم)

3-1. مشاهده، بی‌صدا‌کردن و حذف گفتگوهای خصوصی

3-2. مشاهده اعلان‌ها

3-3. مشاهده حساب‌هایی که ما را دنبال‌می‌کنند

3-4. مشاهده حساب‌هایی که ما آنها را دنبال‌می‌کنیم.

3-5. سفارشی‌کردن اعلان‌های پست‌های یک حساب که آن را دنبال‌می‌کنیم

3-6. مسدود‌کردن یک حساب

3-7. محدود‌کردن یک حساب

3-8. افزودن حسابی دیگر به برنامه

3-9. سوئیچ میان چند حساب اضافه‌شده به برنامه

3-10. خروج از حساب کاربری

فصل4. تنظیمات

4-1. تنظیمات اعلان‌ها (قسمت اول)

4-2. تنظیمات اعلان‌ها (قسمت دوم)

4-3. تنظیمات حریم خصوصی

4-3-1. خصوصی‌کردن حساب کاربری

4-3-2. تنظیمات حریم خصوصی دیدگاه‌ها

4-3-3. تنظیمات حریم خصوصی برچسب‌ها و ذکر‌شدن‌ها

4-3-4. تنظیمات حریم خصوصی استوری‌ها

4-3-5. تنظیمات متفرقه حریم خصوصی

4-4. تنظیمات امنیت

4-4-1. تغییر رمز عبور حساب

4-4-2. فعال‌کردن ورود دو مرحله‌ای

بخش دوم: نسخه تحت وب

فصل5. پیش‌نیازها

5-1. ثبت‌نام در Instagram

5-2. ورود به Instagram

5-3. تکمیل پروفایل

5-4. دنبال‌کردن دیگران

5-5. نگاهی به صفحه Instagram

فصل6. کار با Instagram (قسمت اول)

6-1. مشاهده آخرین پست‌های حساب‌هایی که دنبال‌می‌کنیم

6-2. مشاهده دیدگاه‌های یک پست

6-3. به‌اشتراک‌گذاشتن یک پست

6-4. ذخیره یک پست

6-5. ارسال پیام خصوصی

فصل7. کار با Instagram (قسمت دوم)

7-1. مشاهده، بی‌صدا‌کردن و حذف گفتگوهای خصوصی

7-2. مشاهده اعلان‌ها

7-3. مشاهده حساب‌هایی که ما را دنبال‌می‌کنند

7-4. مشاهده حساب‌هایی که ما آنها را دنبال‌می‌کنیم

7-5. مسدود‌کردن یک حساب

7-6. محدود‌کردن یک حساب

7-7. خروج از حساب کاربری

فصل8. تنظیمات

8-1. تغییر رمز عبور

8-2. تنظیمات ایمیل و پیامک

8-3. تنظیمات اعلان‌ها

8-4. تنظیمات حریم خصوصی و امنیت

مقدمه

Instagram که به شرکت Facebook تعلق‌دارد، یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در جهان و ایران است؛ این شبکه اجتماعی که برپایه تصویر و ویدئو بنا نهاده‌شده، به کاربران خود اجازه‌می‌دهد که تصاویر، ویدئوهای ضبط‌شده و زنده و مطالب خود را با دنبال‌کنندگان خویش به‌اشتراک‌بگذارند.

با وجود ماهیت تصویری این شبکه اجتماعی، Instagram از دسترس‌پذیری به‌نسبت مناسبی بهره‌مند است و افراد نابینا می‌توانند با استفاده از صفحه‌خوان‌های مختلف از آن استفاده‌کنند.

در این کتابچه، نحوه کار با نسخه وب و نسخه مخصوص سیستم‌عامل Android این برنامه را می‌آموزید.

توجه

در استفاده از کتابچه به نکات زیر توجه‌فرمایید:

سیستم‌عامل به‌كارگرفته‌شده در اين كتابچه، Windows 10 Pro نسخه ۳۲ بیتی است.

مرورگر به‌کارگرفته‌شده در این کتابچه Google Chrome است.

در این کتابچه، زبان پیش‌فرض برای کار در منوها انگلیسی است؛ درعین‌حال، کاربر درصورت تمایل می‌تواند با توجه به امکانات صفحه‌خوان، با تغییر زبان، از سایر زبان‌ها نیز استفاده‌کند.

بهتر است در هر قسمت، پس از تمرین و تسلط نسبی به قسمت بعدی بروید.

قدردانی

در اینجا فرصت را غنیمت‌شمرده، از حمایت خانه‌ ریاضیات اصفهان و همكاري آقايان اسماعيل رفاهي و علی شفیعی علویجه كه در تهيه‌ اين كتاب ما را ياري‌كردند و همچنین از شما که با نظریات خود، موجب ارتقای این کار و کارهای بعدی می‌شوید، قدردانی‌می‌کنیم.

 

نصرالله رضائی

درباره انجمن موج نور

به نام آفریدگار قلم معرفی انجمن علمی-فرهنگی موج نور اصفهان انجمن علمي-فرهنگي موج نور اصفهان با حمايت علمي خانه رياضيات اصفهان و پشتيباني سازمان بهزيستي استان اصفهان و شهرداري اصفهان، به همت جمعی از اساتید دانشگاه و تعدادی از نابینایان و کم‌بینایان تأسیس و فعاليت¬هاي خود را از سال 1384 هجری شمسی (2005 میلادی) آغاز نموده است. هدف اصلی انجمن آموزش رايانه معمولی به نابينايان و کم¬بينايان فارسی زبان برای کارآفرينی و رفع نيازهای روزمره آنهاست. مهم‌ترین فعالیت انجمن، تولید کتب خودآموز در زمینه‌ی رایانه و تلفن همراه است؛ بر این اساس تا کنون حدود ۷۰ عنوان کتاب خودآموز به صورت صوتی، همراه با کار عملی و بر روی لوح فشرده (CD DVD) در انجمن تولید و به گروه هدف ارائه شده است. فعالیت‌های دیگر انجمن عبارت‌اند از: • تولید کتب صوتی در زمینه‌های مختلف فناوری اطلاعات (فاوا)، جهت‌یابی، تلفن همراه و آمار و ریاضی. برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی مانند کلاس های آموزش استفاده از رایانه عادی ومهارتهای زندگی به نابینایان،آموزش آمار و ریاضی. • تهیه نرم‌افزارهای کاربردی؛ مثل قرآن و نهج البلاغه. • پاسخ‌گویی تلفنی به سؤالات و ارتباطات موثر با فارسی زبانان داخل وخارج کشور. • شرکت در سمینار‌های برگزار‌شده در داخل و خارج کشور و ارائه مقالات. • اطلاع‌رسانی از طریق سایت و سامانه تلفن گویا. • پیگیری مناسب‌سازی سایت‌ها و برنامه‌ها و تهیه‌ی استانداردهای طراحی برنامه و سایت. • مناسب‌سازی مبلمان شهری از جمله مناسب کردن پیاده‌رو‌ها. • گویاسازی چراغ‌های راهنما و اتوبوس‌های شهری. • برگزاری جلسات برنامه ریزی برای اشتغال نابینایان و کمبینایان و تلاش برای کارآفرینی برای آنان . • تولید فیلمهای مختلف برای شناساندن توانمندیهای نابینایان به مردم وکارفرمایان و خانواده های نابینایان • همکاری با سازمان‌ها، شرکت‌ها، انجمن‌ها و دانشگاه‌ها. راه‌های ارتباط با انجمن علمی-فرهنگی موج نور اصفهان به شرح زیر است: تلفن تماس و پاسخ‌گویی به سؤالات: 03136687033 روزهای یک‌شنبه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ و روزهای سه‌شنبه و پنج‌شنبه از ساعت ۱۲ تا ۱۴ به جزء روزهای تعطیل. تلفن سیستم اطلاع‌رسانی: 03136688000 در تمام ساعات شبانه‌روز. پست الکترونیکی: mojenoor84@gmail.com نشانی سایت اینترنتی: www.mnsi.ir نشانی پستی: اصفهان، خیابان سعادت‌آباد، رو به روی مقبره‌ی بانو امین، جنب ورزشگاه امین، خانه‌ی ریاضیات اصفهان، بخش نابینایان. فاکس: 03136692014. کانال انجمن در پیام‌رسان تلگرام: @mojenoor به امید روزهای روشن‌تر.
این نوشته در آموزش, آموزش های خریدنی, آموزش های رایگان, اجتماعی, اخبار, اطلاع رسانی, کامپیوتر, کتاب, معرفی ابزار, نرم افزار های کاربردی ارسال و , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

