خانه
جستجو
Close this search box.
جستجو

دانلود کلاسهای تئوری موسیقی با تدریس میثم خاتمی نیا

هنرآموزان و یا موزیسینهای آماتور معمولا یادگیری تئوری موسیقی را یک وظیفه ی کسل کننده و بی استفاده میپندارند. اما بدون یادگیری تئوری موسیقی، هنرجویان قادر نخواهند بود با دیگر موسیقیدانان حرفه ای ارتباط برقرار کنند. برخی از نوازندگان و یا خوانندگان با افتخار میگویند تئوری موسیقی نمیدانند! اما دانستن آن برای یک موسیقیدان حرفه ای، واجب است.
بدون دانستن تئوری موسیقی، هنرجویان برای یادگیری موسیقی به آزمون و خطا و یا حفظ کردن، وابسته میشوند. هنرجویانی که تئوری موسیقی میدانند، معمولا اعتماد به نفس بیشتری نسبت به عملکرد خود دارند، بیشتر به ادامه ی یادگیری موسیقی علاقه‌مندند و میتوانند قطعات را در آینده با کمک اطلاعات خود، یاد بگیرند
همچنین تئوری موسیقی به هنرجویانی که در یک گروه موسیقی و یا ارکستر عضو هستند، کمک میکند تا نقش خود را بدانند، نوازندگی در گروه آسان تر شود و هماهنگی بیشتر گردد. از آن جاییکه موسیقی همچون دیگر مقوله ها برای خود اصول و قواعدی دارد ؛ یادگیری تئوری موسیقی ، در فهم روابط بین بخش های مختلف بسیار موثر است . طبیعی است که در ابتدا باید این قوانین را فرا گرفت و به درستی درک کرد.
هر چند اگر بخواهیم سرسری و سطحی موسیقی بیاموزیم ، می شود بدون برخی قواعد پیش رفت ولی قطعا برای رسیدن به جایگاهی مناسب در موسیقی نمی توان از کنار آن به سادگی رد شد.
جدای از آن ، موسیقی یک سری پیچیدگی های خاصی دارد که آن را به عنوان یک علم می شناسند و اگر بخواهیم دانش موسیقی را بیاموزیم ، بدیهی است که باید اصول آن را بدانیم.
یادگیری تئوری به ما کمک خواهد کرد تا علاوه بر نوازندگی بتوانیم کار های سطح بالاتر همچون آهنگسازی و تنظیم را نیز انجام دهیم که این چنین کار ها و خلاقیت در موسیقی مستلزم یادگیری تئوری موسیقی است.
سادگی و سهولت در کار
مورد مهم دیگر این است که تئوری موسیقی و قوانین و اصطلاحات آن ، همگی به وجود آمده اند تا در نهایت کار را برای ما راحت تر کنند.
یادگیری تئوری موسیقی شاید در ابتدا اندکی خسته کننده به نظر برسد اما قطعا ادامه راه را برای ما هموار تر خواهد کرد . از این روست که توصیه می کنیم به هیچ وجه سرسری به آن نگاه نکنید.
لذت از موسیقی
درک روابط پیچیده موسیقی در بین عناصر تشکیل دهنده آهنگ ها و قطعات مستلزم فراگیری دانش و تئوری موسیقی است . به همین خاطر است که وقتی این دانش را می آموزیم لذت بیشتری هم از آن خواهیم برد.
این موارد فقط بخش هایی از فواید بی شمار یادگیری تئوری موسیقی است . در کنار همه این ها باید یاد آور شویم که نوازندگی صحیح و اصولی نیز در گرو دانستن و رعایت تمامی قوانین و قواعدی است که به عنوان تئوری موسیقی می شناسیم.
هنرآموزان و موزیسینهای نابینا به جهت فقدان منابع علمی مناسب به خط بریل و یا حتی گویا و عدم آشنایی استادان موسیقی در خصوص آموزشهای ویژه موسیقی به نابینایان و افراد با آسیب بینایی غالبا در سهولت دسترسی به منابع آموزشی صحیح دچار دشواریهایی هستند برخی کتابهای تیوری موسیقی نیز توسط گویندگان غیر آشنا به موسیقی خوانده شده که عملا چندان قابل استفاده نیست. البته خاطرنشان میکنم از میان همین منابع موجود نیز میتوان کسب دانش کرد و نکته پایانی اینکه دانستن تیوری موسیقی به مثابه یک ضرورت در آموزش متعهد ضامن اجرای خوب موسیقی نیست و برای تسلط در اجرا میبایست تمرینها و اتودهای عملی مناسب را با پشتکار لازم انجام داد. من چندی پیش کلاس تیوری موسیقی را برای گروهی از علاقمندان نابینا برگزار کردم که به رغم تمام مشکلات آن از قبیل کیفیت صوت مخصوصا یک دو فایل اول و عدم همگونی سطح موسیقایی شرکت کنندگان گرچه آموزشی بینقص نیست اما تضمین میکنم چنانچه دوستی همین مطالب را به خوبی بیاموزد در هر آزمون تیوری موسیقی و مصاحبه های تخصصی در این خصوص و آنچه در فوق به آن اشاره شد احتمالا میتواند با موفقیت نایل شود. امید است کاستیهای آن را به دیده اغماض بنگرید و در صورت داشتن هر گونه پرسش در این خصوص با من تماس بگیرید.
شماره تماس 09122930579
email: m.khataminia@gmail.com
دانلود کلاسها

