دانلود صوتی گزیده تاریخ تمدن ویل دورانت جلد دوم

 

درود بر علاقهمندان به تحقیق و پژوهش و مطالعه، چندی پیش بنا به توصیۀ دوستی آن هم به علت خاصی قرار شد کتاب وزین و ارزشمند تاریخ تمدن ویل دورانت را مطالعه کنم.

حقیقتش این سؤال مطرح بود که آیا قصهها و داستانهایی که در کتب مذهبی آمده اند، جنبۀ سمبلیک  دارند و گفته شده اند تا انسانها از آنها درس بیاموزند و عبرت گیرند یا اینکه واقعا این اشخاص یا حوادثی که در این داستانها روایت شده، در قطعه‌ای از این تاریخ دیرینۀ بشری وجود داشته اند و رخ داده اند. تا اینکه همانطور که گفتم دوستی توصیه کرد که تاریخ ویل دورانت را مطالعه کنم شاید که به پاسخ پرسشم برسم.

القصه، رفتم سراغ این کتاب بسیار حجیم و مطول، جلدهای آن را یکی پس از دیگری مرور کردم و بسیار نکاتی آموختم، در جریان مطالعه، به این نتیجه رسیدم که بخشهایی را که فکر میکنم میتوانند در راستای کنجکاوی و پرسش من باشند را از کل کتاب جدا کنم تا سر فرصت با صبر و حوصلۀ بیشتر و بهتری مطالعه کنم.

قسمتهایی که من از این مجموعه برگزیدم بیشتر مربوط به امور فکری و ذهنی اعم از ادیان و مذاهب و اعتقادات و فلسفه میشوند.

و از آنجا که دوست دارم هر آنچه را که خود میپسندم با شما دوستان خوب و یاران به اشتراک بگذارم لذا سعی میکنم به تدریج گزیده جلدهای مختلف این کتاب را در اینجا قرار دهم شاید مورد استفاده تاریخ‌پژوهان قرار گیرد.

البته برای موردی به دوستی که مسؤول یکی از کتابخانههای صوتی است تماس گرفتم و بهش گفتم که چنین کاری کرده‌ام و گفتم که شما هم میتوانید دانلود کنید و در اختیار دانشجویان تاریخ قرار دهید که این دوست مهربان آب پاکی روی دستم ریخت و گفت که خیلی خوش خیالی و با چند بار عذرخواهی گفت که دانشجویان ما فقط آن بخشهایی را که استاد معرفی میکند و فقط برای گرفتن نمره میخوانند.

به هر حال این کاریست که من انجام دادم و تقدیم میکنم به امید استفاده شدنشان.

در پایان یادآور میشوم که من نام فایلها را بر اساس فهرست کتاب آماده کرده ام یعنی هر موضوعی در یک فایل صوتی قرار دارد و نام فایلها همان نامهایی است که در فهرست کتاب آمده است بنا بر این اگر کسانی تمایل به تکمیل کردن این مجموعه و گزیده داشته باشند میتوانند این کار را ادامه دهند. مثلا در کتابی ممکن است من مطلب قابل توجهی در فصل یک نیافته باشم لذا آن بخش با 2 که نشانۀ

فصل دوم است شروع میشود حال ممکن است فصل دوم دارای چند بخش باشد که آن را هم با 2.1 و…. مرتب کرده‌ام.

همچنین در ابتدای هر کتاب فهرست کلی همان کتاب را هم قرار داده ام که چنان چه علاقهمندان خواستند به فهرست کل دسترسی داشته باشند و از فهرست مذکور عناوین دیگری را برگزینند این امکان در اختیارشان باشد. در ضمن چون من کل کتاب را در اختیار دارم لذا دوستان میتوانند چنان چه فصل یا بخشی از کتاب را نیاز داشتند اعلام کنند تا در همین سایت در اختیارشان بگذارم.

