دسته‌ها
آموزش آموزش های رایگان اجتماعی روانشناسی صحبت های خودمونی

کارگاه های تخصصی رعد قسمت اول

موضوع: اعتماد به نفس 1

سلام و هزاران سلام . بعد از یک وقفه نسبتا طولانی دوباره در خدمتتون هستم. از شما چه پنهوون دیدم جو سایت حسابی مردونه شده با خودم گفتم سایتی که در اون خانومها و دختر مخترا آمد و شد نداشته باشن سایت نیست کله پزیه
?

خخخ خلاصه دخترااای عزیزم بیایید. آقایون هم که صاحب مجلسند و بودنشان لازم و ضروری ولی خب دخترا برگردید و سایتو نورانی کنید

?

خب دوستان عزیزم اگه یادتون باشه پارسال اومدم کارگاه های مثبت اندیشیو به صورت ساده و خودمونی بیان کردم.
پس لازمه درک کامل این پستها خوندن پستها و کارگاه های پارساله.
دوستان علما و اساتید قانون جذب میگن اگه همه عوامل موفقیت ی کفه ترازو باشن و اعتماد به نفس آدم داغون باشه موفقیت ممکن نیست، تا انسانی اعتماد به نفس کافی نداشته باشه توی هیچ کاری موفق نمیشه.
شاید همه ما با تغییر دیدگاهامون جذبهای ریز و خوشمزه ای پارسال داشتیم ولی تا اعتماد به نفس و عزت نفسمون بالا نره ،پیشرفت تُپُل و قابل توجهی نخواهیم داشت؛
پس یکبار دیگه تکرار میکنم
مهمترین عاملی که باعث موفقیت میشه اعتماد به نفس و دوست داشتن خود و عزت نفس داشتنو خودباوریه.
یک انسان زمانی میتونه موفق باشه که خودشو باور داشته باشه، برای خودش ارزش قائل باشه، نگران نظر بقیه و محتاج تایید دیگران نباشه.
اگه ی کارمندی کارش خوبه اما روش نمیشه به رئیسش بگه من توانمندم به من ارتقا درجه بده اون فرد اعتماد به نفس نداره. اگه دختری آرایش خفن میکنه، اعتماد به نفس نداره اگه فردی توی جمع ی کاری میکنه یا جوری حرف میزنه که همه به اون توجه کنن اعتماد به نفس نداره،
اگه پسری توی خیابون با موتور تکچرخ گاوی میزنه اون پسر اعتماد به نفس نداره و اگه کسی پولی طلبکاره و روش نمیشه بگه پول منو پس بده اعتماد به نفس نداره، اگه توی جمعی نمی تونید از توانمندی هاتون بگید و یا وقتی ازتون تعریف میکنن باورتون نمیشه و یا خجالت میکشید اعتماد به نفس ندارید. خلاصه بگم اگه فردی این خصوصیاتو داره امکان نداره موفق بشه یا ثروتمند بشه و به آرزوهاش برسه.

شاید خیلی ها فک کنن اعتماد به نفسشون بالاست و به سقف رسیده اما در واقع چنین نباشه. با رعد و کارگاه های تخصصییش همراه شید تا ببینیم کجای کاریم و بهتر بگم کجای اعتماد به نفسمون میلنگه خخخ

باز تاکید میکنم که این حرفها مال اساتید بزرگه و من فقط زحمت میکشم و چیزهایی که فهمیدم و برام اثبات شده با شما به اشتراک میذارم و الا که من هنوز اول راهم هدفم اینه به دوستانی که مایل و علاقمندن کمک کنم و تمرین ها رو با هم انجام بدیم.
×××
اعتماد به نفس یعنی چی؟
توی این پست از زاویه های مختلف اعتماد به نفسو تعریف میکنم.

همه انسانها و شاید بهتره بگم بیشترشون در کودکی از جانب اطرافیانشون مورد تحقیر و سرزنش قرار گرفتن. برچسبهای گوناگونی اطرافیان و دوستان و معلمین و جامعه و فرهنگ بهمون زده. و احساس بدی پیدا کردیم. فرهنگ و جامعه هم زده توی سرمون
?
خلاصه خیلی عوامل کمک کرده تا اعتماد به نفسمون تخریب بشه.‌ عوامل زیاد بودن اما..
اممممما….

نکته طلایی اینجاست که برای رسیدن به اعتماد به نفس بالا اصلا لازم نیست بدونیم چی و چه کسی و چه زمانی اعتماد به نفسمونو تخریب کرده. باور کنید اگه بخواهیم به علتش پی ببریم هیچ موقع رشد نخواهیم و همیشه در همون جایگاهی که مسلماً دوستش نداریم باقی می مونیم.
پس به دنبال علل و علتها نباشید. به گذشته کاری نداشته باشید، اینکه چه فرصتهاییو از دست دادی و چه کمبودهایی داشتی و اگه پدرت اون حرفا رو بهت نمیگفت و اگه مادرت فلان حرفو نمیزد و خانوادت اِلِه میکردن و فرهنگ کشورت این نبود و جامعه بَهمان نبود و مملکت فلان نبود،چه پیشرفتهایی که نمیکردی !!!! به این چیزها فک نکنید. این افکار مارو در همین جایگاهی که هستیم نگه میداره.

هر چه قدر به گذشته و شرایط سخت امروز فک کنی بیشتر بلا سرت میاد. به این فک کن من الان چه طور زندگیموو می تونم تغییر بدم؟ شک نکن که زندگی امروزت نتیجه افکار و عملکرد گذشته ات بوده و از همین الان به خودت قول بده و تصمیم بگیر زندگی آیندتو با افکار و رفتارت بهتر کنی.

به خودتون بگید الان باید چه کار کنم و چه تمرینیو انجام بدم که عزت نفسمو به دست بیارم. و باور کنم که انسان ارزشمندی هستم؟
××××
قدم اول برای داشتن اعتماد به نفس خوب اینه که همه افرادیو که فک میکنیم با حرفها و اعمالشون باعث تخریب اعتماد به نفسمون شدن ببخشیم و کسیو مقصر ندونیم. اینو بدونیم که کسی که باعث تخریب اعتماد به نفسمون بوده این کارو ناآگاهانه انجام داده. و نمیدونسته و خودش هم از جانب دیگران در کودکی سرزنش و تخریب شده.
پس قدم اول بخشیدن افرادی که فک میکنیم مانع پیشرفتمون شدن و شاید تحقیرمون کردن. فردیو مقصر عقب افتادنتون ندونید و اگه دونستید هم ببخشیدش. شاید اونا ناآگاهانه به شما لطمه رسوندن.
******
اعتماد به نفس یعنی چی؟

اعتماد به نفس یعنی اینکه چه باوری به خودت داری؟ خودتو انسان قوی میبینی انسان موفق میبینی؛ انسانی میبینی که دست به هر کاری بزنه موفق میشه یا انسانی که کارها رو نصفه و نیمه رها میکنه و از این شاخه و به اون شاخه میره؟ خودتو یک انسان زیبا میبینی یا انسانی زشت و از قیافه ات نفرت داری؟ خودتو انسانی پولساز میبینی یا یک انسان بدبخت که لب دریا میره باید ی آفتابه آب با خودش ببره؟
چه دیدگاهی نسبت به خودت داری؟ خودتو قوی میبینی و فک میکنی توی هر رشته ای بری برنده ای یا اینکه میگی من معمولا متوسط هستم نه پایینم نه بالای بالا؟
باید بگم هر دیدگاهی نسبت به خودت داشته باشی همون هستی.
*****

تعریف دیگه ای که از اعتماد به نفس می تونیم داشته باشیم میزان رضایت از خود.
خیلی از ماها از خودمون راضی نیستیم. البته نا رضایتی از خود اگه اندازه باشه ایرادی نداره؛نا رضایتی از خود اگه در حدی باشه که بهمون انگیزه حرکت بده خوبه. اما این به این معنا نیست که از خودمون بدمون بیاد. هی به جون خودمون غر بزنیم و خودمون رو از دیگران پایینتر ببینیم.
نارضایتی از خود اگه از یک حدی بیشتر بشه و فک کنیم من توی هر کاری برم موفق نمیشم و آدم قدرتمندی نیستم و … به شدت به اعتماد به نفسمون ضربه میزنه و به قولی پودرش میکنه. پس به یک میزان خیلی کم لازمه پیشرفته.
اگه از چیزی که الان هستید نباید ناراضی باشیم
باید به خودمون بگیم اینی که هستیم نتیجه افکار و تلاش گذشته ام بوده و من می تونم آینده رو بهتر از این بسازم. ما باید شرایطمون و خودمون رو بپذیریم و قبول کنیم حتی اگه دوسش نداریم ولی بگیم و بلند هم بگیم من با اینه فلان خصوصیت ….. دارم ولی خودمو میپذیرم وقبول دارم ازین به بعد حتما فردی بهتر و با فلان خصوصیت میشم.
*****
تعریف دیگه که میشه برای اعتماد به نفس داشت : توانایی برخورد با مشکلات و چالش های زندگیه، فرد با اعتماد به نفس عاشق حل کردن مسائل و مشکلات زندگیه.
اعتماد به نفس به این معنا نیست که ما هیچ مشکلی نداشته باشیم بلکه به این معناست ما از پس مسائل و مشکلات برآییم.
اعتماد به نفس به این معنا نیست که از مشکلات فرار کنیم به این معناست که رو به رو بشیم بپذیریم و حلشون کنیم.
******
آدمی که اعتماد به نفس نداره معمولا کاریو شروع نمیکنه و هی به خودش و بقیه میگه اگه فلان اتفاق بیفته چی؟ اگه نتونیم خوب انجامش بدیم چی؟ اگه فلانی تو زرد از آب درومد چی؟ و خلاصه به اسم آینده نگری وارد کار نمیشه و هیچ کاریو شروع نمیکنه. به خودش هم میگه من آینده نگرم و باید شرایطو خوب سنجید. به این بهونه هیچ کاریو انجام نمیده
بیایید با هم قول بدیم که مساله ای ازین به بعد برامون به وجود اومد بگیم من می تونم حلش کنم من تواناییشو دارم و خدای من به من کمک میکنه؛ و شک نداشته باشید راه حل مشکل در خود مساله هست.

دیدگاهمون رو تغییر بدیم و با اطمینان به خودمون و خداوند بدونیم که وارد هر حوزه ای بشیم می تونیم موفقتر از امروزمون باشیم. من از همین الان فردی قویتر از دیروز و گذشته ام هستم چون ذهنیتم و افکارم رشد کرده .
****؟

اعتماد به نفس رو ی جور دیگه میشه بررسی کرد: عشق ورزیدن به خود و قبول داشتن خودمون همون جوری که هستیم.
بدون قید و شرط خودمون رو دوست داشته باشیم. اعتماد به نفس یعنی من خودمو دوست دارم حتی اگه این اشتباهو انجام دادم. یعنی من برای خودم ارزش قائلم حتی اگه دیگران رو راضی نکردم. و کارامو درست انجام نمیدم. من عاشق خودمم حتی اگه خودمو نمی پسندم.
??

در جلسات بعدی میگم چه طوری می تونیم عاشق خودمون باشیم.
*****

اعتماد به نفس یعنی پذیرش نقاط قوت و نقاط ضعف خودمون. هر کسی ی استعدادی داره و در یک زمینه هایی ضعیف عمل میکنه. خودمون رو با کسی مقایسه نکنیم. یکی در ریاضی قوی و دیگری در ادبیات یکی در ورزش و دیگری در موسییقی.
خودمون رو با نقاط ضعف و قوتمون بپذیریم. هر چه قدر خودمون رو بهتر بشناسیم پیشرفتمون بیشتره .
بپذیریم که من در ی جاهایی قوی هستم و استعداد دارم و البته روی اون استعداد مانور بدیم. مثلا یکی در موسیقی استعداد داره ولی در کارهای دیگه مثل اندروید و گوشی هیچ علاقه و استعدادی نداره. نمی خواد برید انرژی صرف کنید که مثل میر قاسمی بشید نه عزیزان برید دنبال موزیک خودتون و اونو ارتقا بدید.
دوستان خودتونو بشناسید، هر چی بیشتر خودتونو بشناسید بیشتر موفق میشید. به میزانی که خودتو میشناسی و نقاط ضعف و قوت خودتو میپذیری میتونی کارها و رتبه های بزرگتریو کسب کنی. پس روی توانایی هاتون متمرکز شید و اونو بهبود ببخشید و مطمئن باشید مسیر زندگیتون شما رو به سمتی میبره که نقاط ضعفتون دیگه ضعف محسوب نمیشه و اصلا اون موردی که ضعیف هستید به کارتون نیاد.
****
نکته بعدی اینه که بعضی افراد فقط در انجام کاری که در اون متبحر هستن اعتماد به نفس دارن اما توی کارهایی که خوب نمی تونن انجام بدن به شدت میترسن و نگران. این اعتماد به نفس نیست.
اعتماد به نفس یعنی من در هر کاری چه توش قوی باشم چه ضعیف؛ به محضی که اراده کنم میتونم قوی عمل کنم. چون میدونم میتونم راه توانمند شدن در این زمینه رو پیدا کنم و موفق بشم.
*****
از یک دیدگاه دیگه می تونیم اعتماد به نفسو تعریف کنیم:
چه میزان می تونی احساستو کنترل کنی؟
چه قدر خشمتو کنترل میکنی؟ و حتی جلوی شادی بیش از حدتو؟ چه قدر مسلطی به عواطفت؟
کسی که اعتماد به نفس بالایی داره احساساتشو کنترل میکنه. حتی روی خندش هم کنترل داره. کسی احساسشو به بازی نمیگیره.
فردی که اعتماد به نفس خوبی داره عواطف خودش و دیگرانو میشناسه. توانایی کنترل عواطف و خشمشو داره. ترسشو کنترل میکنه. میزنه به دل ترسهاش و به ترساش غلبه میکنه.
افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارن خیلی روابط خوبی هم با بقیه دارن. چون این افراد مسلط به خودشونن و باعث رنجش خودشون و بقیه نمیشن.
×××××
دوستان ارتباط خوب با خالق و نیروی برتر باعث آرامش و اعتماد به نفس میشه. البته منظور از ارتباط همون راهیه که خودت میپسندی و به دلت میشینه. یکی با نماز به این آرامش دست پیدا میکنه و دیگری با درد دل کردن با خدا.
مهم نیست چطوری ولی کسی که با خالق و نیروی برتر کائنات در ارتباط باشه اعتماد به نفسش بالاتره.
هیچ ترتیبی و آدابی مجو هر چه می خواهد دل تنگت بگو
دوستان با خدا دوست باشید. چای دو نفره باهاش بخورید و باهاش حرف بزنید براش خودتونو لوس کنید و گریه کنید و بیشتر اوقات بخندید. ولی خدا رو از دلتون حذف نکنید.‌
بالاترین حد اعتماد به نفس اینه که خدا با منه عاشق منه و منو دوست داره. و منو همین جور که هستم پذیرفته. هوامو داره و دستمو میگیره و در مشکلات کمکم میکنه.
آدمی که با خدا هیچ رابطه ای نداره و خدا رو قبول نداره در مشکلات خودشو تنها میبینه و مسلما ی جاهایی کم میاره. رشته و طناب دوستی خودتون رو با خدا اگه پاره شده همینجا دوباره وصل کنید. از ته دل بگید خدای عزیزم با من باش.

ی تمرین راحت و شیرین و ملس:صبح ها به محض اینکه چشماتونو باز کردید و از خواب بلن شدید به خدا سلام کنید و ازش بخوایید که امروز توی کارهاتون بهتون کمک کنه. ازش بخواهید که دستتونو بگیره و همراهتون باشه.
××××

یک سئوال ازتون دارم تا حالا شده که تصمیمیو بگیرید و هی به تعویقش بندازید؟ و هر دفعه به دفعه دیگه موکولش کنید؟ افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارن به محض اینکه تصمیمی میگیرن انجامش میدن و اونایی که اعتماد به نفس پایینی دارن نه تصمیمی میگیرن و نه اینکه تصمیمی که گرفتن انجامش میدن.

??
تمرین: ازتون می خوام که یک کاری که مدت هاست دو به شَکید و تصمیم برای انجامش نگرفتید بنویسید و حتماً حتماً اون تصمیمو همین امروز عملی کنید؛ و شروع کنید به انجامش و قدم اولو برداشتن. و در نهایت به سرانجام برسونید. ممکنه اون مورد مالی یا عاطفی یا درسی یا شغلی یا هر چیز دیگه ای باشه.

وقتی شما تصمیمی میگیرید و انجامش میدید به شدت اعتماد به نفست میره بالا. احساس میکنی که ی آدم قوی هستی که میگویی و انجام میدهی. حس خوب قدرت بهت دست میده.
اما اگر تصمیم بگیری و انجام ندی و این کار بارها و بارها رخ بده به شدت اعتماد به نفست میاد پایین به حدی که دیگه تصمیم نمیگیری.
حتما و حتما این تمرینو انجام بدید.
تاکید میکنم که تمارینو انجام بدید و الا هیچ تغییری در زندگیتون به وجود نمیاد.
*****
مورد بعدی که خیلی مهمه اینه که اعتماد به نفستونو با نتایج گره نزنید، متاسفانه خانواده و مدرسه مارو با نتایج میسنجید نه تلاشمون. مواظب باشیم که خودمون هم مثل اونا این کارو نکنیم و خودمونو له نکنیم.
هر وقت تلاش کردید و موفق نشدید به خودتون بگید تو تلاشتو کردی خدا قوت که دوباره باید شروع کنیم حتما نتیجه این بار خیلی بهتر میشه.
پس کسی که اعتماد به نفس داره مطمئن نیست که حتماً موفق میشه ولی مطمئنه که حتماً ادامه میده حتی اگه موفق نشه. به این میگن اعتماد به نفس واقعی.
******
نکته بعدی اینه که خیلی ها تفاوت اعتماد به نفس و غرور رو نمیدونن، اعتماد به نفس یعنی دوست داشتن خود و دیگران. اما آدم مغرور افراد دیگه رو دوست نداره و کسیو آدم حساب نمیکنه. همه چیو حق خودش میدونه و به دیگران توجهی نمیکنه.
آدمی که اعتماد به نفس داره هم به دیگران و هم به خودش احترام میذاره. نتیجه این میشه که فرد مغرور منفور و تنها و دپرس ولی فرد با اعتماد به نفس محبوب و شاد و کلی دوست داره و همه از مصاحبتش لذت میبرن.
××××

