خانه
جستجو
Close this search box.
جستجو
ترفند جایگزینی امکان اعلام نسخه‌ی برنامه در افزونه‌ی Dropbox برای NVDA با امکان باز کردن پوشه‌ی Dropbox با کلید‌های میانبر

درود دوستان عزیز

امید که روز خوبی رو سپری کرده باشید.

خوب این پست شاید به درد کسایی بخوره که از NVDA و Dropbox و افزونه‌ای که برای استفاده از Dropbox با صفحه‌خوان NVDA نوشته شده استفاده می‌کنن بخوره. اگه با این افزونه آشنا باشید می‌دونید که با فشار دادن کلید‌های میانبر NVDA + alt + d می‌تونید سه کار رو انجام بدید. با یه بار فشار دادن این کلید‌ها وضعیت Dropbox رو می‌گه، با دو بار فشار دادن نسخه‌ی Dropbox رو می‌گه و با سه بار فشردن منوی برنامه رو می‌یاره. به نظرم رسید که اولی و سومی مفید هستن، ولی دومی خیلی بی‌مصرفه و فقط کار رو سخت‌تر می‌کنه. خوب من یه نمه با یکی از فایل‌های افزونه ور رفتم و گفتن نسخه‌ی برنامه رو با باز کردن پوشه‌ی Dropbox عوض کردم. اما چون من حرفه‌ای نیستم و فقط دانشی ابتدایی از پایتون دارم، مصیر پوشه‌ی Dropbox خودتون رو باید دستی وارد کنید. یه بار که این کار رو انجام بدید دیگه همه چی حله.

برای این کار: این فایل زیپ رو دانلود و از حالت فشرده خارج کنید. بعد فایل SayStatedropbox.py رو با یه ادیتور مثل Notepad باز کنید. خط اول فایل اینه:

dropbox_folder = r”folder_path”

بدون تغییر دادن هیچ چیز دیگه‌ای، آدرس پوشه‌ی Dropbox خودتون رو بین کوتیشن‌ها، به جای عبارت folder_path بنویسید. حالا فایل رو ذخیره و توی آدرس %appdata%\nvda\addons\dropbox\globalPlugins پیست و جایگزین کنید. حالا یه بار NVDA رو restart کنید و از این به بعد با دو بار فشار دادن NVDA + alt + d سریع، پوشه‌ی Dropbox شما باز می‌شه.

من اینو واسه‌ی خودم درست کردم، گفتم شاید به درد کس دیگه‌ای هم بخوره.

موفق باشید.

۴ دیدگاه دربارهٔ «ترفند جایگزینی امکان اعلام نسخه‌ی برنامه در افزونه‌ی Dropbox برای NVDA با امکان باز کردن پوشه‌ی Dropbox با کلید‌های میانبر»

درود
خواهش می‌کنم حسین جان. نمی‌دونم. شاید نسخه‌ی add-on که داری قدیمی هست. توی NVDA من کلیدایی که گفتی audio ducking رو تنظیم می‌کنه. شاید باید دوباره افزونه رو دانلود و نصب کنی. و شاید هم همونطوری که گفتی به خاطر layout متفاوت صفحه‌کلید هستش.
شاد باشی.

دیدگاهتان را بنویسید