۲۲ دیدگاه دربارهٔ «دانلود کلاسهای تئوری موسیقی با تدریس میثم خاتمی نیا»

درود جناب خاتمی نیای عزیز. از اینکه دانشتون رو در قالب این فایل ها با ما قسمت کردید سپاسگزارم. قطعا مورد استفاده ی من و خیلی ها قرار خواهد گرفت. با آرزوی موفقیت های بیشتر برای شما.

سلام به آقای خاتمی نیا.
خوشحالم که این آموزشهای کاربردی رو اینجا منتشر کردید.
خیلی خوبه که همه ما یاد بگیریم مطالبی که برای دیگران مفید میتونه باشه رو اینجا یا هر جای دیگه ای به اشتراک بذاریم. هر مطلبی و توی هر قالبی حتی اگر برای یک نفر مفید باشه، از نظر من بهترین نتیجه ای هست که هر کدوم از ما با اشتراکش به دست میاریم.

سلام جناب صالحی عزیز در واقع باید از تیم مدیریتی محله از جمله شما تشکر کنیم که چنین محله باصفایی وجود داره و ما میتونیم صمیمانه داشته هامون رو با هم به اشتراک بگذاریم

درود. این عالیه, عالی. گر چه مورد استفاده من نیست, ولی محتوای مفیدیه و بسی بسیار ارزشمند. جز تشکر هم چیزی به نظرم نمیرسه. منتظر پستهای بعدی هم هستیم. خیلی خیلی تشکر و مرسی از اشتراک

درود
همین که یه موزیسین متبهر مثل شما حاصل کار خودش رو که میتونست با درخواست هزینه ای بالا در اختیار دیگران قرار بده به رایگان عرضه میکنه، بسیار ارزشمنده و من با تجربه اندکم در زمینه موسیقی به همه علاقمندان این هنر که از این کوچه رد میشن توصیه اکید میکنم، این بار به جای این که فکر کنیم این هم یه دانلوده مثل بقیه، از یه فرصت طلایی برای یاد گرفتن از یه استاد خوب استقبال کنیم.
شخصا دانلود کردم و با این که هنوز شروع به شنیدن فایلها نکردم نشنیده مطمئنم بسیار مفید فایده خواهد بود.

سلام خدمت دکتر خاتمینیای عزیز. ممنون از اینکه آموزشهاتون رو با ما به اشتراک گذاشتید. فقط لینک دانلود خرابه احتمالا. اگر میشه دوباره آپلود کنید

درود بر شما جناب خاتمی نیا.
به خاطر موفقیتهای ارزشمندی که به دست آوردید به شما تبریک میگم. خصوصاً تسلط در تدریس.
امیدوارم در همه امور: مدیریت آموزشگاه، تدریس و هر آنچه که در پی آن هستید پیروز و سربلند باشید.

سلام و احترام.
کار فوق‌العاده ارزشمندی رو انجام دادید، به اشتراک گذاشتن این مجموعه‌ی کامل به رایگان خیلی خیلی ارزشمند و شایسته تقدیره. امیدوارم نتیجه‌ی شیرینی داشته باشه براتون.
مورد استفاده من که قرار گرفت و شگفتزده شدم ازش.
آرزوی موفقیت روز‌افزون.