خانه
جستجو
Close this search box.
جستجو

دانلود سه قسمت ابتدایی برنامه حس میکنم تو رو. از رادیو جوان.

سلام و درود بر اهالی محله نابینایان.
همونطور که قبلا هم گفته بودیم طرح جدید ما در شبکه رادیویی جوان به تصویب رسید و برنامه دیگری ویژه نابینایان در رادیو کلید خورد با عنوان حس میکنم تو رو.
این برای اولین باره که در دو شبکه رادیویی دو برنامه ویژه به نابینایان و به طور همزمان اختصاص پیدا کرده و میتونیم نتیجه بگیریم که با این گام بزرگی که برداشتیم یک قدم دیگه به اهداف از پیش تعیین شدمون نزدیکتر شدیم!
در ابتدا جا داره از طرف تمامی اعضای تیم برنامه ساز برنامه 6 نقطه این موفقیت مهم رو به تمام نابینایان عزیز تبریک ارز کنیم و تشکر کنیم از مدیران شبکه جوان که این بستر رو فراهم آوردند که برای نابینایان در شبکه جوان برنامه سازی صورت بگیره.
اما بریم سراغ توضیحاتی در باره برنامه حس میکنم تو رو.
همونطور که میدونید شبکه جوان یه برنامه شبانگاهی پر مخاطب داره به نام اینجا شب نیست این مجموعه در طول هفته هر شب پخش میشه و شامل قسمتها و برنامه های کوتاهی میشه.
در اینجا شب نیست دوشنبه شبها که به عبارت دیگه میشه بامداد سهشنبه به تهیه کنندگی سرکار خانم زهره عبد الرحیم و گویندگی جناب آقای سعید خرسندی برنامه ای گنجانده شده به نام حس میکنم تو رو.
برنامه حس میکنم تو رو که تهیه کنندگی و اجراش به بنده سپرده شده در هر قسمت موضوع مشخصی داره و از ابعاد مختلفی به موضوع مورد نظر پرداخته میشه. متناسب با موضوع هر برنامه از افراد نابینا دعوت میکنیم که در گپ و گفت صمیمانه ما شرکت کنند.
یکی از مواردی که به شدت مورد توجه ما در این برنامه هست این که از افراد بینا دعوت میکنیم که در برنامه حضور داشته باشند و تأثیر هر کدام از موضوعات انتخابی رو از زاویه دید یک فرد بینا هم بررسی میکنیم.
فایده مهم این کار اینه که به این طریق افراد بینا با نحوه زندگی نابینایان به طور دقیق آشنا میشن و بسیار پیش میاد که فرد بینا همونجا خیلی از ابهاماتشو در باره زندگی نابینایی از نابینایان حاضر در استدیو میپرسه و فضای تعاملی بسیار مثبتی بین نابینایان و افراد بینا شکل میگیره.
البته برای گسترش این فضا طرحهای بسیاری داریم که مشارکت افراد بینا و نابینا رو در این برنامه بیشتر کنیم که اجرای این طرحها مشروط به جا افتادن این برنامه است.
حالا بریم سراغ سه قسمتی که تا کنون از این برنامه پخش شده.

قسمت اول برنامه حس میکنم تو رو.

اولین قسمت از برنامه حس میکنم تو رو در نخستین دقایق بامداد سهشنبه 27 تیر ماه پخش شد. موضوع این قسمت آشنایی با نابینایی و تعریف افراد از نابینایی و میهمانان این قسمت سرکار خانمها هما هماوندی و گلبرگ شفیعی بودند.
این قسمت رو از این لینک میتونید بشنوید.

قسمت دوم برنامه حس میکنم تو رو.

قسمت دوم از برنامه حس میکنم تو رو در مجموعه اینجا شب نیست بامداد سهشنبه سوم مرداد 96 پخش شد. موضوع این قسمت جذابیتهای زندگی نابینایی برای افراد بینا بود و میهمانان این قسمت سرکار خانم سمانه تکبیری و جناب آقای حسین بلوردی بودند.
این هم لینک دانلود قسمت دوم برنامه حس میکنم تو رو.

قسمت سوم برنامه حس میکنم تو رو.

