خانه
جستجو
Close this search box.
جستجو
پوستر سینمایی توضیح دار جان دار

سینمایی جاندار

بیستم هر ماه با پستی حاوی فیلم سینمایی توضیح‌دار شده در محله نابینایان با شما هستیم.

فیلم سینمایی «جاندار» محتوای پست این ماه و تقدیم به شماست که امیدواریم ازش لذت ببرید.

 

«جان‌دار» فیلمی به کارگردانی حسین امیری دوماری و پدرام پورامیری، تهیه‌کنندگی کامران مجیدی و نویسندگی حسین امیری دوماری، پدرام پورامیری و محمد داوودی، محصول سال 1397 ایرانه.

همونطور که می‌بینیم، کارگردان‌های این اثر در نویسندگی فیلمنامه هم نقش داشته و با ارائه فیلمنامه‌ای قوی و نفسگیر مخاطب‌رو در وقایع پیاپی فیلم پیش بردن.

داستان فیلم سینمایی جاندار موضوعی تکراری داره. اما با روایتی پرکشش همراه شده تا بیننده‌رو با خودش همراه کنه. این اثر که اولین تجربه کارگردانی دو کارگردان جوانشه، در سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر شرکت کرده و نامزد بهترین فیلم در بخش نگاه نو شد.

معمولا در اولین تجربه‌ها، کمتر پیش میاد که بازیگران بنام با کارگردان‌های فیلم اولی همکاری کنن. اما نام‌های آشنایی همچون فاطمه معتمدآریا، حامد بهداد و باران کوثری در لیست عوامل این اثر به عنوان بازیگران نقش اول، از جمله مواردی هستن که به فیلم مورد بحث اعتبار بیشتری بخشیده و به نقاط قوتش اضافه کردن. این ستارگان نامآشنای سینمای ایران جاندار‌رو از این هم فراتر برده و برای بازی‌های درخشانشون کاندیدای دریافت سیمرغ بلورین هم شدن.

هرچند در مورد این فیلم هم مثل تمام آثار دیگه نقدهای زیادی مطرح شده، اما به تأیید بسیاری از بیننده‌ها، منتقدان و مخاطبان این فیلم، فیلمنامه جاندار اونقدر قوی هست که قابلیت تدریس در کلاس های فیلمنامهنویسی‌رو داره که این امر نویدبخش آینده‌ای درخشان برای کارگردانان و نویسندگان تازه واردش به عرصه سینماست.

 

محور اصلی داستان فیلم سینمایی جاندار قتل و قصاصه. قتلی ناموسی و قصاصی که به پای ناموس در مرحله اجراست.

خانواده‌ای خوشبخت و پرجمعیت که در شب مراسم عقدکنان دخترشون مشغول شادی هستن و همه چیز درست از همون شب و همون مجلس آغاز میشه.

 

فیلم سینمایی توضیح‌دار شده جاندار در ساعت 16، 4 عصر روز جمعه، 15 تیرماه از رادیو‌اینترنتی محله نابینایان پخش شد و عزیزان علاقه مند به دانلود و دریافت این اثر و یا استفاده از قابلیت پخش آنلاین محله نابینایان می‌تونن به باکس انتهای همین پست مراجعه کنن.

 

ضمن تشکر از عزیزان همراه در تدوین، تنظیم و توضیح‌دار کردن این اثر به منظور ارائه به دوستداران فیلم‌های توضیح‌دار در محله نابینایان، نویسنده توضیحات متن خانم پروانه باقری، راوی خانم زینب بخشی، و تدوین‌کننده آقای مهدی محمد قاسمی، و آرزوی شادترین کامیابی‌ها برای تمامی شما عزیزان، به باکس انتهای پست می‌پردازیم.

 

باکس دانلود به همراه پخش آنلاین

 

دانلود فیلم جاندار

 

 

دیدگاهتان را بنویسید