10 Responses to اطلاع‌رساني درمورد وضعيت پاسخ‌گويي تلفني انجمن موج نور در ایام نوروز، برگزاری دوره‌های Excel پیشرفته و Word مقدماتی به صورت مجازی و انتشار کتابچه خودآموز اینستاگرام برای نابینایان

 1. 1
  شفیعی says:

  سلام. این دوره ها فقط برای بچه های اصفهانی هست؟

 2. 2

  سلام بر انجمن همواره پویا و کوشای خودمان. حال و احوال که خوبست انشا الله. سال نو مبارک موج نور جان. خب میبینم که در همین ابتدای 1400 باز هم حسابی گل کاشته و طوفانی شروع کرده اید. امید که همواره در رسیدن به اهدافتان موفق باشید. همینطور آرزوی سلامتی و سربلندی برای تمامی اعضای انجمن در سال پیش رو را دارم.

 3. 3

  و اما من بتازگی برای خرید محصولات از سایت فروشگاه دچار مشکل شده ام. به این شکل که وقتی روی دکمه پرداخت میزنم با پیغام پذیرنده کارت نا معتبر مواجه میشوم. اولش فکر میکردم شاید بخاطر عدم استفاده از رمز پویا با همچین پیغامی مواجه میشوم. ولی با وارد کردن رمز پویا بجای رمز دوم ثابت همچنان این مشکل پابرجاست. لطفاً در این خصوص در صورت امکان راهنمایی کنید. ظاهراً اینطور که متوجه شدم. مشکل از خود درگاه پرداخت سامان میباشد. با سپاس.

  • 3.1

   بازهم سلام به آقای ندیمی فعال و نکته‌سنج، همان‌طور که قول دادم موضوع اشکال در درگاه پرداخت انجمن را بررسی کردیم و نوع اشکال مشخص شد، به هر حال برطرف کردن آن به تصمیم هیأت مدیره بستگی دارد و به زودی در این زمینه تصمیم لازم اخذ خواهدشد. از شما هم به خاطر گوش‌زد کردن این اشکال تشکر می‌کنیم.

 4. 4

  ببخشید اگر امکان دارد درگاههای پرداخت بیشتری به سایت فروشگاه جهت خریداری محصولات انجمن اضافه نمایید. همچون درگاه پرداخت بانک پارسیان که بتازگی توسط امیرحسین سلیمانی مشاور نابینای وظیر جوان ارتباطات برای نابینایان دسترسپذیر شده است. و قابلیت کپچا اسپیک را دارد. با سپاس.

 5. 5

  ضمناً تلفن سیستم اطلاع رسانی انجمن هم دچار مشکل شده است. یعنی هر عددی را که میزنیم اتفاقی نمی افتد. لطفاً درستش کنید. با سپاس.

  • 5.1

   سلام به آقای ندیمی دوست‌داشتنی و عزیز! اول تشکر به خاطر تذکرها و پیشنهادهای به جای شما که حتماً رسیدگی خواهدشد؛ دوم؛ درمورد سیستم اطلاع‌رسانی متأسفانه به خاطر تعطیلات گذشته و عدم دست‌رسی کنترل از راه دور، این اتفاق افتاده که پوزش می‌خواهیم و قول می‌دهیم در اولین فرصت مشکل برطرف شود| درمورد اشکال در پرداخت و استفاده از درگاه‌های پرداخت بیشتر موضوع به اطلاع مسؤولان خواهد رسید؛ برای شما آرزوی موفقیت می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید