خانه
جستجو
Close this search box.
جستجو

112

شاید این روزها کمتر کسی باشد که کاربرد شماره‌هایی مانند ۱۱۰ ، ۱۱۵ ، ۱۲۵ و غیره را در شرایط اضطراری نداند ، اما با این وجود ممکن است بسیاری از مشترکان تلفن همراه آشنایی چندانی با شماره ( ۱۱۲) نداشته باشند . به گزارش ایتنا از ایسنا ، فرض کنید در شرایطی قرار گرفته‌اید که جان کسی در خطر است ، حادثه‌ای ناگوار رخ داده ، می‌خواهید به آتش‌نشانی اطلاع بدهید و یا به کمک فوری پلیس نیاز دارید ؛ قطعأ در اولین اقدام از تلفن‌همراه خود برای تماس با مراکز مربوطه نظیر پلیس ، آتش‌نشانی و اورژانس استفاده می‌کنید . اما به هر دلیلی ممکن است این اقدام
به طور طبیعی میسر نشود . با بهره‌گیری از یک شماره می‌توانید حتی در زمان‌هایی که تلفن‌همراه شما از شبکه خارج شده باشد و هیچ نوع ارتباطی بین گوشی شما و شبکه تلفن‌همراه برقرار نباشد با مرکز فوریت‌های اضطراری تماس بگیرید . زمان‌هایی که گوشی شما قفل شده و پسورد آن را به یاد نمی‌آورید ، حتی هنگامی که سیم ‌ کارت شما سوخته باشد و یا اصلأ سیم ‌کارتی در اختیار نداشته باشید و گوشی شما بدون سیم‌ کارت روشن باشد . در این موارد و کلیه موارد نظیر آن با استفاده از این ترفند می‌توانید با مراکز فوریت‌های اضطراری تماس بگیرید . برای رسیدن به این
هدف کافی است در هر یک از شرایط فوق‌ ذکر شده ، با شماره ۱۱۲( بدون پیش ‌شماره ) تماس بگیرید . این شماره که مدتی است در کشور ما نیز فعال شده ، یک شماره بین ‌المللی جهت استفاده از تلفن همراه در مواقع اضطراری است . پس از تماس با این شماره به اپراتور مربوطه وصل شده و می‌توانید وضعیت اضطراری خود را تشریح کرده و تقاضای کمک کنید . همان‌طور که گفته شد برای تماس با این شماره ، نیازی به سیم‌کارت و حتی شبکه همراه نیز ندارید . حتی اگر گوشی شما در حالت Lock هم باشد باز هم می ‌ توانید این شماره را بگیرید .
تنها به چند نکته مهم دقت کنید : اگر سیم‌ کارت ندارید و یا سیم‌کارت شما همراه اول است ، به هیچ عنوان بدون دلیل و جهت آزمایش این شماره ، با ۱۱۲تماس نگیرید . چرا که بلافاصله به اپراتور مربوطه وصل شده و با او صحبت می‌کنید . در نتیجه جهت تست و آزمایش ، بی‌جهت بهاین شماره تماس نگیرید .

در سیم‌کارت ‌های ایرانسل در صورت تماس با ۱۱۲، به یک سامانه گویا وصل می ‌ شوید که از شما درخواست می‌کند مرکز مورد نیاز خود را وارد کنید تا به آن وصل شوید . همچنین دقت کنید در مواقعغیراضطراری که تماس به طور مستقیم با مراکزی نظیر ۱۱۰ ، ۱۲۵ و ۱۱۵ امکان پذیر است ، از ۱۱۲استفاده نکنید .

۸ دیدگاه دربارهٔ «112»

سلام.
من نمی دونستم. امیدوارم نه واسه خودم نه واسه هیچ کسی هیچ وقت لازم نشه ولی این خیلی خیلی کارآمد هست و به نظرم به درد همه می خوره حتی اگر هیچ وقت ازش استفاده نکنیم باز هم باید بدونیم. خیلی پیشترها منم مثل اون دوست عزیز شماره هارو تست می زدم تا ببینم مال چی هستن. خوب شد تذکر آخرو دادید تا این کارو نکنم.
ممنون هم واسه مطلب بسیار مفیدتون و هم به خاطر توضیح مختصر و باز هم مفیدتون و هم به خاطر تذکر باز هم مفیدتون.
ایام به کام.

دیدگاهتان را بنویسید