برگزاري مجمع عمومي انجمن موج نور و اولين جلسه‌ي هيأت مديره منتخب

پنج‌شنبه ۱۸ مرداد ماه ۱۳۹۷ اعضاي انجمن موج نور در قالب مجمع عمومي عادي ساليانه گرد هم آمدند تا ضمن شنيدن گزارش‌هاي هيأت مديره و مالي و تأييديه بازرسين و بررسي آنها،  تصميم بگيرند؛ سكان هدايت انجمن را به دست چه افرادي بسپارند.

اين جلسه با قرائت قرآن توسط قاري نابينا سعيد درفشيان در ساعت ۱۶:۳۰ آغاز شد.

در ادامه پس از پخش سرود ملي، آقاي نصرالله رضايي به عنوان مديرعامل و نماينده‌ي هيأت مديره به ارائه گزارش عملكرد يك ساله گذشته‌ي انجمن پرداختند؛ ايشان ضمن اشاره به كتاب‌هايي كه در اين مدت تأليف شده، ديگر فعاليت‌هاي انجمن در حوزه‌ي دسترس‌پذيري فضاي شهري و نرم‌افزاري، پاسخ‌گويي تلفني، شركت در همايش‌ها و جلسات، همكاري با سازمان‌ها و ديگر مواردي كه موضوع فعاليت انجمن است را تشريح كردند.

ارائه گزارش مالي توسط خانم هوايي، صحبت‌هاي آقاي عليرضا شريفي به عنوان نماينده‌ي بازرسين انجمن در تأييد گزارش‌هاي ارائه‌شده، سخنراني آقاي برمك در زمينه‌ي راه‌هاي دست‌يابي به هدف و برگزاري انتخابات از جمله برنامه‌هايي بود كه در ادامه انجام گرفت.

در انتخابات هيأت‌مديره آقايان نصرالله رضايي، اسماعيل رفاهي، علي رجالي، علي‌اكبر حاتمي، خانم زمان‌وزيري به عنوان اعضاي اصلي و آقاي مهدي جيحاني‌نژاد به عنوان عضو علي‌البدل انتخاب شدند.

انتخابات بازرسين نيز با انتخاب آقاي علي‌رضا شريفي و خانم الناز شك‌كوهي به عنوان اعضاي اصلي و آقاي مسعود ميرخلف به عنوان بازرس علي‌البدل به پايان رسيد.

اجراي مسابقه توسط آقاي سعيد درفشيان و اهداي جايزه به برندگان، اجراي موسيقي با خوانندگي آقاي سعید درفشيان و نوازندگي سنتور آقاي مهدي الصاق و تنبک آقاي ابراهيم احمديان كه همگي نابينا بودند و تشكر از حضور شركت‌كنندگان به پايان رسيد.

در اولين جلسه‌ي هيأت‌مديره منتخب سمت‌هاي اعضاء به اين شرح تعيين شد؛ آقايان رضايي مديرعامل، رفاهي رئيس هيأت‌مديره، حاتمي نايب‌رئيس هيأت‌مديره، رجالي خزانه‌دار و خانم زمان‌وزيري عضو هيأت‌مديره.

اميد است منتخبين مجمع با نظارت  بازرسین بتوانند گام‌هاي مؤثري در جهت پيشرفت انجمن بردارند و براي اعتلاي علمي، آموزشي، فرهنگي و تكنولوژي اعضا تلاش كنند.

به اميد روزهاي روشن‌تر.