آدمی که اعتماد به نفس داره از دیگران برای خودش بت نمیسازه. برای افراد موفق احترام قائله و حسادت نمیکنه. چون فاصله ای بین خودش با آدمای دیگه نمیبینه.
میدونه که اگه بخواد با تلاش زیاد اونم میتونه به اون جایگاه برسه.
??
تمرین: در ساعت خاصی از شبانه روز فرقی نمیکنه شب یا روز اما موقع خواب که توی تختخواب و رختخوابی بهتره. صد بار جمله زیر رو تکرار کن
…جون دوستت دارم تو لایق بهترینی.
جای خالی اسم خودتون رو بذارید. مثلا لیلا جون دوستت دارم تو لایق بهترینی خخخ
××××
وای خدا از کَتو کول افتادم. چه قدر طولانی . چندتایی توش تمرین بود . اما مهمترینش همون اجرایی کردن تصمیمتون بود.‌تصمیمی بگیرید و عملیش کنید. البته تصمیم باید تصمیمی باشه که بارها و بارها به تعویقش انداختید.‌
هر صبح به خدا سلام کنید و ازش بخواهید همراهیتون کنه و شبها هم موقع خواب به خودتون بگید دوستش داری و لایق بهترین ها.‌

Avatar photo

از رعد بارانی

سلام .اینجانب خانوم باران.ملقب به رعد بزرگ هستم . در آذرماه سال 57 به دنیا اومدم. . به صورت کاملا اتفاقی با نابینایی موفق اشنا شدم و به این محله اومدم.
بینا و متاهل هستم.
از اخلاقام بگم:. آدم رک و بی شیله پیله ای هستم.و هیچ چیزی نمیتونه منو عصبانی کنه چون سریع از اون آدمی که اذیتم کرده یه دنیا دور میشم و تنهاش میذارم.خخخ از هیچ کسی هم بخاطر مقام و موقعیتش تعریف نمیکنم. باید بگم چندتا چیزو در این دنیا خیلی دوست دارم ، کوه ، درخت و باران.از نگاه کردن به این سه تا سیر نمیشم. عاشق پیییاده روی هستم ، در ناراحتی و خوشحالی ، در شادیو غم ، در درد و در بی دردی میرررم پیاده روی که همه چی بهتر از قبل بشه ...

43 دیدگاه دربارهٔ «کارگاه های تخصصی رعد قسمت اول»

قبل از هر چیزی از نازنین بانو تشکر میکنم که زحمت انتشار و ویرایش پستو کشید.
باید بگم نوشتن این پست برام خیلی طاقت فرسا بود خخخ چون مطالبو باید دسته بندی و مرتب میکردم. و ممکنه حرفام جاهایی تکراری باشه.
در ثانی به دوستداران قانون جذب میگم کمی حوصله کنید پستهای اعتماد به نفسو با همه خشک بودن و سختیش تحمل کنید و تمریناشو انجام بدید. هر جا ذهنتون مقاومت کرد بدونید اونجا بیشتر گیر دارید و حسابی روی اون مورد باید لجاجت به خرج بدید.

درود بر رعد بزرگ با سپاس از مطلب مفیدت باید بگم بنده با وجود همه مسائلی که در بالا از طرف فرهنگ و جامعه و خانواده بهش اشاره کردی, بنده تونستم با یاری خداوند و تلاش شخص خودم به اعتماد به نفس برسم تا الآن هم خوشبختانه مشکلی نداشتم ولی انصافا راههایی هم که شما فرمودید بسیار چاره ساز هست البته شاید دیگه برای افرادی به سن من زیاد کارساز نباشه چون ما هر چی بودیم و قرار بود بشیم شدیم و من و امثال من در سنی هستیم که تا حدی در برابر تغییر مقاومت می کنیم ولی برای جوان ها بسی مفید هست خلاصه که بانو رعد صفای وجود خودت را عشق است

سلام سلام آرتیمان خان. نشنوم بگی از من گذشته ها خخخ
والا مردها که همیشه جوان میمونن. تا جوونن که هیچ به چهل سالگی هم که میرسن چهچهه میزنن و میگن چلچلیمونه و خودشونو به چِلی آخ نه هیچی ولش کن.
آرتیمان منم قبلنا مثل تو فک میکردم ولی الان فک میکنم اتفاقا الان بیشتر از رعد جوان به زندگی خوب و اخلاقیات عالی محتاجم. قدیما که جوون بودیم به خاطر هورمونهای شادی که بدنمون ترشح میکرد سرشار از حس خوب بودیم. الانه که لازمه یاد بگیریم و دنیامونو زیباتر کنیم.
آرتیمان اگه خدا کمک کنه جلسات بعدیش هم بنویسم با ما همراه باش.
ممنون از حضور به موقعت . چون فک کردم کسی نخونده پستمو هههه و برای خودم نوشتم
??

سلام مهدی.
احسنت عالیه که تمرین ها رو از همین الان شروع کردی خخخ
ولی خب اون یکی تمرین از همشون مهمتره. همونی که ی تصمیمی که مدتها عملیش نکردی انجامش بدی.
مهدی از خودت بگو. آخه من رععد پیرمو نمیشناسمت بَبَم جان
در ضمن بگو کاری یا تصمیم درسی و یا عاطفی و ورزشی و … بوده که انجامش نداده باشی

مهدی هستم, دانشآموزم از مشهد.
درسی که خییییلی زیاااد.
آها برای چسباندن متن در کامنتها اگه با کامپیوتر هستید از کنترل و v استفاده بفرمایید.
متاسفانه الان جوری شده که حتی نمیشه لینک های فایلهای داخل سایت رو کپی گرفت.

سلام مهدی.
خب پس مثل منی کارای تلنبار شده داری خخخ
ولی خب همین که اعتراف میکنیم دو قدم از بقیه جلوتریم.
آفرین به خودمون. خخخ
من نصف قدم نسبت به قبل بهتر شدم. زرنگتر شدم صبحها زودتر از خواب بیدار میشم
واقعیتش پست و جواب کامنتم بیشترش با گوشیه.
ولی چیزی هم که گفتید امتحان میکنم

سلام رعد عزییییزم هر کاری کردم کامنت اصلیم اینجا کپی نشد.کارت بیسته خدا قوت.همیشه پستهاتو دنبال میکنم و ازت می آموزم.مرسی که هستی یکی از خوبترین اتفاقات زندگیم.اعتماد ب نفسم با این اوصاف چندان بد نیس ولی خب باید رو خودم کار کنم.در مورد تمرین هم هر تصمیمی گرفتم تا جایی که یادم میاد قدم برداشتم براش و خیلی هم نگران نتیجه نیستم کلا خخخخ شااااااد باشی و پیروز
❤❤❤???

سلام لنای مثبتی.‌
میگم تازه فهمیدم که چرا این همه مثبتی. چون اعتماد به نفست نسبت به مردم عادی بهتره. البته اگه رعد جزو عادی ها محسوب بشه خخخ
اما تا دلت بخواد من پر از تصمیماتی هستم که جوونه نزده پر پر شدن. واقعیتش این اواخر دیگه تصمیمی نمیگرفتم.
ولی با همه تنبلیات و خنگولیات و تعویقیات خودمو میپذیرم و دوست دارم و سعی میکنم با کمک خدا و خودم بهتر تر از قبل بشم. میگی نه؟ پس ببین.
امروز هی خودمو تشویق کردمو و هی بلن شدم کارایی که به تعویق مینداختم انجام دادم.
?
رعد عزیز خیلی ماهی دوست دارم

سلاااااام رعد بزرگ
یکی از کارایی که همش امروز و فردا میکردم پیام دادن به خودت بود که همش بخاطر مشکلات و درگیری ها یادم میرفت که حل شد و دیگه نیاز به پیام نیست خخخخ
هعععیییی تو بچگی تا دلت بخواد کتک خوردم همه رو بخشیدم
بریم سراغ اعتماد به سقف
مرسی رعد بزرگ که باز شروع کردی
بزودی بارون خانم هم میاد تهران و از شر آلودگی خلاص میشی

وای آبراهام خودتی؟
من فک کردم همتون مهاجرت مغزا شدید که دیگه توی سایت نمیایید.
اتفاقا منم میخواستم بهت پیام محله ای بدم و بات مشورت کنم که با خودم گفتم آبراهام درگیره و به سایت سر نمیزنه و پیامم حیف میشه.
بله خدا بخواد قراره فردا بیاد و سه شنبه که بارونش بهتره.
آبراهام پستها رو دنبال کن و مهمتر انجام تمرین هاست. من از کارهای کوچیک و بی اهمیت شروع کردم که ذهنم خودشو باور کنه. برای اعتماد به نفس ی سری کارای دیگه هم انجام میدم که در پستهای بعدی براتون خواهم گفت.
فقط اینو بگم از خودم این روزا خیلی خوشحالم و این شادیو دیگران از چهره و اخلاقم متوجه شدن

سلاام بر رعد کبیر محله خودمون… بسیار خوشحال شدم که مجدد فعالیت شما رو دارم اینجا میخونم، این خیلی عالیه و قطعا خیلیها از این دست پستها استفاده میکنند، فقط ماها تنبل شدیم و کمتر کامنت میذاریم وگرنه که پستها رو کامل میخونیم و استفاده‌هامون رو هم میبریم… امیدوارم کارگاهاتون ادامه داشته باشه و خیلی زودتر مطالب بعدیه شما رو هم بخونیم.

سلام آسمانه عزیز.‌
افرادی که قانون جذب رو کامل خوندن میدونن که به تنهایی نمیشه تنهایی این مسیرو رفت.‌
برای اینکه موفق شد باید بهاشو پیشاپیش پرداخت و یکی از راههای پرداخت گفتن از جذبهای خوب و امیدوار کردن انسانهای دیگست. پس به نظرم باید در این زمینه تنبل بودنو گذاشت کنار.
البته این پست و پستهای بعدی در مورد اعتماد به نفسه. ولی اینجا هم لازمه در مورد تمرینها و اثراتش بگن
مرسی که اومدی و منو ترغیب به ادامه دادن میکنی

راستش من میدونستم که اعتماد به نفس خوبی ندارم و با خوندن این پست این موضوع بیش از پیش بهم اثبات شد. در مورد جذبهای مثبت هم من هیچی ندارم که بخوام بگم هرچی هست حال بدیه که چند وقتیه همراهمه… اگه سکوت میکنم در خصوص بحث و مطالب این چنینی دلیلش اینه که واقعا حرفی برای گفتن ندارم ولی مطمئن باشید که من تمام پستها رو میخونم

آسمانه عزیز بیشتر افراد دنیا اعتماد به نفسشون پایینه.
ولی غصه نداره می تونیم ترمیمش کنیم. من خودم چند وقتیه دارم تمرین میکنم. البته این پست خیلی کلی بود و پستهای بعدی کوتاه و جزیی تره.
دختر خوبم تمرین های پستو انجام بده. اگه تونستی توی تلگرام یا واتساپ بهم پیام بده.

سلام بر استاد رعد، از خوندن پستتون بسیار لذت بردم، اگر حمل بر خودستایی نباشه باید عرض کنم که خدا را شکر فکر می کنم اعتماد به نفس لازم در زندگی را دارم ولی از آنجا که بر این باور هستم که همیشه تکرار خوبیها و مثبتها و درسهای زندگی همیشه و هرچه قدر هم که باشه تاثیر مثبتش را بر ذهن میذاره، حاضری این جانب از همین الآن تا جلسه ی آخر را ثبت بفرمایید. یادم نمیآید تصمیمی گرفته باشم که آن را انجام نداده باشم. البته کارهای جزئی بوده که به خاطر اهمیت دیگر کارها آن را انجام نداده باشم، و الآن هم تصمیم می گیرم که وسایل اضافیم را دور بریزم (هرچند پارسال به طور وسیعی این کار را کردم ولی ناتمام ماند) تا خانمم به خاطر کمبود جا کمتر حرص بخورد. خلاصه منتظر ادامه هستم، یا علی.

