خانه
جستجو
Close this search box.
جستجو

نهمین پست اندرویدی چشمه:

سلام دوستان محله.

این روزها امکاناتی که برای گوشیهای هوشمند و بخصوص گوشیهایی با سیستم عامل اندروید طراحی و اضافه میشه تقریبا به لحظه رسیده و هر آن همه انتظار یک امکان جدید برای استفاده روی گوشیهای اندرویدی خودمون رو داریم.

دوباره من اومدم و باز هم با یک پست اندرویدی تازه در خدمتم.

اگه یاد تون باشه در مطلب ششمین پست اندرویدی چشمه به قابلیتی برای باز کردن قفل گوشی از طریق صوت و با بیان جمله ok google پرداختیم که امروز این امکان به روز تر شده که توضیحاتش رو در زیر میخونید.

با بیان کلیدواژه Ok Google می توان برنامه‌های متنوع نصب شده بر روی گوشی های اندرویدی را نیز اجرا کرد.

خدمات جستجوی صوتی گوگل یک بار دیگر به روز شد تا صدور فرامین صوتی برای اجرای برنامه‌های ثالث امکان پذیر شود.

لذا با بیان کلیدواژه Ok Google می توان برنامه‌های متنوع نصب شده بر روی گوشی های اندرویدی را نیز اجرا کرد.

به عنوان مثال اگر کاربری برنامه مشهور TripAdvisor یا توصیه های مسافرتی را بر روی گوشی خود نصب کرده باشد برای یافتن جاذبه های جهانگردی اطراف خود می تواند عبارت Ok Google, show attractions near me on TripAdvisor یا خب گوگل، جاذبه های اطراف من را در TripAdvisor نشان بده را بیان کند.

تعداد برنامه های ثالث سازگار با این سرویس فعلا محدود به appهایی مانند NPR One، TuneIn، Zillow، Flixster و TripAdvisor است، ولی قرار است در آینده بر تعداد آنها افزوده شود.

همچنین خدمات مذکور به 9 زبان و از جمله انگلیسی، فرانسوی، ایتالیایی، آلمانی، اسپانیایی، ژاپنی، کره ای، پرتغالی و روسی در دسترس است و برای استفاده از آنها باید از تبلت، گوشی یا محصولات پوشیدنی مجهز به اندروید استفاده نمود. پیش از این اپل بر روی آیفون خدمات مشابهی را از طریق دستیار صوتی سیری ارائه کرده بود.

منبع: خبرگزاری فارس.

۸ دیدگاه دربارهٔ «نهمین پست اندرویدی چشمه:»

دیدگاهتان را بنویسید