این قسمت در بامداد سهشنبه دهم مرداد 96 پخش شد. موضوع این قسمت لزوم و میزان استقلال نابینایان در انجام کارهای شخصی داخل منزل بود و هر دو میهمان این قسمت از نابینایان محترم بودند. جنابان آقایان حسین آگاهی و کامروز فتحی.
برای دانلود قسمت سوم از این لینک استفاده بفرمایید.
اما دوستان برنامه حس میکنم تو رو برنامه نوپاییه و هنوز به طور کامل جا نیفتاده اگر با کمک شما این برنامه جا بیفته ظرفیت فراوانی برای طرح بسیاری از مسائل ایجاد خواهد شد و برای معرفی و فرهنگسازی در باره نابینایان فرصتهای بسیار ایدعالی رو در اختیار ما قرار خواهد داد.
امیدوارم با مشارکت حد اکثریتون در این برنامه به هم کمک کنیم تا از این فرصت طلایی به خوبی استفاده کنیم.
یا علی مدد بی حد و عدد!

۱۴ دیدگاه دربارهٔ «دانلود سه قسمت ابتدایی برنامه حس میکنم تو رو. از رادیو جوان.»

با سلام،
این نظر بنده خواهد بود و اصلاً روی سخنم با یک شخص خاص نمی باشد.
اولین نکته ای که نظر من نابینا را در ساخت برنامه های مخصوص نابینا به خود جلب کرد، زمان بخش برنامه ها می باشد.
زمان پخش شش نقطه که ساعت ۱۰ شب می باشد. دقیقاً ساعتی که مردم در حال تماشای جودا اکبر می باشند.
بنابر این فکر می کنم به غیر از خود نابینا و رانندگان احتمالی خیابان کس دیگری مخاطب این برنامه نیست.
این برنامه ی حس می کنم تو را هم که آنقدر دیر پخش می شود که نه تنها بینا نمی تواند به آن گوش دهد بلکه فقط خود نابینایان بیکار و شب بیدار می توانند به آن گوش دهند.
چرا اگر هدف این برنامه ها آشنایی مردم با زندگی نابینا است در یک ساعت درست و مناسب پخش نمی شود؟
پس باید بدانیم و آگاه باشیم که همه ی این کارها یک نوع نمایش و تبلیغ می باشد و البته دادن ساعتی ۵ ۶ تومان برای ساخت برنامه به نابینای برنامه ساز می باشد.
من به برنامه سازان نابینا توصیه می کنم به جای از هول حلیم داخل دیگ افتادن، قبل ساخت یک برنامه به ساعت پخش آن توجه بیشتری داشته باشند.
مثل بچه یتیمهایی نباشند که همه جا ته مانده ی غذاها به آنها می رسد.
درضمن سؤال مهمتر این است که چرا برنامه های مخصوص نابینایان در سیمای اسلامی پخش نمی شود؟
مگر رادیو چقدر مخاطب دارد.
آیا واقعاً قشر جوان بینا هیچ وقت علاقه ای به گوش دادن رادیو از خود نشان می دهد؟
رادیو در ایران بیشتر مورد توجه مردان سن بالا و رانندگانی قرار می گیرد که از روی بی کاری و بی حوصله گی در ماشین رادیو روشن می کنند.
تازه البته او رانندگان جوان رو که ساسی مانکن گوش می کنند رو بگذارید کنار بعد متوجه می شوید که چقدر مخاطبین رادیو کم هستند.
امیدوارم مسؤولین صدا و سیما نابینایان را مضحکه ی دست خویش نسازند و با دادن فضاهایی به نابینایان مسؤولیت خطیر خود نسبت به این قشر را ماس مالی نسازند.
راستی نگفتید این برنامه در چه ساعتی از بامداد پخش می شود؟
احتمالاً باید ساعت موبایلم را تنظیم کنم و برای گوش دادن به برنامه بلند شوم.
آخر خیلی نابینا در این کشور مهم بوده که در بامداد حق پخش برنامه به او اختصاص یافته است.
بابا منچستر نابینا را دست کم نگیر.
مسؤولین را هم به هم چنین.
بالاخره آنها ساعاتی از رادیو که دیگر برایش برنامه ندارند را به شما کورا اختصاص داده اند دیگر.
بابا منچستر چقدر پر توقع هستی.
مثلاً انتظار دارید در ساعتی که یادم تو را فراموش پخش می شود، مزاحم رادیو شوند و از کور و نابینا بگویند؟
برو بابا پی کارت دلت خوش هست.
کل حرفهایم را در یک بیت شعر جمع بندی می کنم.
دلا، تا کی در این زندان فریب این و آن بینی،
یکی زین چرخ ظلمانی برون شو تا جهان بینی

والا چی بگم منچستر بد نمیگه حرفاش منطقیه. فقط منم اضافه کنم که بخاطر کمی وقت کلام گوینده منعقد نمیشه مثل نحوه استفاده نابینایان از گوشی یا خواب دیدن که بنظرم توضیحات خیلی شفاف نبود بعدشم دوست دارم حالا که داره برنامهها متنوع میشه عوامل آنها هم متنوع بشه تا افراد توانمند بیشتری وارد این عرصه شوند تا آن روز مباد شبهه انحصار و باند و اینجور چیزا بوجود نیاد. در کل از شما فعالان عرصه روشنگری و آگاهی بخشی بسی بسیار سپاسگزاریم. یااا کوروش کبیر بی حد و بی نظیر