سلام سلام بر جناب علی اکبر خان اصفهانی الاصل .
کلا آقایونو جون به جون کلی اعتماد به نفسشون بالا و مهمتر از اون دورشون پر از خِنزِر پِنزِر.
خدا به داد دل خانومت برسه. من که بعد از گذشت دو دهه با این اخلاق آشغال جمع کنی همسر خان کنار نیومدم.
لباسای کهنشو نگه میداره و هر پیچ و نا پیچی هم به نظرش روزی به کار میاد خخخخ
منم یواشکی آشغالاشو میریزم دور هههه

سلام بر رعد عزیز و هم محلی ها خوبم
از پستی زدی مشخصه که حالت خوب خوبه خدا را شکر
نیستم اما سایتو مطالب هم محلی هارو نگاه میکنم
خوشحالم که بازم مطلبی منتشر کردی که برای همه ما مفیده
از اول تا آخر پست خوندمش در حین خوندن تمرینها توی ذهنم به خودم میگفتم و با خوندنش هم حس خوبی بهم میداد
ادامه بده حتی اگه نتونستم نظر بذارم مطعن باش که پستهاتو دنبال میکنم و ازش استفاده میبرم
ممنونم خوب باشی همیشه

سلام عروس خانوم.
خوبی؟
تمرین دوم که تصمیم های به تعویق افتاده رو باید انجام داد هم داری ایشالله انجام میدی؟
در نظر من هم سلام به خدا و ی خط و دو خط باهاش وقتی چشامونو باز میکنیم خیلی خوشاینده.
میگم همه میان و میگن پستو می خونن و ممکنه نظر ندن. خخخ چشم و دلم روشن. خوبه برید مهمونی و صابخونه بگه خوش اومدید ولی ناهار شام نمیدم و خوش باشید؟ههههه

عزیزم دلیلش برای من فقط بخاطر اینه که تو خونه دسترسی به اینترنت ندارم و جای دیگه هم که مطلبو میخونم نظر بذارم همش میخوام بیام و ببینم جواب دادن بعدش دوباره ممکنه نظری مثل الان بخوام بذارم و این ادامه پیدا کنه فرصتمو میگیره .گوشیمم شکسته گوشی ندارم که بسته ای چیزی بگیرم برای همین رفتن توی کاربریم و نظر دادن و مشارکت کردن سختمه.ان شاء الله یا گوشی خریدم یا نت تو خونه داشتم که اوقات فراقتم سر بزنم حتما مثل قبل در محله حضور خواهم داشت.
تصمیمات به تعویق افتاده من معمولا دلیلش اینه که تا برم سر کار و برگردم 14 ساعت از وقتم میره جمعه ها هم با شوهرم بیشتر وقتها میریم کوه و یه پنج شنبه میمونه اونم مهمون میادو تصمیماتم به تعویق میفته اما تلاش میکنم این پنج شنبه حتما چنتاشو به امید خدا انجام بدم.

امیدوارم تا تولدت ی گوشی خوب بخری. پارسال این موقع من و لنا هم تصمیم به خرید گوشی داشتیم. عزممون رو جذب کردیم. و دو تامون خریدیم.‌
از کوه گفتیو و دلمو آب کردی. بهبه چه همتی و بهبه چه لذتی.
کسی که هر هفته کوه میره به گمونم اراده و اعتماد به نفسش خیلی خوب باشه. حداقل اینه که خیلی راحتتر بتونه اعتماد به نفسشو بالا ببره

ایها المدیرون و مدیران و مدیرات چرا دیگه نمیشه توی کامنتا از کپی پیست استفاده کرد؟
جریان چیه؟ شما هم اهالی سایتو تحریم کردید؟؟
پیام های مثبت اندیشی جالبی دارم که می خوام اینجا بذارم ولی گزینه پیست غیر فعال.
من ناراحتم.‌ سایت را چه ویروسی احاطه نموده؟

سلام رعد جون منم نمیتونم اینجا کپی کنم پس کامنتامو واسه شخص خودت می ارسالم خخخ یه تصمیم که تنبلیم میاد انجام بدم اینه یه فایل انگلیسی دارم تنبلیم میاد اونو گوش بدم.همه شو گوش دادما اما اونو حالش نیس اصن نمیدونم چرا.وااای خدا فقط جان شیفته دلم میخواد گوش بدم الان .داره تموم میشه و دلم تنگش خواهد شد.همش میخواستم بخونمش نمیشد تا اینکه نت قطع شد و منم تونستم بخونمش.من هم پستا رو میخونم هم کامنتا هم تمرینا ک خخخ کلا ردیف جلو میشیینم دیگه زرنگم مثثثلن ههه شاااااادم شاااد باشی❤

اعععه کامنت فقط اینجا مگر در مواقع ضروری اونجا خخخخ
خب دیگه چیو به تعویق انداختی؟
لو بده؟
آیا نباید دل انسانیو به دست بیاری؟ آیا نباید به کلاس خاصی بری؟ آیا نباید ب خاطر سلامتیت و برای جسمت فلان کارو انجام بدی؟
مسلما هر انسانی تصمیم هایی داره شایدم خودم اینجوری ام خخخ
من ی کیسه کار و تصمیم نکرده دارم. فعلا به نیت اعتماد به نفسم دارم پاکسازی انجام میدم. صبح ها یک ساعت زودتر بلند میشم و کمی پیاده رویم بیشتر شده. تصمیم های ریز ریز میگیرم و سریع انجامشون میدم تا ضمیر‌ناخوداگام فریب بخوره فک کنه من ازوناش هستم که حرفیو که میزنم عملی میکنم یاه یاه یاه خخخ

سلااااام رعد بزرگ مهربونم. مرسی بابت این همه مطالب خوشگل موشگلی که برامون می ذارین و ما رو به راه راست هدایت می کنید. حس می کنم اعتماد به نفسم نسبتا خوبه ولی خب هنوز جای کار داره که به کمک شما این خان رو هم رد می کنم.. باز هم یه عااالمه ممنون و شااد باشید تا ابد.

سلام گرم خدمت خانوم کوچولویی، که به گمونم اسمشو باید عوض کنیم خخخ
خانوم بزرگ چه طوره؟
خانوم والا؟
خوب نیس… باشه همون خانوم کوچولو هههه
عزیزم خودم به راه راست راهمو کج کنم خوبه. قصد هدایت کسیو ندارم
ولی چرا دروغ خوشحال میشم از اینکه می خونید. و خوشحالتر از اینکه تمرین ها رو انجام بدید و کیف کنید
درست گفتی مطالب بعدی و تمارین جدید هم توی راهه.

بلاخره بعد از دادن امتحان جمع و ضرب و تفریق وارد شدم! حالا شما فکر کن اوضاع ریاضیم چقدر وخیمه که گیج شده بودم 6+8 رو 15 میزدم!
سلام عزیزم خوبید?
من هم اعتراف میکنم یه قدری اعتماد به نفسم پایینه. البته همیشه میگن هیچ وقت از نقاط ضعفتون صحبت نکنید، حالا این دفعه رو من به حرف های روان شناسا توجه نمیکنم.
میدونید چیه عزیزم، راستش من خیلی از پروسه های طولانی تکرار و تمرین خوشم نمیاد. حوصله ش رو ندارم. به قولی حسش نیست.
من از ترفند ها و شگرد هایی خوشم میاد که خیلی زود نتیجه ببینم. از آهسته و پیوسته رفتن خوشم نمیاد. این هم یکی از نکات منفی رفتاریم خخخ
اعتقاد دارم ره صد ساله رو لحظه ای باید رفت. سرعت خیلی هیجان داره و امیدوار کنندست.

سلام ریحان و یاس و زنبق عزیز
چی؟ چشمو گوشم روشن خخخ پیوسته رفتن و استمرار رو دوس نداری؟ به نظرت کسی از سرعت بدش میاد؟ کی از اچی مچی لا ترچی و همه چی بشه هلو برو توی گلو بدش میاد؟
اما ما مجبوریم که برای رسیدن به موفقیت حسمون رو خوب کنیم. در کارگاه های پارسال خیلی از گفتن حس خوب گفتم. امسال می خوام بگم افرادی به راحتی می تونن به حس خوب دست پیدا کنن و در نتیجه موفق باشن که اعتماد به نفسشون خوب باشه. اینجور افراد نق نمیزنن و غرغرو و بدبین نیستن. با خودشون و دیگران د دنیا در صلح هستن.
میگم برای یک بار که شده باید برای خودمون کاری کنیم. و به مقاومت های ذهنمون ی نه بلند بگیم

سلام پدربزرگ.
نظرم درباره این پستت، مثل نظراتم درباره پستهای قبلیت هست.
اما به خودم این اطمینان را دادم که همچنان مثل همیشه با قدرت به این پستهای فوق تخصصیت ادامه میدی.
اما شما که معلم و شمع محله هستید، یک سوال ازتون میپرسم صادقانه اگه قابل دونستید جواب بدید.
در جوابی که به (سلام آسمانه عزیز) دادید، یه جمله ذهن من رو مشغول کرده که احتمال میدم از علوم جدیده باشه که من تا کنون سعادت یادگیریش رو نداشتم.
افرادی که قانون جذب رو کامل خوندن میدونن که به تنهایی نمیشه تنهایی این مسیرو رفت.‌
یعنی در چه صورتی میتونن تنهایی این مسیر رو بروند؟
چون در این جمله ما مجبوریم تنهایی مسیر رو بریم.
اگه اینطور نیست پس چطور ممکنه که هم قانون جذب رو بخونی و هم با دیگران تنهایی مسیر رو بریم

سلام بر پسر خوانده عزیزم.
اول بیا این شیرینی ها رو بخور تا برات بگم.
پسر خوبم به پیر به پیغمبر اینا که اینجا می نویسم حرفای اساتید قانون جذبه. و اما من قبولشون دارم و قرار نیست همه قبولش داشته باشن. در نظر من این حرفا صحیح و در نظر ی عده احمقانه خخخ
جمله ای که به سمانه بانو گفتم اشتباه تایپی داشت و کلمه تنهایی دو بار تایپ شد. ولی هدفم این بود که هر هدف و مقصودی که داریم بهتره با جمع انجامش بدیم. اینم باز نظر اساتیده که خوشبختانه من قبولش دارم.
****
کامبیز خان بهم بگو کار و تصمیم به تعویق انداخته داری یا نه؟
راستی بی ادعا رو ازش خبر داری؟ بهش پیام بدید بیاد

راستی کامبیز خان ، بی ادعا رو که صدا کردی بی زحمت سر رات اگه جناب درفشیان السلطنه اصلِ والا مقام هم دیدی بهش بگو چرا دیگه نمیشه توی کامنتا کپی کرد. مطالبی رو می خوام از جایی بیارم کپی پیست کنم نمیشه که نمیشه.

سلام رعد جونم❤من دوباره برگشتم بعد از یه روز سخت و پرفعالیت اما خوشحال چون تصمیم رو عملی کردم و اون فایل رو بعد از ماهها گوش دادم و چقدرم ارزشمند بود و نت برداری کردم اصن حال خوبم خوبتر شد.کلاس خصوصیم خییلی خوب پیش رفت.کارای اینستامو اوکی کردم و با اینکه تصمیمم تازه هست و اول راهم اما تلاشم بیسته و از نتیجه هر چی باشه راضیم چون من آدمی هستم که واسه کارام از جان و دل مایه میذارم. جذب خوب دیگرم دیدن اسامی دوستای گلم ریحان جان و سارای بود که از همینجا میییی بوسمشون.سارای بد خانوم چرا نت نداااااری ک خو خخخخخ نت داشته باش ما دلمون تنگ شده هاااا.دیگه و دیگه رعد جونم موفقیت برای من ی نفر همچنان لحظه ی اکنون هست و حالم خوبه.تازه پیاده روی رو بازم از سر گرفتم بی دغدغه شدن رو و انرژی بالا رو مدیون همین پیاده رویهای عصرهای پاییز هستم.شاااااد باشی???

