تأثیر تنظیمات view در mozila firefox بر گزینه های web.telegram:

به نام خدای منان، سلام.
دوستای عزیز قبل از هرچیز جا داره از تمامی کسایی که در مورد کار با وب تلگرام تو سایت آموزش درست کرده بودند قدردانی نمایم.
راستی یه چیز هم یادآوری میکنم من خیلی وقته تو فاز پست زدن و سایتهای نابینایی فعال نبودم اومدم پیشخوان محله یه دوسه روزی به عضویتم گیر داد و خلاصه عضویتو درست کردم ولی نحوه پست زدن بنده چون خیلی وقت بود فعالیت نداشتم تغییر کرده بود بالاخره از طریق همین حالت عادی پیشخوان این مطلب را ایجاد کردم و اگه مدیران محترم صلاح بر انتشار میدانند، مطلب را در محله منتشر نمایند.

بنده و یه سری از دوستام با یه مشکلاتی در استفاده از وبتلگرام روی firefox برخورد کرده بودیم که از چند نفر جویا شدیم متاسفانه یا خوشبختانه هیچ کدام راهی نشون ندادند و بالاخره بعد مدتی یکی از دوستام به اسم آقای سعید فخری مروری کرده بودند و به بنده هم توضیحاتی دادند و بنده هم در این سایت منتشر میکنم.
ببینید در حالت عادی که از طریق firefox  وب تلگرام را به آدرس:
www.web.telegram.org
باز میکنیم بالای صفحه یه سری از گزینه ها مانند،
با jaws و nvda:
• New group
• Contacts
• Settings
• Telegram FAQ
• About
و یه سری گزینه های دیگه غیر فعال یا اینکه نشون نمیداد.
ما نابینایان مخصوصاً در ایجاد مخاطب جدید و دچار مشکل بودیم باید به طرف میگفتیم اول او به ما پیغام بدهد تا در دفتر تلفنمان بتونیم اضافش کنیم.
باید از یه بینا کمک میگرفتیم و هزاران درد سر همیشگی دیگه.
بالاخره سرتونو زیاد درد نیارم برای حل این مشکل:
البته طبق تجربیات و آموزه ی آقا سعید عرض میکنم، باید به منوی view برویم.
برای اینکار دو تا راه موجود است:
اولیش کلید میانبر alt+v را باهم بگیریم.
دومی اینکه alt را زده با جهتنمای راست به view بریم.
خوب بعد از اجرای منوی view با جهتنمای بالا یا پایین گزینه: page style sub menu را با جهتنمای راست باز میکنیم.

حالا روی گزینه no style not chekd را با اینتر کلیک میکنیم.
خوب حالا با ctrl+home به بالای صفحه رفته تغییرات را مشاهده کنید.
حتي گزینه send file و send voice هم موجود هست اما فعلاً حوصلشو نداشتم send voice را تستش کنم.
خوب در این حالت شما خیلی راحت میتونید مخاطب جدید اضافه کرده به او پیام و فایل ارسال کنید.
و اما دوتا نکته ی مهم:
اولی اینکه: موقع کار کردن با jaws خیلی راحت میتونید روی گزینه مورد نظر فاصله زده آن گزینه را فعال نمایید.
اما در مواقعی که از nvda استفاده میکنید شما باید روی گزینه مورد نظرتون ctrl+right arow یعنی کنترول+جهتنمای راست یا چپ را بزنید و دقیقاً روی اسم گزینه نه جایی که • میگه، ایندو کلید را رها کرده کلید فاصله را بزنید و خیلی راحت هم جواب میده.
و اما دومی اینکه برای بازگشت به حالت قبلی مراحل زیر را طی میکنیم.
اول: به منوی view رفته روی گزینه full screen اینتر بزنید البته با f11 هم میشه این کارو انجام بدین و چون در این حالت دوباره نمیتونید به منوی view بروید دوباره یه f11 بزنید و حالا میتونید باز هم در صورت نیاز به منوی view رفته و مراحل مورد نیازتان را اجرا نمایید.
خوب حالا بروید بیشتر حال تلگرامو ببرید.
بنده بنا به وظیفه خودم، به خاطر آموزش این مطلب برای برادر بزرگوارم آقای فخری التماس دعا و از آموزششون قدردانی میکنم.