درود. برنامه های شما و پست های مربوط به برنامه هاتون که اینجا قرار میدید معمولا برام جالبن. چیزی که چند وقته فکرم رو به خودش مشغول کرده اینه که تلوزیون رسانه به مراتب پر مخاطب تری از رادیو هستش. همچنین بخاطر این که تو برنامه های تلوزیونی صدا با تصویر همراه میشه اثر گذاریش هم خیلی بیشتره. آرزو می کنم روزی شما به جایی برسید که بتونید برای تهیه چنین برنامه هایی برای تلوزیون فعالیت کنید. مخاطبین رادیو خیلی محدود تر از مخاطبین رسانه های صوتی تصویری هستن.

سلام و تشکر از علیرضا مددی سارای منچستر عمو حسین و فروغ. از لطف همگی دوستان تشکر میکنم.
اون چه که مینویسم بیشتر پاسخ منچستر و تا حدی هم عمو حسین و فروغ هستش.
ببینید اگر قرار باشه به نابینایان اینقدر که شما گفتید سیاه نگاه بشه همین مقدار کمش هم تا الان تو رسانه نداشتیم. برای سازمانی که با مشکلات مالی و تعدد موضوعات برای برنامه سازی مواجه برای به اصطلاح دست به دست کردن نابینایان و به قول شما مزحکه قرار دادنشون راههای بهتری وجود داره همونطور که در بخشی از این سازمان داره این اتفاقات میافته.
در مورد ساعت پخش این دو برنامه هم توضیح بدم که خب میپذیرم که ساعت پخش برنامه شش نقطه کمی نامناسب اما اولا کلید زدن این برنامه در رادیویی به قدمت رادیو تهران اولویت بیشتری داره به خصوص اینکه امروزه خودتون بهتر از من میدونید که با گسترش فضاهای مجازی این برنامه رو میشه هر ساعتی از شبانه روز شنید.
به علاوه بازخوردهایی که به شبکه رسیده و در اختیار ما قرار داده شده نشون میده که بطیف مخاطبان شش نقطه به مراتب فراتر از رانندگان احتمالی و نابینایان بوده. این از شش نقطه.
اما در مورد حس میکنم تو رو نمیدونم شما چهقدر حرفه ای رادیو رو دنبال میکنید؟! اما خوب که بدونید که مجموعه اینجا شب نیست که برنامه ما در خلال این مجموعه پخش میشه جز سه برنامه پر مخاطب رادیو جوان محسوب میشه. |
پس از نظر اصول رسانه ای تعریف ساعات طلایی یا پر مخاطب با اون چه که تو ذهن شماست متفاوت.
در مورد سیما هم باید بگم که ما هم تلاشمون این هست که به سیما هم ورود کنیم اما باید مدیران سیما هم تا حدی علاقه و استقبال کنند از برنامه های اینچنینی به ویژه اینکه اونجا دیگه بحث بودجه و زمان برنامه و نوع اجرای برنامه اهمیت بیشتری داره و روش حساسیت بیشتری وجود داره.
با این حال دوستان من برنامه هایی ویژه نابینایان و معلولان در سالهای اخیر در سیما داشتند که بعید میدونم شما ازشون مطلع بوده باشید! برنامه هایی چون نقطه های برجسته در شبکه افق بخشی از برنامه تصویر زندگی در شبکه ۲ و ورزش شروعی دوباره در شبکه ۳.
خب من فکر کنم تمام مواردی که مطرح کردید رو پاسخ دادم، باقی کامنتتون هم سرشار از تعنه و کنایه بود که اصول حرفه ای رسانه بهم یاد داده که اینطور مواقع راحت از کنارش بگذرم واگرنه که اگر قرار بود پاسخ کنایه و تعنه ها رو بدم خیلی قشنگتر میتونستم این کارو انجام بدم.
اما عمو حسین در مورد تنوع نفراتی که در تیم ما حضور دارن باید بگم که همونطور که تو یکی از کامنتای پست اخیر شش نقطه نوشتم من وقتی در سال ۹۰ برنامه سازی رو شروع کردم فقط یک دستیار داشتم که شهروز بود و به مرور کسانی مثل امیر سرمدی خانم هماوندی آقای مسعود نجفی و اخیرا هم که خانم واحدی حسین بلوردی و حسین آگاهی هم به ما اضافه شدند به علاوه خانمها تکبیری و بیات که تو دو سه روز آینده به ما خواهند پیوست و با فاصله اندکی هم مجتبی خادمی به ما اضافه خواهد شد.
این به اون معنی که ما در رو به روی هیچکس نبستیم چرا که معتقد بودیمو هستیم که حضور ما در رادیو مثل یک نهال که کاشته شده و باید هر کی هر چی داره بذاره که این نهال پر بارتر و پر ثمرتر بشه!. اینو مطمئن باشید که هر کسی بسته به توان و خلاقیتش میتونه به ما بپیونده تا تیم رادیویی ما بزرگتر و بزرگتر بشه.
باز هم سپاس از همه دوستان.

درود مجدد به شما. با تقدیم نهایت معذرت: واقعا نمی دونم که کدوم قسمت کامنتم گوشه و کنایه بوده! در این که تلوزیون رسانه پر مخاطب تری از رادیو هست هیچ شکی نیست. و همچنین در این که آرزوی من برای هم نوع های خودم اینه که یه روزی بتونن برنامه های تلوزیونی اجرا کنن هم گوشه و کنایه ای وجود نداره. ولی با تمام این اوصاف, قصدم فقط یک آرزوی خوب برای موفقیت های بیشتر شما در آینده بود, نه فراهم کردن موجبات رنجش شما مجریه با ضوق. شاد باشید.

سلامو درود بر فروغ. نه! تو کامنت شما هیچ کنایه ای وجود نداشت! منظور من از اون جمله مستقیما برمیگشت به جناب منچستر.
از آرزوهای خوبتون تشکر میکنم و من هم برای شما مخاطب ارجمند بهترینها رو آرزو دارم.

میگم یه سوال؟
کسی هست ایمیل اشکان یا برنامه رو نداشته باشه؟
اشکان؟
تو توی همه ی پست های برنامه، همیشه به عنوان مقدمه یا آخر پست، تمام اطلاعات تماستون رو بذار.
نابینایانی که میخواید با برنامه های اشکان که برنامه های همه ی نابینایانه همکاری کنید، ازش خواستید و بهتون جواب منفی داده آیا؟
اگه شما برای ساخت آیتم و یا همکاری در چهارچوب قوانین رادیو با برنامه های نابینایان داوطلب شدید و اشکان گفته نه، اشکان مقصر. خب بگید تا بررسی بشه. بالاخره این سایت نابینایانه و همینش خوبه که همه چی خووووووب توش کندو کاو میشه.
و اگه هم تا حالا برای پربارتر شدن برنامه اعلام آمادگی نکردید، خب دیگه صحبتی ندارم.
اگه مثلا من یا اشکان هی ایمیل بدیم به شما و تلفن بزنیم که فلانی بیا همکاری کن و شما مایل نباشی، آیا ما رو مزاحم نمی پنداری آیا؟
اصلا اشکان و رادیو رو میذارم کنار.
هات گوش کن هم همینطور.
هات گوش کن مال شماست.
نیست؟
چندتاتون استقبال کردید؟
گاهی وقتا وقتی شما نمیای وسط، محسن مجبوره از بچه های کادر بیاره توی گود.
پریسا میاد، محسن میاد، پنج شش نفر دیگه میان، بقیه خوابیم.
البته توی این کامنتی که میدم، قصد جسارت به شخص خاصی رو ندارم.
همین حالا اگه هر کودومتون کامنتمو خوندید و حس کردید من چیزی نوشتم که از من رنجیدید، پیشاپیش معذرت خواهی می کنم که شرمنده ی شما نشم.
ولی خداییش آدم زورش میاره هیشکی توی عمل نباشه و بعدش گِلِه کنه!

سلام و تشکر فراوان از مجتبی و علالدین. من حرفای مجتبی رو به شدت لایک میکنم و اضافه میکنم که ما تو برنامه های قبلیمون از جمله زندگی ادامه داره دو طرح برای همکاری نابینایان گذاشتیم که استقبال نشد. طرحهای ساخت موسیقی و شهروند خبرنگار.
اشکال نداره! من به عنوان سردبیر این دو برنامه هر دو طرح رو مجددا فعال میکنم و به زودی یک راه ارتباطی خوب به جز کانال سروشمون طراحی میکنم تا دوستان با ما در تعامل باشند.

درود بر شما من فقط می تونم روحیه بدم و یه خواهش از شما دارم اونم این که رادیو حالا هر شبکه ازون که باشه نباید خواسته اصلی شما باشه شما باید از رادیو به عنوان سکوی پرتاب به سیما استفاده کنید اگر هم واقعا کمکی از من نوعی برمیاد بگید

دیدگاهتان را بنویسید