لنای عزیز همینه.
دوباره بگرد و کارایی که دوست داری یا لازمه که انجام بدی و ندادی پیداشون کن و انجام بده.‌
این اول راهه و به امید خدا موفقیت و جذبهای خوبی با بالا بردن اعتماد به نفسمون نصیبمون میشه.
پست های پارسال هم بد نیست مرور کنی خخخ
به قول کوین تورودو چون مدارت تغییر کرده فهم بیشتری از خوندن کتبی که قبلا خوندی عایدت میشه

چرا این پستو ندیدم
سلام
راستشو بجوری پارسال همین وقتا رفتم به دختری که دوستش داشتم پیشنهاد ازدواج دادم بگو خوب
خوب بعد از چند روز جواب منفی داد!!!
آقا از اون روز نه اعتماد به نفسی موند نه عزت مزتی
داش شوما بگو خدا وکیلی ما چمون بود یارو زدو شکوند دلمونو هان!!!
خدایی بعضی هم‌جنسا شوما اصن منطق ندارن ها
اگه منطق داشت چشم بسته قبولم میکرد هاااااا!
اصن اعتماد به نفسم رفت زیر زیرزمین

جای شکرش باقی که بالاخره دیدیش.
خب حتما دلیلی داشته که گفته نه.
چرا دلت از جنس شیشست که با نه میشکنه هان؟ پسر خوب اگه با ما همراه بشی دلی برات میسازم که با هر نه و نویی آبدیده تر میشه خخخ
دیر نشده حتی اگه اعتماد به عزتت رفته باشه قعر اقیانوس با هم بیرونش میاریمو میفرستیمش ثریا. ثریا‌ خانوم نه ها. ستاره ثریا. ستاره نه ها سیاره ثریا خخخ
عطا خوب شد دیدمت شادم کردی پسرم خخخ
میگم راستشو بگو قصد تجدید فراش داشتی یا اولیش بود؟

بابا اولیش بود
نه دلم از شیشه نیست تازشم از سنگ هم سنگتره
خیلی توی نگام ویژهو خاص اومد منم دل سنگمو شکستم بهش پیشنهاد دادم
توی کل عمرم همش دو بار عاشق شدم
یه بار توی 12 13 سالگی
یه بار هم پارسال
خخخ
بابا رعد مگه عاشقی گناهه
البته اینم بهت بگم که اون به من ایرادی نگرفت یه چندتا ایراد از خودش گفت و دلیل آورد که اختلاف اندیشه و فلان از این حرفا
به هر حال بدجور جور نشدو شد آنچه نباید می‌شد.
خلاصه نتیجه این بالاو پایین شدنا زیر صفر رفتن اعتماد به نفسو جانو تنو روحو روانو و… بودش بابایی
خخخخ به این حالو هوا حوا کجایی
حوا آمد هوایی شد دل من
.
شب سرد تاریک برف‌ریزان
شمعی توی دست دستی توی جیب جیبی سوراخ خخخ
.
ماه پشت ابر.
ابر پشت کوه.
کوه پشت دشت.
دشت پشت چشم.
چشم پشت شرم.
شرم پشت شب.
شب پشت خواب.
خواب پشت بخت.
بخت پشت جنگ.
جنگ پشت قصد.
قصد پشت دل.
دل پشت ترس.
و راستش را بخواهی وحشت تمام ترس را فرا گرفته!
توی جنگلی در شبی زمستانی در عنفوان کودکی من، و شاید همه شما!
من فقط میلرزم چه سرد و ترسناک
چه تاریک و ناآشنا!
هیچ کس در پی گرفتن دست کسی نیست چه رسد دستگیری!
فریاد، فریاد، می‌شنود؟
گندم خوردم؟ غلط کردم! رهایم کن.
من که آدم بودم! تو حوا آفریدی.
مانده‌ام! ریگ در کفش که هست؟

سلام عطای ادیب
خوبی پسر فهیمم؟
عاشقی شیوه مردان بلا کش باشد.
نمیدونم چی بگم ولی فقط اینو میدونم که خدا بهترین ها رو برات کنار گذاشته.
امیدوارم به زودی بیای و بگی ی حوای بهتر با سبدی پر از گل نصیبت شده.
عطایی بابا نگفتی این شعر قشنگ متعلق به کی بوده؟

سلام سلام سلاااااااااام.
بالاخره من برگشتم.
حس می کنم باید پست های قبلی رو هم بخونم.
ولی در این ایام خیلی هم عقب نیفتادم.
من به خیلی از چیز هایی که می خواستم رسیدم ولی فعلاً دغدغه فکریم پیدا کردن کار هست که هنوز بهش نرسیدم
خوشبختانه یک اتفاق مثبت برام افتاد و اون هم اینه که به طور ناخواسته ای تمرین این پست رو انجام دادم.
خوندن کاملِ همین پست کاری بود که از روزی که در سایت منتشر شد می خواستم انجامش بدم ولی بالاخره امشب دل رو به دریا زدم و خوندمش
آخییییییییییییش
کار عقب افتاده ای که هی به تأخیرش انداختم و یک جا هایی من مقصر بودم و یک جا هایی هم عوامل دیگه دفاع از پایان نامه ام هست که با وجود این که آماده شده ولی من دفاعش نکردم.
باید به عنوان تمرین این پست هم که شده در نقش مدافع ظاهر بشم البته بعد از آزمون مشاوران حقوقی که جمعه بیست و نهم برگزار میشه.
خلاصه که خیلی خوشحال هستم که تونستم پست رو بخونم البته یکی دیگه هم نوشتید که باید اون رو هم به زودی بخونم.
چه قدر اعتماد به نفس در زندگی مهمه و شما هم به خوبی تونستید از پس انواع تعاریفی که میشه ازش داشت بربیایید.
ممنونم به خاطر همه چیز.

سلام آگاهی
خیلی خوشحالم که شاد و پر انرژی میبینمت.
در رابطه با دفاع از پایان نامه یا آزمون وکلا تنها کاری که باید بکنی اینه که تجسم کنی.‌البته تجسمی که فقط نتیجه خوبشو میبینه. به جزئیات و چگونگیش کاری نداشته باش.
تصور کن که خیلی قوی و پر توان رفتی و دفاع کردی و بقیه به وقفه برات دست میزنن و تشویقت میکنن
روز جمعه هم تصور کن که ریلکس نشستی سر آزمون و سئوالاا برات بی اندازه راحته.‌

دیدگاهتان را بنویسید