javad.tyros

درباره javad.tyros

به نام خدا سلام. بنده جواد نوعی اهل شهر اردبیل و نابینای مطلق هستم. از سنین کودکی =8 سالگی= همان ابتدای مدرسه در زمینه موسیقی فعالیت دارم و از سال 87 هم به کامپیوتر روی آوردم و آخرش هیچ چی دیگه تا پیش دانشگاهی خواندم ولی چون پارت مارت نداشتم نتونستم تإمین کنم ترک تحصیل کردم و حدود 9 ساله با لطف ایزد منان، برای زنده ماندن چالش میکنم. در حال حاضر 4 سال است که در انجمن نابینایان شهر اردبیل مشغول آموزش موسیقی و کامپیوتر نابینایان هستم و همچنین برای کیبردهای سری korg و yamaha یه سری برنامه هایی طراحی کرده ام و الان هم مشغول ساخت حرفه ای موزیکهای پلیبک به درخواست خوانندگان صدا سیمایی هستم. البته ادعای معلمی نمیکنم من همیشه از دیگران یاد میگیرم. اکنون هم افتخار آنرا دارم که عضو محله استاد مجتبي خادمی در محضر دوستان و کاربران عزیز خدمتگزار هستم و همچنین لازم به ذکر است علت فعالیت من اینجا این نیست که فقط برای خودم اطلاعات جمع آوری کنم بلکه هرچیزی که از این وبسایت و سایر مراکز فعالیت نابینایان دستم میرسد به خدا بدون هیچ چشم داشت و رایگان حتي بدون اینکه یه سری افراد خبر داشته باشند، و یا درخواست کنند، در اختیارشان میزارم و حتي از دوستانم که واقعاً دستشونو فشرده ام بهم خیانت کرده اند دریغ نمیکنم لذا، هر پرسشی که در محله مطرح میکنم اگر کسی جواب میدهد مطمئناً نه فقط به من بلکه به چندین نابینا و همنوع دیگر خود که به اینترنت دسترسی ندارند پاسخ داده و مشکلشو حل کرده. با یه سری فرصتهایی که دستم اومده میتونستم هیلی وقتها سودجویی هم کنم حتي کسی هم نمیفهمید حتي با امکاناتی که در دست داشتم اگر میخواستم استفاده کنم و یا بفروشمش خیلیا هم نیاز مند بودند تا الان میلیونها پول نسیبم شده بود، اما در این میان خدای خود را گواه و شاهد گرفته و نه از روی ترحم بلکه انجام وظیفه نموده ام. نمیخوام فضایی توخالی درست کنم اما واقعاً از دست یه سری افراد دلم پره همینجا نوشتم. تا کنون سه پایگاه فعالیتی در اینترنت با فعالیت شخصی خودم راه اندازی کرده ام: اولی پایگاه اینترنتی WWW.javadorg.ir برای استقبال و معرفی بیشتر هنر موسیقی معلولان به جامعه و دومی www.hoseynienet.blogfa.com برای فعالیتهای مذهبی و دانلود نوحه های کامل آذری سومی www.javadorg.blogfa.com برای دانلود برنامه های =کیبرد= شخصی که خودم طراحی کرده ام. شماره تماسم +989144540539 که در تلگرام هم با همین شماره فعالیت دارم. امیدوارم بتوانم قدمی کوچک در راستای خدمت به همنوعانم بردارم.
این نوشته در آموزش, آموزش های رایگان, اندروید, تلفن همراه, صحبت های خودمونی, کامپیوتر, متفرقه ارسال و , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.