خلاصه دوستان و یاران گرامی توصیه میکنم حتما این مجموعه را دانلود کنید و بشنوید که با این مجموعه میتونیم تاریخ بشر را از پیش از تاریخ تا عصر حاضر مروری بکنیم و ببینیم که جهان چقدر وسیع و گسترده بوده و چه مراحلی را پشت سر گذاشته تا بدینجا رسیده است و ببینیم که دنیا و تحولات آن بسیار گستردهتر از آنیست که به ما گفته‌اند.

آهان یه چیز دیگه: من سعی کرده‌ام که نام فصل و بخش را روی عنوان فایل مربوطه بنویسم ولی از آنجایی که فایلها و پوشهها را با حروف فارسی نمیشود آپلود کرد لذا وقتی پوشه را از رار خارج و باز میکنید فقط شمارۀ فصلها و بخشها را ملاحظه میکنید ولی من در انتها همین متن، نامهای فایلها را هم مینویسم تا چنان چه مایل بودید از آنها استفاده کنید و شما هم دارای فایلهایی با نامهای فارسی باشید تا هنگام حرکت روی فایلها عناوین را هم داشته باشید و اجباری به باز کردن فایل برای اطلاع از موضوع آن نداشته باشید.

پس ضمن آرزوی داشتن روزهایی سرشار از موفقیت و سعادتمندی میتوانید گزیده جلد دوم کتاب تاریخ تمدن ویل دورانت را از

اینجا با حجم 340 مگابایت

دانلود بفرمایید.

فهرست گزیده جلد دوم:

 

0. کل فهرست يونان باستان
1.3.3 دين در کرت

6.4.1 شهرهاي 12گان? يونيا 1 ميلتوس
6.4.2 هوموکوراتست
6.4.3 فراکليتوس
6.4.4 آناکرئون
6.4.5 خيوس
7.2 فيثاغورث
7.3 کِسونافانِس
8.1  سرچشم? شرک  يونانيان
8.2.1 خدايان فرعي
8.2.2 خدايان اولمپي
8.3 اسرار
8.4 عبادت
8.5 خرافات
8.6 وخشها يا غيبگويان
8.7 جشنوارهها يا فستيوالها
8.8 دين و اخلاق
11.2 پريکلس
11.3.1 دموکراسي آتن 1مشاوره
11.3.2 قانون
11.3.3 عدالت
15.3 بقراط
16.1 نزاع فلسفه و دين1ايدهآليستها
16.2 ماديگرايان
16.3 اِمپيدوگلِس
16.4 سوفسطائيان
16.5.1 سقراط 1 ماسک سيلنوس
16.5.2 خرمگس معرکه
16.5.3 فلسف? سقراط
18.7 مرگ سقراط
21.1 فلسفه در اوج قدرت1دانشمندان
21.2.1 مکاتب سقراطي، 1 آريستيپوس
21.2.2 ديوجانِس
21.2.3.1 افلاطون 1، معلم
21.2.3.2 افلاطون هنرمند
21.2.3.3 افلاطون فيلسوف مابعد الطبيعه
21.2.3.4 افلاطون عالم اخلاق
21.2.3.5 افلاطون معمار مدينه فاضله
21.2.3.6 افلاطون قانونگذار
21.2.4.1 ارسطو، سالهاي سرگرداني
21.2.4.2 ارسطو دانشمند
21.2.4.3 ارسطو فيلسوف
21.2.4.4 ارسطو سياستمدار
28.1. اوج ترقي علم در يونان، 1 اُقليدُس و آپولونيوس
28.2 اَرَشميدوس
28.3 آريستارخوس هيپارخوس اراتوستون
28.4 تئوفِراتوس
29.1. تسليم فلسفه، 1 حمل? شکاکان
29.2 فرار اپيکوري
29.3 مصالحه رواقيون
29.4 بازگشت بسوي مذهب
30. ميراث يوناني ما

 

این نوشته در اجتماعی, تاریخ, صوتی, کتاب, کتاب صوتی ارسال و , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

6 Responses to دانلود صوتی گزیده تاریخ تمدن ویل دورانت جلد دوم

 1. 1
  احمد عبد الله پور says:

  سلام و درود بر عمو حسین نازنین عزیز و خوبم عمو چه طورید حالتون که به لطف یزدان پاک خوب که هست انشالله خب عمو کاری که شما دارید انجام میدهید بسیار ستودنی عالی و زیباست چرا که شما دارید تاریخ تمدن بشریت را با ماها که نمیدونم چرا تنبل شدیم و کتاب کم میخونیم یا اصلاً نمیخونیم دارید به اشتراک میگذارید خب من که فعلاً فقط جلد اول رو دارم باید برم اول فایلای جلد اول رو بر اساس آن فهرستی که شما گذاشتید فارسی کنم و بعد هم مابقیش رو بگوشم چون که یه کمش رو خوندم و باید بقیهش رو بخونم و باید ببینم چه طور میتونم مجموعه کامل این کتاب نفیس و مفصل را گیر بیارم به هر حال عمو ممنونم از بابت این کار شما که بسیار پر زحمت و مشقت است و ماها باید ارزشش رو فراوان بدونیم چرا که این کتاب میتونه به دانش تاریخیمون بسیار مؤثر باشه به هر حال عمو مرسی بابت این کتاب شب میام برا دانلود عمو عزاداریات هم مورد قبول درگاه احدیت روزتون خوش ایام به کام در پناه یگانه دادآر دادآفرین بدرود و خدا نگهدار

  • 1.1
   عمو حسین says:

   درود بر یار همیشگی احمد نازنین. تشکر میکنم از حضور و دلگرمیت. واقعا که همینطوره ما برای مطالعه اصلا وقت نمیذاریم و حتما میدونی که چه آمار وحشتناکی درباره مطالعه ما ایرانیها وجود داره اصلا با مطالعه بیگانه ایم چون گویی همه چیز رو میدونیم بهترینها از آن ماست و از پیش برامون مهیا شده بهترین افکار رو مال خودمون میدونیم و خلاصه گویی اصلا نیازی به مطالعه نداریم درباره فناوری و تکنولوژی هم که کافرها و بیگانگان برامون زحمتشو میکشند ما فقط یه زحمت کرک کشیدن برامون میمونه. خلاصه امید که روزی احمد جان به واقعیات زمان و تاریخ بیشتر پی ببریم و بدونیم که پیشرفت و توسعه نزد کسانی است که مغزشون رو بکار بگیرند تفکر کنند و بیندیشند.
   به هر حال باز هم از حضور سبزت در این پست که قطعا بی فروغ خواهد بود صمیمانه تشکر میکنم. پیروز باشی احمدم.

 2. 2
  رعد بارانی says:

  سلام . خوبی ؟
  کار خیلی خوبی میکنی . چون میدونم که نبین های زیادی توی ایران وجود دارند که این کتاب به کارشون میاد …..
  حسین الزمان الان با نبینکهایی دوست شدم که اصلا نمیدونن گوشکن خوردنیه یا پوشیدنی خخخ
  پس خیلیا هستن که میان بی سر و صدا و میرن با دست پر

  • 2.1
   عمو حسین says:

   درود بر رعععد کبیر. کار خوبی میکنی که سعی داری بچهها را با محله آشنا کنی. سلام ما یعنی من رو به اونایی که خاموش میانند و میرند و ما نمیشناسیم ولی تو میشناسی، برسون. از حضورت سپاسمندم رعد بانو.

 3. 3
  عدسی بشاشadasi says:

  درود! این کتابها را متنیش را دوست میدارم من با صوتی حال نمیکنم و دوست دارم با متن خوان متن را بخوانم حالا اگه متنیش را داری بگو تا منم بخوانم و لذت ببرم!

  • 3.1
   عمو حسین says:

   درود عدسی. آفرین بر تو که میگی بصورت متنی دوست داری بخونی. ظاهرا متنیش هم هست ولی تبدیل به ورد نشده. اگه شد باشه بهت میدم. الآنم کتابهای متنی زیادی هست ولی نمیدونم گوشی میخونه یا نه ولی کامی جون که میخونه. ممنون از حضورت پژو

دیدگاهتان را بنویسید