درباره انجمن موج نور

به نام آفریدگار قلم معرفی انجمن علمی-فرهنگی موج نور اصفهان انجمن علمي-فرهنگي موج نور اصفهان با حمايت علمي خانه رياضيات اصفهان و پشتيباني سازمان بهزيستي استان اصفهان و شهرداري اصفهان، به همت جمعی از اساتید دانشگاه و تعدادی از نابینایان و کم‌بینایان تأسیس و فعاليت¬هاي خود را از سال 1384 هجری شمسی (2005 میلادی) آغاز نموده است. هدف اصلی انجمن آموزش رايانه معمولی به نابينايان و کم¬بينايان فارسی زبان برای کارآفرينی و رفع نيازهای روزمره آنهاست. مهم‌ترین فعالیت انجمن، تولید کتب خودآموز در زمینه‌ی رایانه و تلفن همراه است؛ بر این اساس تا کنون حدود ۵۰ عنوان کتاب خودآموز به صورت صوتی، همراه با کار عملی و بر روی لوح فشرده (CD DVD) در انجمن تولید و به گروه هدف ارائه شده است. فعالیت‌های دیگر انجمن عبارت‌اند از: • تولید کتب صوتی در زمینه‌های مختلف فناوری اطلاعات (فاوا)، جهت‌یابی، تلفن همراه و آمار و ریاضی. برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی مانند کلاس های آموزش استفاده از رایانه عادی ومهارتهای زندگی به نابینایان،آموزش آمار و ریاضی. • تهیه نرم‌افزارهای کاربردی؛ مثل قرآن و نهج البلاغه. • پاسخ‌گویی تلفنی به سؤالات و ارتباطات موثر با فارسی زبانان داخل وخارج کشور. • شرکت در سمینار‌های برگزار‌شده در داخل و خارج کشور و ارائه مقالات. • اطلاع‌رسانی از طریق سایت و سامانه تلفن گویا. • پیگیری مناسب‌سازی سایت‌ها و برنامه‌ها و تهیه‌ی استانداردهای طراحی برنامه و سایت. • مناسب‌سازی مبلمان شهری از جمله مناسب کردن پیاده‌رو‌ها. • گویاسازی چراغ‌های راهنما و اتوبوس‌های شهری. • برگزاری جلسات برنامه ریزی برای اشتغال نابینایان و کمبینایان و تلاش برای کارآفرینی برای آنان . • تولید فیلمهای مختلف برای شناساندن توانمندیهای نابینایان به مردم وکارفرمایان و خانواده های نابینایان • همکاری با سازمان‌ها، شرکت‌ها، انجمن‌ها و دانشگاه‌ها. راه‌های ارتباط با انجمن علمی-فرهنگی موج نور اصفهان به شرح زیر است: تلفن تماس و پاسخ‌گویی به سؤالات: 03136687033 روزهای فرد از ساعت ۱۲ تا ۱۴ و روزهای زوج از ساعت ۱۶ تا ۱۸ به جزء روزهای تعطیل. تلفن سیستم اطلاع‌رسانی: 03136688000 در تمام ساعات شبانه‌روز. پست الکترونیکی: mojenoor84@gmail.com نشانی سایت اینترنتی: www.mnsi.ir نشانی پستی: اصفهان، خیابان سعادت‌آباد، رو به روی مقبره‌ی بانو امین، جنب ورزشگاه امین، خانه‌ی ریاضیات اصفهان، بخش نابینایان. فاکس: 03136692014. کانال انجمن در پیام‌رسان تلگرام: @mojenoor به امید روزهای روشن‌تر.
این نوشته در اجتماعی, اخبار, اطلاع رسانی, کامپیوتر, کتاب, کتاب صوتی, گزارش ارسال و , , , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

2 پاسخ به برگزاري مجمع عمومي انجمن موج نور و اولين جلسه‌ي هيأت مديره منتخب

 1. 1

  منم ضمن تشکر از اینکه حد اقل بین این همه تشکل نابینایی به درد نخور توی کشور انجمن شما در حد خودش واقعا به درد میخوره، و باز ضمن تشکر از اینکه از بین اون همه تشکل نابینایی ناشفاف، باز شما شفافتر می‌زنید، آرزو دارم شخصی حقیقی یا حقوقی، پیدا بشه که ضمن تزریق بودجه، ایده‌های نابتر، به‌روز‌تر، و کارآمدتری به پوسته و هسته انجمن برای اداره مجموعه و تولید محتوا تزریق کنه و انجمن رو از اجرای شیوه دروازهبانی‌های رسانه‌ای در خصوص اتخاذ مواضع مشخص در خصوص رخداد‌ها و واقعیت های جامعه نابینایان، بیش از پیش فاصله بده.
  اووووفففف. نفسم گرفت تا این آرزوی تزیین شده با واژگان شعاری رو به اتمام رسوندم.
  با احترام
  مجتبی خادمی

 2. 2

  درود، ما نیز مثل شما امیدواریم نیرو‌های خوش‌فکر و دارای ایده‌های ناب به صحنه بیایند و این بار سنگین را بردارند و به سرمنزل مقصود برسانند. اما با همین بضاعتی که در حال حاضر موجود است آماده‌ی دریافت طرح‌ها و ایده‌های نو از سوی دوستان هستیم. ما حداکثر سعی خود را می‌کنیم که فعالیت‌هایمان ضمن شفافیت با نظر اعضا و خواست جامعه‌ی نابینایان همسو باشد اگرچه همان‌طور که بارها گفته‌ایم و باز هم تأکید می‌کنیم خوب می‌دانیم علی‌رغم تمام تلاش‌ها نتوانسته‌ایم در حد و اندازه‌ی نابینایان و کم‌بینایان این مرز و بوم قدم برداریم.
  دست همه‌ی اندیشمندان و دوستان دلسوز را به گرمی می‌فشاریم.
  در پایان مراتب تشکر خود را تقدیم شما دوست ارجمند می‌کنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *