خانه
جستجو
Close this search box.
جستجو
آموزش نصب ویندوز هفت ویژه نابینایان از انجمن موج نور، برای اولین بار، دانلود اختصاصی از گوشکن!

با سلام به هم محلی های گل و گلاب! این آموزش در پنجشنبه، هفت فروردین 92 خورشیدی، با اضافه شدن نکاتی که وجودشان باعث پربارتر شدن آموزش میگردد، به روز شده است. خدا رو شکر، موج نوری ها به روز هستند. انجمن علمی فرهنگی موج نور اصفهان، اقدام به عرضه آموزش نصب سریع ویندوز هفت بر روی کامپیوتر های شخصی و لپتاپ نموده است. همچنین کسانی که امکان دانلود آموزش ویندوز هفت، یا امکان دانلود دیسک ویندوز گویا برای شما فراهم نیست، میتوانید دیویدی ویندوز گویا به همراه آموزش نصب ویندوز را از انجمن موج نور دریافت نمایید. توجه داشته باشید، این فایل، با کسب اجازه از انجمن موج نور، بر روی این سایت قرار گرفته است.

دیگر نیاز نیست برای نصب ویندوز، از افراد بینا کمک بگیرید. دیگر نیاز نیست به خدمات کامپیوتری ها هزینه ی نصب ویندوز پرداخت کنید. دیگر خودتان باشید و ویندوزتان و کامپیوترتان. حالا دیگر نیمه شب هم که بخواهید، میتوانید ویندوزتان را در سکوت شب، عوض کنید! آموزش سریع نصب ویندوز هفت که توسط موج نور (مدرس نصرالله رضایی) تهیه شده است را با زمان 16 دقیقه و با حجمی حدود 15 مگا بایت داشته باشید. تعویض ویندوز، توسط افراد مبتدی، به هیچ وجه پیشنهاد نمیشود! مطمئنا نظرات گرم شما به بهبود کارهای بعدی و ایجاد انگیزه برای تولیداتی این چنین، کمک فراوانی خواهد کرد.

محل انجمن موج نور: خانه ی ریاضیات اصفهان.

شماره ی تماس انجمن موج نور اصفهان: 0 311 668 70 33 روز های کاری، از ساعت ده تا یازده و شانزده تا هجده. در وقتهای آزادم، به پرسشهای احتمالی شما در کامنت های همین پست، پاسخگو خواهم بود.

دوستون دارم، بیشتر از دیروز، کمتر از فردا.

۱۰۲ دیدگاه دربارهٔ «آموزش نصب ویندوز هفت ویژه نابینایان از انجمن موج نور، برای اولین بار، دانلود اختصاصی از گوشکن!»

سلام امیر جان.
خوشحالیم اگه بشه کاری کرد که مورد استفاده ی دوستان باشه!
آره. اون برنامه که گفتی حتما باید بررسی بشه ولی باورت نمیشه اینقدر اولویت کاری توی برنامه های فشرده ی انجمن جا باز کردند که نمیدونیم کودوم را برسیم.
آموزش برنامه ی آماری SPSS
آموزش کار با گوشیهای لمسی
آموزش اکسل ۲۰۱۰
آموزش ویندوز هشت
راه اندازی سخت افزار ها و نرم افزار ها و فراهم کردن زمینه برای تبدیل نت های موسیقی به بریل
و آموزش خیلی چیزهای دیگه و خیلی کارهای دیگه!
مسئله اینه که امکانات و نیروی انسانی زیاد نیاز داریم.
موج نور، داره یک تنه کل نابینایان ایران رو در زمینه ی فنآوری اطلاعات و ارتباطات ساپورت میکنه. سخته، سخت.
ولی باشه، بازم مطرح میکنم.

سلام مجتبی ی عزیز
من ارادت خاصی به آقای نصر اللاه رضایی دارم و همیشه کار ایشان را تحسین می کنم. فقط تنها چیزی که برای من عجیب بود این بود که چرا به محض اینکه من گفتم آموزش صوتی رو بعد از عید تهیه می کنم فردای همان روز این آموزش خیلی سریع ضبط شد؟ البته بهتر کار من را راحتتر کرد. امیدوارم فشار های شما به خاطر این که من این آموزش رو ضبط نکنم به انجمن نیامده باشد. فقط سیاست جالبی رو به خرج دادی. خودت این آموزش رو ضبط نکردی چون خیلی تابلو میشد. از همین سیاستات که خوشم میاد و از محله نمیرم.
راستی آقای رضایی تنها مشکلی که آموزشش داشت این بود که فکر می کرد در همه ی motherboard ها f12 کار boot رو انجام می ده. من سوادی ندارم ولی تا جایی که تجربه ی من به من کمک می کنه این به من ثابت کرده که معمولاً در بیشتر motherboard ها f8 این کار را انجام می دهد. در laptop ها این موضوع به مراتب پیچیده تر هست. گفتم این رو به بچه ها بگم که اگر با f12 boot نشد تعجب نکنند. تازه چیزه دیگری هم که برای من عجیب است این است که چرا اصلاً دکمه ای بزنیم؟ اگر قبلاً این گونه تنظیم شده باشد که از روی cnd boot شود دیگر نیازی به زدن دکمه ای نیست.
ایشان بهتر بود می گفتند برای اولین بار بدید یه بینا این رو روی cnd بذارند بعد دیگر شما راحت باشید.
پس میبینید که آموزشی که از روی عناد و دشمنی ضبط شود چه مشکلات ادیده ای را به بار می آورد.
مثل برخی از آموزش های دیگر که سرسری ضبط شده و بازخورد ها هم که مشخص.
باور کن من اصلاً دشمنی با کسی رو ندارم و عین حقیقت را می گویم کافی هست یک بار خودت به cnd گوش کنی بعد میفهمی که من چی میگم. بعد هم ایشان اصلاً حرفی از پارتیشن نزدند. در ضمن من نمیدونم چرا پارتیشن ایشان اینگونه بود؟ اون اولین پارتیشن رو معمولاً هارد ها ندارند. این خود باعث سردرگمی بچه ها در هنگان نصب می شود. چرا که بچه ها فکر می کنند هارد بچه ها مثل آقای نصر اللاه رضایی هست و از پارتیشن اول صرف نظر می کنند و به پارتیشن دوم که معمولاً local disk {d} هست می روند و اگر این قسمت را فرمت کنند ممکن هست اطلاعات ارزشمندی را از دست بدهند. صد البته که انجمن موج نور مقصر نیست ولی این در صورتی هست که آموزش درستی اراعه شده باشد, نه سرسری و با فشار آقای خادمی.
دوستار همه ی شما

۱. درود توجه داشته باشید که اینها نظرات شخصی من است و هیچ ارتباطی با انجمن موج نور ندارد.
۲. این آموزش نصب سریع است و با آموزش جامع تفاوت دارد. Quick start guide.
3. ضبط این آموزش، پیشنهاد من نبوده است.
۴. اکثر کامپیوتر هایی که من با آنها کار کرده ام، با f12, F2, F10 منوی راه اندازی را ظاهر کرده اند.
۵. کلید F8 معمولا با SafeMode تداخل دارد لذا کمترین استفاده را در راه اندازی کامپیوتر دارد.
۶. همه ی کامپیوتر ها الزاما به صورت خودکار از روی دیسک نوری یا جدا شدنی راه اندازی نمیشوند.
۷. اگر نمیدانید چرا پارتیشن ایشان اینگونه بود، در جهت افزایش اطلاعات شما عرض میکنم که کامپیوتر هایی که ویندوز را بصورت حرفه ای بر روی خود داشته باشند یا توسط کارخانه های معروف عرضه شوند، یک بخش از دیسک را به نام سیستم رزرو برای سهولت در بازیابی تنظیمات اولیه، در نظر میگیرند لذا ضبط این مورد نیز استاندارد بوده است.
۸. از آنجا که کلمه ی اراعه را با عین نوشته اید، بچه ها بدانند که مشکل از صفحه خوان آنها نیست. ارائه چنانچه با همزه نوشته شود، توسط صفحه خوان ها درست تلفظ میشود. قصد دشمنی ندارم. صرفا جنبه ی اطلاع رسانی داشت.
۹. این موارد را نه در جهت رد اظهارات شما بلکه در جهت عدم گمراهی دوستان نوشتم و بس.
۱۰. خوش باشید تا همیشه!
۱۱. قضاوت با دوستان.

سلام به دوست عزیز من خیلی کم صحبت میکنم ولی میگم بجای رقابت الان به مشتبئ پول دادی که این ها را میگی یا ما به تو پول میدیم که این ها را میگی پسر جون بجای کار های مسخره که همیشه نابینایان را به عنوان آدم های پورو میشناسند بیا کمک کن تا بهتر ادامه بده مشتبئ نمیدونم کی کجا این نابیناهایی که با همه دعوا دارند میخان بفهمند خیلی بچه تشریف دارید
میخاد بهت بر بخوره مردی بهترش را بزار نه حرف بزن فقط یاد داری حرف بزنی
مدیر دمت گرم لذت بردم

عزیز جواب شما به عادل را خوندم ولی خدایی خودت بگو بجای این همه حرف هایی که داود زد نمیشد مثل محمد رضا انتقاد کند بابا تو تکمیلش کن آخه وقتی که یکی هست که داره بدون هیچ چشم داشتی کاری انجام میده ما اینطوری استقبال کنیم چی میشه این کار ها از نظر من که بیشتر دوستانم بینا و در اجتماع تونستم تا قسمتی موفق باشم خیلی بچه بازی هست من را ببخشید خیلی رک و زود عصبانی میشم حالا بزار ببینیم این آقا میزاره یا نه

موافقم که داوود اون قضیه ی خنده ی دوستش رو نباید اینطوری مینوشت چون کمی توحین توش وجود داشت
ولی این جمله ی مجتبی

به یک نفر که زبان فارسی و همچنین زبان شما را متوجه میشود بگویید این جمله را برایتان معنی کند: “طرح ضبط این آموزش از طرف من نبوده است.”

خیلی توحین آمیز تر بود. مجتبی تو که روشن هستی و میزاری اینجا آزادی بیان حاکم باشه پس چرا اینطوری توحین میکنی؟

سلام با تشکر از بر و بچه های موج نور از مهندس رضائی گرفته تا مجتبی جان و بقیه ما از تلاش بی وقفه شما در هر زمینه بسیار متشکریم .آقا داوود اگر امکانش هست شما هم آموزش خودتان را بزارید تا بچه ها قضاوت کنند ما همه در این فکریم که سهولت را در رأس کار قرار بدهیم پس از شعار دادن باید پرهیز نمائیم .شرمنده از رک بودنم.

توضیحات در مورد boot شدن، پارتیشن بندی، انواع پارتیشن و حتی دلیل format ناقص بود و به نظرم باید بازنگری بشه تا بچه ها به اشتباه نیفتن. یه نکته دیگه ای که همیشه دلم می خواست توی آموزش های موج نور ببینم و خیلی انرژی می گرفت این بود که گوینده باید در جریان کار باشه. این که از بیرون بیاد یه سری جمله رو بگه، صدا بردار ضبط کنه و تموم بشه خیلی به کیفیت آسیب می زنه. یعنی کسی که آموزشو می شنوه احساس نمی کنه که گوینده واقعا الان خودش داره اون کارو انجام میده و در نتیجه خسته کننده می شه.

خوب یادم هست، آقای رضایی کتابهای قدیمی مث خودآموز ویندوز ۹۸، خودآموز ایکس پی و خودآموز اینترنت نگارش یک و نظیر اینها را به شدت با انرژی ضبط کرده. یعنی خودش پیش کامپیوتر بوده. ولی اتاق فرمان و کار با میکسر، این مشکلات را افزایش میده!
دقیقا الان که داریم با خانم همتی SPSS رو ضبط میکنیم یا وقتی کتاب خودآموز NVDA را ترجمه میکردم، ایم مشکلات رو واسه خودمم حس میکردم. مثلا دیدی صدای دوبله ی ی فیلم با صدای اصل فیلم چه قدر تفاوت داره؟ ی جور هایی همونه! هماهنگی مدرس و صدابردار خیلی اهمیت داره و حساسه.
مرسی از گوشزد هات محمد عزیز! موضوع را مطرح میکنم و امیدواریم هم این آموزش اگر مشکلی داره با همکاری امثال خودت اصلاح بشه و هم کیفیت کارها روز به روز، بیشتر بهبود پیدا کنه.

سلام.
من دانلودش کردم ولی هنوز گوش ندادم. پیش تر ها از موج نور خیلی کار ها دستم رسید. عالی بودن. این یکی هم حتما خوبه. حتی اگر نواقصی داشته باشه باز هم جا داره۱خسته نباشید بلند به تمام افرادی که دستشون توی این کار بوده بگم. این که بیام اینجا ایراد هاش رو بشمرم هنر نیست. پس برجستگی ها چی؟ نباید دیده بشن؟ پیش از این همیشه از خودم می پرسیدم چرا کسی رغبت نمی کنه به داد نابینا ها برسه؟ حالا دارم می فهمم چرا. کاش اینطوری نبود. ایراد لازمه پیشرفته. بیایید این رو فراموش نکنیم. موج نوری ها مثل ما انسان هستن. این ها خدا نیستن که همون اول کار محصول بی نقص بدن دستمون. هرچند اگر بدن هم باز بعضی از ما۱جایی برای ایراد گرفتن اون هم با زبون و الفاظ زیبای خودمون پیدا می کنیم. این عادلانه نیست. این ها نظر من بود در۱باز نگری به خودم. باید اگر اینطوری هستم اصلاح بشم. برای شروع:
اول خدا قوت موج نوری ها از آقای رضایی گرفته تا آقای خادمی و تمام پشت صحنه ها و روی صحنه هایی که من نمی شناسم. دوم من هنوز گوش نکردم. ایراد هایی که دوستان گفتن رو ندیدم که هست یا نیست. ولی اگر هست چه خوب میشه و چقدر ممنون میشیم اگر در نسخه های بعدی و قدم های بعدی برطرف بشه. سوم ای کاش کاری و کمکی از دست من بر می اومد!. اگر می تونستم امکان نداشت بیکار بشینم و تماشا کنم تا کی۱محصولی در میاد و می رسه دستم.
ببخشید. اومده بودم فقط تشکر کنم ولی نمی دونم چی شد که سر درد دلم باز شد.
خلاصه این که نصب ویندوز همیشه رویای من بود. برم این آموزش رو گوش بدم ببینم این رویای ظاهرا دست نیافتنی من بلاخره حقیقی شده یا هنوز مونده.
باز هم ممنون بابت این پست و این آموزش آقای خادمی. لطفا از طرف من و از طرف هر کسی که مایله به همه دست اندر کار های تهیه این آموزش بلند خسته نباشید بگید.
ایام به کام.

سلام جناب خادمی و سلام دوستان. ضمن تقدیر و تشکر از جناب استاد رضایی بابت این آموزش یه سؤال داشتم اونم اینه که آیا این نرم افزار یعنی ویندوز گویا به ویندوز xp هم صدق میکنه یا نه؟ یا اینکه بذارید بهتر بگم وقتی ویندوز برای اولین بار reset شد آیا ما تو ویندوز xp هم میتونیم صدای نریتور رو داشته باشیم یا نه؟ یه لطفی در حق ما بکنید و راهنمایی بفرمایید.حتماً به جناب استاد رضایی و دیگر اعضای انجمن سلام بچه های اردبیل رو برسونید.

با این دیسک، تجربه ای در این زمینه نداشته ام ولی قاعدتا با نفس نصب ایکس پی مشکل خواهیم داشت!
یادم هست زمانی که قدیمها ایکس پی را بدون صدا نصب میکردم، کارت صدا های creative را همون ایکس پی خدا بیامرز میشناخت و میتوانستم در اولین restart از narrator استفاده کنم.

سلام مجدد
عزیزم همین که قبول کردی آموزش سرسری بوده کمال تشکر را دارم. نمیتوانم باور کنم که شما دخالتی در ساختن این آموزش نداشته اید. سخته سخت.
آقا میلاد من شعار نمیدم شما پستهای قبلی رو نمیخونی. من تو پست نابینایان هم میتوانند خود به تنهایی windows نصب کنند کامنت گذاشتم و گفتم بعد از تعطیلات نوروز آموزش صوتی رو میذارم. مجتبی جان من مثل شما حرفه ای نیستم ولی قطعاً نیمه حرفه ای هستم و ادعایی هم ندارم ولی چنین چیزی که شما راجع به نصب حرفه ای windows گفتی وجود نداره. یه دوست بینا دارم که لیسانس نرم افزار از شریف داره گفتم بیاد این سایت و این کامنت تو رو بخونه و نظر بده که ۱۰ دقیقه بعد موبایلم زنگ خود و فقط صدای خنده می آمد. تازه گیرم اینجوری, آقای رضایی باید راجع به پارتیشن و به خصوص اون پارتیشن اول توضیح می داد تا بچه ها سر در گم نشن. چون همانطور که می دونی بعضی از بچه های نابینا به واسطه ی اعتمادی که به موج نور و آموزش هایش دارند قدم به قدم مراحل را دنبال می کنند و به همان شکل عمل می کنند. در این صورت ممکن است به این مرحله که می رسند ناخودآگاه و بدون این که اطلاعاتی از پارتیشن داشته باشند به سمت پارتیشن دوم میروند و فرمت می کنند و این در حالی است که آن d: هست و اطلاعاتی که در d: داشتند پاک شده و به باد فنا رفته است. عزیزم چرا نمیخوای حقیقت را باور کنی میدونم تلخ هست ولی حقیقت است دیگر. ولی این آموزش سرسری رو به آقای رضایی بگو دوباره ضبط کند و درست و حسابی که شد بزار برای دانلود نه از روی دشمنی و عناد با من.
انجمنی که به خاطر این که کارمندش با یک مخاطب سایتش مشکل دارد آموزش سرسری ضبط می کند و با ایراد فراوان تولید و عرضه می شود درحالی که ادعای زیادی هم دارد و مدعی اعتبار بالایی در جهت آگاهی بخشی به نابینایان در ضمینه ی فنآوری اطلاعات است باید در سازمان را خود تخته کند و در پی تولیدات دیگر برای سازمان های دیگر باشد البته اگر کسی اعتماد کند.
راستی آقای فتوحی با این دیسک نمیشود xp نصب کرد. شما باید از برنامه ای دیگر استفاده کنید. من الآن دارم میرم مسافرت بعد از تعطیلات به شما کمک خواهم کرد.
با آرزوی بهترینها

من سرسری بودن آموزش را نپذیرفتم و برای تو و همفکرانت و همچنین برای دوست لیسانس شریفیت واقعا آگاهی بیشتر را آرزو مندم.
شما مرا به یاد جماعتی می اندازید که کنار گود نشسته اند میگویند لنگش کنید.
به یک نفر که زبان فارسی و همچنین زبان شما را متوجه میشود بگویید این جمله را برایتان معنی کند: “طرح ضبط این آموزش از طرف من نبوده است.”

آیا چیزی به نام سیستم رزرو در پارتیشن های ویندوز هفت وجود دارد؟ چه کاربردی دارد؟ سیستم رزرو، پارتیشنی است که ویندوز هفت خود میسازد و برای بوت یا راه اندازی کامپیوتر، نیاز است. فکر کنم به همین علت است که در آموزشی که موج نور ضبط کرده، از دستکاری این پارتیشن خودداری شده است. طبق گفته های سایت مایکروسافت، که صاحب امتیاز و سازنده ی ویندوز هفت است،
نقل قول: “در این پارتیشن که حجمی معادل ۱۰۰ مگا بایت دارد، پرونده های مهمی مربوط به راه اندازی سیستم ذخیره میشود به همین علت، برنامه ی مدیریت دیسک ها اجازه ی حذف این پارتیشن را به شما نمیدهد.” :پایان نقل قول.
چنانچه این آموزش را با دقت، گوش بدهید، NVDA ظرفیت سیستم رزرو را در آموزش، صد مگا بایت اعلام میکند و پر واضح است که هیچ عقل سلیمی ویندوز را روی صد مگا بایت حافظه، نصب نمیکند.
البته رزرو هایی نیز هست که برای بازیابی های کامل، حجم های بیشتری به خود اختصاص میدهند. به هر حال، اصرار بر انکار پدیده ای که در واقعیت موجود است، آن پدیده را از بین نمیبرد فقط ممکن است عده ای را گمراه کند.
خوش باشید تا همیشه!

سلام خیلی عالی بود ولی ای کاش میتونست ویندوز xp رو هم ساپرد کنه.
موج نوریها دمتون گرم.
مجتبی ای ولا داری بخدا.
دلم میخواد داوود چوبینی عزیز که از موج نوریها ایراد میگیره خودش یه بار ضبط کنه ببینم چه طوره.
قطعا بهتر از موج نوریها نیست.
من خودم شخصا شاگرد آقای رضایی بودم خیلی چیزها رو با دقت توضیح میده و اصلا هم سرسری نیست.

سلام
من داشتم لنگش می کردم ولی شما از روی دشمنی خنجر کشیدی. من فارسی رو بهتر از شما می فهمم. یواش یواش چه خبر شده؟ تو فکر می کنی چه قدر اطلاعات داری؟ خوب هست که فقط یه دیپلوم از مدارس اصفهان داری و دعوت نامه از استنفورد برات نیومده که در مقطع دکترای هوش مصنوعی درس بخونی اون موقع همه ی نابینایان رو با غرورت له می کردی.
ترجمه ی جمله ای که نوشتی خیلی خیلی ساده است ولی باورش سخت هست. مگر هم فکران شما چه کسانی هستند؟ به احترامی نشود ها. ولی بعضی از نابینایانی که از شما و آموزش های شما دفاع می کنند فقط اطلاعاتشان در حد زدن power کامپیوتر هست.
آموزش هایی که کپی شده. اسمش رو فقط میشه گذاشت ترجمه نه آموزش. تازه ترجمه ی ساده. من شاید در ضمینه ی کامپیوتر از شما کمتر باشم ولی در ضمینه ی انگلیسی خیلی خیلی اطلاعاتم از شما بیشتر هست. اون پستی که برای نصب windows گذاشتی و اسمش را ترجمه گذاشتی در قواعد ترجمه تفسیر از خود معنی میدهد نه ترجمه. پس در این ضمینه دقت کن که حد اعقل در این ضمینه نمیتوانی ادعا کنی که از من برتر هستی. خودت برو تو سایت bryan و متن انگلیسی رو بخون بعد متن فارسی رو هم بخون کلی از اطلاعات رو که اصلاً حذف کردی. فکر نکن چون بسیاری از مخاطبین این سایت انگلیسی نمیدونند هر دروغ و چرت و پرتی رو میتونی بگی. چون امثال من همیشه به پستهای شما به طور موشکافانه نگاه می کنند. تو اینقدر غرور داری که دوست لیسانس نرم افزار من رو کمتر از خود و ناآگاه می دانی.
انشا الاه خداوند هدایتتان کند.

سلام مجی
ببین عزیزم اون ۱۰۰mb رو که میگی میشه حذف کرد و صرفاً برای انجام چنین کاری نیست شاید بتوان برای این کار هم استفاده کرد. تازه میشه اون رو پاک کرد و به شکل unalocated dدر آورد. تازه با windows xp اصلاً میشه اون رو حذف کرد. بچه ها به این چیز های ریزی که k n v d a که میگه توجه نمی کنند. حال ۱۰۰mb or 100gb. تازه قهرمان حرف شما درست ولی باید به این موضوع اشاره می شد تا باعث سر در گمی بچه های مردم نمیشد. مردم اطلاعاتشون رو از سر راه نیاوردند.
همه هم مثل شما تو دانشگاه استنفورد تحصیل نکردند و recovery رو نمیدونند.

آخه تو که حرف میزنی تا بحال چه خدماتی انجام دادی بجز حرف زدن فقط حرف تو که از کامپییوتر نمیدونی چطور به خودت اجازه میدی نظر بدی من دانش جو رشته کامپییوتر در دانش گاه شهید محمد منتظری درس میخونم با رتبه ۳۱ بعد به من بگو اون دوست شما به چی خندیده به بیسوادی خودش یا تو همیشه یاد دارید تلب کار باشید بابا ارث بابات نیست که اینتوری حرف میزنی اه حالم را بد کرد

سلام به همه و داوود عزیز.
به نظر من بحث و جدل و به چالش کشیدن همدیگه حد اقل تو این محله درست نیست.
داوود عزیز خیلی پر ذرق و برق صحبت میکرد که ین هم به نظرم کار درستی نبود.
انتقاد خوبه ولی انتقادی که موجب بالندگی بشه نه انتقادی که زحمت دیگران رو نادیده بگیریم.
من نظرم اینه که به موج نوریها کمک کنیم و اگر تجربه یی هم داریم در اختیارشان قرار دهیم.
با چالش کشیدن هیچ چیزی حل نمیشه.
به نظر من ما باید کمک کنیم که آموزش های بهتری برایمان قرار دهند.

سلام میخوام اون فایل ۴.۱۶ gb که مربوط به ویندوز گویا هست رو دانلود کنم یک سوال آقای رضایی یک cd ویندوز مقدماتی رو میذارند برای نصب آیا این ویندوز کم گویا جدا از اون ۴.۱۶ gb هست یا کلا مربوط به ویندوز مقدماتی گویا هست و ما یک dvd ویندوز ۳۲ bt مجزا باید داشته باشیم و مثل آقای رضایی عمل کنیم

در این مباحثه با داوود موافقم.
مجتبی گاهی حرفای عجیبی میزنی
مثلا اینکه کلمه ی اراعه یا ارایه رو بهش گیر میدی
واضح هستش که کم آوردی و به حاشیه متوسل شدی
البته من کار های مجتبی رو نادیده نمیگیرم
و اینکه این محله رو بنا کرد و حالا گیرم که یک سری ایرادات هم داشت

همه ی ما باید بدونیم که شجاعت دروغ نگفتن چیزیه که بینهایت ارزشمنده .
نمیخام به این فکر کنم که مجتبا در باره ی ضبط آموزش و اون نرم افزار اسکنر دروغ گفته
آخه می ترسم گمانه ی بد زده باشم
و این گمانه ی بد زدن به اندازه ی دروغ منفوره

داوو حتما دلایل زیاد و معتبری داری که میگی این پروژه ی ضبط موج نور از مجتبی آب میخوره

بیخیال بابا. چرا اینقدر توی حاشیه میرین؟ هدف فقط اینه که بچه ها یاد بگیرن و اشتباه نکنن که فقط نیازمند بازبینی آموزش موج نوره. من که فقط بخاطر حس مسئولیت و حساسیتی که داشت اشکالاتو گفتم وگرنه حتی دانلودم نمی کردم. حالا که گفتم دیگه هرچی شد با خود شنونده آموزشه. آقای چوبینیم آموزششو بذاره. چه اشکالی داره؟ خوب فرض کنیم من می خوام روش ایشونم ببینم. با هم دوست باشید.

سلام مثل این که این ویروس مجادله بد جور داره به بدنه محله و هم محله ایها ضربه میزنه که دیگه سوالهای مربوط به موضوع اصلی پست جواب نمیدیدا خوب جسارت نشه ها آخه چند بار اومدم چک کردم تا شاید جواب سوالم رو داده باشید که دیدم ندادید کمی دلخور شدم خوب دیگه بیچاره مدیر جناب خادمی که باید همه جهت حواسش باشه به خدا سخته بچه ها بیاین سعی کنیم باهم دوست باشیم آخه فقط خود ما نابینایان نیستیم که از این سایت دیدن میکنیم افراد عادی هم میان شاید به خودشون بگن چقدر نابینایان… بیخیال امیدوارم همه ما موفق باشیم این هم یک دعای دست جمعی

سلام به همه.
هنوز نرسیدم همه کامنتها رو بخونم، فایل رو هم دانلود کردم ولی هنوز بهش گوش نکردم، ولی هرچی کردم نتونستم جلوی خودم رو بگیرم و اینجا نظر ندم.
آقای چوبینی، شما اصلا معلوم هست چتونه؟ اینجا اینترنته، اینترنت هم آزاده، هرکسی هم که چیزی برای ارائه داشته باشه اون رو ارائه میکنه. قبلش هم از کسی اجازه نمیگیره. این وسط شما حرف حسابت چیه؟
موج نور این آموزش رو منتشر کرد، شما هم آموزش مفصل و متفاوت خودت رو منتشر کن، اصلا من هم میخوام یه آموزش به سبک خودم منتشر کنم، تازه سپردم ۸ ۹ نفر دیگه هم از دوستای دور و برم برای این مورد آموزش ضبط کنن، شما مشکلی داری برادر من؟
شما حرف حسابت دقیقا چیه؟
معتقدی آموزش شما کاملتره، مفصلتره، دقیقتره، بیشتر به شنونده ها آموزش میده، خب، بذارش تو همینجا تا بچه ها بشنون و در موردش نظر بدن. چرا به بقیه میپری؟
اینکه موج نور در عرض یک هفته این آموزش رو ضبط کرده، به خودشون ربط داره، شما برو یه سال واسه این آموزشت وقت بذار، آیا کسی جلوی شما رو گرفته؟ آیا آموزش ۱۵ دقیقه ای آقای رضایی حقی از شما ضایع کرده؟ نکنه جدیدا قانون وضع شده که هروقت هر نابینایی خواست یه فایل آموزشی در مورد کامپیوتر ضبط کنه باید قبلش بیاد از شما در موردش اجازه بگیره. یا شاید هم تولید و تدوین هرگونه مواد آموزشی ویژه نابیناها رو تحت انحصار خودت گرفتی و ما بیخبریم؟
جناب چوبینی، اگر احساس میکنی که فایل آموزشی شما مفصلتر و بهتر از چیزیه که موج نور ضبط کرده، که خوب، اینکه دیگه جار و جنجال نداره، تکمیلش کن و بذار بقیه هم از اون استفاده کنن، اگر هم که هرچه رو که میخواستی تو این یکی دو ماه ضبط کنی موج نور تو ۱۵ دقیقه و در طول یک هفته ضبطش کرد که این هنر و توانمندی این موسسه رو میرسونه و اگر شما میخوای کمکی به بچه ها بکنی برو سراغ یه موضوع دیگه و برای اون آموزش یا هرچی که خودت دوست داری اسمشو بذاری ضبط کن و دیگه هم اینجا جار و جنجال به راه ننداز که واقعا جای تاسف داره فضای این سایت با چنین حرفهای بی ارزشی تاکید میکنم بی ارزشی گرفته بشه.
محض اطلاع شما، من دو سه ماه پیش، از طریق یه پست تو فروم سایت
audiogames.net
که به خاطر علاقه ای که به بازیهای رایانه ای ویژه نابیناها دارم مرتب بهش سر میزنم، از ساخت این ویندوز باخبر شدم و با کمک یک دوست خیلی عزیز که اون زمان ترافیک اینترنتش داشت میسوخت دانلودش کردم، روی فلش مموریم ریختمش و روی چندین سیستم تستش کردم، و تو این مدت برنامم این بود که اون رو به بقیه دوستام از طریق همین وبسایت معرفی کنم که یا وقت این کار رو نکردم یا تنبلی کردم یا همت مطلب گذاشتن تو گوشکن رو نداشتم و … تا اینکه خود مجتبی این ویندوز رو پیدا و خبر و آموزش رو منتشر کرد. حالا احتمالا بر اساس تفکر عجیب و غریب شما من هم باید میرفتم به مجتبی شاکی میشدم که، هی مجتبی! اینو من میخواستم معرفی کنم، حالا سه ماهه که میخوام منتشرش کنم، تو به چه حقی اومدی اینو گذاشتی تو سایتت، یالا، یالا برو حذفش کن!
یعنی، شما خودت از این چیزایی که اینجا نوشتی خندت نمیگیره؟
یه وقتایی تو صبر و تحمل مجتبی میمونم.

من به عادل اکبری جواب میدم
اگر اینجا کسی با کسی مخالفه
حرمت ها هم باید نگه داشته بشه
مجتبا برای من محترمه
اگه حتی با همه ی کار هاش مخالف باشم
داوود هم همینطور برای من محترمه
تو هم عادل برای من محترم هستی
ولی آیا اینطور به داوود حمله کردی کارت درست بود؟
شاید مفهوم حرفات هم درست باشه
ولی نوع بیانش خیلی بد بود
چون کمی حرمت شکنی توش بود
اینجا کودکانه و بچگانه نداریم
بجاش احترام داریم
تو هم اگه از روی احترام حرف میزدی دوست داشتنی تر بود
ما همه یکی هستیم
دوست هستیم و به هم نیاز داریم
بنظر من باید از داوود هم حمایت کرد که از توانش توی ترجمه و کامپیوتر استفاده کنه و تشویق بشه که به پیشرفت نابینا های فارسی کمک کنه.
من از کار های داوود خبر دارم
اولین کسی که به ویندوز گویا دسترسی داشت و بخاطر ایشون بقیه هم رفتن سراغش داوود عزیز بود.
عادل شاید تو همه چیز رو نمیدونی
شاید اگه همه ی این اتفاقات یک سال اخیر رو میدونستی به این شکل نظر نمیدادی
پس لطفا عجله نکن. انسان های دیگه هم فکر میکنن و بعد یه حرفی میزنن.
چرا فکر میکنی بقیه برای کارشون هیچ دلیلی ندارن؟
اتفاقا بقیه خیلی برای کارهاشون منطق دارن داوود مجتبی و خود من.
ولی من اینجا متوجه شدم این تو هستی عادل که برای حرفات منطق نداری و فقط زود قضاوت کردی
این ها رو گفتم که روشنت کنم وگر نه
تو مثل داوود و مجتبی برای من عزیز هستی و من دوستت دارم
ما نابینا ها باید همگی همدیگرو دوست داشته باشیم
وگرنه بدون اتحاد نمیشه جلو رفت و همگی با هم قربانی میشیم.
از تو هم میخام از روی رفاقت به حرفام توجه کنی

سلام.
در ابتدای پست اومده که اونهایی که نمیتونن دانلود کنن، ولی نگفتید که چه چیزی رو نمیتونن دانلود کنن! که بعدش چون نمیتونن دانلود کنن برن دیویدی ویندوز گویا رو همراه با آموزش از انجمن موج نور بگیرن!
آیا منظور همون فایل چند روز پیشه که برای دانلود قرار داده بودید؟ یا این ویندوز گویا با اون فایل فرق داره؟
چرا تو آموزش آقای رضایی مدام تأکید شده که دی وی دی ویندوز ۳۲ بیتی استفاده کنید.
آیا ایشون از ۳۲ بیتی بیشتر خوشش میاد؟ یا این ویندوز گویا که هنوز معلوم نیست دقیقا همون فایلی بوده که چند روز پیش گذاشتید یا نه، فقط ویندوز ۳۲ بیتی رو پشتیبانی میکنه؟
من مثل همیشه دعوا بین هر کس با هر کس دیگه رو اونم فقط از سر لج و لجبازی هر دوشون تقبیح و محکوم میکنم.
در این که آموزش و همچنین پست حاضر عجولانه سر و تهش به هم رسیده اصلا شکی نیست.
ولی من یه سؤال هم از داوود دارم.
این که دوست کارشناس نرم افزار شما به یه همنوع شما حالا درست یا غلط بخنده، برای من و شما باعث سر افرازیه یا سرافکندگی؟
شما رو نمیدونم.
ولی اگه من بودم، اصولا این دوستم رو تو دعوایی که با یه هم نوع داشتم دخالت نمیدادم.
چه برسه به این که ماجرای خندیدنش رو به کامنت یه همنوع بیارم با آب و تاب برای بقیه تعریف کنم، تا به فرض، کمی تو این دعوا پیش بیفتم.
لا اقل ای کاش بعد از این که کلی خندیده بود و مشعوف شده بود، به خودش زحمت میداد و حالا که اومده تو این سایت و پست و کامنتهاش رو خونده نظرش، یعنی همون دلیل خنده رو توضیح میداد، یا این که به خود شما میگفت تا منتقل کنید.

اصلاح میکنم سعید جان:
کسانی که قادر به دانلود آموزش و یا خود دیسک های ویندوز گویا نیستند میتوانند آن را از انجمن موج نور، دریافت کنند.
این دیسکی که درون کامپیوتر قرار داده شده، CD تهیه شده از پرونده ی BasicImage است و بنابرین فقط توان نصب ویندوز هفت ۳۲ بیت را دارد.
چنانچه مایل به نصب ویندوز هفت ۶۴ بیت بودید، از پرونده ی MegaImage یک دیویدی بسازید و ویندوز ۳۲ یا ۶۴ بیت را به انتخاب خود نصب نمایید.
این آموزش، مسلما برای افرادی تهیه شده است که آشنایی قبلی با کارکرد بوت و نصب ویندوز را دارند و پیشنهاد میشود کسانی که در مواردی شک دارند، از ساعات ده تا یازده در روز های کاری با انجمن تماس بگیرند و سوالات خود را بپرسند. البته بعد از ایام نوروز، ساعات شانزده تا هجده نیز مجددا به ساعات پاسخگویی اضافه میشود.
تاکید میکنم و به اطلاع دوستان میرسانم این آموزش هرچه سریعتر برای این که دوستان یک دید کلی از نصب داشته باشند جهت قرار گرفتن بر روی CD ویندوز گویایی که انجمن موج نور به متقاضیان احتمالی، عرضه میکند تهیه شده است و یک اپسیلون با آنچه در این محله گذشته است، ارتباط ندارد. تهیه ی این آموزش طرح انجمن بود ولی این مسئله که این آموزش بر روی سایتم قرار بگیرد، درخواست من بود. فلسفه ی این که اصرار داشتم آموزش بر روی سایت قرار بگیرد این است که معتقدم اگر مورد مفیدی تهیه میشود، اگر این ماده ی آموزشی نیاز روز بچه هاست، باید در صورت امکان، در لحظه، منتشر شود. اگر بخش به گوش کن خوشومدید رو بخوانید، یکی از اهداف اصلی این سایت، انتشار آموزشهای به روز، قید شده است.
اگر حس شده من از سر لجبازی بحثی در این پست کردم، واقعا قصدم این نبوده و متأسفم اگر ناخواسته باعث چنین برداشتی شده باشم.
موفق باشید و سرفراز!

موافقم که داوود اون قضیه ی خنده ی دوستش رو نباید اینطوری مینوشت چون کمی توحین توش وجود داشت
ولی این جمله ی مجتبی

به یک نفر که زبان فارسی و همچنین زبان شما را متوجه میشود بگویید این جمله را برایتان معنی کند: “طرح ضبط این آموزش از طرف من نبوده است.”

خیلی توحین آمیز تر بود. مجتبی تو که روشن هستی و میزاری اینجا آزادی بیان حاکم باشه پس چرا اینطوری توحین میکنی؟

سلام خدمت دوستان این جا جای نوشتن این حرفهای چندر غازی نیست یکم واقع بین باشید داوود جان مقصر اصلی شما هستید که انتقادتان را با کنایه شروع کردید آخه صبر و حوصله هم حد و حدودی داره این سایت فقط مال این نیست که آدم بیاد داخلش و برای هر پست نظر بگذاره که داوود جان شما این مشکل را میتوانستید در آخر همین پست در قسمت روش ارتباط با مجتبی با ایشان مطرح کنید و بین خودتان حلش کنید نه اینکه بیائید تو کامنت دونی واسه هم خط و نشان بکشید که بعضی ها هم نمک آش بشوند و و به این آتیش شعله بدهند خودتان که بیشتر از من سواد دارید که بعضی ها جنبه ندارند اگر این سایت با برنامه هاش مورد رضایت بعضی ها نیست خوب بهش سر نزند اجبار که نیست این همه انجمن برود اونجا آموزش یا هرچی داره را رو کنه نه اینکه بیاد وجهه شخصی هم دیگر را خورد کنند عزیزانی که در اصفهان هستند خودشان دورادور حواسشان به فعالیت موج نور است اونائی که بیرون از اصفهان تشریف دارند برای یک بارم که شده بیاند و خودشان تماشا کنند که چه خبره .چه کسانی با چه ادعائی دارند کار میکنند مهندس ۵۸ ساله اگر اشتباه نکنم ساعت ۷صبح که از خانه میره بیرون حدود ۱۰ شب شایدم بیشتر برمیگردد منزلش بدونه هیچ ادعائی .اگر قصد دوستان پیشرفت نابینایان است پس این حرفا چیه؟اگر قصدتان کشیدن اطلاعات و سواد خودتان به رخ هم کشیدنه اینجا جاش نیست؟میشه خواهش کنم آقا داوود و آقا مجتبی به خاطر محله کوتاه بیائید و اینقدر کشش ندهید .داود جان لطف کن شما آموزشت را آماده کن و هرجا دوست داری لینکش را بزار تا برویم دانلودش کنیم .حالا وقتی بلال مرده کسی نباید دیگه اذان بگه . لطف کنید دوستان کامنت ها را فقط درمورد برنامه بنویسید و حاشیه را تعطیل کنید .

سلام به همه ی دوستان خوب و عزیزم؛ از این که می بینم این اتفاق بسیار مسرتبخش باعث این همه خوشحالی و جنب و جوش شده واقعاً کیف می کنم. امیدوارم همیشه از این اتفاق ها بیفتد تا ما این جوری سر حال و شاد بشویم. اما در مورد صحبت هایی که شده باید بگویم که انجمن موج نور اصفهان همیشه و همه جوره آماده ی پذیرش نظرات دوستان است, همان طور که دیدید قبل از ارائه ی هر کتاب نظرسنجی می گذارد و نظر خواهی می کنه. اما اینکه نظرات سازنده ی خود را با توهین و جار و جنجال در جایی بگذاریم که باعث بحث های بیهوده بشود اصلاً مورد قبول نیست. اگه در مورد کتاب ها و محصولات تولیدی انجمن نظر یا پیشنهاد یا انتقادی دارید از راه های زیر با ما در میان بگذارید.
پست الکترونیکی انجمن mojenoor84@gmail.com
تلفن ۰۳۱۱۶۶۸۷۰۳۳ هر روز به جز روز های تعطیل از ساعت ۱۰ تا ۱۱ و ۱۶ تا ۱۸. در ایام نوروز فقط ۱۰ تا ۱۱.
فکس انجمن: ۰۳۱۱۶۶۹۲۰۱۴.
نشانی: اصفهان- خیابان سعادت آباد- رو به روی مقبره ی بانو امین- جنب ورزشگاه امین- خانه ریاضیات اصفهان- انجمن موج نور اصفهان.
راستی سیستم اطلاع رسانی انجمن هم ۰۳۱۱۶۶۸۸۰۰۰ است.
در آخر بگویم که اگر یه سری به سیستم اطلاع رسانی انجمن بزنید میتونید در بخش پرسش های متداول پاسخ چگونگی بوت شدن رایانه ها را هم بگیرید.
خوب دیگر خیلی حرف زدم در خدمت همه ی بچه های نابینای سر فراز, پر تحرک, پر انرژی, با فرهنگ, فهمیده و دوست داشتنی فارسی زبان هم هستم.

ضمن درود فراوان و عرض ادب! دوستان عزیز-بنده که بیسوادم و احتیاج به آموزشهای مختلف دارم باید بجز در این سایتها کجا برم آموزشببینم؟! من وقتی این بحثها را بین مهندسین و تحصیل کرده ها میبینم،‏ با توجه به اینکه به همه چیز خوشبین هستم،‏ اما از آموزش منصرف میشوم،‏ زیرا میترسم که کامپیوتر آنقدر رویم تإثیر بگذارد که خوشبینیم پایان یابد و دیگه نتوانم مانند گذشته و حال بیخیال و شاد و خوسبین نسبت به همه چیزها و خوشگذران باشم،‏ واقعا کامپیوتر و مدرک تحصیلی بالا اینقدر روی انسان تإثیر میگذارد و نگرش انسان را عوض میکند!‏

درود
خب چی فرمودین آقای کاظم آقا؟؟!!
هاااان!

اولش که پر صفر بودنش به خاطر اینه که واقعا بی نهایت از کارشون راضیم من عرق جبین ریختم تا هر کدوم از این صفرها رو گذاشتم این صفرها نشونه ی بی ارزش بودن نیست هر کدومش کلی ارزش داره
من اونقدرا حرفه ای نیستم ولی خدایی دیدم که تا کارو به یه جایی نرسونن یه چایی هم نمیخورن من از نزدیک دیدم و قطعا اگه آموزشهاشون کیفیت نداشت برون مرزی هم نمیشد
حتی وقتی مجتبی نبود
اینو گفتم که فکر نکنین من اومدم از مجتبی حمایت کنم و به آقای چوبینی بی احترامی کنم
میدونین خیلی از ماها یاد گرفتیم بپریم تو حاشیه
آقای چوبینی تا جایی که من دیدم همش میخان بقیه رو تحقیر کنن و رو دست بقیه رو بیارن ولی نمیدونم پس چرا حد اقل عمل نمیکنن اگه بچه ها یادشون باشه آموزشهای آقای مصدق رو هم همین بلا رو سرش اوردن هم ایشون رو دلسرد کردن و خودشون هم که دست به کار نشدن در صورتی که من خودم هم اگه آموزش میذاشتن استفاده میکردم
البته ببخشید ولی خب واقعا اینطور صحبت کردن در شأن خیلی از ماها که تحصیل کرده ایم نیست یعنی اونجا که نوشتن دوستم اومد اینجا و خندید من یه حس خیلی بدی پیدا کردم دیگه خودمون که هم دیگه رو تحقیر کنیم چه انتظاری از بقیه داریم فقط هم مدام میگیم باید فرهنگ سازی بشه فلان بشه بهمان بشه

ما اینجا آزادی بیان داریم ولی دیگه خیلی وقتا شورشو در میاریم خب برادر من انتقاد داری بفرما خیلی محترمانه بیانش کن دیگه این بچه بازی ها چیچیه که هم دیگه رو له میکنین
من الآن احساساتم جریحه دار شد خخخ
خب حالا این خوبه؟؟!!!!

مرسییییـیییـیییـیییـیییـیییـیییـییییـیییییـییـیـیـییییییـییییـیییـییییـیییـیییـییـیییـیییـیییـیییـییییـیییـیییـییییـییییـییییـییییـییی

با خوندن مطلب شما زهره تعجب کردم
چون واقعا منظور من از پر صفر بودن ایهام نداشت
تازه اون کلمه ی بی نهایت هم بودش
اون که دیگه باید رفع ابهام میکرد؟
من هیچوقت عادت ندارم که غیر مستقیم حرف بزنم
خواهش میکنم سو تفاهم نشه.
اگه انتقاد داشته باشم مستقیم میگم
مثلا از شما زهره خانم انتقاد دارم
که چرا به حرف من با بد گمانی نگاه کردی
پس من انتقادم رو واضح میگم
این هم مثال زندش. بود
راستی اعصاب پارسآوای من از دست زهره خورده آخه مرسی رو با عصبانیت گفت
hmm hmm hmm hmm hmm hmm hmm hmm hmm hmm hmm hmm hmm hmm hmm
من هم در مقابل اعصاب اسکرین ریدر شما رو خورد میکنم
hmm hmm hmm hmm hmm hmm hmm hmm hmm hmm hmm hmm hmm hmm hmm hmm hmm hmm hmm hmm hmm hmm hmm hmm hmm hmm hmm hmm hmm hmm

کاظم حسینی می گوید:

بعضی نظرات رو که میخونم انگار بکش بکش بوده
باور کنید اینجا یک تبادل نظر ساده بود و بس

من که همه ی سعی خودمو کردم که کسی توحین نکنه
بنظرم اینقدر سخت نگیرید
ما باید توی همچین مواقعی نظرات همدیگرو بدونیم
و با صبر و خوشبینی و دوستی
سو تفاهم ها رو حل کنیم
جناب عدسی اینجا احترام حاکمه و اگه کسی هم بی احترامی کرده در لحظه ی نوشتن بی حوصله و عصبانی بوده وگرنه اینطور نمینوشت. پس شما هم خوشبین باش و مطمین باش اینجا اتحاد وجود داره

یک سوال از مجتبا دارم
چرا بحثی که اینجا مطرح شده رو بیخود میدونی؟
فکر نمیکنی اگه با خوشبینی و مهربانی به موارد پاسخ بدی بهتره
اگه کسی جواب تو رو نپذیره اشکال نداره چون هر شخصی حق داره قبول یا رد کنه.
ولی حد اقل برای بقیه این سو تفاهم اینجا پیش نمیاد که اینجا بکش بکش بوده

خطاب به همه ی دوستان
اینجا موضع تند نگیرید و وضعیت رو پر تنش نکنید
چون موضوع فقط یک تبادل نظر سادهست

کاظم می گوید:
نه مثل اینکه حرفاش تموم شده
پس
کاظم فعلا چیزی نمی گوید:
مواظب خودتون باشید

اوه من معذرت میخام که عذر میخام
آخه اینقدر شیر داغ بهمون دادن که دوغ رو هم فوت میکنیم خخخ
رفته بود تو حاشیه من فکر کردم کنایه وار گفتین
پارس آوای من که خوشحاله
مثلا اینجوری
هاهاها هاهاها هاهاها هاهاها هاهاها
هوهوهو هوهوهو هوهوهو
قققـقققـ,قققـقققـ,قققـقققـ,ــ,,,قققققـــــقققـققق
ححـححــ,,ــحححــ,,,ـــححححــ,,ححححـ,حححح

ععععــ,,ععععععـعععـعععـععععععــ,,عععععععععععععـــ,عععـععع,ععع,ـعععع

ششششـشششـ,ـششششـششششـ,شششـششش

آآآــ,,,آآآآآآــ,آآآآ

دیگه خیلی قات زد از بس خندید دیوونه شد بی چاره

درود! دوستان عزیز-من اگه مثل عقرب با نوشته ها و حرفوام همه را نیش میزنم هرچه هستم همینم! اما انتظارم از بعضی از تحصیل کرده ها که مدتی است که در اسکایپ چنان ویروس میفرستند که نمیدونم اسم این کار را چی بگذارم،‏ اگه من عقربم اونا خود ویروسند یا بهتر بگویم مهندس ویروسند،‏ ویروس بازی یعنی از پشت خنجر زدن!خخخخخ ‏

سلام دوستان از زمانیکه این مطلب در سایت منتشر شده دارم کامنت های شما هارا میخوانم و به گونه ای میخندم , یادم به این ضرب المثل آمد که عاقل پی پل می گشت , دیوانه زد به آب و گذشت بعد فکر کردمشاید در این مورد بهتر است بگویم هنوز دود از کنده بلند میشود .دوست عزیزی که انتقاد داشتند که این مطلب توسط مجتبی به موج نور داده شده به این نکته توجه کنند که آقای مهندس رضائی را میتوان به جرأت پدر آموزش کامپیوتر برای نابینایان خواند ایشان نیازی به این ندارد که کسی به ایشان درس بدهد البته با وارستگی که در ایشان وجود دارد همیشه از اظهار نظر ها و دانسته های دیگران استقبال میکنند .و اما نظر من اینکه در دنیا ی تالیفات کتاب حتی دربین افراد بینا هم اتفاق می افتد که در مورد یک موضوع نویسندگان و یا مترجمین متعددی کتاب مینویسند و این با خوانندگان کتاب است که بهتری هارا انتخاب و در مواقع لازم به آن استناد میکنند بنابراین هر کس حق دارد که آموزش های خود را بدون حاشیه در این سایت که محدودیتی هم برای انتشار ندارد فعالیت کند توصیه من به همه دوستان بعنوان یک همنوع کوچک تر این است که اولا در شنیدن افکار همدیگر تحمل خود را بالا برده و دنبال حاشیه نباشیم در این سایت یک مطلبی منتشر شد و یک برنامه ای را برای استفاده ارائه کردند بهتر است دوستان بروند از این برنامه استفاده کنند و اشکالات را بیان کنند و افرادی که توان بیان راه حل برای این اشکال را دارند اظهار نظر نمایند تا سوء تفاهم ها رفع گردد.در پایان از اینکه وقت دوستان را گرفتم پوزش میخواهم.

کاظم عزیز گفتم خندیدم , نگفتم مسخره کردم خنده ام برای این بود که دوستان درگیر حاشیه بودند لیکن هیچکس به اصل درخواست مجتبی در مورد اظهار نظر در مورد برنامه نپرداخت و هنوز هم که میبینی هیچکس تا بحال یک پاسخی که جوابگوی خواسته مجتبی باشد نداده است و همه به حاشیه رفته اند

جالبه من باید اینجا هی جو رو آروم کنم و نزارم که نفرت عمومی بشه
اون وقت مثلا مدیر محله نمیدونم به چه کار مهمتری مشغوله
عزیز مهمترین کار توی این محله تعدیل افکار و برخورد هاست
که میتونه باعث اتحاد و پیشرفت ما بشه
نه پنهان شدن پشت یک کامنت و نظاره کردن شعله ور شدن آتیش نفرت و کینه بین بچه ها

محمد جان، سلام. بزرگنمایی ها و کوچیک نمایی ها رو نظر خاصی راجع بهش ندارم ولی قضیه ی اطلاعات کم در مورد بوت و پارتیشن ها که گفتی رو امروز مطرح کردم و دمت گرم. یک سری اصلاحات انجام شد بطوری که سه دقیقه به اصل آموزش اضافه شد و تغییرات جدیدی ضبط شد. به زودی میگذارمش که اگه دوست داشتید کار تکمیلی رو هم ی بررسی بکنید. اگه انتقاد نباشه، آدم فکر میکنه که بهترین هست ولی پای انتقاد سازنده که وسط مییاد، قضیه اینطوری میشه که کار، بهبود پیدا میکنه. خوش باشی!

سلام.
به به، چه خبره اینجا.
به نظر من، این که نابینا بتواند خودش ویندوز نصب کند، بهترین عیدی بود که می شد در عید نوروز گرفت، و ما گرفتیم.
اما جالبتر این است که، شادی دوستان ، پشت این کامنت های اصطلاحاً تبادل نظر گم شد.
من نه آمده ام که جو را آرام کنم، و نه قاضی هستم که بخواهم قضاوت کنم.
یادم هست چند وقت پیش، در کامنت آموزش های آقای مصدق هم به داوود عزیز گفته بودم که شما هم آموزشت را ضبط کن، مجتبیی عزیز هم که مشکلات مربوط به فضای آپلود و انتشار را حل کرد، اما نه آموزشی از طرف داوود عزیزم روی سایت منتشر شد، که البته من نمی خواهم بگویم داوود کم کاری یا کم لطفی کرده است، شاید مشکلاتش اجازه و وقت این کار را نداده ، اما مطلبی که ناراحتم کرد، این بود که: دیگر آموزشی از دوست عزیزم آقای مصدق منتشر نشد، و این یعنی اتفاق بدی افتاد، شاید یک نفر از آموزش زبان باز ماند،
کاری با مقصر و محکوم در آن بحث ندارم، چون همان طور که گفتم من قاضی نیستم، اما نکته ای که من شخصاً برداشت کردم این بود که: این بحث های حاشیه ای، آقای مصدق را برای ادامه کار بی انگیزه کرد،. همین، البته این هم برداشت شخصی من است.
من آموزش های آقای مصدق را گوش ندادم، نمیدانم کیفیت و بار آموزش چطور بود، اما به هر حال آموزش بود.
هنوز این فایل آموزش ویندوز را هم گوش نداده ام، و نمیدانم چطور است، اما به هر حال، برای تهیه اش زحمت کشیده شده است،
در بد بین ترین حالت ممکن، حتی اگر بگوییم انجمن به درخواست مجتبی این آموزش را ضبط کرده، باز هم برای ضبط زحمت کشیده شده، که البته به نظر من انجمنی که آموزش هایش برون مرزی شده است، بعید به نظر می رسد که به خاطر نظر یک نفر، کاری را عجولانه انجام دهد،
به هر حال، در این کامنت هم می گویم، داوود عزیزم، از شما هم خواهش می کنم، شما هم آموزش را ضبط کن، و در همین سایت، و یا هر سایتی که خودت مایل بودی منتشر کن،
دوست عزیزم بحث انتشار کتاب را مثال زد، اما من می خواهم مثالی از خودمان بزنم،
ما به صورت شناخته شده چند نرم افزار فارسی خوان در ایران داریم، پارس آوا هست، ماهور هست، پکجاز هم هست،
۳تایش منتشر شده، مدیرانشان هم با هم اختلافی ندارند، یا اگر هم دارند، عمومی نیست، مصرف کنندگان خودشان تصمیم می گیرند که از کدام نرم افزار استفاده کنند، از پارس آوای کرک شده، یا پولی. ماهور پولی یا پک جاز رایگان، حق انتخاب دارند و انتخاب می کنند. البته بد برداشت نشود، به هیچ وجه منظورم این نبود که الآن داوود و مجتبی با هم دعوا دارند، خیر، کلی گفتم.
خلاصه این که، داوود عزیزم، الآن که سفر هستی امیدوارم خوش باشی، اما شخصاً خواهش می کنم، در اولین فرصتی که پیدا کردی، حتماً آموزش را ضبط و منتشر کن.
به این نگاه نکن که الآن یک آموزش هست، شما کار خودت را انجام بده، ممکن است خیلی خیلی بهتر از این آموزش باشد.
امیدوارم طوری حرف نزده باشم که کاظم عزیز و سایر دوستان را ناراحت کرده باشد، سعی کردم قضاوتی نکنم و آزار دهنده حرف نزنم.

با سپاس از ghandeasal گرامی
همه ی حرف من هم همینه که باید مطالب و نظراتمون بی هیچ توحینی گفته بشه
دقیقا همین کاری که شما ghandeasal انجام دادی
من و ما باید یاد بگیرم که بدون توحین جلو برم
راستش فکر کردم این موضوع که من مطرح کردم نیمچه ارزشی داشته باشه
ولی متاسف شدم که احساس کردم برای مجتبی خیلی مهم نیست
باشه حالا باز هم بیا به نوشتن توحین های من گیر بده.
توی متودت خیلی موفق هستی
که جواب ندی و بعد با یک موضوع بیربط افراد رو ازیت کنی شاید هم نمیدونم کمی مسخره کنی.
مجتبای عزیز به این هدفت رسیدی چون من کمی آزرده شدم.
در حالی که هدفم این بود نزارم از همدیگه آزرده بشیم
ارادت

با سلام مجتبی عزیز ویندوز ۸ هم میشه با این روش نصب کرد البته خودم میخوام فردا پس فردا امتحانی کنم در ضمن آیا لینوکس مخصوص نابینایان رو میشه در کنار ویندوز نصب کرد ای کاش یه آموزشی در مورد نصب لینوکس در کنار ویندوز میدادید در اینترنت سرچ کردم چیزی که به درد من بخوره نیافتم

سلام مهدی عزیز.
ببین، احتمال بسیار زیاد یعنی ۹۹ درصد قاعدتا باید بشه ویندوز هشت و حتی بالاتر را نصب کرد. چون ما معمولا در نصب خانواده ی ویندوز، اجازه ی ارتقا داریم ولی اجازه ی عقبگرد خیر.
اگر شما ویندوزت را نصب بکنی، وقتی میخواهی لینوکس نصب بکنی، کافیه فضای خالی غیر از پارتیشن مربوط به ویندوزت داشته باشی. لینوکس خودش اجازه میده شما فضای خالیت را برای قالب بندی مناسب، استفاده بکنی. در لینوکس، هر وسیله را با اسلش مشخص میکنند و پارتیشن سواپ برای مانور سیستم عامل، پارتیشن اصلی هوم و پارتیشن های دیگر قرار میگیرند که سواپ باید معمولا دو برابر حافظه ی رم باشد.
نصبش ساده است ولی اگر فکر میکنید ممکن است اطلاعاتتان را از دست بدهید، بر روی یک هارد خالی امتحان کنید.
هیچ چیز بهتر از تجربه نیست.

خوب حالا خیلی بهتر شد. انصافا دید بهتری می ده به کسی که این کارو می خواد انجام بده و هشدار های لازم به نوعی هست ولی بازم خیلی خوبه که تأکید کردی افراد مبتدی دوری کنن از این کار. به نظر من خیلی بهتر بود این آموزش با تئوری های کلی شروع بشه تا این که با روشن کردن سیستم. البته من که همش دستم روی جهتنمای پایین و بالا بود که تا حدودی بتونم افت و خیز صدا رو کنترل کنم و بریدگی و تکه تکه شدن جملات خیلی زیاد بود. ولی خوب با وجود زمان خیلی کمی که داشتین این خیلی بیشتر قابل قبوله تا نسخه اول. ایشالا برای ارائه های بعدی که به روش های دیگه انجام میشه بهتر از اینم بشه.

مرسی محمد جان. افت و خیز صدا که متأسفانه هست و باید ی فکر اساسی واسش کنیم.
در مورد مواردی که بهتر شده، به این خاطر هستش که تو بیخیال نیستی، با اینکه همه ی این کارها را بی صدا هزار بار انجام دادی، ولی اینجا انتقاد میکنی و راه حل ارائه میدی. این میشه که میریم جلو. در کل، مواردی مث آموزش پارتیشن بندی و نظیر اون نیاز بچه هاست که امیدوارم بشه واسش ی اولویت بذاریم یاد بدیم یا حد اقلش خودم وقت کنم مشغول این آموزش بشم.

آمدم اولاً از تمامی کسایی برای همنوعان خودشون آموزش و یا فایل و یا هرچیز مفید آماده میکنند تشکر کنم.
الان اینجا فقط منو مجتبی میشناسه هیچ کی هم نمیدونه من علی هستم یا جواد هستم یا میلاد یا مینا یا ثریا یا ….
یه گلایه هم از دوستان حرفه ای دارم.
معمولاً دوستایی که تو کامپیوتر یا هر وسیله دیگه حرفه ای نیستند اطلاعات خود را کم و بیش در اختیار دوستان دیگر میزارن اما وقتی حرفه ای میشند نمیدونم چی پیش میاد خیلی دیر دیر به پایینتر از خودشون نگاهکی میندازند!!!
تعجب نداره واقعیته.
موج نور هر کاری که از دستش اومده حالا کم یا زیاد در اختیار نابینایان ایران و حتی فارسی زبانهای خارج کشور گذاشته اینو که نمیتونیم ردش کنیم!
اما یه سری دوستان مثلاً ۶ ساله میتونم ویندوز عوض کنم یا با فلان برنامه کار کنم چرا دلم نمیومد ههمان شش سال پیش به دوستام یاد بدم؟
حالا که یه نفر پیدا میشه یه صوابی بکند کبابش میکنیم.
البته منظورم نه مجتبی و نه داوود هست همینطور مثال زدم.
و امثال این مشکلات نه فقط در این سایت بلکه خیلی سایتهای دیگه و میان افراد بینا هم پیش میاد و اصلاً هم به نظر من عیب و ایرادی نداره.
در هر صورت این مسائلی که دور از این پست است را خواهشاً تمام کنیم و در مورد این پست یعنی نصب ویندوز اگه مشکلاتی داریم مطرح کنیم این بهتر هست.

جدا از حاشیه هایی که اینجا مطرح میشه، اصلاح پست و آموزش، یعنی توجه به انتقادات سازنده، اونم در کمترین زمان ممکن.
باور کنید اضافه کردن قطعاتی به یک آموزش صوتی که در واقع میطلبه کل وقتی که برای میکسش صرف شده دوباره صرف بشه، کار ساده ای نیست که تو کمتر از ۲۴ ساعت و اونم در حالی که بقیه در تعطیلات به سر میبرن بشه انجام داد و به نظر من چنین کاری جای تقدیر داره.

سلام خیلی خوشحالم برای اولین بار امروز ویندوز لپتاپم رو خودم کاملا مستقل تعویض کردم و از شادی بیش از حدی که داشتم دو بار از رو dvd ویندوز رو نصب کردم و بعد اومدم ویندوز رو از رو فلش نصب کردم یعنی هم ویندوز موقت گویا رو از رو فلش اجرا کردم و هم خود ویندوز ۷ رو از رو فلش نصب کردم
واقعا از همه ممنونم و خودم رو مدیون همه کسانی میدونم که ازشون چیزی یاد گرفتم حتی یک کلمه دعاتون میکنم امیدوارم خدا تمام خیر و نعماتش را برای شما مقدر نماید التماس دعا
راستی یک مشکلی که در طول نصب ویندوز بر خوردم این بود که بعد از ری استارت شدن نریتور خیلی خوب کار نمیکرد یعنی فعال میشد ولی هیچ متنی یا پیغامی یا چیزی که متوجه بشم نریتورم کماکان فعاله رو نمیخوند لطفا راهنمایم کنید ممنونم یا علی

ما هم از خوشحالیتان خوشحالیم.
اگر آموزش را با دقت گوش بدهید، متوجه میشوید فقط ورود فرمان start+u کافی نیست و باید برنامه ی narrator را علامتدار کنید و ok را کلیک کنید تا بعد بتوانید با کلید های ctrl+shift+space صفحه را بخوانید و یا با tab در گزینه ها حرکت کنید.
همین که ویندوزتان را خودتان تعویض کردید، برای ما بس است. این یعنی ما به هدفمان رسیده ایم!

با سلام و تبریک سال نو خدمت دوستان و هممحله ای ها به دور از هر حاشیه ای از جناب رضایی به خاطر آموزش مفیدشان تشکر می کنم و از آقای خادمی برای عمومی کردن این ویندوز گویا. ناراحتم از اینکه دوستان بجای کمک به یکدیگر در جهت پیشرفت هم نوعان با یک دیگر بحث و جدل می کنند. آرمان من همیشه اتحاد دوستان روشندل و انتقاد سازنده برای پیشرفت بوده. انتظار نداشتم چنین نظرات و جدلهایی را در این سایت که به نام نابینایان است ببینم. من هم یه دوست دارم که لیسانس نرم افزار کامپیوتر است وقتی از این سایت و سایت کنار زندگی و همچنین سایت جاز تالکس دیدن کرد نه تنها نخندید بلکه گفت که من به تو و دوستانت افتخار می کنم و از آن روز به بعد در شرکت خدمات کامپیوتر خود به دوستان نابینایان همشهری من خدمات رایگان ارائه میدهد =خخخ= راستی خواستم بپرسم که اگه در مرحله بوت ویندوز گویا کارت صوتی سیستم ما را نشناخت میتوان کاری کرد آیا؟ به امید روزی که همه با هم به مدارج بسیار بالا دست پیدا کنیم و با اتحاد و انتقاد دوستانه مشکلات یکدیگر را با کمال میل حل نماییم. از اینکه سرتون رو درد آوردم معذرت می خواهم.

ضمن تشکر از آقای نصر الله رضایی و مجتبی که این تاپیکو ایجاد کرده.
درسته من به کلاس کامپیورتر نرفته ام اما کتابهای آقای نصر الله رضایی را یک به یک گوش داده ام و یه جورایی میشه گفت ایشون معلم از راه دور من و امثال منها هستند.
از تریق همین محله ازشون قدردانی میکنم و از مجتبی خواهشمندم به ایشون سپاس منو عرض دارد.
اول اولای آشناییم با کامپیوتر بود که تو انجمنمون دو سه تا سیدی بود گرفتمو نشستم همه تراکهاشو یک بیک انجام دادم.
از آشنای با صفحه کلید بود تا اینترنت.
آقا ممنون ویندوزتون بااحاله بالاخره ما هم از xp اومدیم بیرون
البته دو سه بار دوستم قبلاً نصب کرده بود یه جورایی رازی نبودم پاکش کردم رفتم به xp.
اما مثل اینکه xp دیگه بارشو میبنده.
میگفتین نظر نظر این هم یه دنیا مشکل! چند تا مشکل پیشومده =البته نظر نیست مشکله=:
من یه سری برنامه ها تو xp داشتم که تو وین۷ اجرا و حتی نصب نمیشند بهشون هم ضروری احتیاج دارم!
حتی رفتم به هنگام نصب از پراپرتی تعیین کردم که این برنامه مثلاً مال وین ۹۸ هست ولی باز هم نصب نشد!
از جمله این نرم افزارها پارساوا هستش.
راستی ویندوز من ۳۲بیت هست.
یه دونه هم مشکل اساسی اینه که سیستم تری من مثل ویندوز xp اکثر برنامه ها را در دسترس نمیاره آیا تنظیمات خاصی برای این کارها هس؟
مشکل بعدی اینکه وقتی وارد یه درایو میرم وارد مثلاً ده پوشه تو در تو میشم به هنگام بازگشت مثل xp اینطور نیست با یک بار زدن alt+f4 خارج بشه باید ده بار alt+f4 بزنم تا همه ی پنجره ها بسته بشه!
مشکل بعدی اینکه تو ویندوز xp مسیری داشتیم C:\Documents and Settings\All Users\Application Data که برای کرک کردن یه سری نرم افزارها واردش میشدیم تو win7 هم هست؟ آخه من یه مسیری دوستان بهم دادند میرم پیام میده یوزر شما اجازه نداره وارد بشه یه سری از این چرت و پرتها ارور میده!
البته شما احساس نکنید بنده همینطور نشستم نخد و کشمش میخورم و تلاش هم برای پیدا کردنش نمیکنم والا دیگه سرم گیج میره ولی چه کار میشه کرد پیریه دیگه.
آیا آموزش جامعی برای کار با ویندوز ۷ حتی ابتدایی هم باشه وجود داره؟
آیا میشه محیط ویندوز ۷ را به xp نزدیکتر کنیم؟
آیا و برای مبتدیها هزاران آیا آیا آیا آیا آیا آیا آیا.
اگه میشه یه سری تنظیمات اولی که خیلی مهم است در حد آموزش متنی هم باشد تهیه بشه خیلی کمک میکنه.

سلام.
۱. پارس آوا قاعدتا باید نصب بشه. پیام خطایی که دریافت میکنید را ذکر نکردید. اگر پارس آوا بر روی جاز یازده به پایین نصب گردد، احتمال قوی، نتیجه خواهید گرفت.
۲. برای سیستم تری تنظیماتی هست مبنی بر عدم مخفی سازی برنامه ها. Notification bar.
3. Open each folder in the same window را از folder options انتخاب کنید تا از شر پنجره های متعدد خلاص شوید.
۴. مسیری که دوستان فرمودند را نفرمودید.
۵. با موج نور تماس بگیرید. آموزش تفاوت های ویندوز هفت با ایکس پی را تهیه کرده اند.
خوش باشید تا همیشه!

آموزش نمایش همه ی گزینه های موجود در سیستم تری
به کنترل پنل بروید
task bar and start menue
را باز کنید و چند بار تب بزنید تا برسید به
notification area customize
رویش فاصله بزنید
سپس ۱ یا ۲ بار شیفت تب بزنید تا بشنوید
always show all icons and notifications on the task bar
با فاصله آن را چک کنید و تب بزنید ok کنید دوباره تب بزنید و ok کنید
بدین ترتیب مشکل حل میشود

با سلام و خسته نباشید خدمت کاظم عزیز من با آقای جواد نوعی صحبت کردم از شما تشکر کردند و گفتند که به اینترنت در حال دسترسی ندارند و خواستند از شما بپرسم که گزینه task bar and start menue در کدام قسمت کنترل پنل ویندوز ۷ است در حالی که نمای کنترل پنل در حالت پیشفرض قرار دارد اگه راهنمایی کنید ممنون میشم. من به اطلاع ایشان خواهم رساند. مرسی

در جواب آقا جواد اگه جسارت نشه بگم یه راه خیلی راحت اینه که یک بار دکمه ی start یا windows را از روی صفحه کلید بزنید بعد با کلید Escape این منو را ببندید همانجا application را زده گزینه property را انتخاب کنید و با control + tab به صفحه taskbar بروید..

درود بر همگی
عجب شیر تو شیری شده اینجا
ولش کنید توی این فایلی که دانلود شده دو تا فایل iso وجود داره یکیش گنده هستش و اون یکی کوچ کولو هستش یکی بگه که اینا هر کدومشون چه کاری انجام میدن و کدومشو باید رایت کنیم تو دیویدی
باریکلا به جای بحث بیخود یاد بدید هاااا بهتر نیست؟

سلام
می‌گم ها من خیلی خیلی بیشتر از خیلی مبتدی هستم تا حالا سعی کردم دستم به ویندوز نخوره یه هویی خراب بشه بیفتم تو دردسر با این اوضاع ویندوزم به علت ویروس و باکتری و این چیز های بدی که خورده مریض شده هی بهش قول ویندوز جدید دادم ولی خب بیچاره مرخصی نمی تونه بره چون خیلی کار دارم و اینها حالا یعنی اگه من با این اوضاع بخوام خودم ویندوز عوض کنم می‌شه؟ راحته؟ اگه یه مقدار دل داری بدید ممنون می‌شم …. “راستی من دی دو دی رامم خرابه مجبورم با فلش این کار رو انجام بدم …. یعنی می تونم؟ اگه جواب مثبته که بعد عید برم موج نور هم ویندوز بگیرم هم آموزشش رو ….

صد در صد میتونی.
اگه ما تونستیم حتما شما هم میتونید دیگه.
فقط برای اینکه یک جایی را اشتباهی پاک نکنی، برچسب گذاری برای دیسک های هارد را فراموش نکنی. خیلی راحته. به نظرم حد اقل، از نصب پکجاز و نوید و ماهور که راحت تره.

درود.
فایل بیسیک که کم حجمه فقط گویاساز هستش
ولی فایل ۴ گیگی ویندوز هم داره
البته اینطور که من متوجه شدم.
نخودی ما میتونیم ولی خیلی دقت کن که یه دفعه ای اطلاعات خودت رو به باد ندی و بعدش فکر کنی کاش سراغ ویندوز عوض کردن نرفته بودم.
آقای ندرلو گرامی بخدا این بحث ها الکی نیست موافقم که بجای حاشیه بریم سراغ آموزش
ولی در کنارش باید تفکرات بیان و اصلاح بشه
این گام میتونه خیلی بزرگتر از توانایی ما برای تعویض ویندوز باشه چون میتونه باعث اتحاد و خیلی چیزای دیگه بشه. مثلما باید خوب هم مدیریت بشه.
راستی
مجتبی من چند تا پیشنهاد خوب برای مطالب آموزشی دارم که میتونه جالب باشه
باید سر فرصط با خودت صحبت کنم و بررسیش کنیم.
سپاس به پاس همه چیز

بیشتر از خود پست این ضرب المثل منو به فکر فرو میبره
عاقل پی پل میگشت
دیوانه زد به آب و گذشت
فکر کنم من کلی منقلب شدم با این دو خط
ولی عجب پست با حالی بوداآآآ
آآآآ
آآآآ
موج نور خخخ
ازین خخخ خوبها بود
میگما این مینا چرا موج رو زورش میاد تلفظ کنه
ج رو نمیگه انگار به جای موج میگه بومب

عاقل پی پل میگشت
دیوانه زد به آب و گذشت
آخه عاقل به این فکر کرد که یک روز میخاد همین راه رو برگرده
و اون وقت ممکنه دیگه نتونه به آب بزنه
مثلا خسته یا پیر باشه و یا کسی همراش باشه که نتونه به آب بزنه.
مثلا یک بچه یا یک بیمار.
اما دیوانه به هیچی فکر نکرد و فقط زد و رفت

با سلام و عرض ادب مجدد خدمت شما جناب آقا مجتبی و بقیه ی دوستان. واقعیتش اینه من اون فایل پر حجم که نرم افزار ویندوز گویا همراه با خون ویندوز ۷ هست رو به dvd رایت کردم برای امتحان و یاد گرفتن بوت کردن cd اون رو اجرا کردم نرم افزار ویندوز گویا اجرا شد و NVDA صحبت کرد ولی جناب استاد رضایی تو آموزششون بعد از شروع صحبت NVDA یه cd دیگه ای رو گذاشتن. تو یکی از نظرات شما فرمودید که راهنمایی موجود تو بسته رو مطالعه کن نگاه کردم تو اونجا توضیح داده شده بود که وقتی ویندوز گویا اجرا شد شما install windows 7 رو توی دِسک تاپ پیدا کنیدو اجراش کنید. منم اونو پیدا کردم اما قبل از اینکه اجراش کنم رفتم داخل اون dvd که خودم رایتش کردم رو گشتم تا ببینم که آیا فایل نصب ویندوز ۷ توش هست یا نه. ولی اونو نتونستم پیداش کنم. خودشم اون فایل install windows 7 با فرمت بَت یا همون bat هست نمیدونم آیا اونو که اجرا کنم مراحل اولیه ی نصب مثلاً انتخاب درایو برای فرمت و نصب ویندوز جدید دنبال میشه یا نه. خودشم یکی از بچه ها به یه مشکلی بعد از reset اولی ویندوز برخوردش که به جای اینکه عملیات نصب دنبال بشه باز برمیگرده به حالت بوت و اجرای ویندوز گویا. آیا راهی برای اون اون کسایی که میخوان ویندوز گویا و ۷ رو باهم استفاده کنن هست یا نه. اگه راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.

سلام، امیر جان:
۱. وقتی شما دیویدی گویا رو، تأکید میکنم، وقتی دیویدی ویندوز گویا رو میگذاری داخل کامپیوترت، باید بعد از اینکه صدای صفحه خوان رو شنیدی، از همون دیویدی، پوشه ی installer رو انتخاب کنی و setup.exe رو اجرا کنی تا نصب شروع بشه. آموزشی که موج نور داده، مربوط به نصب با اون دیسک کوچیکه هستش و نه نصب با دیویدی.
۲. اگر بعد از راه اندازی مجدد، بازم میره سراغ بوت، به این خاطر هستش که کامپیوترت تنظیم شده که اول مثلا دیویدی رام را بررسی کنه. میتونی ترتیب قرار گرفتن ابزار های بوت رو با یک بینا تغییر بدی تا اون لحظه، مشکلت حل بشه، یا ی راه دیگه این که بعد از اینکه restart شد، اول کار، چند ثانیه دیویدی رو خارج کنی و بعد که کامپیوتر از هارد بوت شد، دوباره دیویدی رو سر جاش قرار بدی. خوش باشی.

با سلام مجدد. خوب اگه من cd رو دربیارم و از هارد بوت بشه آیا نصب ادامه پیدا میکنه؟ و من میتونم بعد از سه چاهار دقیقه با نریتور کار کنم یا نه؟ اگه هِی سؤالپیچ میکنم عذر منو قبول کن چون برای اولین باره میخوام ویندوز ۷ رو نصب کنم. انجمنم فکر کنم تعطیل باشه به خاطر عید به خاطر اونم با انجمن تماس نمیگیرم.

من فایل صوتی آقای رضایی رو گوش کردم هیچ اشکالی نداشت توضیحاتش به قدری بود که یک کاربر کم اطلاع بتواند ویندوز خود را تعویض کند واقعا بیش از این هم نیاز نبود که توضیحی داده شود از قدیم گفته اند که دندان اسب پیش کشی را نمیشمارند اما متأسفانه در بین ما نابینایان همیشه باید دندان این اسب رایگان را بشمارند چون ما عادت کرده ایم برای کسب اطلاعات و بالا بردن معلوماتمان کمترین زحمت را بکشیم از دیگران ایراد بگیریم و بگوییم که کار آنها پر از ایراد است بگذریم این کار انجمن موج نور از نظر من قابل احترام است اگر آقای رضایی برای آموزشهایش از نابینایان یا از برخی از دوایر دولتی پولی میگیرد چه اشکالی دارد اگر شما میتوانید دست به کار آموزش بشوید و این درامدها را نصیب خود سازید این که دیگر کاری ندارد اگر میدانستید که ما در آن ایام برای یافتن راه حلهایی که امروزه بسیار ساده به نظر میرسند چقدر متحمل زحمت میشدیم آن وقت از این قبیل ایرادها نمیگرفتید یادم هست که سالها قبل تازه ویندوز ۹۸ آمده بود و من که تا آن وقت بجز کار با داس آن هم فقط تایپ کردنش را بلد بودم و از سیستم عامل ویندوز چیز زیادی نمیدانستم میخواستم یک سؤالی را از یکی از همنوعانمان که کلاسی در تهران با شوهرشان دایر کرده بودند بپرسم ایشان گفتند که اینطور نمیشود باید در کلاسهای ما ثبت نام کرده بعد در نوبت بمانید تا نوبت حضورتان در سر کلاسهای ما برسد من دیدم که اگر بخواهم این همه زمان را از دست بدهم هیچ سودی برایم ندارد که هیچ غرورم هم از این برخورد جریحهدار شد با خودم گفتم خاک بر سرت داوود یعنی تو اینقدر ناتوان هستی که نمیتوانی خودت مشکلت را حل کنی رفتم و با همان زبان انگلیسی دست و پا شکسته ای که از دوران حضورم در کانون زبان بیادم مانده بود شروع کردم به خواندن راهنمای آن برنامه و مشکلم را حل کردم چند هفته بعد یک شب که مشغول یافتن راه حلی برای رایت سیدی با نرو بودم یادم هست که ساعت سه نصف شب توانستم راه حل رایت سیدی را با نرو بیابم اینقدر ذوق کردم که همان وقت به دوتا از رفقایم زنگ زدم بدون در نظر گرفتن اینکه آنها در خواب هستند وقتی خبر این حادثه ی مهم را به آنها هم دادم هردویشان همان وقت با حالتی که خواب آلودگی از صدایشان پیدا بود فریاد شادی سر دادند و اهل خانه را از خواب بیدار کردند این مسیله آن وقت برای ما تا این حد اهمیت داشت چون برای یافتن یک راه حل بسیار ساده کلی زحمت میکشیدیم اما امروز با خواندن این نظرات که برخی دل آدم را به درد می آورند در مییابم که چقدر بعضی از ما نسبت به یک دیگر حسادت میورزیم و تا چه حد با هم نامهربان هستیم ای کاش میشد از آن دوران و سختیهایی که ما کشیده ایم بیشتر حرف زد چه روزها که من با همان دو دوست برای یافتن هر راه حلی خودمان را از هر نوع تفریحی محروم میکردیم و به خانواده هایمان تا چه اندازه کمتر توجه می کردیم و بیشتر اوقاتمان را صرف آموختن مینمودیم حیف که خیلی حوصله ی گشودن این دفتر خاطرات را ندارم بیایید دست هم را بگیریم ببینید دوتا نابینای آمریکایی توانستند مشکل خیلی از نابینایان را با انجام این کار حل کنند شما برای جامعه ی خودتان چه میکنید آنها حتی سُرس برنامه ی خودشان را هم منتشر کردند برای چه برای اینکه اگر کسان دیگری توانستند اشکالات باقی مانده را بر طرف سازند باز از شما میپرسم شما چه کردید بجز ایرادگیریهای بیمورد و نابجا ببخشید که اینطور حرف زدم چون واقعا دوست دارم ما هم با همین خصوصیات نیک با یکدیگر رفتار کنیم

دیدگاهتان را بنویسید